Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) Robitrix válasza Ferdzsoo (#66) üzenetére


Robitrix
senior tag

ez kicsit bonyolultabb......
és mint feljebb említettem több féle dologról van szó a kriptovalutával kapcsolatban.
az egyik maga az elszámolási hitelesítési technika amit blokkláncnak hívunk. Ezzel amúgy nincsen gond. Ez nem is igényel túl nagy informatikai kapacitást. Ez gyakorlatilag egy folymatosan bövűlő láncban tartja nyilván a valuta történetét. ki adta kinek, mikor minek alapján. és ez a blokkláncban szereplő titkosított adatok hitelesítik a pénzt és az azzal történt tranzakciókat.. ez gyakorlatban használható technológia volna akár normál banki pénz forgalomban is.
Informatikai szempontból a bányászattal van gond. A BTC esetében úgye kötött az előállítható bitconok száma ha jól dereng talán összesen 21 millió darabot lehet előállítani. ma már valahol 19 millió darabot állítottak elő. Ahhoz hogy csökkentsék az előállított dararabok számát és ellensúlyozzák a a számítógép hardverek teljesítményét egyre több és bonyolultabb számítás elvégzése után lehet kinyerni egy BTC-t Ma már nem igen lehet mondjuk CPU-n bányászni. Mivel nem éri meg a befektetett energia miatt. Több kerül a bányászat, mint amit hasznot hoz. 10 éve még simán lehetett gazdaságosan bányászni egy normál PC-vel és hasznot is hozott mára csak akkor éri meg, ha lopják az áramot vagy más számítógép teljesítményét. (mondjuk viruson keresztül sutyiban bányászni más gépén, hogy ő fizesse a költségeket és a tolvaj tegye zsebre a hasznot. Ez simán lopás. Most nem térnék ki a gyakorlatilag értelmetlen és felesleges számítások és energia elpocsékolására, amit a kripto bányászat jelent és az ebből eredő környzetszennyezés és egyebek. Mára egy közepes ország éve energia termelésének mennyisége megy a levesbe évente vagy 3-4 kisebb ország. Ez hajmeresztő faszság és értelmetlen dolog.
a harmadik, amiről egyébként beszélgetünk maga a kripto valuta értéke és az, hogy ezt mi támassza alá vagy mi nem, illetve, hogy mennyire instabil az egész lufi.

a másik kérdés, hogy mennyit változtat a világ pénzügyi rendszerén mondjuk egy kriptonvalután alapuló rendszer. Hát gyakorlatilag semmit. a gazdasági és pénzügyi anomáliákat nem a pénz kezelés gyakorlati módja okozza, hanem a mögöttes gazdasági folymatok. Egy kormány pazarlása, az országok eltérő gazdasági helyzete és teljesítménye. az ebből eredő valauta árfolyamok változásai. Olyan politikai gazdasági hatások melyek megremegtetik a pénzügyi rendszert is. Ez esetben teljjesen mindegy hogy kezelem a rendszert. egy blokklánc technológián alapuló pénz rendszer semmit nem változtat a mögöttes hatásokon, ami az egész rendszer instabilitását okozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.