Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cherockee


cherockee
aktív tag

Glofiish: wikipediaban nézz utána, van egy orange színű génkezelt hal, arról nevezték el...

''A WM5-nek 65 ezer szín a korlátja'' - msdn-en cáfolták, megy még a vita, hogy mi az igazság, de elgondolkodtató...inkább az a tény, hogy eddig a max wm5.0-ás gépeken a 65K.

''Ügyes, hogy a kijelző nem teljesen sötétedik el ha nem nyúlunk hozzá, hanem két lépcsőben, az elsőben még halványan dereng a képernyő, csak a másodikban kapcsol ki.'' - tehát először leveszi a fényerőt, aztán a kijelző kikapcsol? Ahogy minden pda mostanság, ha nem ugyan akkor intervallumra van állítva a kettő. Átlagos. Ahogy ez is:
''CD helyett innen pakol át mindent, hard reset után is, így nem vagyunk arra kényszerítve, hogy a CD-t magunkkal hordozzuk. Okos.''

''Bubble Braker'', ''Van pocket-Word Excel és Powerpoint is''

''firmware'' - ezeknél a gépeknél ROM-nak hívják, és rakhatnátok fel tesztképeket a kamerával felvett képek közül, engem ez is érdekelne...

(#2) Bog válasza cherockee (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tesztképek az X700 kapcsán lesznek a jövő héten, a két modul megegyezik.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) Flashy


Flashy
veterán

hát ja, néha kicsi előismeret nem ártana a tesztelőnek, minden windowsos pda ROM-ból indul hard reset után. hard reset kb egyenlő reinstall.

(#4) Bog válasza Flashy (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Na igen, de itt vagy 20 alkalmazást telepít gyárilag fel a kütyü, csupa ETEN okosságot. Más gyártóknál az a szokás, hogy a plusz fícsöröket CD-n hozzádvágják, aztán aktívszinkezd fel magadnak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) Flashy válasza Bog (#4) üzenetére


Flashy
veterán

ezt nem tudtam (nem volt így leírva), bocs!

(#6) rumos14 válasza Bog (#4) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem minden pda maga telepíti fel rom-ból a hozzáadott alkalmazásokat egy hard reset után. Qtek S110-nél is ez a szitu.

ahgy a kollégák is utalnak rá, az ilyen pda/gsm teszteknél sok az ismerős rész, természetesen az op.rendszer miatt. szóval ezeket a fix részeket talán le sem kellene írni, hiszen csak annak szolgál újdonságként, aki még nem találkozott ilyen készülékekkel.
felmerül akkor a kérdés, hogy egyáltalán miről írjon az ember - hát pont arról érdemes, ami a készülék sajátossága: összeszerelés minősége, szoftveres sajátosságok, ''antennák'' érzékenysége.

egy Asus P535 tesztnek nagyon örülnék (tudásban ua. mint az X500), most per pillanat azt néztem ki következő áldozatnak.

(#7) Gubro válasza rumos14 (#6) üzenetére


Gubro
senior tag

Mint Bog is írta, nem minden pda teszi fel a speckó alkalmazásokat, főleg nem ennyit.
Az antennákról, minőségről pedig nem lehet egy tesztet megtölteni.
Az, hogy ezeket leírtam, egy kicsit közelebb hozza azokhoz is a készüléket, akik még nem rendelkeztek ilyennel, és igen, utánajártam, mielőtt a tesztet megírtam.
A fix részeket pedig azért írjuk le, mert nem feltétlenül olvassa el minden olvasónk az összes tesztünket.

(#8) Sefter


Sefter
veterán

azt ígérik a Nokia N95 140 pénz lesz, abban viszont lesz egy 5megás kamera és 16bites a színmélysége ....ki vesz akkor ilyen ''noname'' telefont ennyiért?

[Szerkesztve]

Psn ID: sefter_hun

(#9) Bog válasza Sefter (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mondjuk akinek fontos az érintőképernyő? Vagy aki nem szereti a Symbiant? Esetleg valaki, aki iGO-t szeretne használni?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) Gubro válasza Bog (#9) üzenetére


Gubro
senior tag

Vagy aki egész egyszerűen nem hajlandó Nokiát venni?

(#11) Adrian Mole válasza Bog (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

M700, nem? Nagyon várom már. Kinéztem magamnak, meg is tapogattam, jelenleg gyűlik a kes.
Ehhez a cikkhez: X500 150 alatt is van (egy hangyazoknival).

42

(#12) Bog válasza Adrian Mole (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

M700 előzetes: jobbat vártam. Jól működik, de az anyaghasználat nagyon műanyag. A slide-ot nem segíti mechanika, béna a világítása és nem aktiválódik automatice a kijelző, ha kihúzom a QWERTY-t.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) Adrian Mole válasza Bog (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Pontosan nekem is ezek voltak vele a gondok. Sajnos nincs jobb, megfizethető :(
Megoldás, hogy kütyübuzinak kell lenni (kijelzőaktiválás - minél többet kell pötyögni, annál jobb :) , illetve nagyon kell rá vigyázni (ez meg nem lesz nehéz, elég mindig az árára gondolnom, meg a saját tokja is jól sikerült, szerintem), hogy ne hulljon/kopjon szét.

[Szerkesztve]

42

(#14) #95561216 válasza Sefter (#8) üzenetére


#95561216
törölt tag

Szimpatikusabban hangzana kamera nélkül 100 alatt :)

(#15) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Azért ez az ''alszanak a bitek'' kicsit gyenge volt. Tudom WM50 alapú cuccok nem túl egzotikusak, de szerintem az ilyen gyenge poénok csak arra jók, hogy aláássák a teszt hitelességét. Kb, mint amikor Répa Kata megszakérti a 20mHUF-os Mercedesen az ajtóbecsapódás hangot, meg a pohártartó kitolásának kecsességét.
Az ''akkumulátorán kívűl'' helyett, meg az ''akkumlátorától eltekintve'' vagy ''akkumulátorát nem számítva'', talán szerencsésebb lenne. Szerintem egyértelműbb mondatot eredményezne.
Az all-in-one kütyük meg mindig mindenkinek kellenének, aztán valószínűleg a feature-ök 40-60%-át soha nem használnánk egyáltalán. A legjobb valami moduláris kütyü lenne, amin az ember 1 hónap alatt kitapasztalná, hogy mi tetszik neki és mi nem, és aztán az ehhez tartozó feature set-et véglegesítené. Persze ez csak SW esetén járható út.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) Petek


Petek
tag

Hogyan lehet ehhez a készülékhez igo-t venni, mert én csak mini sdset találtam ennek meg microsd foglalata van??

In vino veritas

(#17) cherockee válasza Petek (#16) üzenetére


cherockee
aktív tag

tudtommal jelenleg sehogy, a következő változat jön majd csak ki microSD-n, illetve mindenféle házi megoldások vannak rá, amik persze nem jogtiszták...de azt is el tudom képzelni, hogy ha zaklatod a készítőket, akkor segítenek...ki tudja...

(#18) cherockee válasza Gubro (#7) üzenetére


cherockee
aktív tag

Az hogy az antennák és használt anyagok minőségével nem lehet megtölteni egy tesztet nem ugyan az, mint az, hogy nem is írunk róla...
Egyébként a programok, abban az esetben, ahogy a te tesztedben voltak tényleg jó ha kapnak szerepet, mivel egyediek, nem kommersz cuccok, néha más gépeket használók számára (legálisan) elérhetetlenek, és igenis fel tudja dobni az embert, ha nem kell plusz 30 dollárt elverni programokra. Az ár része...
Ami szét van szórva, azt akár lehet összevonni is, egy adott tesztbe (egy külön, csak WM-el foglalkozó tesztbe)...lenne olvasottsága, az biztos, mivel rengeteg okostelefonokban járatos ember még csak halvány fogalmakkal se rendelkezik WM rendszerek terén (pedig nem hoznám egyszerűen párhuzamba a symbiannal, ahogy a legtöbben teszik, mondván telefon az telefon). Ez egy PDA, tehát zsebgép, ami telefonálni is tud. Nem egy telefon, ami naptárat is tud. Egészen más megközelítés...akkor nem lennének akkora tévedések, mint az, hogy WM rendszerű gépekben nincs Prediktív szótár, hangtárcsázás, és hasonlók, illetve fény derülne a furcsa memóriamegnevezésekre, activesync és outlook is szót kaphatna...

(#19) Bog válasza cherockee (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez nagyon régóta tervben van, de most igazság szerint megvárnánk a WM6-ot, és akkor veselkednénk neki.

Egy PDA-telefon tesztelését most már úgy képzelem el (és remélem, hogy a többi szerző is ezen a vonalon mozog), hogy a következőkre helyezzük a fókuszt:
- külső, gombok, kezelhetőség, ergonómia, anyaghasználat
- gyári tartozékok, speciális szoftverek
- adatkommunikációs képességek
- beszélgetési és zenei hangminőség, kamera
- akku, illetve a specifikációk felsorolása (proci, ram, miegyéb)

Illetve ha van még valami extra fícsör, akkor arról külön, részletesen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) cherockee válasza Bog (#19) üzenetére


cherockee
aktív tag

A kedvemért majd megtennétek, hogy a WM5.0 rendszerhez képest megjelent újdonságokat kiemelitek, ezáltal tudhatóvá-behatárolhatóvá teszitek a WM5.0 kereteit? Jelenleg kevés wm6 lesz kapható, és ahogy kinézem ebből a tempóból, nem is lesz nagy özönvíz...

(#21) Bog válasza cherockee (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A HTC Vox már a küszöbön van, illetve az összes új i-mate is WM6-ot kap. Szerintem nem kell már sokat várni rá.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) trucsi


trucsi
csendes tag

Létezik ehhez a típushoz magyarítás? mert én sehol nem találtam. Amúgy nagyon tetszik csak nem akarok az angollal bajlódni ha nem muszáj.

(#23) cherockee válasza trucsi (#22) üzenetére


cherockee
aktív tag

Van jelenleg 3 (amennyit tudok...) magyarosító program, ami elméletileg gépfüggetlen, vagy legalábbis sok gépet támogat...Egyik a Sunnysoft féle, amit sok HTC gépen láttam már, újabbakon, aztán a másik a MIT systems féle, 3-adik a Language Extender, amit részben használ a MIT systems féle is asszem, de személy szerint egyiket sem ajánlom. Nem tudom konkrétan ezt a telefont mennyire fogja vissza, de a legtöbb gépet látványosan lelassítja, és csak a kezelőfelületet magyarosítja, ami negyede annyi szöveggel sem bír mint mondjuk egy desktopon az XP, tehát inkább megéri beletanulni, kézikönyvel. Szerintem.

(#24) cherockee válasza Bog (#21) üzenetére


cherockee
aktív tag

Az i-mate eléggé nagyot akar dobbantani, ahogy nézem sikerül is neki, de HTC gépeken pl elég kevésen látom hivatalosan (xda powa nem számít), és úgy látom, elég sok cég nem nagyon szakad bele a WM6 portolásába. Ahogy nézem lesz még itt egy év múlva is vadi új WM5el boltba kerülő gép, ahogy nem kevés gépen megy még ma is wm2003, ezért lenne érdemes arról is írni:).

(#25) PEPE85


PEPE85
senior tag

Érdekes, hogy a http://www.macropolis.hu adta a készüléket, de az árlistájukon nem szerepel. :)
A másik dologp pedig, hogy legközelebb majd, ha tudjátok szerezzétek be hamarabb a PDA-kat, mert én decemberben folyamatosan azt vártam, hogy legyen végre egy magyar teszt is róla mielőtt megveszem és végül is nagynehezen december 14-én kijött a pdamania.hu -n egy teszt.
Micro sd-s IGO teszt változatot Speedshop már kapott kb egy hónapja, de azóta semmi hír, hogy mivan a tömeggyártással.
Amúgy a teszt nem rossz.

Üdv

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#26) Petek


Petek
tag

Tudtok róla hogy létezik-e ehhez a valami jobb tok mint ami a csomagban található?

In vino veritas

(#27) Bog válasza PEPE85 (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A készülékek beszerzése egyrészt nem csupán rajtunk múlik, másrészt van egyfajta a prioritási sorrend, ahol az X500 a háttérbe szorult más, a felhasználók zömét jobban érdeklő eszközök miatt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mától én is egy ilyen kütyü gazdája lettem. elég lassan megy az ismerkedés, de ami késik, az nem múlik :D lehet, hogy gyorsabb lenne, ha a manuallal kezdeném.

(#30) Ricardo válasza ngabor2 (#28) üzenetére


Ricardo
félisten

Jobb ha az ember maga tapasztalja ki a dolgokat ;)
Várjuk a tapasztalatokat :U

(#32) ngabor2


ngabor2
nagyúr

eléggé leült a topik...

ti tapasztaltátok már, hogy a 2.5mm-es jack nem igazán a "szokásos" jack? vettem hozzá 2.5-3.5 átalakítót, és nem visz át semmit. mondjuk ami szembetűnő, az az, hogy a headset vége 4-pólusú, a normál jack meg 3.

a másik eléggé idegesítő dolog, hogy a felvevőgomb nem működik. egész pontosan semmit nem csinál. ez telószoftver hiba, wm5 hiba, hw-hiba, vagy csak dísznek szánták?

(#33) Blaise válasza ngabor2 (#32) üzenetére


Blaise
veterán

Telefonoknál van valami huncutság, tavaly sikeresen elhagytam a Motorolám headset-jét, aztán kipróbáltam egy kommersz 2.5-ös fülhallgatóval, de sajna nem működött

(#34) ngabor2 válasza Blaise (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

neki is 4-pólusú volt? én vigyázok is a headsetre nagyon, hisz általában ezen hallgatok zenét. de az kicsit zavaró, hogy egy ilyen drága cuccost elő kell vennem, ha hívást akarok fogadni, mikor ott figyel az arcom mellett a felvevőgomb :F

(#35) Blaise válasza ngabor2 (#34) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, ráadásul egy új headset 3k körül van :(

(#36) ngabor2


ngabor2
nagyúr

java-t fel lehet valahogy varázsolni erre a játéxerre? opera minihez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#37) kingabo válasza ngabor2 (#32) üzenetére


kingabo
őstag

Valahol olvastam, hogy kicsit átszervezték a csatlakozot, ezért nem megy az átalakító. A 4 pólus: mic, bal, jobb csat, gnd. (asszem ez a sorrend a füles kábel felőli vége felöl)

szerk: meglett, itt van majdnem el is találtam a sorrendet:DDD

Egyébként szerinted jó gép? Tervezem, hogy ilyet veszek, de van még pár alternatíva...

[ Szerkesztve ]

(#38) ngabor2 válasza kingabo (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi a linket. asszem megpróbálok valahonnan szerelhető 4-pólusú cuccost venni, és berhelek rá egy átalakítót.

amúgy elég jó gép, reggelente zenét szoktam hallgatni rajta. egy rossz pont azért van: a felvevőgomb nem működik, és nem tudom, hogy csak szoftveres okai vannak, vagy a kábel a rossz.

(#39) rumos14 válasza ngabor2 (#38) üzenetére


rumos14
nagyúr

az nem zavaró, hogy oldalt van a jack? átalakítóval együtt már nem fér zsebbe emiatt.

(#40) kingabo válasza ngabor2 (#38) üzenetére


kingabo
őstag

Én is köszi az infót! :)

(#41) ngabor2 válasza rumos14 (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem pont jó, mert az övre csíptethető tokba így megy bele rendesen. hosszban pont passzos, viszont oldalra enged annyit, hogy ha benne van headsettel, akkor is le lehet zárni.

mod: no megvan a megoldás a problémára... 2mp-ig kell nyomni a felvevőgombot, akkor felveszi. :W

[ Szerkesztve ]

(#42) kingabo válasza ngabor2 (#38) üzenetére


kingabo
őstag

Csak óvatosan! Most találtam egy cikket (igaz asus-okhoz, de az e-ten is hasonló a lábkiosztás), hogy könnyen hazavágható a microfon. itt

[ Szerkesztve ]

(#43) baluka3


baluka3
csendes tag

Sziasztok!

Én most gondolokozom egy ilyen beszerzésén. Én igazából telefonként és navigációként használnám. A többi funkciója számomra érdektelen. Viszont fontos lenne tudnom, hogy bekapcsolt navigációval mennyit bír ki az akku. (Túrázásnál, geocaching-nél fontos!) Esetleg nem probálta még valaki, hogy minimális fényerő és folyamatosan bekapcsolt GPS mellett mennyit bír ki? Ki lehet kapcsolni úgy a kijelzőjét, hogy a navigáció nem szakad meg? (Tehát mikor visszakapcsolom a kijelzőt, rögtön azt látom, hol vagyok.)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#44) Aygor


Aygor
tag

Jó gép! Én is birtoklok egy ilyet.... Vagy ő engem!

Kezdetnek tökéletes. Még az után is. De egy idő után még több memóriát nagyobb procit, hosszabb akuidőt és nagyobb kijelzőt akarsz....

Miért van ez ???? :DD

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#45) crashbandi válasza Aygor (#44) üzenetére


crashbandi
csendes tag

tudnál nekem infót mondani róla? Például GPS része mennyire muzsikál jól az IGO-val,milyen verzió,és mennyire stabil (fagyások,bugok)..és mennyire gyors a pda.

Várom válaszod :)

(#46) runner 125 válasza Aygor (#44) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valóban korrekt gép,jelenleg talán a legjobb ár/érték arányú ( a + verzióra gondolok)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Tudja valaki hol tudok venni X500-ashoz előlapot vagy komplett házat?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#48) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!
Az 500+ típusról van valakinek tapasztalt véleménye?
Mert a közeljövőben tervezek egy vételt, nagyon jó árban van.
Az érdekelne leginkább, hogy a processzora és a memóriája elég-e az iGO8 akadozásmentes futtatásához.
Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#49) Viktor0610 válasza plaszy (#48) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A processzora még jó is lenne, de a memória elég kevés. Inkább ajánlott a kisebb memóriaigényű iGO 2006 használata.

Xiaomi 13T

(#50) plaszy válasza Viktor0610 (#49) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi!
Kár :(
Csak mert all-in-1 készüléket szeretnék venni, és ez illetve a Mio A702 közül választanék, de a Mio drágább.
Akkor lehet, hogy megér annyival többet beruházni rá.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.