Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) HSM válasza Töki bácsi (#36) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. :K Mint ahogy pl. a gépedben ketyegő I5 3570-es proci is 8MB L3-at tartalmaz fizikailag, csak 2MB le van belőle tiltva. :))

(#37) Male: Jó tudni, hogy akkor se veszi vissza, ha IGP-re kötött a második moncsi. :(

(#38) Ste: HWiNFO64 nevezető programmal, ahogy a cikkben írom is. Egyfelől kitettem a CPU Package Power mezőt az Afterburner OSD-jére, másfelől a teszt indítása előtt reset, és már számolt is nekem átlagot a teszt végére. :K

A 24W pedig helytálló, az ok pedig, hogy a tesztelt játékok, szituációk 1 vagy maximum 2 processzormagot dolgoztattak, azt se nagyon. ;) Ez pedig egy alapon tekerő, gyári turbo-s, gyárilag mindössze 77W-os TDP-jű procinál ezt eredményezi.

De hogy minden kétséget kizáróan meggyőzhessek mindenkit (más topicban is ezen csodálkoztak, hogy hogy lehet csak 24W) csináltam egy gyors tesztet! :K

Hogy a feltekert procihűtő, illetve a melegebb VRM rosszabb hatásfokát, és a futó diagnosztikai programok hatását kiküszöböljem, a Linx teszt után mértem meg az üresjárati fogyasztást, ezért némileg több, mint a VGA tesztben szereplő, "tiszta" üresjárati érték.
Szóval itt az üresjáratnak 87W-ot mértem:
Majd megmértem AVX Linx alatt is, nem tudom, most mi az elfogadott, de régebben ezzel szerették stressz-tesztelni az Intel procikat, itt 147W fogyasztás jött ki:

Na, és akkor jöjjön a matek, jól mér-e a HWiNFO által kiolvasott alaplapi VRM-szenzor!
Először is, üresjárati fogyasztás proci nélkül: 87*0,83-9,5=62,7W (Itt a 9,5W az üresjárati proci-fogyi, ahogy a képen is látható, a 0,83 pedig a tápom vélt vagy valós hatásfoka)
Ugyanezt kiszámolva a terhelt fogyasztásra: 147*0,83-56,2=65,81
Egyetlen tételt nem vettem figyelembe (de azt játékos teszteknél sem, mert szerintem elhanyagolható, de linx alatt számottevő, mert memóriaintenzív a teszt), az a memória fogyasztásának növekedése, ez kb. 2W LinX alatt az üresjárathoz képest a memória VRm jelentése alapján, azaz még ezzel is korrigálva 62,7W áll szemben 63,8W-al.
Ez azt jelenti, hogy durván 1W difi jött ki a számítások között, ami simán mérési hibahatáron belül van. Ezek alapján szerintem bátran kijelenthetjük, hogy a 24W az bizony 24W volt, ahol ezt mértem. :K

Természetesen, ha CPU-intenzívebb játékokat teszteltem volna, akkor vélhetőleg némileg magasabb CPU értékek jöttek volna ki, pl GTA4, vagy ahogy sokan mondják, elvileg a BF3 is szépen kajálja a CPU-t multiban, de ott is bőségesen 56W alatt maradt volna ez az érték. :K Az a helyzet, hogy energiatakarékossági szempontból bitang jó lett ez a 3570-es Ivy Bridge. :K

(#39) Ximo: Sajnos a többmonitoros fogyasztás, illetve a videólejátszós fogyasztásban még lehetne hova fejlődni. Nem vészes, persze, de mondjuk ilyen célokra nagyságrendekkel hatékonyabb pl. az Intel IGP. :K

(#40) Macika.37: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.