Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Nyilván azért könnyebb, mert műanyag az egész. És a panát ismeve drágább is lesz, mint az Oly. De nem baj, legalább lesz valami konkurencia... :)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Ijk


Ijk
nagyúr

Kezd beindulni az élet a fotós piacon:) Személy szerint a EP-1 formavilága jobban tetszik. Jó ha jön egy kis konkurencia, habár sajnos a pana eléggé el szokott szállni árazást tekintve.
Tetszik, hogy ilyen kicsik a vázak, de 200k azért elég ár brutális ezért a tudásért. Obit alig kapni hozzájuk, zsebkompaktoknál nagyobbak, az lcd-n komponálás pedig kész kín egy dslr keresője után. Akkor fognak nagy sikert elérni, ha lemennek a belépő tükrösök ára alá, viszont jelenleg az EP-1 árának kétharmadáért tükröst veszek, ami méretét leszámítva minden téren elveri.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) aram01


aram01
nagyúr

szemből elég retrósnak tűnik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) leeate


leeate
senior tag

Éljen! :R

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5) |AP|


|AP|
veterán

Akár igaz akár nem, ennek is inkább a "cserélhető objektíves gépek"-nél van a helye, akár csak az EP-1-nek :)

(#6) Ijk


Ijk
nagyúr

Vajon ezüst színben is ki fog jönni? Nekem a fekete nem annyira tetszik és szerintem nem praktikus. Mindkét fényképezőm fekete és bizony ilyenkor nyáron pár perc alatt is képesek baromira felmelegedni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) ottkar válasza Ijk (#6) üzenetére


ottkar
addikt

"Panasonic DMC-GF1 feltételezett műszaki adatai:"

Feltételezett géppel milyen képet lehet csinálni?

(#8) rumos14 válasza ottkar (#7) üzenetére


rumos14
nagyúr

kényszerpihenő szagot érzek.

(#9) Degeczi


Degeczi
nagyúr

"Mit nyújt a GF1, amit nem tud az Olympus gépe? Egyedül a beépített vaku az, amivel többet kapunk a Panától"

ennél szerintem még fontosabb a jó AF!
az uis az Oly egyik hátulütője (pláne megfejelve a nem túl jó TFT-vel, amiben a Pana szintén odaver), míg a Pana G1 esetén meglepően hatékony, így ennél is hasonló működés remélhető

különösen, ha még az a pletyka is igaz, h a Panára opcionális EVF is tehető lesz

vagyis (ha egyáltalán az egész igaz, persze) éppen az Oly gyenge pontjait javítja ki

(#10) Ijk válasza Degeczi (#9) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fontos az AF, de jó AF ide vagy oda, élőképpel szinte lehetetlen mozgó témáról fotót készíteni. Az EVF persze egy fokkal jobb, de a tükrösöknek még ezen a téren nincs ellenfelük. Ezek a gépek inkább statikusabb témára alkalmasak, ott pedig a gyorsabb AF nem ad akkora előnyt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) Voyage


Voyage
aktív tag

Már nem azért, de ki az az őrült, aki 200.000 fölött kiad egy ilyen gépre? :Y
Mert az oly ennyibe kerül, a pana még drágább lesz.
Ennyiért egy alpha 300, vagy egy nikon d60 sokkal jobb, sőt, canon 450d... :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12) Ijk válasza Voyage (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

Erről beszéltem sajnos egyáltalán nem érnek ennyit. Újdonság, majd a kütyüimádók elkapkodják az első hullámot, aztán szépen lemegy az áruk. Az objektív választék is egyenlőre finoman szólva szegényes. Mindenesetre látok benne jövőt, mivel a dslr igen nehéz tud lenni pl. nyaralásokon egész nap, és nem mindenki elégedett a kompaktok műanyag paca képeivel.
Szerintem úgy 100k lenne reális értük, de a gyártók először szeretik megfizettetni a fejlesztést.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) phpmoli válasza Degeczi (#9) üzenetére


phpmoli
tag

pont ezt akartam irni. sokkal jobb a panasonic kontrasztfokusza

(#14) MLaca válasza Degeczi (#9) üzenetére


MLaca
őstag

azt egyelőre (szintén) nem tudhatjuk, milyen fókuszáló rendszere lesz a gf1-nek, így nem lehet nyilatkozni róla. az viszont látszik a képeken, hogy a pana gépe csak egy paraméterező tárcsával rendelkezik, ami máris hendikep az olyval szemben. oly e-p1 pedig van a tulajdonomban, így határozottan állíthatom, hogy nem szar az af rendszere.

http://mlzphoto.hu/

(#15) phpmoli válasza MLaca (#14) üzenetére


phpmoli
tag

nem tudhatjuk? mint a g1-nek....

(#16) Degeczi válasza MLaca (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sehol nem mondtam, h "szar" lenne - de a Pana megoldása kategóriákkal jobb, mint eddig bármi hasonló
jól mutatja ezt pl. a dpreview EP1 tesztje, amiben azonos obival akár kétszer gyorsabb is tudott lenni

mindenesetre egyszerűen furcsa volt a cikked végén ez a látatlanban is savanyú a szőlő hozzáállás - ami most már érthető (viszont épp ezért nem célszerű érintettként cikket írni)

(#17) tki_ha5flt


tki_ha5flt
csendes tag

Én vagyok tájékozatlan, és egyértelmű, vagy tényleg nincs info az érzékelő méretéről?

(#18) Degeczi válasza tki_ha5flt (#17) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, h egyértelmű: azonos minden 4/3 és micro 4/3 rendszerű váznál
(ha nem az lenne, folyton számolgatni kellene milyen látószöget ad egy obi az aktuális vázon)

(#19) tki_ha5flt válasza Degeczi (#18) üzenetére


tki_ha5flt
csendes tag

Nem úgy, hanem összezavart a külső mérete - azt hittem, esetleg compact szenzora van... :-) Persze meg kellett volna néznem az EP-1-et is. Kösz, mostanában nem követtem a gépeket.

(#20) tki_ha5flt válasza tki_ha5flt (#19) üzenetére


tki_ha5flt
csendes tag

Na, E-P1, csak lemaradtam a javításról.

(#21) MLaca válasza Degeczi (#16) üzenetére


MLaca
őstag

miért lenne savanyú a szőlő? melyik cikk végén?

http://mlzphoto.hu/

(#22) Parci válasza Degeczi (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

stabi sem lesz. továbbra is igaz, h a két gép ötvözetéből volna jó kihozni valamit.
lacának meg neszójjábe! :)

(viszont az tény, hogy a pana af megoldása jóval komolyabb az oly-énál, és ez legalább akkora fegyvertény, mint a stabi...)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) MLaca válasza MLaca (#21) üzenetére


MLaca
őstag

nekem van tükörreflexesem, az a főgépem, az oly csak szerelem, szal igazából hidegen hagy a pana af rendszere, meg az összes többi, jövőben jövő kacat :P

http://mlzphoto.hu/

(#24) rumos14 válasza MLaca (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem arra gondol, hogy Oly tulajként kicsit elfogult vagy annak irányába. bevallom, nekem (is?) volt egy ilyen fílingem a tesztedet olvasva, kicsit könnyen átsiklottál egy-két elég súlyos hiányosság, gyengébb tulajdonsága felett, vitt a lelkesedés. persze, semmi közöm hozzá, meg tök jó, hogy találtál egy neked megfelelő másodgépet, de a vaku hiánya sztem komoly negatívum, de legfőképp az AF lassúsága az ami az én szememben totál dealbreaker. (mondjuk nálam az, hogy legyen egy ilyen drága másdogépem, totál irreális.) még azért azt is hozzáteszem, hogy engem a képminőség sem győzött meg teljesen (EP1). így látatlanban, ha a leírtak igazak, nálam a Pana gépe a nyerő. aztán majd meglássuk.

(#25) MLaca válasza rumos14 (#24) üzenetére


MLaca
őstag

nem siklott el a hiányosságok fölött. de egyrészt, az e-p1-et nagyon sokan másodgépnek fogják venni (ne m.o.-ból induljunk ki), s általában profi-félprofi gépek tulajai, mint olyan, azok megszokhatták az "onboard" vaku hiányát. amúgy meg sok jót nem tudok mondani a beépített villanókról, ebben gondolom, mindenki egyetért velem. másrészt az af lassúsága annyira nem vészes, én sokkal inkább a kereső hiányát fájlalom. ez nem sportfotózásra való gép, annak semmiféle képpen nem felel meg. én a családomat szoktam vele megörökíteni (6 hónapos kisördög elég gyors mozgással) - erre, meg kirándulásokra verhetetlen.

http://mlzphoto.hu/

(#26) Parci válasza rumos14 (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- a képminősége az eddigi legjobbnak tűnik az e-systemes gépek közül, az e-3-énál is jobb, ott szerintem hiba nincs.
- a vaku hiánya kényelmetlen, de igazából parti"fotókon" kívül ennek nincs jelentősége, szerintem belefér
- a kereső hiányát, mint negatívumot végképp nem értem. ez a gép pici. van keresővel nagy gép, lehet választani.
- az af viszont gond, és szerintem is komoly gond. az oly egyszerűen nem tart sehol ebben a kérdésben, a pana pedig megcsinálta 5-ösre a házifeladatot.

tehát nem értek egyet Laca értékelésével én sem, de majd javítja, ha úgy érzi. meg hát azért van a fórum, h senkit se téveszthessenek meg az elfogult cikkírók. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) leeate


leeate
senior tag

Nekem is feltunt nemi szubjektivitas a masik irany javara, de lehet, csak azert, mert eleve ugy olvastam a cikket, hogy ezt MLaca, az e-p1 tulajdonos irta.

Egyebkent tovabbra is eljenek a GONOSZ (EVIL) gepek. :)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#28) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyébként mi az a csatlakozó szerűség a gép hátulján a vakupapucs alatt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29) MLaca válasza Ijk (#28) üzenetére


MLaca
őstag

én EVF-re tippelek, de akármi is lehet :)

http://mlzphoto.hu/

(#30) MLaca válasza leeate (#27) üzenetére


MLaca
őstag

jaj ne már, nem igaz, hogy jó cuccról nem lehet egy kicsit lelkesedve írni..

http://mlzphoto.hu/

(#31) madgie válasza Voyage (#11) üzenetére


madgie
titán

Csak ezeket a tükrösöket oda nem viheted el kényelmesen, ahová ezeket a retikül-gépeket lazán. Most jöttem haza a nyaralásbúl, csak koncnak volt nálam a dslr... plusz csomag, plusz nyűg és macera az 5+ kilós szett-táska és két kilós állvány, mert nap közben a laza 6-7 kilométeres mászkálásokra úgyse viszi magával szívesen az ember 40 fokban, ezzel szemben egy ilyen pici cucc, meg egy gorillapod elfér a kistáskában a pia, meg a rágcsa mellé.

Igazából kétszer vettem elő a 40D-t: egyszer azért, mert már szégyelltem, hogy elcipeltem potyára, így felkeltem hajnalban, hogy hosszúexpózzak itt-ott, másodszor meg a szokásos "vonatablakból-kilövősdi", bemozdítós játék miatt. Amúgy egy kölcsön Casio EX-P700 volt nálam, meg a mini gorillapod, és nem bántam, hogy nem cibálom a Nova 4-et, meg a böhöm állványt :)

Szerk: hogy ON is legyek: tetszik az ötlet és remélem, hogy a G1/GH1-féle AF kerül bele. Ilyen mini-masina kell nekem, nincs mese... csak kérdés, mikor lesz mondjuk E-P1 áron a GH1 :D

[ Szerkesztve ]

(#32) MLaca


MLaca
őstag

arra kíváncsi leszek, hogy vajon a Pana a GH1-től kölcsönzi-e majd az AF rendszert, vagy azért teker rajta egyet, hogy más legyen? Az Oly kicsit megnyomhatná az AF működését, mert sötétben nem nagyon áll élesre az E-P1 rendszere (villámfotózásnál ezt megszívtam).

http://mlzphoto.hu/

(#33) rumos14 válasza MLaca (#25) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd, nekem olyan benyomásom volt, hogy - az egyébként szakmailag magas színvonalú teszt - kicsit elfogult volt, de jogod van hozzá.
a vaku hiánya pont amiatt fájó sztem, hogy a lényeg a kis méret, ha még egy cumót magaddal kell vinni, buktad a dolgot. derítésre jól tud jönni a beépített is. az AF sebessége (ahogy a dpreview-n olvastam) komoly probléma, használtan csomó kompaktot, a számok alapján azok is gyorsabbak az Oly-nál. nálunk 11 hónapos a kölök, komoly gond lenne a 0,5-1mp-ig szöszölő AF, szóval ha te le tudod kapni, akkor grat.

(#34) MLaca válasza rumos14 (#33) üzenetére


MLaca
őstag

abban bízom, hogy firmware frissítéssel és fényerősebb fixekkel azért javul az af sebessége.

http://mlzphoto.hu/

(#35) madgie válasza rumos14 (#33) üzenetére


madgie
titán

Hab a tortán amúgy a régebbi dSLR-eknél, hogy hiába villám módon tekeri végig a fókuszutat, ha bizonytalan és kétszer, háromszor vadászik oda-vissza rosszabb fényviszonyok között. Jó pár tükrösnél megszívtam már anno emiatt, érdekes módon például az öreg E-1 hiába volt lassú, de legalább baromi pontos és "AF-hunt" mentesebb volt, míg mondjuk a D70, K100D, vagy a Pana L1. Sok mindenért lehet szidni a Canonokat, de a 20D/30D/40D/50D vonal középső AF érzékelője betyárjól bevált, emiatt csak olyan gép kő nekem majd, aminek kábé ennyire "rákapós" az autofókusza.

(#36) Degeczi válasza rumos14 (#33) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Oly 8080-on annak idején jobb híján hiperfokális távolságon rögzítettem a fókuszt, csak így tudtam gyerekek mellett használni...

(#37) FEDman


FEDman
addikt

Ehhez a géphez tuti lesz csatlakoztatható EVF!
Egyrészt ott a csatlakozó a vakusaru alatt, másrészt ez a furán csengő név, GF1.

F=Finder

:U

(#38) Degeczi válasza madgie (#35) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, bár a D70 nagy ugrás volt a kompaktokhoz képest, a szélső AF pontjai beltérben szinte használhatatlanok voltak
a D80/D90/D200 ebben óriási előrelépés, és a középső pont is magabiztosabb

kontraszt rendszerű AF-nél viszont mindig ott van az "újrafókuszálás problémája": ismételt AF rögzítéskor nem tudja, merre kellene elindulni, míg a tükrösök ilyenkor egy szemvillantás alatt beállnak, ha látják mennyivel kell korrigálni (és többnyire látják)

a dpreview teszt szerint ebben is kiokoskodtak vmit a Panánál, mert ilyenkor nagyon jól megsaccolja a szükséges korrigálás irányát, és teljes, ismételt átsöprés helyett egészen gyorsan beáll

(#39) Ijk


Ijk
nagyúr

Nekem nem az AF sebesség a legnagyobb problémám, hanem a gyenge obiválaszték. Egyetlen fényerős fix van, a 17-es pancake, pedig ennek a rendszernek a kis méret miatt minőségi fixekre kellene épülnie. Pl. elmész nyaralni, városi sétára, meg úgy általában feltekersz egy kis torzítású 28-ast, és elfér az egész egy kistáskában. Szóval hol vannak a 24, 28, 50, 85...mm-es fixek? Mikor lehet rájuk számítani? 2010-ben, 2011-ben? Jelenleg a 7-14-es az egyetlen komoly objektív, viszont hatalmas, és borzasztó drága is természetesen. Azzal meg elő ne jöjjön senki, hogy neki elég f5.6 tele tartományban, mert erre nem lehet rendszert építeni. Lassan itt a negyedik m4/3-as váz és hány objektív van? Hat?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) FEDman válasza madgie (#35) üzenetére


FEDman
addikt

Próbáltad már gyakorlatban G1-est?
Engem a relatív gyorsasága mellett pont az lepett meg, hogy milyen határozottan és harapósan áll rá a témára!
A Pana AF-e nem csak gyors, de okos is! :)

(#41) FEDman válasza Degeczi (#38) üzenetére


FEDman
addikt

kontraszt rendszerű AF-nél viszont mindig ott van az "újrafókuszálás problémája"

Ettől én is féltem, de tapasztalatból mondom, ezt a Pana remekül megoldotta!

(#42) MLaca válasza Ijk (#39) üzenetére


MLaca
őstag

na igen, az obik.. a 7-14 (már ha a panára gondolsz) egyrészt iszonyat drága, másrészt - állítólag - a Pana vázak szoftveres korrekciója nélkül nagyon torz képű (hordózás). ha ez igaz, akkor pl. Oly vázakon felejtős.

http://mlzphoto.hu/

(#43) FEDman válasza MLaca (#32) üzenetére


FEDman
addikt

Nem tudom elképzelni, hogy rosszabb AF-et rakna ebbe a vázba a Pana, mint a G1/GH1-be.
Így aztán borítékolható, hogy a GF1 veri majd AF-ben az E-P1-et.
De emiatt nem aggódnék a helyedben, az AF nem minden és az E-P1 oldalán is van pár pozitívum. ;)
Szerintem most az E-P1-é a legjobb szenzor + feldolgozó rendszer.
Ott a szenzor stabi, ami a kis finom Leica obikhoz nagyon jól jön! :)
Ott gyönyörű fémburkolatú váz, amit öröm kézbe venni.
De amit leginkább hiányolok a Panából az az Oly színei! :)

(#44) Ijk válasza MLaca (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na ez a másik dolog. Ha pl. panád van és az oly kidob egy neked tetsző üveget, akkor használhatod, de nem lesz stabid, fordítva pedig mivel neked már megvan a vázban a stabilizátor, pana lencséknél feleslegesen fizetheted meg az OIS-t. A másik pedig ez a torzítás ügy. Van egy kompatibilis rendszer, ami nem kompatibilis.
Úgy tűnik az obiválaszték alapján, hogy amatőrökre építenek, ezért vannak a témamódok, videó fejlesztgetése a vézakban. Igazából ezzel nincs is gond, mivel sokkal nagyobb a piac, de itthon minden a feje tetejére áll, melyik amatőrnek áll szándékában 200-400k-t kiadni egy gépre?

Szerencsére most annyira nem izgat ez a m4/3, megvettem a DP1-et dslr képminőséggel, fix28-as obival, EP-1 árának harmadáért. A 28mm kiváló nyaralásokhoz, sétákhoz, és pont befér a válltáskámba.
Az EP-1 az igényeimből csak a dslr képminőséget tudja teljesíteni jelenleg. Talán 2-3 év múlva már kellően olcsó lesz a rendszer, és lesznek minőségi fixek, addig is használom a DP-1-et.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) FEDman válasza MLaca (#42) üzenetére


FEDman
addikt

Láttam már rengeteg képet E-P1 + Pana 7-14-től és nagyon ütős ez a felállás!!
Az Oly ugyanúgy korrigálja a Pana 7-14 képeit mint a Pana, emiatt nem kell aggódni.

De ha már itt tartunk, halkan megjegyezném, hogy azóta több tesztből is kiderült, hogy az Oly két obijait (14-42, 17) is ugyanúgy tervezték, mint a Panákat. Tórzítanak azok is rendesen, csak a váz korrigálja.

(#46) rumos14 válasza MLaca (#42) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt viszont tutira lehet fw-rel orvosolni. azért nem semmi, oké, a kis micro 14-42 torzít keményen, de még a fix 17-es is akkora hordó a szoftveres korrekció nélkül, hogy több hektoliter bor belefér.
ami viszont nagyon tisztességes, hogy haladó fícsörök, beállítási lehetőségek tonnáját tették a gépbe, egészen elképesztő dolgokat tud a picike.

(#47) madgie válasza Ijk (#39) üzenetére


madgie
titán

Hatalmas a Pana 7-14? Nem nagyobb, mint a Zuiko 14-42-es kit és sokkal kisebb, mint a Zuiko 7-14...

(#48) MLaca válasza FEDman (#45) üzenetére


MLaca
őstag

naja, csak azért egy ekv. 28as torzítása sokkal enyhébb, mint egy ekv. 14 mm-é.

http://mlzphoto.hu/

(#49) MLaca válasza madgie (#47) üzenetére


MLaca
őstag

mondjuk a nikon 14-24-em azé nem cserélném el rá :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#50) madgie válasza MLaca (#49) üzenetére


madgie
titán

Én igen, most perpillanat utálom a böhöm méretű fotóscuccokat :))

Ezzel a kis maki 7-14-gyel lazán mókolhatnál az utcán (az E-P1-gyel) különösebb feltűnés nélkül... viszont ha a D3+14-24-et meglátva tuti megmerevedik mindenki ötven méteres látótávolságban, netalán már a kisbicskát is veszik előfele :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.