Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fgp303


fgp303
csendes tag

Amen!

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Akkor vége az anaglyph 3d-nek is? Kidobom a 4 darab magenta-cián szemüveget a szekrényből akkor. Az iZ3D után ez is bedobta a törölközőt... Ciánnak ezután már csak a kapszulában lesz értelme :)

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) M107


M107
addikt

:R

Itt a vége.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4) csako


csako
veterán

Éljen, csak emiatt szoktam egyedi telepítést választani, hogy ne rakja fel feleslegesen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) Cs1csó


Cs1csó
félisten

:C :R

Soha nem telepítettem és ezek után már a PIPA KI metódust is kihagyhatom. :C

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most készülök eladni a 3D vision képes monitoromat: jó buli volt, anno toltam rajta pl Diablo III-at, de sajna 4k-ra nincs megoldás (vagy veszettül drágán).

Mondjuk kár, hogy kivezetik, mert így az 50EUR-ért vett 3D vision kitem értéke a mai nappal nullázódott:((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) GreatL válasza t72killer (#6) üzenetére


GreatL
őstag

Nem feltétlenül nulla... 418-as driverekkel még évekig használható egy halom játékkal visszamenőleg. Többezer cím.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kár érte! Én nagyon szerettem! Néhány játékban szimplán jó volt, néhányban meg valóban áll leejtős. Talán, ha olcsóbban lehetett volna kapni a megjelenés után a használatához szükséges monitorokat, és magát a szemüveget, akkor talán jobban elterjedhetett volna és most nem itt tartana a dolog.

(#9) Béééla


Béééla
őstag

Hihetetlen, hogy ott voltak a 3D tévék, volt néhány 3D monitor is, majd egy játékmotor se vette a lapot, pedig a céges nagy fali LG nemtom hányféle 3D módot támogatott. Nem kellett volna torzítani meg ilyen trükkök, csak "interlacelni" a bal-jobb szemet...
Közben húzz a fejedre egy bilit 32k felbontású és kHz-es frissítésű kijelzővel hogy ne hányd el magad se a lagtól, se a pókhálótól...

Bélabá

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ezek után ráfeküdhetnének a driver ősrégi felületének a modernizálására.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) berVi


berVi
senior tag

Eggyel kevesebb szar, amibol ki kell venni a pipat minden aldott driver frissitesnel.

(#12) Cs1csó válasza berVi (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#13) nexplo válasza antikomcsi (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Teljesen egyet értek veled. Az árral volt a gond. A nagy dilemmám anno pl monitoroknál is a G-sync Freesync volt. Végül a free nyert mert az egyik 60K a másik 140K volt. Nem volt nehéz döntés. Vannak jó fejlesztések de ha az átlag nem tudja megvenni akkor előbb utóbb kipusztul, mert nem tartja el magát. Ez is így járt :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) t72killer válasza nexplo (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy monitorra nemigen lesz 3D megoldás. A 3DVision monitorok nem véletlen voltak drágák: a egyéb 120-144Hz-es monitorokat se adnak lényegesen olcsóbban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) akaido válasza t72killer (#6) üzenetére


akaido
addikt

:K
Nagy sajnálattal 2018 nyarán adtam el én is kihasználatlanság miatt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16) GreatL


GreatL
őstag

Anaglyph marad? Vagy csak régebbi telepítés miatt van benne a modul?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) halowarsss


halowarsss
csendes tag

Ès mi a helyzet ha 3D tv-t használ valaki így nem kell a 3d Vision szemüveg, hiszen a tv nek saját szemüvege van. A 3d tv playt meg akkor külön feltelepítve minden ugyan úgy fog működni mint règen?
Amúgy meg attól hogy nem lesz az alap driverben, simán le lehet tölteni a 3d vision drivereket más forrásból. Akkor nem ugyan ott tartunk, ès semmi nem változik? A játèk támogatásokat amúgy is modderek csinálták az utóbbi időben, hogy működjenek a játèkok 3d ben.
Szóval így igazából most változik bármi akár a 3d Tv vel akár a 3D Vision nel?

[ Szerkesztve ]

(#18) core i7 válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


core i7
addikt

ez lenne a Geforce experienc

(#19) Márton válasza halowarsss (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez engem is érdekel.
Napi szinten használom a 3DTV Play-t az LG 4k 3D passzív tv-mel és a 3D DLP projimmal is, a hozzá kapot szemcsikkel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) Márton válasza Márton (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

NVIDIA's tool for running games on 3D TVs, 3DTV Play, is now bundled with the Release 418 drivers for free. However, the 3D Vision Video Player app will only be available (again for free) through the end of 2019.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) GodGamer5 válasza core i7 (#18) üzenetére


GodGamer5
addikt

Akkor lenne az, ha összevonnák a driver-el, de amíg ez nem történik meg,-mert az experience csak a driver egy külön modulja, addig nem az.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) Dtomka válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


Dtomka
veterán

+1 teljes mértékben egyetértek!

(#23) nexplo válasza t72killer (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Én úgy fogalmaznék hogy irracionálisan drágák :W
És nem tudom miért.... mert logikus oka nincs :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#24) dabadab válasza t72killer (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az a kit lehet, hogy 20 év múlva majd sokat fog érni az eBayen, főleg, ha az eredeti csomaglás is megvan :)

DRM is theft

(#25) Alien!


Alien!
senior tag

nagyon szomorú, hogy ez a tech így végezte. Játékoknál nagyot dob az élményen. Ha nem lett volna helifax és az ő közössége, már rég meghalt volna. Én spec sokkal izgalmasabb iránynak tartottam mint a 4k/hdr-t.

(#26) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Én is játszottam 3D Visionnal, van is ilyen szerelésem.
Hát RIP!

Itt egyértelműen a 3DVisionról volt szó, aktiv 3D számüveg + monitor eszközök.
Néhol tényleg megfelelően szép, jó 3D élményt nyújtott, de eléggé elfogytak rá a játékok...
Most meg kb hajamra kenhetem az 50 ezer ft érő szettet.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#27) Cs1csó válasza ÁdiBá (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amivel eddig játszottál ezután is tudsz.

(#28) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ez azon kevés dolgok egyike volt, amit SOHA nem láttam élőben. pedig asszem a 6000-es Radeon sorozattal jött be, ami nem ma volt, de mégis minimális volt a penetrációja (akárcsak a tévéknél)

(#29) Márton válasza K0vasz (#28) üzenetére


Márton
nagyúr

radeon :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) ÁdiBá válasza Cs1csó (#27) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De driver frissitésnél nem fog eltűnni ez a dolog?

ÁdiBá

(#31) Abu85 válasza ÁdiBá (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kicsit bonyolult. Tehát ha 3D Visiont használ a játék, és nincs semmilyen natív támogatás a sztereó 3D-re, akkor eltűnik a támogatás az új driverekkel. Ilyenek voltak az NV által támogatott játékok.
Ha natív sztereó 3D-t használ a játék, akkor megmarad, mert az eleve nem egy keretrendszeren keresztül működött. Ilyenek például az AMD HD3D játékok, ezekhez nem kell driver, out-of-box működnek addig, míg a Microsoft ki nem tépi a DirectX-et a Windowsból (ami nem történik meg egyhamar, szóval sokáig mennek).
Végül lehet nézni alternatív sztereó 3D keretrendszert. Valójában a 3D Vision a hardver szintjén nem több egy aktív shutteres szemüvegnél, tehát a harmadik féltől származó frameworkök továbbra is telepíthetők (persze ezek sincsenek már támogatva). Az más kérdés, hogy a 3D Vision zártsága miatt sosem tesztelték őket vele, de valószínűleg lehet rá hackeket írni, hogy működjön.
A Tridef 3D ugyan nincs már hivatalosan, de még mindig működésre bírható, és nagy a community mögötte, így vannak megoldások az egyes problémákra. Arra át tudsz térni. Viszont hivatalos háttér kélküli, így bonyolult beszerezni. A Tridef alapvetően ugyanúgy támogatta az NV-t, ahogy az AMD-t is, tehát nem ér hátrány.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Márton válasza Abu85 (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

A 3dtv play sem marad? És külön sem telepíthető friss driver mellé?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) Abu85 válasza Márton (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az is 3D Vision. Mind megy. Egyedül a player marad az év végéig, de utána azt is törlik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Komplikato válasza K0vasz (#28) üzenetére


Komplikato
veterán

Az első kommersz ilyen kártya az NVidia TNT2 Ultra volt és a Alien vs Predator játékkal promózták. Csak az még 2*30 Hz-el szemfolyatós volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) Márton válasza Abu85 (#33) üzenetére


Márton
nagyúr

tehát külön sem telepíthető, nagyszerű

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fontos kiemelni, hogy nem a sztereó 3D-s megjelenítés lehetőségét lövi le az NVIDIA az érkező GeForce driverekkel, hanem csak a 3D Vision technológia -> 3D Vision technológiát

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37) GreatL válasza Winner_hun (#36) üzenetére


GreatL
őstag

Pedig nekem hibaüzenettel az is leállt... most teszteltem. Nem tud elindulni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#38) halowarsss válasza Abu85 (#33) üzenetére


halowarsss
csendes tag

Azt nem èrtem,hogy nem hivatalos forrásból mièrt ne lehetne feltelepíteni a 3D Tv Play programot.
Akár az Nvidia Control Panelt. Akkor mièrt ne működne akármilyen nvidia driverrel? A játèk támogatásokat majd megoldják a modderek mint mostanában.

(#39) Abu85 válasza halowarsss (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A programot lehet telepíteni, csak a 418-as sorozat után nem lesz benne az a driverben, amitől a program működik.
Nyilván visszafejthetik a működést, de ez egyrészt sok munka, másrészt az NVIDIA szeret timebombokat rakni a driverbe, hogy a hackek működését megakadályozzák. Persze a timebomb is kezelhető, csak rengeteg energiát kell ebbe belefektetni a közösségnek. A társkártyás PhysX is ezért döglött meg, mert egyszerűen nem volt elég kapacitás a közösségi oldalon arra, hogy az NVIDIA minden egyes driverébe belerakott új timebombjára írjanak valami hacket.

A közösségnek alapvetően az lenne a jó, ha az NVIDIA kiadná a 3D Vision forráskódját, így gyakorlatilag a felhasználók fejleszthetnék.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) nexplo válasza Abu85 (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Csak sosem fogja kiadni ez majdnem biztos :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#41) gbors válasza t72killer (#6) üzenetére


gbors
nagyúr

Tedd fel a polcra, 15-20 év múlva meg add el valami gyűjtőnek :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) nexplo válasza gbors (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Ha most dobj fel a netre, akkor még talán aki nem olvasta a cikket az megveszi :DDD
Ezért jó hogy a PH-n lassabban jönnek a cikkek :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) jamez


jamez
senior tag

2015 óta csak 3D ben játszom. Minden alkalommal mikor leülök leesik az állam tőle.

Ha ez nem ment: monitor + szemüveg kb 150e ft milyen jogosultsága van egy VR cuccnak manapság többért?
ráadásul a VR egy más "platform". Nekem csak "banánlézerkardozós"

[link]

Most is naponta jönnek ki a patchek. Nézzétek meg a Witcher 3-at pl. 3D Visionnel. :Y

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#44) jamez válasza ÁdiBá (#26) üzenetére


jamez
senior tag

érdemes megnézned a listát amit linkeltem. Aztán előveheted a szettet ismét. :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.