Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudják ezek mi is az a nagy telep.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Dr. 444Hertz válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Attól függ, melyik évben jár az ember... :DDD
Amúgy ja, 4000mAh már lehetne egy elvárt minimum, és nem a csúcskategóriában.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#3) borand válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


borand
aktív tag

s9en is nőtt a telejsítmény a telep meg mégse :DD

(#4) aelod válasza Dr. 444Hertz (#2) üzenetére


aelod
veterán

Redmi 4x 4100mAh 5"-on. Jó értem, hogy ott több a cucc amit a telefonba kell pakolni de azért na...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) Keem1


Keem1
addikt

Na akkor a nóta 9 tulajok lesznek a tesztalanyok, én meg már kiforrott kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasót kapok az s10-ben ;]

(#6) Anulu79


Anulu79
addikt

Talán ha szélesebb lenne akkor bele mehetne a nagyobb aksi és vissza nyerné az értelmét a Note. Erre a fogpiszkálóra szerintem már nem illik ez a néz. :DDD

(#7) Segal válasza Anulu79 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Vagy ha nem 0.1 collal lenne nagyobb mint az S9+ hanem visszaideznenk a regi szep idoket amikor 0.5 col koruli kulonbsegek voltak. Abba aztan mehetne 4000+os akksi is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Most eszembejutnak azok az idők, mikor az Ericsson Hotline nem egy mobiltelefon volt, hanem konkrétan egy kettlebel+akksi+pici telefonka funkcióval.
Akkora akksival, hogy Szolnokig is el lehetne vele menni a Teslával..
Szóval ehhez képest a Note9 lepkefing. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerintem érdemes lenne azt is figyelembe vennetek hogy XY telefon mekkora teleppel van szerelve, de mellette mekkora a fogyasztása.
Mert simán lehet hogy kissebb teleppel is tovább bírja, holott a sebessége azonos.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) aelod válasza haxiboy (#9) üzenetére


aelod
veterán

Mondjuk ez igaz. Samsung G.S8-nál 7-8 órás SoT-okat rebesgetnek a tulajok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) samu74 válasza aelod (#10) üzenetére


samu74
addikt

Ha a Jupiter és a Szaturnusz együttállása is megvan,plusz a főképernyőt nézegetik. :)

-----------

(#12) Ádám16 válasza haxiboy (#9) üzenetére


Ádám16
addikt

Mely a szoftverfrissítéseknek hála 1-1.5 év múlva lényegesen csökken (s most nem a telep elhasználódására gondolok).

(#13) whatwhatwhat válasza Segal (#7) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Persze... aztán majd a végén 10 colos tabletekkel mászkálunk tényleg. Eddig folyamatosan nőttek a note-ok méretei. Valamikor egyszerűen meg kell állni. Szerintem egyébként már bőven ideje is volt. Az pedig nem tudom felfogni, miért zavar egyeseket, hogy van egy majdnem ugyanakkora S-es telefon, mint a note. Nem a note lett kisebb, az S lett nagyobb. Miért kell a kettőt hasonlítgatni?! :F

(#6) Anulu79

A note4-hez képest 4 milliméterrel keskenyebb a note8. De ennek nagy része a kisebb kávának köszönhető. Nézzük inkább a note5-höz képest: 1.3 mm-el keskenyebb. Ez szerintem elhanyagolható különbség. Szóval neked is az tudom mondani, nem lett kisebb a note mint bármikor volt. Sőt, hosszában még nőtt is! Nem értem mi a problémátok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Aryon87


Aryon87
félisten

Ajaj, nagyobb lesz a telep? Remélhetőleg akkor tűzoltókészüléket is adnak majd tartozékként. :D

Trollkodást félretéve már illene is, mert a Note 8 igencsak harmatos üzemidőket produkált nálam, és egy 4ezres telep alap kellene legyen egy ekkora méretű péklapátban... Értem én hogy fosnak a 7es széria ügye miatt, de sztem nekik bőven megvan az a technikai tudás, hogy akár egy 4500-as akksit is beletegyenek..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó hír a nagyobb akku, Note8-at pont a kis telep miatt nem vettem meg. :)

(#14) Aryon87: hát nem. Nézz meg egy Note8 szétszerelést, nincs benn 1mm hely sem. Az utóbbi évben új technológiát vezettek be, amivel még kisebb helyre tudják zsúfolni az integrált áramköröket, de ez 1 éve még nem volt elérhető.

(#4) aelod: nagyságrenddel több

[ Szerkesztve ]

***

(#16) Anulu79 válasza whatwhatwhat (#13) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem volt Note 4-em és szerintem számít az a 4 mm. Az meg, hogy kinek mi tetszik abban soha nem lesz egyetértés. :) De én továbbra is azt mondom, hogy ez a mostani Note nem Note hanem egy penes S széria. De ez az én véleményem.

(#17) Matada2.3 válasza Keem1 (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Csak nem lesz az olyan rossz, ha úgy döntenek belerakják. A Note széria nem bírna el több hibát.

Finn the human

(#18) ollie válasza Anulu79 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De a kijelző nem keskenyebb a Note8-on sem a korábbi Note-okhoz képest. A telefon csak azért lett keskenyebb, mert alig van már valami káva 2 oldalt, és így jobban is fogható.

***

(#19) aelod válasza Anulu79 (#16) üzenetére


aelod
veterán

Hát az S szériát nagyon felnyomták holott eredetileg a Note hivatott bemutatni a gyártó minden tudását.

Mindezt azonban egy olyan méretben tették meg, amit nem tudunk értelmezni, egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra

A cucc összességében ettől függetlenül egy piece of art, kiválóan meg van csinálva. Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük.

-Írta: Bocha | 2011-11-02 08:35

:DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) whatwhatwhat válasza Anulu79 (#16) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ha a a kijelző lenne annyival szélesebb, akkor azt mondanám, hogy megértem, hogy neked számít. De a kijelző nem lett keskenyebb, csak lefaragták a kávát.

Nem találok amúgy konkrét leírást a kijelző szélességére. Lehet, hogy nem pont ugyanolyan széles a kettő. de ezen a linken látszik, hogy a káva miatt van méret csökkenés. Szóval még mindig azt tudom, mondani, hogy nem lett kisebb a note kijelzője, sőt, sokat nőtt hosszában.

A többi meg már más kérdés. Tényleg sokkal jobban hasonlít a S szériára a note mostanában mint régebben. Egyébként ez engem nem zavar, de abszolút megértem, ha téged igen. De most lényegtelen, én nem erről beszéltem. Én csak a méret kapcsán írtam.

Nekem is volt 4-esem egyébként, és nagyon remélem, hogy a 9-es lesz a következő! Az eddigi infók alapján jó esély van rá. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) <Lacy85> válasza samu74 (#11) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Sajnos" teljesen átlagos használat mellett van meg ennyi. Mondjuk a bolygóállásokat nem néztem. :D

(#22) judas13 válasza Aryon87 (#14) üzenetére


judas13
addikt

Energizer Power Max P16K Pro 16 ezres teleppel jön. Na oda aztán mekkora poroltó kell?
Amúgy ilyesmi aksikkal - viselhető méretben persze - kéne kijönniük a mobiloknak egy- két hét használattal ugye.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) 7Heads Drago válasza ollie (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az lenne az érdekes ha légüres teret adnák el. Én csak azt nem vágom miért belűl kellene a nagyobb telepnek a helyet keresni, amikor kivül rengeteg van. 1 mm plusz tutti elég lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Várjuk szeretettel! :)

(#25) Dr. 444Hertz válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mert akkor jön a "miért ilyen ocsmány vastag ez a béna Sony", holott ha szétbontod a készülékeiket, hát nem éppen üresek belülről.
És nincs is nagy akksi bennük.
Mondjuk ők még a jobbik esetbe tartoznak, mert optimalizálnak.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#26) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Nem lenne rossz a nagyobb akkumulátor, elviselnék egy-két miliméteres vastagítást, olyan túl sok újdonságot amúgy nem hinnem hogy beleraknak. Nem ártana szerintem az üveg hátlapot is mellőzni, de az biztosan marad még sajnos, legalább matt lenne. Az se lenne rossz ha a tele kamerával lehetne dng-be menteni. (Vagy ilyet lehet már az s9-nél is?)

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#27) blagolf


blagolf
senior tag

Csak aztán nehogy baj legyen a "nagy" telepből. ;]

Üdv, Zoli

(#28) jacis válasza ollie (#15) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is az akksi miatt hagytam ki a Note8-at.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#29) csorbajeno válasza samu74 (#11) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt nem mondanám. Nekem S9 van és 50% körüli akkuhoz meg szokott lenni a 4 óra SoT pedig nemcsak a kezdőképernyőt nézem. És azt mondják, hogy az S8 jobb. A java netezés, youtube-ozás, néhany fotó és e-mailezés.

(#30) <Lacy85> válasza csorbajeno (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

S8+ is hasonlóan bírja. Jelenleg 1 nap 9 óra üzemidő, 3 és fél óra SoT, 58%-on az akksi.

(#31) samu74 válasza csorbajeno (#29) üzenetére


samu74
addikt

Egyezzünk meg abban hogy a 7-8 óra SOT nem az átlag. De ha nektek annyi ,én örülök. :)
Itt videken ahol a térerő nem túl acélos, nem röpködnek ilyen nagy számok. :)

-----------

(#32) <Lacy85> válasza samu74 (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jó, hát ennyi erővel egy ferrari esetén se beszélhetünk 300km/óra végsebességről, mert szántóföldön fele ennyit se megy. :D
A körülményekről nem a telefonok tehetnek.
Ideális esetben pedig simán bírnak ennyit.

(#33) csorbajeno válasza samu74 (#31) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én S6-ról váltottam és durva a különbség, pedig az is kibírta nekem estig.

(#34) samu74 válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


samu74
addikt

Ideális esetben pedig simán bírnak ennyit.
Ezért is írtam hogy a bolygók együttállása is kell.Lehet nem mindig, de na.Kellene az a 4000-es akksi abba a note-ba hogy mindenki boldog legyen.

csorbajeno nekem meg s7 van és mikor 4,5 óra sot összejön egy nap akkor örülök .

[ Szerkesztve ]

-----------

(#35) <Lacy85> válasza samu74 (#34) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem csak a Note-ba, hanem minden telefonba. :K

(#36) Aryon87 válasza <Lacy85> (#35) üzenetére


Aryon87
félisten

Kiveve a Huawei Mate szeriaba, es most mar a P szeria is belepett a 4000es klubba:P;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) <Lacy85> válasza Aryon87 (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Notchak, és valóban. :DDD

Mate10 Pro mondjuk elég tetszetős. Ha év végén vettem volna telefont, akkor szerintem most nem S8+-om lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza samu74 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

No latod, most szepen el is mondtad miert baromsag ez a SoT dolog. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) ncc1701


ncc1701
veterán

Lenovo P2-esemben van 5100-as akku. És arra sem mondom, h nagy. Megy a spórolás az akkun. De hát kell a nyereség, éhesek nagyon.

(#40) samu74 válasza janeszgol (#38) üzenetére


samu74
addikt

Én tisztában vagyok vele ,hogy a gyenge lefedettség mennyire eszi az akksit. ;) Sokan viszont nem.

-----------

(#41) thebear007 válasza Aryon87 (#14) üzenetére


thebear007
aktív tag

Marha unalmas màr ez a poèn. Màsrèszt amikor a Note8-ad volt nem volt ilyen nagy a szàd. Tudom, hogy Huawei bèrenc vagy jelenleg, de visszavehetnèl.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#42) Aryon87 válasza thebear007 (#41) üzenetére


Aryon87
félisten

Miert nincs igazam?:))
Ez orokos poen marad, akar tetszik akar nem.
Es meg paran meg megemlitik tuti, csak nehogy valora is valjon...
Nem vagyok berenc, arrol nem tehetek, ha valami jobb...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) <Lacy85> válasza Aryon87 (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát nem tudom.
Nekem nem úgy tűnik, hogy a nagy telep ellenére olyan húúú, de jól bírja. :D

(#44) Swinegod


Swinegod
őstag

3850 - "nagy telep"

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#45) Aryon87 válasza <Lacy85> (#43) üzenetére


Aryon87
félisten

Van tapasztalatom a Noteval is, nem hiszek az ilyen videoknak:)

Pelda: Note levesz toltorol delelott 10 korul. Atlag delutan 6kor mar kerte a toltot.
Ezzel szemben a masik revert javaban + 8-10norat. Es ugyanazok a felhasznalasi szokasok.
Fotozaskor a Note rendre powerbankon vegezte, vele szemben a masik meg vigan kibirja hazaig.
Nem is hordom mar magammal a powerbankot.
Szal igen, kell a Notenak a 4ezres telep, mert joval nagyobb a kijelzo, amit megdob a WQHD felbontas is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) Fryskitt válasza Polarstar (#8) üzenetére


Fryskitt
addikt

:))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#47) Massmurderer válasza aelod (#4) üzenetére


Massmurderer
őstag

Redmi 4x 720 x 1280 kijelzövel van mit vártál???

(#48) <Lacy85> válasza Aryon87 (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi a bánatot csinálsz a telefonokkal? :D
Akkor se tudnám ennyi idő alatt lemeríteni, ha non-stop nyomkodnám. :D

(#49) bebuci válasza Aryon87 (#45) üzenetére


bebuci
tag

Amióta ma levettem a note-ot a töltőről így fest az aksi. Ebből kb 1 órát nem ment a képernyő.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#50) Aryon87 válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


Aryon87
félisten

Hat latod:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.