Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ekkora "telefon", akármilyen kicsi a káva, minden, csak nem zsebbarát... Eszement dolog ez az állandó méretnövelés. Jövő ilyenkor 8 colos telók jönnek, vagy mi!? Lassan egy serpa kell hozzá, aki hordja utánunk a telónkat egész nap... Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#2) csp01


csp01
tag

Miért nem meri egy gyártó sem bevállalni, hogy kihozzon kisebb telefont? Nekem ez kb. olyan, mintha minden étkezde kínai büfé lenne, akkor tuti nagyot kaszálna, ha egyszer csak megnyitna egy hamburgeres.

(#3) asdf74


asdf74
tag

Rajottem hogy kicsi a telefonom (3S Prime, 5"), nagyon sokat netezek es nincs tablagepem. Tokeletes utod!! Kell!!

(#4) ALBY válasza csp01 (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Jaja, egy Redmi 5 kéne 4.5"-on, és kész is az innováció.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) ALBY


ALBY
senior tag

:)) :C Welcome new Xiaomi Tablet! :C :))

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#6) judas13


judas13
addikt

A zsebbarát megfogalmazás ebben az esetben a fizikai paraméterek ismeretében minden már csak nem igaz.

Óriáskenguruk felkészülnek!

Zsebbarát mondjuk az iPhone 4, 5 volt teszem azt.

[Itt fogom a 7 collos tabomat keret ide káva oda rohadtul nem zsebbarát]

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#7) aelod


aelod
veterán

S625-ről is pletykálnak mint ahogy a Redmi 6 pro esetében is. Kár lenne érte. S710-el nagyon jó vétel lehet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) vittorio7 válasza aelod (#7) üzenetére


vittorio7
őstag

Én Snapdragon 636 híreket hallottam.

(#9) aelod válasza vittorio7 (#8) üzenetére


aelod
veterán

Igen, bocs kevertem a Redmi 6 pro pletykával most valamiért.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Rettenetesen haragszom az iX-re, hogy kitalaltak ra ezt a fajta kamera elrendezest. Undorito az iphone-on is, meg undorito az osszes telefonon ami ezt majmolja. Maga a mi max 3 reszemrol +100, ez mar egy jo meret.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

öcsém. ez egy gigantikus telefon. az előző is az volt. azoknak csinálják akik gigantikus telefont akarnak. bármilyen okból.
tényleg itt kell sírni hogy nagy? persze hogy nagy, az a lényege. mi max.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#12) -Skylake- válasza judas13 (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez azert jo osszehasonlitas, mert ennek a tabnak csak maga az aktiv kijelzo resze ranezesre nagyobb, mint a mi max 3 komplett haza. Valid.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) exedoc


exedoc
senior tag

Szerintem ebben az esetben kár fanyalogni azon, hogy miért nem kisebb. Ez egy Mi Max. Benne a nevében. Ez a széria mindig is a hatalmas méretű kijelzőről volt híres.

(#14) aelod válasza JoeCockBill (#11) üzenetére


aelod
veterán

+1
Nem értem miért megy a rinyálás, hogy 4.5"-osat dobjanak ki egy max névvel ellátott telefon cikke alá. Máshol még oké de ez direkt nagy. Pont.
Én amúgy sokáig szemeztem egy Mi max 2-vel :K

(#12) -Skylake-

+1

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Vegye, akinek kell, csak ne legyen trend ebből a méretből jövőre! :U

(#16) -Skylake- válasza csp01 (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mert nincs ra valos igeny ? Picit probaljunk mar elvonatkoztatni attol a keplettol, hogy egy 6" telo alatt a phn 40 hszbol van 20 hogy "ha de me ilyen nagy" akkor az azt jelenti, hogy 3,5milliard ember kis telefont szeretne. Nem szeretne, fogadjuk mar el, hogy ezek hatalmas multik. Ha valamin van plusz 2 filler, megcsinaljak, csak a nyereseg szamit. Ha lehetne penzt csinalni 4"-os telefonbol, az egesz vilag azt gyartana. Nem lehet, nincs ra valos igeny. Leginkabb azert nincsen, mert a nagy telefonokat ellenzok ervei nagy szazalekban bullshitek, nem valosak. En leginkabb slim nadragokat hordok pl, volt mar 3 galaxy note-om, most van egy S7e-m, kovi telefonom KIZAROLAG 6-6,2" feletti lehet, kisebbet nem vagyok hajnaldo venni es meg soha az eletbe, mondom soha nem jelentett problemat az, hogy berakjam a zsebembe. Soha. Tehat nem tudom, hogy aki egy S9-et ami szo szerint egy kicsi keszulek nem tud zsebre vagni az milyen ruhakat hordhat, de ott nemhiszem hogy a keszulekben van a problema. Ezek nem telefonok, azon mar 10 eve tulvagyunk, ezek szamitogepek amiket eppenseggel konnyen magaddal tudsz vinni. Amire hasznalhatoak telefonalason kivul, azon tevekenysegeknel gyakorlatilag 100%-ban igaz az, hogy a nagyobb kepernyo az elmenyt noveli. Innentol minek kene kis kijelzo ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) .Szaki. válasza aelod (#14) üzenetére


.Szaki.
addikt

Addig amíg nem ez lesz a standard méret, addig felőlem legyenek ilyen telefonok, akkor leszek ideges, ha majd ez fog kompaktnak számítani. :D

(#18) asdf74 válasza aelod (#14) üzenetére


asdf74
tag

+1. Igen, pl. en sem rinyalok ha megjelenik egy uj Iphone leiras, cikk stb. Egyszeruen nem az en vilagom es kesz. Nem hogy meg szapuljam hogy milyen alapon dobja piacra a ceg. Mindennek megvan a celkozonsege.

(#19) aelod válasza asdf74 (#18) üzenetére


aelod
veterán

Ázsiában sokan a nagy telefonon kívül mást nem használnak így nagyon nagy piaca van az extra nagy kijelzős telefonoknak ott.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) #40359168 válasza -Skylake- (#16) üzenetére


#40359168
törölt tag

A lőtéri kutyát nem érdekli, milyen nadrágot hordasz. Legalább akkora igény van 4-4,5 hüvelykes készülékekre, mint ezekre a lóba..ó 6-7 collosokra. Ezek munkaeszközök, eltérő felhasználói igényekre.

(#21) judas13 válasza -Skylake- (#12) üzenetére


judas13
addikt

Oda is van írva csak hírtelen felindulásból nincs nálam kisebb kávával adott tab.
A 7 coll nem lesz ettől még 6 vagy 5 coll a végére. Nincs mese ez egy vékonyabb kerettel (+noccs) szerelt tablet lesz, amivel lehet majd telefonálni is a villamoson.
Legalább mindenkinek lesz majd néhány derűs perce.
Valid...true

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#22) -Skylake- válasza #40359168 (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mar mondtam : a piac tokeletes pontossagal reprezentalja neked es mindenki masnak, hogy mekkora igeny van a 4"-os telefonokra. Tenyleg nem ertem, komolyan azt gondoljatok, hogy van egy tobb 10, tobb 100 millios piaci res, amit valami csoda folytan egyetlen gyarto sem vesz eszre vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) aelod válasza -Skylake- (#22) üzenetére


aelod
veterán

Tévedés. Nem a piac reprezentálja hanem a gyártók. Ha gyártanának ekkora telefonokat akkor vennék őket de nem gyártják és megyünk az átlag 5.5" fölé méretben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) -Skylake- válasza aelod (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem lehet, hogy azert nem gyartjak esetleg, mert amikor gyartottak akkor is a nagyobb fogyott ? Csak egy tipp.

Szerk : egyebkent valami hasonlo cikk alatt is emlitettem, minden letezo platform kinal 5,5 alatti miniket. Van ekkora iphone is, van ekkora droid is. Raadasul mindketto egesz ertelmes telefon, nem ertem hol a problema. Nem arrol vam szo hogy senki nem csinal ilyet, arrol van szo hogy keves van. De van. Az meg h pl nem tetszik, oke, de ha nem 2 lenne hanem 5 akkor is elofodulhat hogy valakinek az 5bol egy sem tetszik. De meg mindig ott tartunk amugy, hogy nem engem kell megcafolnia senkinek, a piacot kell megcafolni. Kereslet - kinalat, ennyi. Pont annyi ilyem telefon jon le a sorrol, amennyire szukseg van. Ha tobbre lenne szukseg, tobb jonne le. Ha mindenki xperia compactot venne s9+ meg note8 meg p20pro meg u11+ helyett, akkor minden gyartonak eszebe jutna lekaszalni egy piaci rest. Azert nem teszik, mert nem letezik a piaci res, amire hivatkoznak sokan. Senki sem a sajat penze ellensege, egy samsung/apple plane nem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#25) Nimda válasza #40359168 (#20) üzenetére


Nimda
addikt

+1 sajnos én is megyek vissza SE-re, vagy valamilyen kisebb cuccra, ha behal a nexusom. Droid fronton 5" körüli méretben még a pixel felelne meg, csak túlárazott.

A kínaikanál meg az a menő ha kilóg a farzsebből a teló, mert akkora, hogy lassan a nadrágokat hozzá fogják szabni, nagy lózsebbel.

[ Szerkesztve ]

(#26) judas13 válasza -Skylake- (#22) üzenetére


judas13
addikt

A gyártók reprezentálják a piac igényeit. Nem te és én döntöm el a trendeket. Pár éve az 5 coll volt a határ előtte meg tudjuk a 3.5...néhány év múlva a (soha el nem készülő) összehajthatós, feltekerhetős mobilok küldik el melegebb éghajlatra a mostani fél de inkább már egész téglákat..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) margithid


margithid
veterán

Én is azon az állasponton vagyok, hogyha lenne igény 5" alatti telefonokra, akkor azokat gyártanák.
Én is féltem a 6"-tól, de semmiféle hátrányát nem érzem, csak az előnyét!
Ahol elfér az 5"-os ott elfér a 6"-os is!
Apple se véletlenül váltott ilyen nagy kijelzőre, ez a trend, ezt kajálják az emberek, mindenki netezik, facebookozik, erre kell a nagy kijelző, ennyi.

(#28) Fred23 válasza -Skylake- (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem egyszerűen működik a vásárlók kompromisszumokra kényszerítése. Már most azt látom, simán lehetséges, hogy legközelebb kénytelen leszek nagyobb telót venni, mint amilyet szeretnék, mert az összes paramétert nézve a számomra rossz méret lesz az a kompromisszum, amit meg kell kötnöm. :(( Rengeteg paraméter alapján döntünk, és nem vagyunk kisegítve azzal, hogy mértetileg van egy-két megfelelő telefon.

"ha nem 2 lenne hanem 5 akkor is elofodulhat hogy valakinek az 5bol egy sem tetszik"

Pontosan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#29) aelod válasza -Skylake- (#24) üzenetére


aelod
veterán

Kereslet - kinalat, ennyi.

Itt csak kínálat van. Kereslet a kutyát nem érdekli az 5" alatti telefonokra. Terelnek a nagyobb készülékek felé. Ennyi. Lesz*rják, hogy te vagy én mit akarunk.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#30) judas13 válasza -Skylake- (#24) üzenetére


judas13
addikt

5.5 coll alatt hívni mininek bármit is azért ez netto sértés majd mindenkivel szemben, mivel 5,4 coll minden még csak nem mini.
Tudom ezek a szerzők is itt fent mind a mai napig előszeretettel használják a tán 5.5 coll feletti telókra a phablet idejét múlt kifejezését, de mára ennek már nem sok értelme van... Vagy ami alatta van az 5.5 coll-nak akkor az már csak egy sima (mini) mobil lenne akkor elnézést nem szóltam..
4, 4,7 coll körülire tennék "mininek" manapság én egy kijelzőt.

......
margithid

"Ahol elfér az 5 coll ott elfér a 6 is" Folytanám a sort ahol elfér a 7coll mostantól majd ott ezután férjen el a 8 is.
De ha jó napom van a 9 is.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#31) kakuk.tamas válasza judas13 (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ennek a tabnak 4:3 (?) a kijelzője, ennek a telónak pedig 16:10 (mint az összes újnak szinte). Ebből ha 2-t egymás mellé raksz, lesz belőle kb 4:3.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) SkyLine3000 válasza JoeCockBill (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azé megy a rinyálás wazze, mert lassan megérjük, h a legkisebb telefonok 5,5-6 colosak lesznek! Azé bzmeg! Nem mindenki akar ilyen baszott nagy péklapátokkal járni. Oké. Legyenek ilyen nagy dögök, aztán vegye meg, akinek 6 anjya van, vagy akinek csak a méret a lényeg, de legyen alternatíva! Érted? Alternatíva! Legyenek 4,5-5 colos telók is. Mert ez a baj, h a ez az állandó méretnövelés húzza maga után a "kisméretű" telók méretének a növelését is. Tökömet sem érdekli, h ez is 7 colos. Felőlem lehet 22-es is, csak legyen elég normális méretű eszköz, amiből tudok válogatni, ha újat akarok venni, mert rohadtul nincs. Ez a baj. Ha csereérett lesz a G3, szívesebben vennék helyette egy normális 5 colost, amiből qrva kevés van.

(#27) margithid: Ez nagyon nem így megy. Téged mikor kérdezett meg akármelyik gyártó, h milyen telót akarsz? Soha! Ahogy engem sem. Van pár idióta a világban, akik diktálják a divatot, hogy miben fogsz járni, mivel fogsz telefonálni, stb. És ezt vedd szó szerint!

[ Szerkesztve ]

(#33) #40359168 válasza -Skylake- (#22) üzenetére


#40359168
törölt tag

Mivel pár "úttörő" gyártónak - pl. a Samsungnak - köszönhetően nem a vásárlói igények, hanem az egymásra licitálás az elsődleges szempont készülékek piacra dobásánál, ott tartunk, ahol. És írhatod te nyugodtan a gigahertzeket meg a kijelző színhőmérsékletét kelvinben a dobozra, egybites júzer úgyis max addig jut el, hogy 5,5" super bármilyen display, esetleg az még megvan, hogy 8 mag, 3 GB RAM és csá; kameránál MP, újabban optikák száma, pont. A magam részéről a kifejezetten nagy kezemmel ezerszer hatékonyabban tudtam dolgozni a 4 hüvelykes készülékemen, mint bármelyik 5" körülin. Persze buszon, metrón filmet nézni meg Real Racingezni jobbak a nagyobbak, más kérdés, hogy a célközönség melyik szegmense használja elsődlegesen ilyen célokra a tökéletesen kihasználatlan okoskütyüjét.

(#34) -Skylake- válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egy LG G3 méretei : 146.3x74.6x8.9
Egy S9 méretei : 147.7x68.7x8.5

TÉNYLEG , de komolyan , TÉNYLEG az a plusz 1,4 MILIMÉTER fáj annyira ? Egy G3-at bármire letudsz cserélni ha méretben hasonló telefon kell. Erre céloztam feljebb , ez a bullshit sírás. Lényegében ha belveszem, hogy amugy egy S9 az ~ 6 miliméterrel keskenyebb , akkor ott vagyunk hogy területle konkrétan egy kisebb telefon a nagyobb kijelzős S9. Bullshit , ennyi. Ez nem valós érv , 1,4 miliméter plusz hossz az nem egy valid érv.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) margithid válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


margithid
veterán

Ja persze, majd be fog hozzád kopogni valaki, hogy figyelj neked milyen telefon kell :W
Senkit nem érdekel, hogy van egy kisebbség, akinek nyűg a méret.
Hidd el ha lenne számottevő igény, akkor a kínaiak legyártanák!
De nincs, és hiába értetlenkedik itt mindenki a fórumon.
Ez éppen olyan mint amit én gondoltam régen. Azt gondoltam, hogy az a gyártó aki meglépi a nagy aksit az letarolja a piacot.
Meglépte pár gyártó, de számottevő eladást nem tudtak elérni.
Nem féletlen az a közigény amit mi annak gondolunk.
Igen, nyomva vannak a péklapátok, ezt erőltetik is az emberekre, de veszik is őket mint a cukrot.
A gyártókat más nem érdekli hidd el.
Nehogy azt gondoljuk mi jobban tudjuk mint a gyártók:)

(#36) Baggins86 válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Rendben de miért itt kell rinyálni? Mi sokan meg 6+"-os telefont szeretnénk és örülünk, hogy végre van választék.

(#37) JoeCockBill válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

akkor ne vegyél mi MAXot. beszarás.
egyébiránt pont csökkenő a tendencia a 18:9es képernyőarány és a kávátlanítás miatt. egy 18:9es 5.7es telefon akkora mint egy 16:9es 5,2es

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#38) judas13 válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


judas13
addikt

Mivel minden hasonlat sántít így csak jeleztem a 7 coll tab és a 7 coll telo közti "kapcsolatot" majd írtam is a káva, keret közti különbségeket is és tisztába vagyok továbbá a kijelzők közti arányok különbségével is, de köszi☺

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) winss


winss
tag

Ha értelmes kamerája lesz és nem száll el az ára, akkor nekem ez kell. :D Nem tudom itt egyesek mekkora zsebbel rendelkeznek, de nekem a jelenlegi 5,5"-os redmi note 4 simán elveszik a zsebemben.
Amúgy, ha valaki "kicsi" telefont akar van egy rahedli kínai 4-5" között, de ott a Sony xzvdvdd akárhány compact is ami 5" és elég fullos hardver van benne. Aztán a Sony eladásai így is a béka feneke alatt vannak.

(#40) exedoc válasza JoeCockBill (#37) üzenetére


exedoc
senior tag

+1

Sok fanyalgó nem látja be, vagy nem veszi észre, (most nem tudom melyik), hogy a 18:9-es képarányú kis kávás telefonok méretre szinte ugyanakkorák mint egy 16:9-es nagy kávás teló. Pl. nekem a RN5 alig nagyobb mint a RN3 volt. A hirtelen felsírás helyett néha gondolkozni kéne, vagy csak utánaolvasni valaminek.

[ Szerkesztve ]

(#41) judas13 válasza Baggins86 (#36) üzenetére


judas13
addikt

Az én nevemben akkor szerencsére nem beszélsz ezek szerint mikor azt mondod, hogy "mi sokan"

ezt csak a jegyzőkönyv matt jelezném ugyanis én nem tartozom abba a csapatba

JoeCockBill

Most itt viszont nem egy 5,7 hanem egy 7collos telefonról van szó megfelelően vastag, nehéz aksival stb hozzá

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#42) tixem


tixem
addikt

Már megint egy Mi Max hírnél megy a sírás a méreten. Ez a széria mindig is arról volt híres, hogy lób*szó méretű kijelzőket kap. Mit kell ezen így meglepődni? Még ha valami Redmi lenne azt mondom ok, jogos. De itt? :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#43) JoeCockBill válasza judas13 (#41) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

tudom. épp ezért vicces itt ez a hiszti. mi max topikban sírni hogy nagy. eszemmegáll

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#44) aelod válasza JoeCockBill (#43) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#45) judas13 válasza JoeCockBill (#43) üzenetére


judas13
addikt

Hol legyen a sírás az iPhone 4 topicban? Mind1 milndenki elmondja pro és kontra a magáét sztem aztán jó napot!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#46) JoeCockBill válasza judas13 (#45) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem vagyok hajlandó válaszolni, biztos vagyok benne hogy valójában érted. ha meg ennyi hsz után nem, akkor úgyis mindegy

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47) joey04 válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


joey04
titán

oké bzmeg, de akkor rinyálj az átlagos telefonok hírei alatt, ne egy Mi MAX topikjában, hiszen ez a széria az első pillanattól kezdve a túlzóan nagy méret szerelmeseit célozta meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) judas13 válasza JoeCockBill (#46) üzenetére


judas13
addikt

Nem is akartam, hogy válaszolj, csak költői kérdés volt.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#49) M3aN


M3aN
senior tag

NFC-ről van hír? :)

(#50) T. Almeida válasza judas13 (#45) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Pedig mekkora gáz, hogy az olyan kicsi.. nekem egy 6 colos ájfonnégy kell :O :O tök hülye ez az epöl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.