Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vjozsef


vjozsef
senior tag

Klassz cuccok ezek! :D

(#2) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szép, jó, és olcsó is. :DD Csak kicsit későn jött az iromány, mert már sokan vettek, és sok cikk íródott róla.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem néztem utána a gyártónak még, a cikk szerint USA, de nekem a FaceBook-on kínai karakteres logóval szoktak hírlevelet küldeni angolul, ezért fixre vettem, hogy taiwaniak. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) Akula


Akula
őstag

hát nekem az az ék alakú betét bántja a szememet :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Igazi hiánypótlók, nem mellesleg tetszetősre sikerültek. :C

<< Heimdal >>

(#6) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

az pedig Enter kétsoros
huh?

Mondani sem kell, hogy legtöbb mechanikus társához hasonlóan a Durandal is NKRO képességű, tehát bármennyi gombját lenyomhatjuk egyidejűleg
usb-n is?

Inkább maradok a steelseries 7gnél...

[ Szerkesztve ]

(#7) peter9228


peter9228
aktív tag

Ez a meleg... Elolvasom a cikk címét: "Tesco Durandal mechanikus gamer billentyűzetek" :DDD

(#8) Sicilian válasza peter9228 (#7) üzenetére


Sicilian
addikt

Nekem is először ez jött le... :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#9) haddent


haddent
addikt

Egy baj van ezzel, hogy távolkeleti csicsás műanyagból van, ha amerikai tulajdonú, ha nem. Nincs nagy baj a műanyaggal, Filcso billencsek is abból vannak, mégsincs rajta "fémmintásfémnektűnőfémnagyonfémdenagyonfémamúgyfestettműanyag" keret. :B Kár érte. Ha egy szimpla egyszínű normális műanyag darab lenne a keret, ezt vettem volna.

(#10) Karma válasza peter9228 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Szintén.

Viszont egy itthon is kapható MX Brown kapcsolós billentyűzet? WANT! :Y
Persze majd a tesztet elolvasom először rendesen.

“All nothings are not equal.”

(#11) ng0ofy válasza Karma (#10) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Bizony és annyira nem is drága, mint egyes elszállt vetélytársai (:

(#12) vjozsef válasza Karma (#10) üzenetére


vjozsef
senior tag

En itt talaltam,

(#13) BlackSoft válasza -=Ghost=- (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

USB-n is...ne hülyéskedj, ps/2 már nincs is az alaplapokon...

http://prohardver.hu/tudastar/billentyuzetek_erzekelesi_mechanizmusa_ghosting_nk.html

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) haddent válasza BlackSoft (#13) üzenetére


haddent
addikt

Hogyne lenne! Az igazi "hc" gémer lapokon van, nagyon is nagy divat egy "kombinált" mouse/keyboard ps2 port.

(#15) F34R válasza Karma (#10) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem a CM Storm Rapid tenkeyless meg mindig jobban bejon elvileg van itthon is brown kapcsoloval.

(#16) BlackSoft válasza haddent (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Volt...már nincs :) R4E lapom van, ami azért nem az irodai kivitel, és már bőven nincs, a régi i5-ömön még volt kombinált, úja lapokra nem tesznek.

Főleg az új 1150-es szériákon már sehol sincs szerintem, asusnál tuti, de msáhol se nagyon láttam :P

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) Renok


Renok
senior tag

Személyes hozzáfűznivalók a teszthez:
- a számsor (0,1,2,3,stb.) billentyűinek megvilágítása elég gáz: ugyebár a számok vannak alul a billentyűn, a %!+() stb. jelek meg felül, és mivel a ledek a microkapcsolók tetejénél helyezkednek el, így ezek vannak megvilágítva, nem a számok, ami sztem fail. A számokat max erősségű világítás mellett látni csak (akkor sem tökéletes a dolog), viszont egy sötét szobában ilyen erős bill. világítás már valahogy nem esett jól a szememnek.
- a magyar ékezetes betűk jóval nagyobbak, mint a többi, ami szvsz elég igénytelenül néz ki

A "kis" Tesoro viszont közel kifogástalan, csak valóban ajánlott hozzá egy csuklószámasz.

[ Szerkesztve ]

(#18) haddent válasza BlackSoft (#16) üzenetére


haddent
addikt

Most direkt megnéztem,
LGA2011 Rampage IV Extreme - van kombinált PS2
LGA1150 Maximus VI Hero - van
LGA1150 Maximus VI Extreme - van
Nyilván nem minden lapon van, de nem is mindenkinek van rá szüksége :B

#18 BlackSoft Miért ne lenne értelme? Én kipróbáltam, működik PS2 átalakítóval a funkció :U
Van, amiben nem jobb az újabb..

[ Szerkesztve ]

(#19) BlackSoft válasza haddent (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ne ba*dmeg tényleg van a lapomon, azt hittem már a R4E-re nem tettek. :DDD

Na de az új szériákon tényleg nincs, felsoroltál 2-t és mennyi van az asus oldalán? :DD
Biztos feltesznek egy kombináltat néhány lapra, de szerintem nem sokáig, mert már régi, és nincs olyan eszköz, aminek nem usb-je lenne, és csak átalakítóval lehet ps/2. Aminek ugyebár nincs értelme. :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) total90


total90
veterán

Hireteln Tesco Durandalt olvastam :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) -=Ghost=- válasza BlackSoft (#16) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

a maximus v extreme-nek más a véleménye...

[ Szerkesztve ]

(#22) danikollar válasza BlackSoft (#13) üzenetére


danikollar
őstag

Szinte minden lapon van.

(#23) kribe


kribe
őstag

Pár napja vettem egy normál (nem ultimate) változatot Blue kapcsolókkal, és nekem nagyon bejött. Kicsit furcsa volt elsőre a magassága, de kb egy nap alatt ráállt a kezem, és nem vágta a billentyűk éle az ujjaim. A kéztámasz biztosan segítene még. A blue kapcsolókat igazán a hangjuk miatt választottam, de szerintem játékra sem rossz választás. Teamspeak-be se hallatszik annyira bele mint gondoltam hogy fog. :) Gépelni rajta meg összehasonlíthatatlanul jobb mint egy hagyományoson. Szerintem jó vétel volt. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#24) BlackSoft válasza danikollar (#22) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nézz szét az asusnál, szinte egyiknek sincs, csak néhányon van már.

(#21) -=Ghost=-: Maximus V E.-nek pont nincs. VI-nek van.

(#23) kribe: Nekem kék kapcsolós Razer BlackWidow Ultimate 2013-om van, és azt mondom, hogy mikrofontól függ, hogy milyen lesz TS3-on a hangja. Ha laptopról vagyok fent, és mellette gépelek, akkor a laptop magasérzékeny mikrofonja miatt 8-an lenémítanak, a többiek meg mondják, hogy dobjam ki a billt :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25) kribe válasza BlackSoft (#24) üzenetére


kribe
őstag

én nem fogom kidobni még ha zsezsegnek akkor sem. Azt a bill.-t akartam nagyon beszerezni mert a gépemhez a zöld fény illene, de valahogy sosem adtam ki rá a pénzt.

én úgy tudom usb-n 6KRO amit max el lehet érni, NKRO-hoz ps2-es csatlakozás kell. Az én lapomon sincs olyan.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#26) #97716736


#97716736
törölt tag

Jó billentyűzet, és az ára is elfogadható :))

(#27) Flashget válasza #97716736 (#26) üzenetére


Flashget
félisten

Van neked is ilyen bill?

Realme GT Master Edition

(#28) #97716736 válasza Flashget (#27) üzenetére


#97716736
törölt tag

Barátomnak van ilyen, volt szerencsém kipróbálni ;)

(#29) Flashget válasza #97716736 (#28) üzenetére


Flashget
félisten

kb. 1 hónapja szemezek vele de hirtelen mozdulattal SSD-t vettem inkább az Tesoro ultimate black helyet. :)

Realme GT Master Edition

(#30) #97716736 válasza Flashget (#29) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jobban is tetted. Teljesen átlagos külső, most az hogy mechanikus nem adnék ki ennyi pénzt érte. Átlag billentyűzetek is kibírják svsz :U

(#31) BlackSoft válasza kribe (#25) üzenetére


BlackSoft
addikt

NKRO-t a Razer biztosan tudja, ps/2-t nem is adtak hozzá. Feljebb linkeltem egy PH!-s cikket, abban le van írva, hogyan megy USB-n a dolog. Minden esetre ha PS/2-n hiába tudja, ha csak usb kábele van a billnek, és azt alakítod át, nem? :) Think?! Van ott a billben valami elektronika is, ami ez miatt dolgozik...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#32) -=Ghost=- válasza BlackSoft (#24) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Igen? Az érdekes.... akkor nem tudom milyen alaplapom lehet, és hova dughattam bele a 7g-t.... :U
Én pl itt is látok rajta...

(#33) haddent válasza -=Ghost=- (#32) üzenetére


haddent
addikt

Belemegy az csak erőltetni kell kicsit :DDD

(#34) tomi1031


tomi1031
tag

Unboxing is van ha valakit érdekel. :DDD

(#35) BlackSoft válasza -=Ghost=- (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tényleg annak van, tévedtem :DDD de amúgy felesleges ezen vitatkozni, vannak ps/2-es kombók, de tény, hogy nagyon sok lapon már nincs, és egyre kevesebben lesz az idő múlásával, hiszen mrá nem kapni sehol olyan eszközt, aminek nem usb-je van, és csak átalakítóval lesz ps/2. Amit már írtam, hogy annak semmi értelme, mert usb meg mindenhol van ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#36) #97716736 válasza tomi1031 (#34) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jajj ezt akartam linkelni :DD :DD :DD

(#37) rudi válasza kribe (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg az USB 6KRO, de mindenféle trükkel ez eléggé kitolható. Épp most nyomtam meg az MX Red kapcsolós Corsair K60-on az allábbi tesztelő szerint vagy 40-50 gombot egyszerre, nem akadt ki. Ugyanezt tudta a Durandal is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) bolvar


bolvar
senior tag

Ezt hívom én billentyűzetnek :D.Nem kell 213 felesleges gomb meg a csicsa :D.Pont mint a Dell SK-8115 csak profibb kivitelben :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#39) BlackSoft válasza rudi (#37) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem most pillanatnyilag ez a tesztelő macbook alatt nem müxik megfelelően. Csak 5-t jelez a Razer is, meg a laptop billentyűzete is.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40) haddent válasza BlackSoft (#39) üzenetére


haddent
addikt

Apple termékkel nem tesztelnék ilyesmit, nagyon nem erre van felkészítve semmilyen értelemben. A Razer-nél pedig nem is csodálom, hogy nincsenek ilyen funkciók, más a célközönség..

(#41) BlackSoft válasza haddent (#40) üzenetére


BlackSoft
addikt

Természetes dolog, csak kipróbáltam mit csinál mac-en, mert most épp ide van rádugva este. Pc-n megy tökéletesen 5-6 gomb felett is :)

Amúgy van Razer Synapse software osx-re is, sőt a razer csinált már direkt macre ilyen billt, apple kiosztással is.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#42) Flashget válasza #97716736 (#30) üzenetére


Flashget
félisten

csak hogy nekem kellene a világítás a tartósság és a nem lekopó betű a billentyűzetről...

Realme GT Master Edition

(#43) #97716736 válasza Flashget (#42) üzenetére


#97716736
törölt tag

Én egyszerre két billentyűzetet használok. Van egy ledes ModeCom amit netezésre használok ami 5k körül van. Meg egy Genius Gaming Bill amit meg játszáshoz :)

[ Szerkesztve ]

(#44) haddent válasza BlackSoft (#41) üzenetére


haddent
addikt

Félreértettél, én az egész Razerre mondtam, hogy más a célközönség, de ne menjünk bele, felesleges flame-war.

(#45) hamyka


hamyka
senior tag

sziasztok :)

Hát nem semmi egy billentyűzet az biztos, lehet én is teszkot olvastam tesoro vagy test orra helyett :DDD

A lényeg a lényeg:

Nem néz ki rosszul, na de kérem annyiba kerül mint egy fél számítógép :D

Comodó új távlatok...........

(#46) BlackSoft válasza haddent (#44) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor nem igzazán értem, milyen célközönségre gondolsz...Nekem egy az első, és egyetlen Razer termékem, amit azért vettem, mert nagyon jó minőségű mechanikus billentyűzet, megvagyok vele elégedve, és nagyon szép is (ízlésem szerint). Egeret is gondolkozom venni tőlük...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#48) Rhino666


Rhino666
őstag

Na, most újra felébresztettétek bennem a birtoklási vágyat - egy Das Keyboard Model S Ultimate EU Silent iránt... :P

Pedig ez se volt olcsó, főleg hogy egy mezei kacat. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#49) thomasvold


thomasvold
őstag

Hang szempontjából a három kapcsoló közül melyik halkabb? Egyaránt gépelek is a gépen és játszok is. A brown-t ajánlották, de melyik a leghalkabb a három közül? Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#50) Renok válasza thomasvold (#49) üzenetére


Renok
senior tag

Próbáltam Tesoro Blacket és Brownt is, a Black halkabbnak tűnt, de nem óriási a difi.
Érzésre feleségemnek és nekem is a Black jobban bejött, de ez nyilván egyénfüggő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.