Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Banki érdekeket megkérdezni a BTC jövőjéről és véleményezni? :C :C :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) shteer válasza koko52 (#1) üzenetére


shteer
titán

Kongatják a vészharangot :D mihez, a késő beszállóhoz?

..szerintem jónak tűnik

(#4) BaLee válasza shteer (#2) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Te beletennél pénzt egy olyan valamibe ami múlt márciusban 5000$-on volt most meg 40000$ körül jár és napi szinten képes 10-20% körüli liftezésre felfelé vagy épp lefelé?

Persze ha visszatudnék menni tavaly márciusba én is beletennék sok pénzt és most eladnám, de így nem igazán, hogy pár éve pl. 20000$-ról állt bele a földbe.

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Rosszul vagyok ettől a kriptovaluta lufitól, az évszázad átverése. Semmilyen valódi érték nincs mögötte csak a színtiszta spekuláció. Aki ezt nem látja be az vagy érdekelt benne vagy tájékozatlan.

Thanos was right.

(#6) mepet válasza BaLee (#4) üzenetére


mepet
addikt

Értem, hogy a kockázatra utalsz, de a példád pont az ellenkezőjét mutatja.
Aki 20000-ért vett, az jól megszívta, mert csak duplázott, nem 10-szerezett? :)

(#7) BaLee válasza mepet (#6) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Arra céloztam, hogy 2017 végén, 2018 elején 20000$ árfolyamról esett egészen 3000$ alá év végéig... De 20000$-ról 5000$ alá szinte szabadesésben ment.

Amúgy meg egy nagy lufi az egész és az emberi butaság (meg kapzsiság) miatt létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) mepet válasza BaLee (#7) üzenetére


mepet
addikt

" egy nagy lufi az egész és az emberi butaság (meg kapzsiság) miatt létezik"

Teljesen egyetértek, ugyanúgy, mint a többi fajta pénz.

(#9) Ambrs


Ambrs
friss újonc

Én kerestem rajta 4ezer dollárt, de most várom hogy 12k körül legyen megint (11ezer dollárom van most bent) aztán túladok rajta.

(#10) mepet válasza Narxis (#5) üzenetére


mepet
addikt

Na ezt mondjuk teljesen megértem, ha kimaradtam volna, én is rosszul lennék. ;]

(#11) Rick4 válasza Narxis (#5) üzenetére


Rick4
félisten

Egy sima nyílt tőzsdei kereskedés bármelyik részvénnyel nem színtiszta spekuláció? :D Köztudott, hogy az emberek olcsón akarnak venni, drágán eladni, és ez még csak nem is tiltott sehol sem. hja, és persze a cég bármikor beborulhat a menedzsment döntése, piaci változások stb stb miatt, szóval még annyi különbség sincs, hogy ne értéktelenedhetne el a részvényed akármelyik pillanatban..

De akkor ezek szerint minden tőzsdei cég is lufi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12) BaLee válasza mepet (#8) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért egy USD-t, eurót vagy épp svájci frankot nem nagyon láttam még mostanában 85%-ot veszíteni az értékéből de biztos igazad van.
Forintot inkább hagyjuk, mert az tényleg a spekulánsok játszótere, de még az sem kriptovaluta kategória.

(#13) Rick4 válasza BaLee (#12) üzenetére


Rick4
félisten

És angol fontot?

Keress rá 1992. szeptember 16, és a Fekete Szerda kifejezésekre.

A nemzeti valuták csak azért nem célpontjai a spekulációknak, mert rendszerint van sokkal jobb lehetőség, és kevésbé etikus, de mint ahogy ez a példa is mutatja, bármikor térdre lehet kényszeríteni bármilyen országot.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14) Victoryus94 válasza BaLee (#4) üzenetére


Victoryus94
őstag

5 éve meg 300 dolláron volt. :)
És az is 30.000 %-os növekedés a 2-3 évvel korábbi árfolyamhoz képest.

Tehát ennyi erővel akkor is kockázatos volt betenni. Mégis aki meglépte, mára megszázszorozhatta a vagyonát.
Ettől függetlenül én sem a csúcs közelében fektetnék (és fektettem be). Illetve nem játszanék milliókkal (hacsak nincs jóval több millióm a portfóliom diverzifikálásra szabadon).

[ Szerkesztve ]

(#16) Narxis válasza Rick4 (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

A tőzsdézés is határeset számomra de azért ott van valamiféle tőzsdei felügyelet féleség, a bitcoin-nál még ennyi sincs mert akkor a gonosz gyíkemberek erre is rátennék a kezüket.

Thanos was right.

(#17) Victoryus94 válasza BaLee (#12) üzenetére


Victoryus94
őstag

De 10.000-esére sem emelkedett a dollár 10 év alatt. :)
Sőt még a nagyobb tech részvényeknél sem jellemző ilyesmi.
Most volt egy 20%-os korrekció, miután előtt 300%-ot emelkedett az árfolyam 1 év alatt. hűűű mekkora LUFI!

Hosszútávon eddig nem lehetett bukni a Bitcoinnal (persze ez később változhat, de a tendencia nem ezt mutatja).

[ Szerkesztve ]

(#18) Robitrix válasza mepet (#6) üzenetére


Robitrix
senior tag

És azt is beszámoltad, aki mondjuk most veszi 40 ezer dollárért és egy hónap múlva kipukkan a lufi 1500 dollárt ér vagy 500 dollárt????
A spekuláció nem csak siker történetből áll. Bár a hatalmas nyeréseget jegyzi fel a dicsőség falra. De valahogy mindig kimarad a diadalmenetből azok többsége, aki hatalmasat ráfarag. Akik mondjuk egy élet munkájának megspórolt vagyonkáját bukják el az egyik napról a másikra. Ez utóbbiak vannak többen. Csak róluk soha nem szól a dicsőség krónika....
egyértelmű minden értelmes embernek, hogy hatalmas kockázat áll a minden féle valós érték és fedezet nélküli kriptavaluta lufi mögött. Aki bebukja végül is csak magára anyázhat... miért volt hülye.... Nem az kérdés, hogy lesz-e hatalmas bukta rajta,hanem az a kérdés, hogy ez mikor következik be.

(#19) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pontosan ezért csodálatos a BTC és vagyunk ennek az egésznek még mindig nagyon az elején. Az emberek 99% nem érti.
És minden rosszindulat nélkül írom ezt. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#20) Victoryus94 válasza Robitrix (#18) üzenetére


Victoryus94
őstag

Amit te lufipukkanásnak hívsz egy egyszerű korrekció. :)
Ne ahhoz viszonyítsd hogy 20.000-rő esett be 10.000-re 2 éve, hanem hogy előtte 1.000-ről mászott fel 20.000-re (1 év alatt), és onnan korrigált vissza.

Ugyanezek lezajlanak a tőzsdén is, csak kb tized ekkora mozgásokkal. Csak tőzsdén a pénzek nagyrészét bálnék mozgatták, Bitcoinja sokaknak van/volt (akár több száz/ezer darabszám), akik nem konyítanak a tőzsdéhez, így a csordaeffektus, és a media jóval nagyobb hatással lehet a mozgására.

[ Szerkesztve ]

(#21) Robitrix válasza Victoryus94 (#14) üzenetére


Robitrix
senior tag

azt azért tegyük hozzá, hogy aki akkor 300 dollárért meg vette az jórészt eladta 500-600 ért mert már a dupla haszon is remek volt. Szerintem nem igen létezik olyan ember, aki máig őrizgeti a 300 dollárért vett bitconját. Ez olyan mese a legkisebb szegény királyfiról. Azóta volt már egy jelentős vissza esés fél árra így legkésőbb akkor beijedt és eladta a bitconját nem tudva, hogy a 20 ezerről 10 ezerre eső bitcon nem fog-e 3 hét múlva csak 1000-et érni. nem bízva benne. Azóta minden bitcon már vagy 15-ször gazdát cserélt. Nagyon kevés ember lehet a valóságban, akinek még van eredeti bitconja, mikor csak egy hamburgert lehetett kapni 1 bitconért. :)

(#22) Ghoosty válasza Rick4 (#13) üzenetére


Ghoosty
őstag

Megnéztem az angol fontot az ominózus időszakban. Német márkához viszonyított értéke 3 körül volt, a bedőlés utáni mélypont pedig 2,4 körül volt. Ez 20%-os esés, ami elég messze van a 85%-tól.

(#23) Victoryus94 válasza Robitrix (#21) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én ismerek ilyen embert... Ő még néhány dolláros értéknél bányászta, és a portfóliója nagyrészétől valóban megvált 400, majd 1000 usd környékén (néhány ezer darabtól), de azt gyorsan megtanulta, hogy nem érdemes mindtől megválni 1-1 emelkedés után, mert nem látni a végét hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#24) Reggie0 válasza Robitrix (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ez egy hulyeseg. Szemelyesen is ismerek olyan embereket, akik <300 bitcoinjaikat mai napig tartogatjak.

[ Szerkesztve ]

(#25) Robitrix válasza Narxis (#16) üzenetére


Robitrix
senior tag

a tőzsde annyival jobb, hogy ott minden évben eljön az igazság pillanata azért. legkésőbb akkor, mikor az adott cég benyújtja előző évi eredményét és meg állapítja a részvény osztalékot(ha van) Az azért megmutatja, hogy mennyi potenciál van a papírban. Szarul teljesítő cég részvénye is lefele mozog. Így bár a tőzsdei részvény is erősen függ a spekulációtól de azért vannak valós gazdasági realitás alapjai. A kripto valuta esetében semmi féle ilyen gazdasági racionalitás nem áll a háttérben csak a puszta spekuláció.

(#26) BaLee válasza Victoryus94 (#20) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Akkor ez a korrigálás azt jelenti, hogy az előző márciusi 5000ről felmászott 41000re és vissza fog korrigálni 10 ezer alá?

(#27) Narxis válasza Robitrix (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pontosan. :R

Thanos was right.

(#28) Postas99 válasza koko52 (#1) üzenetére


Postas99
senior tag

Te el tudnád magyarázni 3 mondatban hogy mi áll a BTC mögött? És valójában mi is a BTC?

Mert annak hogy hasogatjuk a NULLÁKAT nincs értelme..

(#29) Ferdzsoo válasza Ghoosty (#22) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A rengeteg bedőlés ellenére aki az elmúlt 12 évben BÁRMIKOR vett BTC-t az utolsó 7 napot leszámolva, MINDENKI nyereségben van. Szerintetek a BTC tulajok hány %-a vett az eddigi 4380-naphoz képest az elmúlt 7 napban BTC?
Amikor 1000-ről "dőlt" be a BTC 200-ra akkor csak az bukott 80%-ot aki eladta! Amikor 20k-ról 3k-ra megint csak. Csak akkor buksz amikor olcsóbban adod el. Itt van a hiba.
(Tőkeáttétes kereskedésről nem beszélünk mert az öngyilkosság ilyen piacon.)

Postas99: Nem lehet 3 mondatban leírni. Vagy csak nagyon hiányosan. Mondok egy példát: 1990-et írunk. Írd le 3 mondatban mi az internet, és mire képes. Vagy mire lehet képes az elkövetkező 20 évben.
Remélem valamennyire érthető a hasonlat. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#30) Robitrix válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Robitrix
senior tag

az hogy ismersz 1 embert nem jelenti azt, hogy a kriptonvalutát használó 5 millió ember is 300-ért vette. A spekulációban mindig az van, hogy lehet egy tucat ember nagyot kaszál miközben 1 millió meg ráfarag.... A tipikus az 1 millió ráfaragó luzer, nem pedig a kaszáló egy tucat nyertes... ahhoz, hogy egyesek nyerjenek nagyot sokaknak bukni kell ez a spekuláció lényege. Hiszen annak az értéknek amit nyernek valakinek a pénzéből kell származni. a semmiből nem teremtődik pénz vagy érték. A kripto valuta mögött nincsen valós gazdasági teljesítmény. Csak lebeg a semmiben bármikor beborulhat. És be is fog előbb vagy utóbb....

(#31) Narxis válasza Postas99 (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Engem amúgy ez arra emlékeztet mikor gyerekként tesóm gyűjtögette a kosaras kártyákat, én nem értettem az értelmét(meg nem is érdekelt olyan téma aminél kártyákat lehetett gyűjtögetni) de mivel a környezetében mások számára is értékes volt így cserélgették meg néha vettek egy paklival, aztán lehetett gyönyörködni a szép színes kártyákban meg esetleg nézni az amerikai kosár meccseket. Na a vettek résztől kezdve hiányzik a dolog a bitcoin részéről, valaki eldöntötte, hogy annak értéke van és kész, a többi meg ment utána. Én nem tudok erre máshogy gondolni.

Thanos was right.

(#32) BaLee válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Aki nem adta el annak ez csak játékpénz ill. nem tart benne akkora összeget, hogy aggódjon miatta. Van nekem is haverom aki akkor ugrott bele a BTC bizniszbe mikor 2017-ben látványosan elindult felfelé, talán 5-6000$ körül vásárolt belőle nem tudom mennyit, aztán remegő ujjakkal nézte mikor a 20000$ közeli szárnyalás után elindult lefelé mondván, hogy ez csak pillanatnyi megingás, de így is elég hamar megvált tőlük, hogy ne bukjon rajta.

Amúgy szerencsejátéknak nem rossz, kb. tippmix szintjén van, csak ne próbálja valaki megmagyarázni nekem, hogy ő ért minden mögöttes mozgást meg előre tudja tervezni... :)
"Hozzáértők" mondták december közepén amikor elérte a 20k-s árfolyamot, hogy most már ne vegyen senki mert ennél sokkal feljebb már nem fog menni. Most duplája. Kb. ennyire látja előre bárki mi fog vele történni a jövőben.

(#33) Robitrix válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


Robitrix
senior tag

gondolj azokra, akiknél lezuhant az árfolyam 2 éve 26 ezerről talán rövid idő alatt 10 ezer környékére. lehet, hogy ő 24 ezerért vette.... persze rengetegen igyekeztek eladni, mert nem tudták, hogy hol vége a "korrekciónak" simán lemehetett volna akár 500 dollárra is vagy 10-re..... Így mondjuk neki sikerült pánikban megválni 11 ezerért a 24 ezerért vett bitcontól. Simán bukott rajta 13 ezeret........ még egy darabig boldog volt, hogy sikerült neki eladni 11 ezrért, mikor 10 ezret ért. És semmi féle garancia nincsen rá, hogy ha ma valaki vesz 40 ezerért bitcont és örül a 2000 dollár árfolyam nyereségnek 3 hónap nem fog anyázni egy 1000 dolláros árfolyamnál. Ő lesz aki 39 ezret bukik rajta.... ő lesz az aki bebukja a 10 bitconjával a egy amerikai kertvárosi családi ház árát vagy az élet munkájával nyugdijas éveire félre tett megtakarítást. Róluk nem szól a dicsőség krónika.
Bár lehet szerepelnek a helyi újság halálozási rovatában, mint öngyilkos, amikor aki fellógatta magát, mikor elbukta egy élet munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ambrs válasza Narxis (#31) üzenetére


Ambrs
friss újonc

Hello Hello... ugyanez a pénz is amit a kezedben tartasz, vagy a bankszámládon van.
Értéket adtak neki.
Arany ugyanez... nem tudod megenni, nem csinál semmit... még is ér valamit, mert az emberek úgy döntöttek hogy értékes.

(#35) koxx válasza Robitrix (#21) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alapszabály, hogy csak annyi pénzt toljál bele aminél nem fáj, hogy ha bukod a jelentős részét v mindet. Aki eladja kocsiját házát stb. az szimplán hülye.

(#36) Narxis válasza Ambrs (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na de a pénz mögött rendszer van, nem tökéletes de az is valami a semmivel szemben ami a bitcoin-nál van. Az arany pedig egy ritka fém ami történelmi okok miatt (is) értékes, természetesen még van jó pár fém vagy anyag ami nagyon értékes ilyen vagy olyan okból. Azért ez nem ugyanaz, a bitcoin az ehhez képest vadnyugat.

Thanos was right.

(#37) Ghoosty válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha valami a történelmi csúcson van, akkor arra igaz lesz az állítás, hogy bármikor vette nyereségben van. De ez nem jelent biztosítékot semmire, csak jól hangzik. Lehet, hogy megint beesik és jó pár évig nem tér vissza ide, ahogy legutóbb is 3 év kellett ehhez. De az is lehet, hogy még tovább növekszik.
Nem kívánok belefolyni a vitába, csak a tényszerűség kedvéért írtam azt a hsz-t.

(#38) Rick4 válasza Ghoosty (#22) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis egy egész nemzet bukott rajta, plusz a külső befektetők, és akármilyen pozitív hozzáállású monetáris politika állt szemben vele, bukták az euró bevezetést, emelték az alapkamatot 12%-ra, ezzel elszállt a hitelezés, összeesett a tőzsde is.
Mindez nekik csak párezer milliárd angol fontba került, igazad van, semmiség az egész. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39) Postas99 válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


Postas99
senior tag

Te leírhatod több mondatban is.

Olyan globális számitógépek közötti elektronikus kommunikációs hálózat amivel elérhető pillanatok alatt egy távoli ismerős, vagy akár egy távoli ország vagy annak városainak élő video képe beleértve a hangot is, vagy akár elektronikus levelezést használva szinte perceken belül választ kaphatunk akár egy távoli földrészen élő partnerünktől, ismerősünktől, barátunktól ami akár lehet fénykép, video,hang bármi egyéb.

Még maradt 2 mondatom.

Ettől függetlenül az összes kripto valuta valójában a NULLÁK hasogatása.. semmi több.
Ezt 1 mondatban ki lehet fejezni.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ghoosty válasza Rick4 (#38) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én nem állítottam olyat, hogy semmiség lett volna, így nem lehet ebben se igazam, se tévedésem.

(#41) Robitrix válasza Ambrs (#34) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nem a elektronikus pénznek, ami a számlámon van nagyjából az ország valós gazdasági teljesítménye adja a fedezetet. Mivel a pénz végül is egyfajta cserearányt fejez ki a javak tekintetében. Ha egy ország hatékonyabb és jobban teljesít a gazdaságban, akkor valutája többet ér, mint a rosszabb országok. Ezt tükrözi nagyjából a egy ország adott valutájának relativ értéke. Nem véletlen, hogy a forint mondjuk 12 éve 245 eurót ért ma meg ott harcol a 360 körül. Lehet 5 év múlva 450 körül lesz. ennek oka a magyar gazdaság szarabb teljesítménye a gazdaságot meghatározó országokhoz. Persze régen annyiban egyszerűbb volt a helyzet mert a pénz magában is érték volt. Mondjuk arany vagy ezüst pénz. Aminek nemesfém tartalma magában is értéket képviselt. Viszont nagyjából a 18-19 századra eljutottunk oda, hogy annyira megemlekedett a világ népessége és gazdasági teljesítménye, hogy lehetetlenné vált a pénz forgalom fedezése nemesfém alapon. Egyszerűen nem létezik annyi arany vagy ezüst vagy platina a földön, ami képes volna fedezni a világ gazdaságát. Így kénytelen volta papir alapú pénzre átállni, ami mögött az értéket nem maga a bankó képviseli, hanem az általa mért érték(ami a közös megtermelt javakat osztja el újra) Vagyis a pénz mögött a gazdaság teljesítménye a fedezet. persze vannak kilengések, infláció, defláció és egyebek, de ettől még ott a pénz mögött a gazdasági fedezet. Persze kellett hozzá egyfrajta társadalmi közmegegyezés is, ami azt mondja ki, hogy a társadlom elfogadja érték mérőnek a valós pénzt. Vagyis ha valaki oda jön hozzám adni egy 20 ezres bankót, akkor mind a ketten elismerjük, hogy a a papirfecni amit oda ad a másik fél az annyi értéket képvisel, amennyit 20 ezerért venni lehet. Ez alapvetően nem változik attól, hogy a pénz nem egy papirfecni, hanem egy elektronikusan tárolt pénzben kifejezett érték. Ettől még a elektronikus s forintomért ha van elég pont úgy meg tudok venni egy Ferrarit.
A kripto valuta esetében az a gond, hogy se valós gazdasági teljesitmény nem áll a fedezetében se pedig táradalmi közmegegyezés, ami által mindenki elfogadja és általános értékmérőnek tekintené a kriptó valutát. Vagyis nem tudok a bitconnal bemenni a boltba és venni érte egy kiló kenyeret. vagyis nem tudom a pénz által képviselt értéket magamhoz venni. Innen kezdve a bitcon és társai a levegőben lebegnek minden féle valós háttér nélkül így simán lehet holnap 80 ezer vagy akár 1 dollár is. csak pusztán a spekuláció tologatja ide oda. Ha meginog a bizalom fedezet nélkül bármi lehet vele.

(#42) Robitrix válasza Postas99 (#39) üzenetére


Robitrix
senior tag

két külön dologról beszélünk. Az egy dolog a kripto valuta műszaki használat, vagyis hogy működik mint láncolásos technológia és egy másik dolog a kripto valuta spekulatív értéke.

(#43) Ferdzsoo válasza Postas99 (#39) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És ma az internet (adatforgalom) hány %-át használják erre? Érted hogy mit szeretnék kilyukadni?

Próbáltál már mondjuk 6-8 órát minden előítélet és szkepticizmus nélkül a BTC-nek utána olvasni (és itt most nem portfolios cikkekre gondolok) hogy mégis miben látják az emberek az értékét? Hogy miért képes ma valaki egy számodra értéktelen dologért akár 10 millió forintot is adni? Próbáltad megérteni a másik oldalt? Sokszor hasznos tud lenni az életben.
Minden támadójelleg nélkül kérdezem ezt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#44) mepet válasza BaLee (#12) üzenetére


mepet
addikt

Ezt komolyan gondolod a százmillióbillpengő hazájában?

Illetve még jobb is volt annál:
"one adópengő equaled 2,000,000,000,000,000,000,000 or 2×1021 (2 sextillion) pengő."
forrás: wikipédia hiperinfláció

Történelmi szemszögből a 85% esés az ehhez a pár nullához képest semmi.

(#45) flydomi válasza Narxis (#5) üzenetére


flydomi
junior tag

Igazad van.Ez egy nyilvanos piramisjatek,ahol nincsenek szabalyok,igy mindenki atbaxhat mindenkit buntetes nelkul.Ez egy tipikus emberi nyomorek vonas.

(#46) koxx válasza Narxis (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Semmilyen valódi érték nincs mögötte csak a színtiszta spekuláció." még az a szerencse, hogy a világon nincs több ilyen, ja bocs mégis van. Mert egy festmény vagy gyémánt nyilván megér 200m €-t ugye? azért annyi mert vannak sokan akik azt mondták, hogy ennyit ér.

(#47) koko52


koko52
veterán

Azért van pár arc ismerősök között, akik kitartón túrták a motyót akkor is, amikor az ETH 168 volt. Most 1100-ért adták el. Csak akkor a diff sokkal kisebb volt, tehát óriási mennyiséget kitúrtak amit most adtak el. Az akkori napi pár forint ma több tízezer!!! Ha most megint beesik a majrésok eladják a cuccokat is olcsón (akkor kell megvenni ;] ) és a diff leesik, megint lesz 1-2 év amíg alig hoz valamit (forintban, de coinban sokat), aztán újra kánaán. Eltünni soha nem fog, óriási pénzek vannak benne. Lesz még 300k is egy BTC valamikor. Én most is tartottam meg. Egy részét 33k-n adtam el. ETH-m is volt, 200 dollárért vettem ~2éve. Most eladtam :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48) koko52 válasza flydomi (#45) üzenetére


koko52
veterán

A piramisjáték az teljesen más, olvass utána! Az itt hőbörgők 99%-a gémer, aki nem tud nyomulni a CP2077-el. Ez van, majd lesz kártya pár hónap múlva. Amúgy kínai bányák miatt nincs kártya, nem az itteni kismiskák miatt. És Kínában akkor is megveszik a kártyákat, ha 4000 lesz a BTC.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#49) Robitrix válasza Rick4 (#38) üzenetére


Robitrix
senior tag

a dolog azért nem egészen így volt. Valójában a font bezuhanását a brit kormány okozta. Szakértők már 1-2 éve hajtogatták, hogy túl magasan van a font árfolyama. Így devalválni kéne valós értékre. Ugye volt a hagyományos felfogás még amikor az angol birodalom volt a világ úra így természetesen a valutájukat is sokra értékelték. Igaz közben eltelt 100 év és a régi dicsőség fénye elenyészett. Az angol gazdaság addigra már csak a múlt romjain tengődött. persze nem ártott volna racionálisan helyre tenni a font árfolyamát a valóságos brit gazdasági teljesítményhez. A spekulánsok is pontosan felismerték, hogy bizony itt változás lesz, mert már tarthatalan a font árfolyama. Így elkezdtek ennek tudatában kereskedni, hogy majd haszonra tegyenek szert az árfolyam esésből. Aztán be következett, amit a szakértők jósoltak. krackh.... igaziból nem a spekulánsok okozták, hanem a brit kormány és mentalitás, mely elhitte, hogy még mindig ők szarják a passzát szelet.
Bizonyos fokig ez a mentalitás vezetett a brexithez is. Az angolok bizonyos fokig máig sokan azt hiszik, hogy a brit birodalom virágzik még Viktória királynő uralkodása alatt. Amíg nem józanodik ki a többség és teszi helyre az angolok szerepét a világban nos lesznek még csúnya tökön baszások británniának. A fitalok biztatóbak azért, mert ők már reálisan látják a brit birodalom helyzetét a világban ás ennek tudatában nőttek fel. Nos nem voltak még többségben a brexit szavazáson.

(#50) Robitrix válasza mepet (#44) üzenetére


Robitrix
senior tag

A dolog remekül megmutatja, miről pofázunk. Közvetlenül a háború után nem volt gazdaság és termelés. meghaltak az emberek és szétlőttek az országot. Így nem volt a pengőnek valós érték fedezete. Ez szuper inflációhoz vezette..... igaziból az a csodálatos, hogy a forint bevezetésével sikerült stabilizálni a a inflációt, mert a propaganda hatásra biztak az emberek a forintban. vagyis megérkezett a forint mögé a társadalom közmegegyezése. Simán benne volt a pakliban, hogy nem változtat a forint semmit se és gyorsan eljutottunk volna a billforintig is. Gazdaságilag tényleg érthetetlen, hogy miért hitt a társadalom a forinban. Mert hogy valós gazdasági háttere semmi se volt. Hiszen máról holnap nem lesz gazdaság a pénz mögött, akár pengő a neve akár forint másnaptól. Szerintem máig nem értik a közgazdászok miért sikerült stabilizálni a magyar gazdaságot a forinttal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.