Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Wow. AGP-s alaplap. :C

De ezek a házak elég csúnyák... :U

A notebookoknál még mindig nem értem, miért erőltetik ezt a 15'' (W)XGA TFT-t. Akkor vagy legyen nagyobb felbontású, vagy elég a 14'' is. Jót tenne a fogyasztásnak is,a méretről és a hordozhatóságról (súly) nem is beszélve. Az AOpen SXGA+ felbontásával és felszereltségével persze már van értelme, itt viszont az ár az, ami feltűnt: gyanúsan olcsó. :DDD (Tudom, már ez is baj?)

Ez az U3 viszont érdekes ötlet, és az ára is elviselhető (lesz lassan).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) thaler2 válasza parandroid (#1) üzenetére


thaler2
senior tag

Mér sz.tem jók azok a házak...olyan igazi brutál kinézetű

(#3) parandroid válasza thaler2 (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én utálnám, ha egy ilyen figyelne az asztalom alól. Nem illik a szobámhoz. :P
De persze ízlések és pofonok. Nyilván nem én vagyok a célcsoport...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) Digital válasza parandroid (#1) üzenetére


Digital
addikt

A házakat nem az alieware-tól koppintották:F Amúgy nekem sem tetszenek :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5) fLeSs válasza Digital (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Reméljük még 521243 ember beírja, hogy neki sem teccenek a házak. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Digital válasza fLeSs (#5) üzenetére


Digital
addikt

Szabad országban élünk... :DDD És a koppintással mi a pálya? Csak nekem szúrja a szemem?

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) dwiki válasza fLeSs (#5) üzenetére


dwiki
senior tag

Tök rondák és giccsesek a házak :) ...
( Már csak 521242 ember van hátra ;] )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#8) rudi


rudi
nagyúr

Vannak olyanok, akik hónapokon keresztül festegetik, csicsázzák a Codegen, vagy egyéb gyengébb házukat és a végén távolról sem kapnak olyan korrekt eredményt, mint ezek a Raidmaxok. Szerintem akinek bejön ez a stílus, azoknak tetszeni fognak ezek a házak. Remélhetőleg sikerül élőben is összeismerkednekm velük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) parandroid válasza fLeSs (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jóvanna, négy pontot említettem meg a cikk alapján, nem tehetek róla, hogy ennek van a legnagyobb sikere... :U Pedig azt hittem, a notebookos pontba fognak majd belekötni. :D

Amúgy is írtam, hogy ízlés kérdése, és ettől még akár szép is lehet.

Rudi: a mod azért más kérdés, ott az a lényege a dolgonak, hogy a saját két kicsi kezeddel építesz-szépítesz, teszel jobbá, hasznosabbá, praktikusabbá valamit.

Mindig viccesnek találtam, amikor a design-házakat modding-házként árulják, pedig ennek a modhoz tényleg semmi köze, ez csak divatos és dizájnos.

Mondjuk én még emlékszem rá, amikor az országban kb 4 féle számítógépházat lehetett kapni, és mindenkinek olyan volt. :D

És megismételném: attól, hogy nekem nem tetszik, még lehet szép bármelyik ezek közül, ez nyilván nem objektív vélemény.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) rudi válasza parandroid (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Perszehogy ez nem mod, de külsőre nagyon kevés olyan kézileg ''gyártott'' házat láttam, ami felveszi a versenyt a Raidmaxokkal. Aki azzal a célzattal kezd bele a moddolásba, hogy ilyen brutál - vagy milyen - külsőt adjon a házának, az csak akkor tud igazán szépet csinálni, ha megvan a kézügyessége és az eszközei is, az meg nagyon ritka. Sokkal kényelmesebb venni egy ilyen Raidmaxot, aztán ha mégis kedve szottyan az embernek, ebbe is lehet lyukat vágni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) WN31RD


WN31RD
addikt

A ''Raidmax ház'' kifejezés először felkeltette az érdeklődésemet, de aztán sajnos kiderült, hogy szó sincs itt semmilyen RAID-ről, vagy bármiféle érdekes feature-ről, csupán néhány újabb design elemmel lettünk gazdagabbak. A tartalom helyett már megint csak a forma van a középpontban. (Nem panaszkodnék emiatt ''öncélúan'', csak bosszant, hogy valami sok vinyót különösen jól kezelő házat vártam, és erre ez... :()

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) OTIS_


OTIS_
tag

Nekem bejön egyik-másik raidmax :))
A nindzsában mekkora és hány venti van elől?
A cobra is megfelelne, csak 8 centisek helyett 12 eseket lehetne előre rakni :(

(#13) paleinho


paleinho
senior tag

ezek a Raidmax házak olyanok, mintha valami 12éves idegbeteg kölök tervezte volna őket :D
gondolom ez a korosztály lehet a célcsoport is ;]

(#14) parandroid válasza WN31RD (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ROTFL. :DDD Sorry, leültem... :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) OTIS_ válasza paleinho (#13) üzenetére


OTIS_
tag

Ez célzás volt? :DD
Egyébként nekem se tetszik mind, a legjobban az áruk tetszik (az se mindnek!) Csak már jó ideje keresek valami olyan (olcsó!) házat amiben hátul van 2 12 es venti, elől meg min 1, design nemnagyon érdekel csak legyen olcsó és tágas, no meg persze a ventik a szellőzés miatt...

(#16) ansell


ansell
tag

Egy dolog a külső, de ami fontosabb, h belül milyen a ház!
Nagyon is sokat számít, h volt-e koncepció (Antec p180), v csak egy újabb fröcsöntött műanayag kinézetű csoda lehetetlen szellőzését próbáljuk javítgatni.

A másik kicsit off: oldallapon a ventik miért mindig középtájon vannak??? Szvsz sokkal hatékonyabb lenne egy a VGA, egy pedig a CPU ''felett''. (pl. Chieftec házak, csak kár h nem 12cm-esek)

ITX konfig eladó!

(#17) fLeSs válasza WN31RD (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Scream007


Scream007
őstag

a Raidmax házak nagyon szépek én már néztem őket.
Néha pár helyen nálunk is felelhető, de ritkán.(aquaba volt régen)
Én ha veszek tuti ilyet veszek, méghozzá a Cobrából a feketét vagy a kéket.
én ennél szebb házakat még nem láttam egy gyártónál sem, aztán lehet megkövezni, én így gondolom.

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#19) rudi válasza ansell (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha menézed, a legkomolyabb és legokosabban szervezett házak oldalán nem hogy venti, de szellőzőrések sincsenek. Illene alapkoncepciónak lennie, az elöl be, hátul ki elvnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) ansell válasza rudi (#19) üzenetére


ansell
tag

Ez így van, ennek ellenére nálam a VGA feletti 12cm-es leszab venti nagyon jó hatásfokkal csökkenti a Vga, sőt az alaplapi vezérlőm hőmérsékleteit. Viszont az elől lévő ventik esetében sztem 1 részt a befelő áramló levegő nagy része ''elakad'' a vinyókban és az igazán melegedő alkatrészekhez nem jut elég hideg levegő, max. a hátsók szívóhatása segít. +az elöl lévő venti ált. közelebb van, ergo jobban zavar. (persze én is örülnék egy Stacker-nek ;))

ITX konfig eladó!

(#21) Ganger


Ganger
aktív tag

hmm ezek a házak már egy ideje magyarországon vannak nem? :U

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#22) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Mi ez a 200GB-os határ a chieftec külső racknél? Én kezdettől fogva 300gb-os hdd-vel használom az ub300u-t és semmi problémám nincsen vele...

-

(#23) rudi válasza Terminus_ (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Valószínűleg a rájuk épített vezérlőchipnek volt ez a korlátja. Ezekszerint már nem érvényes a weboldalukon feltüntetett korlátozás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza ansell (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy processzornak teljesen minegy, hogy 45 vagy 55 fokon dolhozik, ugyanúgy, ahogyan a VGA-k is lazán bírják a 60 fok kölötti hőmérsékleteket. Ennél jobban hűteni őket fölösleges zajongás. Ugyanez nem mondható el a merevlemezekről, azokra érdemesebb figyelni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) #65675776


#65675776
törölt tag

Ezt csak én értelmezem félre: ''Ismét egy új névvel bővült a hazai házgyártók eddig is hosszú listája.'' Gondolom nem magyar gyártóról van szó.

Az biztos, hogy a cégnél nem sokat költenek designerekre, szinte mind ismerősként köszön vissza valamelyik más gyártó kínálatából. (Cobra/Scorpio: Chieftec Dragon/ThermalTake Xaser, Samurai: AlienWare, Storm valamiféle Morex utánérzés.)

Az Asus lapoknak lesz hosszú PCI-e-s verziója is vajon? A PCB alkalmasnak tűnik erre. Ez viszont érdekesebb: [link]

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Az alaplapon az Unichrome Pro vagy csak sima Unichrome?

(#27) rudi válasza #65675776 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Azekből speciel nem lesz hosszú PCI Expresses verzió, mert itt az új déli híd tudja a két lanet. Amit belinkeltél az már más tészta, ott az északi híd is PCI Expresses. Sajna az a lap még nem kapható nálunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza rudi (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, ezek még sima Unichromesak. Amit daa-raa korábban linket viszont már DeltaChrome van :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Karex válasza rudi (#23) üzenetére


Karex
senior tag

Sőt, tovább rontanám a helyzetet, még az a 40x40 mm-es venti sincs benne. (:

(#30) rudi válasza Karex (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez érdekes, pedig a gyártó oldala szerint van benne, bár a mellékelt képeken én sem látom a ventilátort, ráadásul a 33 mm-es magasságban elég necces a 40 x 40 mm-es ventilátor :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) aer


aer
tag

Hamár VIA...
K8T900-as alaplap kapható Mo.-on? Volt már erről chipről vmi hír/info egyáltalán a PH!-n?
Haználtam a keresőt amúgy, csak lehet rosszul... :P

(#32) rudi válasza aer (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Alig lehet hallani a VIA SLI-s chipkészletétől. Ennek a tesztenk a tanúsága alapján [link] nem jobb mint az NV agyonreklámozott és masszívan támogatott nForce 4 SLI chipkészlete, szóval nem csoda, hogy a gyártók nem kapkodnak érte. Mostanában a VIA kissé háttérbe szorult, kárt érte...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Digital


Digital
addikt

Ez az Asus A5EB jó kis gépnek néz ki,kinek mi a véleménye róla?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34) marcee válasza #65675776 (#25) üzenetére


marcee
addikt

Storm valamiféle Morex utánérzés
Nekem morex van, lefogadnám sokmindenbe, hogy a storm arra épül. Ez volt az első gondolatom.

Az Aopen notebook merre kapható?

\m/

(#35) rudi válasza marcee (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Sowah Kft. a forgalmazó [link] (nagyker partner), bármost nem látom a listájukon a cikkben szereplőt. Javaslom, hogy érdeklődj utána.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.