Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ansell


ansell
tag

Inno 7600GT is van már, én pölö most rohanok venni!

ITX konfig eladó!

(#2) atus33


atus33
tag

Én nem cserélem a 6600gt-met addig, amíg ez a HDMI / HDCP kompatibilitás kérdés nem rendeződik megnyugtatóan. Szerintem az is csak néhány hónappal a Vista megjelenése után fog egyértelműen kiderülni, hogy melyek a legalkalmasabb kártyák a Vistához (mennyi memória, milyen szávszélesség, GPU sebesség).

. o O o .

(#3) #16741888


#16741888
törölt tag

lehet kontár vagyok, de én húzni akarnám kapásból felpattintanék egy 8cmes ventit arra az MSI 7600GSre, mindenféle probléma nélkül megtehető szerintem ennek a hűtőkialakításnak köszönhetően.:U

(#4) e=mc²


e=mc²
őstag

Eleg erdekesnek tartom az utp -> aram -> utp atalakitos megoldast. Ez megkonnyitheti az otthoni helyi halozat kiepiteset, ha kicsit fejlesztik meg, es olcsobb lesz.

Ambulimax Provider

(#5) Daywalker


Daywalker
addikt

Én szeretem a ViewSonicot, de azt nem tudom megérteni, aki ennyiért megveszi a VX924-et. Ennyiért Samsung 970P-t kapni, ami elég jól tolja a játékokat, ráadásul technológiailag is messze fejlettebb az S-PVA-nak köszönhetően.

Leendő iaudio f1 vásárlók meg számítsanak bele az árba egy normális fülest is, mert a gyári bizonyos hangerő felett eléggé torzít.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) fasyrt


fasyrt
őstag

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, kedves Barátaim, mi miért maradunk ki a jóból? :U
'' Sajnos az AGP-s GeForce 6600 és GeForce 7800 GS, valamit a Radeon 9550/9600 tulajdonosai kimaradnak a jóból.''

Oszt' 2 lyuk miért nem elég? Nem lehet olyan nehéz...

(#7) CocooN-z válasza atus33 (#2) üzenetére


CocooN-z
őstag

Szoval majdnem egy évig... :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#8) anaqer


anaqer
veterán

Nekem romlik a memóriám, vagy a PCIe 250MBps-ra képes linkenként?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) CocooN-z válasza anaqer (#8) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem 500? mert az x16 oda vissza 4-4, ami 8 össz.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#10) VargaI


VargaI
senior tag

ha 38 e FT-ért lehet kapni SLI képes MSI 7600 GS-t akkor szerintem non-SLI Inno3d-t 30ért is lehet venni, akkor meg a geforce viszi megint a legjobb ár/érték arányt a belépő kategória felsőfelében,( középkategóriában meg 50e Ft-ért ott a 7600GT), 30e Ft-ért 12 futószalagos passzív hűtésű karit - hát igen, egy ilyenre beruházok :D, grat nvidia :R

amit én a cikkból hiányolok, az szélesebb választék leírása, pl lehetett volna még egy S-PVA, vagy P-MVA monitor is a TN+film paneles mellett is :U

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#11) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ez az MSI 7600GS nem tűnik rossznak, bár alapon kb. 50%-kal gyorsabb nála a 7600GT (árban is durván ekkora a különség). Tesztek szerint a GPU-ját valamivel 500 MHz fölé lehet pumpálni (Hardwarezone-on 520 MHz-et írtak, ja és a gyári hűtéssel), a DDR2-es memóriák sajnos nem remekelnek, 900 MHz felett kifogy belőlük a szusz, így az alacsony memóriasávszélesség miatt szűrőkkel nagyon gyorsan gyengülni kezdenek ezek a kártyák.:(

(#12) VargaI válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére


VargaI
senior tag

30e Ft-os árkategóriában ne is várjál 4xAA-t meg 16xAF-t szerintem, amúgy ez a kari nem is azért van hanem, hogy a gyengébben sikerült(skálázhatóság) magokat is tudják hova rakni
no flame - peace :U

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#13) Alvin_ti4200 válasza VargaI (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyelőre inkább 40k-ról beszélünk, mintsem 30-ról:)

(#14) atus33 válasza CocooN-z (#7) üzenetére


atus33
tag

Így van! Kis gondolkodással, önmérséklettel nyugodtan át lehet ugrani egy(-két-három:-) termékgenerációt :-)

. o O o .

(#15) CocooN-z válasza atus33 (#14) üzenetére


CocooN-z
őstag

Mire gondolsz? nem vok képben hirtelen, mert ha arra hogy agp vs pcie akkor...na mind1 ird meg :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#16) rudi válasza fasyrt (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem viccből írja a Zalman az oldalán, hogy NEM MEGY RÁ! A lapos formának és a többi felfogatónak útjában lesznek a GPU körüli kondik és egyéb alkatrészek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) fasyrt válasza rudi (#16) üzenetére


fasyrt
őstag

Még messze se mentem, itt maradtam a PH!-n: [link] GeCube XT kari. Ilyen van nekem is. :)

Puszulás essen belém, ha erre (az általad vázolt ok miatt) nem megy rá. Akkor kb. a VGA-k fele kiesik. :)

[link]

(#18) cousin333 válasza anaqer (#8) üzenetére


cousin333
addikt

2,5Gb/s = (312,5MB/s) linkenként: [link]

"We spared no expense"

(#19) rudi válasza fasyrt (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Erről mi a véleményed [link]?
Hidd el, nem poénból írják a Zalman oldalán, amit írnak. Esetleg azt is figyelembe veheted, hogy az a 9550-es anit Te linkeltél egyedi, valójában 9600 XT.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza cousin333 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Tiszta víz, pohár, ilyenek: [link]
elvileg 2,5 Gb irányonként, de 8->10 bites kódolás miatt 250 MB/s a valós átviteli maximum.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) LordX


LordX
veterán

MPEG-4 vagy AVI

Nem kötözködésképpen, de az AVI az nem formátum, csak csomagoló.. Az MPEG4 meg nem egyértelmű: SP, ASP vagy AVC? Ahogy nézem a linkjét, ''MPEG4-(A)SP AVI-ban'' akart lenni, amire gondoltál.

Más: az áramos-ethernetes cucc tud több is egymással kommunikálni a villanydróton? Mert ha igen, akkor nem kell switch..

(#22) lenox válasza rudi (#20) üzenetére


lenox
veterán

Na ja, de a cikkben meg 200 van...

(#23) rudi válasza lenox (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaj, tényleg! Javítom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza LordX (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Az összes ilyen cucc valójában MPEG4, csak mindenféle más-más tömöríéssel.
Tudtommal ez az áramos cucc híd az áram- és az adathálózat között. Több is kűködhet, de szerintem olcsóbb szobánként egy ilyen 20 000 Ft körüli gépet venni és rálógastni egy párezres switchet, mint minden konnektort teledugaszolni egyportos, 20 000 forintos hidakkal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) fasyrt válasza rudi (#19) üzenetére


fasyrt
őstag

Naja! De amit állítanak a honlapjukon akkor az nem igaz, mert van rá ellenpélda. :P
Figyelembe vettem, de a Zalman oldalán a 9600-os sorozat is tiltva van, tehát nem oszt, nem szoroz.

(#26) lenox válasza rudi (#24) üzenetére


lenox
veterán

Amugy ez hogy mukszik? Siman rakotom, es kesz? Nalunk a konnektorbol jon az internet, de ehhez eloszor egy csomot mertek, es csak utana mukodott, szal ha veszek ket ilyen kutyut, es otthon hasznalni akarom, lehet, nem is fog menni?

(#27) rudi válasza lenox (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Erről pontosabbat egyelőre nem tudok mondani, de remélhetőleg közelebbről is megnézhetek majd pár ilyen kütyüt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) #65675776 válasza lenox (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából semmi extra nincs benne. Lényegét tekintve ugyanaz történik, mint a telefonvonalra transzponált ADSL esetén. Van egy már meglevő hálózat, ami egy adott frekvenciasávban működik (jelen esetben 50Hz). A magasabb frekvenciasávok kihasználatlanok. A különbség a telefonvonal és a villanyvezeték között a jelszint (méghozzá nem is kis különbség) és a frekvenciatartomány. A legkomolyabb probléma jelen esetben a 230V 100%-os biztonsággal történő leválasztása az adatátviteli oldalról. Egyébként PLC-nek nevezik ezt: PowerLine Communication.

(Gyakorlatilag ugyan ezen az elven működik a vasútvonalakon a jelfeladás. Ismereteim szerint a nagyfeszültségű távvezetékeken is zajlik adattovábbítás, elég régóta.)

(#29) pubwart válasza Daywalker (#5) üzenetére


pubwart
aktív tag

ez igaz, de azért annyira nem rosszak ezek a mai TN panelek

Where you go how is up to you

(#30) LordX válasza rudi (#24) üzenetére


LordX
veterán

Azért nagyon nem mindegy, hogy MPEG4-SP vagy MPEG4-AVC HP, ''csak'' 2-2,5-szeres bitráta a különbség azonos képminőség mellett..

(#31) rudi válasza LordX (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondta bárki is, hogy mindegy? A lényeg, hogy ugyanolyan tömörítési technológiát használnak, csak az egyik alaposabban megnyirbálja a sajátértékeket, a másik kevésbé (az azonos képminőséget meg tegyük idézőjelbe). Zip-pel is lehet sokféle tömörítési ''erősséget'' választani, de végig alapvetően ugyanaz az algoritmus dolgozik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) LordX válasza rudi (#31) üzenetére


LordX
veterán

Wrong. Nem ugyanaz az AVC és az ASP technológiája, még távolról sem. Max annyiban, hogy mindkettőben van mozgáskompenzáció meg reprezentációváltás. Ma már minden tud ASP-t (DivX certified...), de AVC-t nem sokan.

Az AVC olyan az ASP-hez, mint a ZIP-hez a 7Z.

(#33) Matthew válasza #65675776 (#28) üzenetére


Matthew
senior tag

És akkor ezzel mekkora hálózatot lehet kialakítani? Pl csak egy házon belül vagy lakótelepen belül vagy egy egész városban?

(#34) LordX válasza Matthew (#33) üzenetére


LordX
veterán

Transzformátorok, villanyórák, ilyenek megfogják, azokon nem megy át a jel.

(#35) LordX válasza rudi (#31) üzenetére


LordX
veterán

Jah, ne tegyük idézőjelbe az azonos minőséget. Mert azonos. Ki lehet próbálni.

(#36) Matthew válasza LordX (#34) üzenetére


Matthew
senior tag

Aha, hát kár érte, milyen jó is lett volna ha mondjuk rá lehetne kötni egy egész utcát vagy panelházat. :)

(#37) lenox válasza #65675776 (#28) üzenetére


lenox
veterán

En ezt ertem, sot, mint mondtam, nalunk ilyenen jon a net, szal nap-mint-nap hasznalom. De mint mondtam ehhez a szakik egy csomot mertek, es megkerdeztek, hogy melyik konnektorbol fogom hasznalni, ahhoz hangoljak, es a tobbin ha mukodni is fog, szar lesz (mondtak ok). De ha ez ilyen nehez, akkor azt hogy csinalja meg maganak otthon az ember?

(#38) LordX válasza lenox (#37) üzenetére


LordX
veterán

Azért nálad valószínűleg nem a szomszéd szobában van a másik oldal, hanem pár kilométerrel arrébb..

(#39) lenox válasza LordX (#38) üzenetére


lenox
veterán

Hat olyan 100-200 meterre van. De ha a szomszed szobaig semmi problema nem lenne, akkor gondolnam nalunk is mind1 lenne, hogy melyik szobabol hasznalom... Megjegyzem nem probaltam, csak a szakik mondtak. Na mind1, valakinek (pl. Rudi?) ki kene ezt probalni, hogy hogyan mukszik, es megosztani a tapasztalatokat, ez ugyanis azert eleg kiraly, nem kell hozza korbekabelezni a lakast/hazat, szal Rudi, egy tesztet, ha lehet nyomjatok.

(#40) rudi válasza LordX (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, tényleg, igaz-igaz, rosszul írtam! Az AVC és az ASP nagyon távol áll egymástól.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.