Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gtxtt


Gtxtt
tag

Lesznek ennél jobb és olcsóbb Intel alaplapok.Bár az Abit-nak tűrhető ára van.E6400 a legjobb választás.

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#2) Rover623


Rover623
félisten

Olcsó, Core 2 Duót támogató alaplap ugyanúgy nincs, ahogyan olcsó Core 2 Duo processzor sem.
Nem ártana ismerni a piacot egy kicsit...:DDD

[link]

primus inter pares

(#3) Rapid


Rapid
aktív tag

Most a Core 2 gyorsabbnak tűnik. Aztán megjön majd az AM2 SE és meglátjuk.
Az a baj, hogy gyakorlati - különböző használatokban szerzett, nem tesztpontos majomság - tapasztalatot még egyikről sem ismerünk...

(#4) thaler2 válasza Rapid (#3) üzenetére


thaler2
senior tag

Egyikről sem? X2 már jópár emberkének van itt :)

(#5) Rapid válasza thaler2 (#4) üzenetére


Rapid
aktív tag

Hát AM2 X2 tapasztalat igazán kiterítve, pláne a Core 2-vel összehasonlítva... én nem nagyon találtam, bár nem vagyok az alaposság mintaszobra.

Olvasgatok itt, meg máshol néhány szintetikus tesztet, azt annyi.

De érdekelne AM2 X2-vel ki milyen tapasztalatot szerzett photoshop nagyméretű képek bizgerálása közben, míg csendben két órányi mami videót digizett a gép, sközben a mi butaságainkra reagált a neten. Na meg u.ez Core 2 duo-val. Ez érdekel!

(#6) BigBear válasza Rover623 (#2) üzenetére


BigBear
senior tag

''Olcsó, Core 2 Duót támogató alaplap ugyanúgy nincs, ahogyan olcsó Core 2 Duo processzor sem. A legkevesebbet, 28 000 forintot, az Asus P5LD2-VM SE-ért kell fizetni, mely egy alapfelszereltségű, Intel 945G/ICH7 chipkészletes, integrált videovezérlős megoldás.''

Egyetértek. Ez nekem is szúrta a szemem.
A mélyen tisztelt cikkíró ha csak egy icipicit körülnézett volna, nem ír ilyen hülyeséget. Bocs.

[Szerkesztve]

(#7) Rover623 válasza Rapid (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Hát AM2 X2 tapasztalat igazán kiterítve,
Ezt nem is állította senki...de a tapasztalatok szerint nincs értékelhető különbség a ''hagyományos'' és az új, AM2-es X2-ők között...:P

primus inter pares

(#8) Ősember


Ősember
őstag

1 honap se kell és normalizálodik a helyzet conroe téren is és majd remélehetöleg ugyan olyan jo lesz a kinálat, mint am2 téren, mert ott tényleg nem lehet panaszkodni! :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Az ASUS P5B érdekes név, hirtelen arra asszociáltam, hogy ez az ASUS P5A és P5A-B ([link], [link]) alaplapjainak továbbfejlesztése :DDD

(#10) Obi-1


Obi-1
őstag

S939 esetében a PCIE-es videókártyára, DDR2 memóriára váltást meg lehet spórolni, így ott még mindig olcsóbb egy X2-esre bővíteni, mint Core Duora.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) fLeSs válasza BigBear (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

már bocs, de először próbáld meg áttekinteni az egész piacot minden héten úgy, ahogy a hazai pályában ezt rudi teszi, aztán meglátjuk, hogy mennyire fog menni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) BigBear válasza fLeSs (#11) üzenetére


BigBear
senior tag

Most ez hogy is jött ide? :U

Írtam valami (nem egyedül), ami nagyon nem stimmelt a cikkben. Erre nem az jön, hogy jajj, tényleg igaz, hanem egy totál más témájú betámadás. Mi ez, óvoda? ''De az apukámnak nagyobb a farka'' - effektus? :U Gratula.

(#13) pisti


pisti
őstag

50k egy monitor ''állványért''. :DDD Ezek se normálisak.

(#14) Ősember válasza BigBear (#12) üzenetére


Ősember
őstag

és az miért baj, ha nem neked ad igazat? :F igazábol nekem meg a te hozzászolásod hangneme szurta a szemem, de nem szoltam, gondoltam véletlen volt... gondoltam...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) BigBear válasza Ősember (#14) üzenetére


BigBear
senior tag

Ne adjon. Attól még sajnos nem kis hiba, hogy egy népszerű, sokak által látogatott oldalon ilyesmi előfordulhat. Nagyon jól tudom, hogy mindenki hibázhat. (Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit.) De egy ilyen oldal, vagy a cikkíró felelősséggel tartozik a cikkért. Ha abban hamis információ van, ami megtévesztheti az olvasót, az hiba. De ha valaki felhívja a figyelmet erre a hibára - még ha kissé erősebb szavakkal, némileg tapló módon is, mint én tettem - nem hiszem, hogy így kellene reagálni rá. Vállvonás, illetve lehurrogás. Az én szemem meg ez szúrja.

(#16) rudi


rudi
nagyúr

Dedóval, egy tévedés miatt hülyézéssel, visszatámadással tessék leállni! A talplóság az elkövetőjét minősíti.

Tényéleg vannak olcsó(bb) Core 2-t evő alaplapok, nem vettem figyelembe az Asrock dolgait. Én mindenesetre 50 000++ forintos processzor alá nem vennék Asrockot, vagy bármilyen 945-öst (vagy még régebbit), nem sajnálnám a pénzt valami 965-ös cuccra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Ősember válasza rudi (#16) üzenetére


Ősember
őstag

igy van, akinek van pénze 50k-s porcira igenis adja meg a modját egy rendes lapnak, vagy rambol is ddr2 400-asat vesztek bele csakhogy conroe legyen a gépben? :DDD
BigBear: sokszor olvastam ezt azt a ph-n és a cikkirok a hozzászolásokat figyelembevették és javitották a hibákat, nem kellett jelenetet rendezni.

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) BigBear válasza rudi (#16) üzenetére


BigBear
senior tag

Nah, végre. Igaz, bunkó módon minősítettem, mindenesetre köszönöm a helyesbítést.

Amúgy a lapokról: én se sajnálnám, ha lenne normális, megbízható, nem válogatós, tisztességes IDE vezérlővel ellátott (sajna a mostani pótmegoldások nem tökéletesek ODD számára) 965-ös lap. Amúgy miért gondolja mindenki, hogy csak a drága, új cuccok lehetnek jók? Ez messze nem így van.
Tipikusan mint az AMD-s lapoknál. Mindenki vette a csodás NF alapú deszkákat ''mer' az a jó'' , s nagyvonalúan átsiklott az apró, de bosszantó hibákon, amik ezen lapok legnagyobb részét jellemezték. Melegedés - tudom, később jött a heatpipe, de szvsz ez nem megoldás igazából - , sokszor rosszul megírt, bugos, instabil driverek, stb. De az volt a trendi.
Holott ha valaki körülnézett, ott is lehetett találni nem melegedős, nem bugos, teljesítményben ugyanolyan jó, olcsóbb, igaz, nem annyira felextrázott - bár a legtöbb extra dolgot a mezei user amúgy se használta - nem NF alapú deszkát. Csak ugye a sok okos user ezeket leszólta, mert nem ismerte, meg ''mer' NF a király''.

Na, OFF vége.



[Szerkesztve]

(#19) viharhozo válasza Ősember (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

igy van, akinek van pénze 50k-s porcira igenis adja meg a modját egy rendes lapnak

De minek, ha egyszer a draga alaplap az esetek tobbsegeben semmivel nem gyorsabb? Ezt a Conor izet egyaltalan nem ismerem, de A64-nel gyakorlatilag semmilyen teljesitmenykulonbseg nem volt az azonos chipsettel szerelt lapok kozott. Persze ha vkinek 8 sata kell vagy 400-as fsb, akkor megveszi a dragabbat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20) zsiga667 válasza rudi (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

De miért fizessen az ember a legújabb SLI-s, 10 SATA-portos, 12 FireWire-csatis, 9.1 integrált hangos, dupla Gigabites meg WiFi-s UV-reaktív tuninglapért, amikor féláron is kaphat ugyanolyan stabil lapot, ha ezek nem érdeklik?

És ha már a hibakeresgélésnél tartunk, szerintem ez nem igaz: ''Az AMD a múlt heti árcsökkentések után nagyszerűen áll egymagos processzorokból, bár kétségkívül nem ezekkel lehet a legtöbb pénzt keresni.''
Mármint az hogy az olcsó cuccokkal nem lehet keresni, éppenhogy az alsó (esetleg a közép-) kategóriában van a nagy pénz szvsz.

(#21) BigBear válasza Ősember (#17) üzenetére


BigBear
senior tag

Mi az a rendes lap?
Az én fogalmaim szerint egy megbízható, átlagos felszereltségű, stabil lapot rendesnek lehet nevezni.
Írták már előttem. Attól még, hogy egy lapra rápakolnak milliónyi felesleges sallangot, nem lesz jobb.

(#22) Gregorius


Gregorius
őstag

adatrendezésre, multimédiás tartalmak kezelésére, [...] szintén pazarlás a kétmagos CPU.
Minden bizonnyal ezért létezik már jó ideje minden tisztességes kodekhez illetve tömörítőhöz több magra optimalizált változat, amivel igen jelentős teljesítményjavulás érhető el. :U

[Szerkesztve]

(#23) vicces válasza fLeSs (#11) üzenetére


vicces
addikt

ha valami nem megy akkor nem kell erőltetni :D

:)

(#24) fLeSs válasza zsiga667 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát ezeken az a64-eken az amd nem hiszem, hogy túl sokat keresne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Ősember


Ősember
őstag

most nehogy azt gondoljátok, hogy szerintem az asrock 15k-s lapjai nem stabilak alaporajelen... :U szerintem conroe-s lapoknál legyen szempont a tuning is és ebben az asrock igenis gyenge. szerintetek melyik lap nem viszi az alapbeállitásokat?.... ezért kell a drágább, nem azért, hogy 1.86on menjen az e6300 :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) zsiga667 válasza fLeSs (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Nyilván az árcsökkentések a hasznukat viszik el, de általánosan az alsó szegmens hozza a hasznot. Mert lehet hogy egy Sempin csak mondjuk 1$ tiszta haszna van az AMD-nek, egy FX-en meg 500, de Sempronból 1000x-es mennyiség fogy.

(#27) T-bag


T-bag
tag

Abiték nemtom hogy gondolták ezt ab9 elrendezést de elég kaotikus.

(#28) zsiga667 válasza Ősember (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

De mi a francnak tuningoljam a procimat pár százalék olyan pluszteljesítményért amit nem használok ki? A jelenlegi procimat se tuningolom, mert nincs rá szükségem. +1 mag jól jönne, de egyszálas programokban nekem szinte mindig elég a teljesítménye.

(#29) Ősember válasza zsiga667 (#28) üzenetére


Ősember
őstag

figy, ha szimplán annyi a gon, hogy tul jo, akkor azzal nem tudok mit csinálni :D mellesleg nem pár százalékrol beszélünk, hiszen az e6300-at 6800 szintre fel lehet hozni. +1 magot persze joval olcsobban is meg lehet uszni, hiszen a pentium d árak nagyon leestek, föleg használtan :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) robyeger


robyeger
addikt

A cikkben a ''jelenleg'' és ''pillanatnyilag'' szavakon van a legnagyobb hangsúly, hiszen ha az Intel kedvező áron fogja majd kínálni a Core 2 Duo E4300-t, akkor ez lesz a legnagyobb csapás az AM2-kre, hasonlóan a Pentium D805-höz.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#31) orbano válasza Ősember (#29) üzenetére


orbano
félisten

az a baj, hogy az egyik legszűkebb felhasználói rétegről beszélsz: felső kategóriás tuning. az esetek 99%ában aki felsőkategóriás gépet vesz, nem érdeklia tuning, de nem is feltétlenül akarja szórni a pénzét. Ha zt mondák neki, hogy figyi má', ezzel a lappal ugyanúgy fognak funti a játékok, a filmnézés és a 3d studio max, viszont 60 helyett csak 25 ezer forint, akkor nem fogja a drágábbikat választani, csak mert az baró fekete. Lehet, hogy sok hülye gazdag van, de azért a többség nem azért engedhet meg magának ilyen gépet, mert szórja a pénzt.
Spec ha én is most vennék egy core 2-t, eszembe sem jutna 40-60e forintos alaplapot venni. Elmebeteg összeg és különben is mi a ráknak. Ebből a pénzből merülök egy hetet a vörös tengerben :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Ősember válasza orbano (#31) üzenetére


Ősember
őstag

ebben igazad van. én mindenképp valami jo lapot szeretnék a legkisebb conroe mellé, de ha nagyon meg tudom gyözni magam, hogy egy asrock lappal is elég fain dolgokat lehet müvelni, akkor könnyen beadom a derekam, mert ugye a pénz nagyur :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#33) rudi válasza orbano (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem jelenleg a Core 2 Duo és az X2-esek is ezt a legszűkebb felhasználói réteget célozzák. Aki ''csak'' játszani és filmnézni akar annak vastagon elég egy egymagos A64, amit most tényleg nagyon olcsón kap. Ha majd lesz 30 000 Ft alatti Conroe (mert tuti, hogy lesz), akkor lesz érdemes elővenni hozzá az olcsó alaplapot. Addigra a legtöbb gyártó előjön a Conroet kezelő, olcsó 945 revíziókkal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza BigBear (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted melyik AMD-s chikészlet volt annyival jobb az nForcenál? Nekem, ha Conroe-s igényes konfigot kellene összeraknom nagy valószínűséggel már SATA optikai meghajtót kerítenék hozzá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) fLeSs válasza robyeger (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az amd-nek elég nagy csapás az, hogy egyáltalán van core 2 duo.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Rover623 válasza zsiga667 (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Nem féláron...még kevesebb...
Az Asrock 775i65G jelenleg kb. 9e+Á a nagykerben...mindenféle csinnadratta nélkül egyszercsak Conroe Ready változatokat kaptunk belőle...:C

primus inter pares

(#37) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Lesz még idén olcsó Core 2 Duo ami már a kisebb pénztárcájú emberkéket célozza meg.

(#38) Obi-1


Obi-1
őstag

Különben mikor lesz már EFI az új alaplapokban?

Only a Sith deals in absolutes.

(#39) Wolverine válasza Obi-1 (#38) üzenetére


Wolverine
félisten

Talán ha a Windows támogatni fogja :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#40) robyeger válasza fLeSs (#35) üzenetére


robyeger
addikt

A Core architektúra se 100%-ig tökéletesre sikeredett, még az agyon szídott Netburst-el szemben sem. Tehát jelenleg még van mit kapirgálni a K8-asnak is: [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#41) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Arra egy teszt formájában kíváncsi lennék ahogy az E6300 leveri az X2 4600+, nem kételkedem, csak hajt a kíváncsiság:D

Ráadásul az is érdekelne, h vajon mennyire lehet felpöckölni a legkisebb core-t

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#42) robyeger válasza Rover623 (#36) üzenetére


robyeger
addikt

Éreztem én, hogy ha a 945 lapkakészlet támogatja, menni fog a Conroe a 865-n is :DD

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#43) klepto


klepto
addikt

Most, hogy én is itt állok a Conroe-tól egy lépésre elbizonytalanodtam.
Az AMD árai olcsóbbak, ha a két legkisebb proci árát nézem, akkor az AMD A62 X2 AM2 3800+ 46.074.-Ft bruttó, míg a Core2Duo E6300 52.314.-Ft (pcland). :(((
Aztán keresgélve valami féle tesztet ráakadtam erre [link] , és így már nem is olyan kiábrándító az árkülönbség :))
Szóval már csak egy lépés, és nekem is egy Core2Duo lesz a gépemben ;]
A kérdés már csak az, hogy most cseréljem le a 2 hónapos D930-at egy E6300-ra, vagy érdemes várni vele még egy darabig?
Jelenleg egy Asus P5B lapom van, ez biosszal is kezeli a Core2Duo procikat :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) fLeSs válasza robyeger (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nemtom miért pont ezt a tesztet linkelted be, a neten vannak sokkal jobbak is, de ha már ennél tartunk, akkor én azt látom, hogy az E6600 (2,4 ghz) két tesztet kivéve mindenhol nyer, abban a kettőben is csak az FX-62 (2,8 ghz) veri meg. :D
mellesleg itt a ph-n is van egy cikk, amiben rávilágítottunk az core egyetlen gyengéjére is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) fLeSs válasza dokesz007 (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az E6300-nak 4200+ és 4600+ közti teljesítménye van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) klepto válasza fLeSs (#44) üzenetére


klepto
addikt

mellesleg itt a ph-n is van egy cikk, amiben rávilágítottunk az core egyetlen gyengéjére is
Jaja, az én hsz-emben szereplő link arra a tesztre mutat :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) orbano válasza rudi (#33) üzenetére


orbano
félisten

ez igaz. én csak magamból indultam ki: attól még, hogy ha új gépet vennék, valószínű egy core 2 duót vennék, nem tartom egyáltalán elfogadhatónak, hogy 50e ft körüli áron vegyek hozzá alaplapot. Valahol a lélektani határ nálam 30-40e Ft körül van, de azért már olyan szolgáltatásokat és minőséget várnék el, amit mostanában a legdrágább modellekbe pakolnak. Sajnos az alaplapgyártók rájöttek, hogy a prémium kategóriáról sokkal vastagabb bőrt lehet lehúzni. Hát le is húzzák... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#48) tkesy


tkesy
őstag

És hol lehet kapni (kisker) ezeket a Giga lapokat:F
pl.: Gigabyte 965P DS-4-et...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#49) Benőke


Benőke
őstag

Há sok hülyeséget olvastam már a Core 2 duo előtt földig hajoló sajtó sorai között de a PH sem kivétel:

''A két platform alaplapjait összevetve látszik, hogy ezen a téren nem tudja behozni az AMD a processzoroknál felhalmozott árbeli hátrányát, vagyis kétmagos rendszerek közül már most is a Core 2 Duo éri meg legjobban az árát. Egy belépőszintű, 50 400 forintos E6300 egy 40 000 forint körüli alaplapba ültetve gyorsabb és olcsóbb, mint egy 70 000 forintos Athlon 64 X2 4600+ egy 30 000 forintos nForce 570-es alaplappal párosítva.''

Na most ahogy ez így van közel sem igaz.

A Core 2 jött látott győzött, de nem a belépő szintű veri meg a csúcs közeli procikat, bárhogyan is szeretnék ezt bemesélni a jónépnek. Az E6300 nem igen veri meg a 4600+ X2 -t, és igazából még messze is van ehhez a dologhoz. Gyorsnak gyors a E6300 de ennyire azért nem. Az árak összehasonlítása ilyen formán már nem is igen álja meg a helyét, de ha még is erőltetjünk, akkor egyetlen egy apróságról megfeletkezett a cikk író, hogy a Core 2 Duo földi magyar halandónak még nem kapható sehol :)

(#50) Ősember válasza Benőke (#49) üzenetére


Ősember
őstag

''Na most ahogy ez így van közel sem igaz.'' ezt ugy mondtad, mintha akkora hazugság lenne az e6300 = x2 4600 mint kijelenteni, hogy az eröszak mindent megold :DDD saját tapasztalat vagy pár teszt alapján hoztad meg ezt az itéletet? ugy irsz, mintha a lemaradás borzasztoan nagy lenne... mintha nem is beszélhetnénk egy kategoriárol :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.