Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza Lokids (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

Az egy olyan tevekenyseg ami eroforrasok lekotesevel biztositja azt, hogy koltseges legyen a blokk generalassal a tranzakciokat manipulalni.

(#103) shteer válasza Ciccuka (#100) üzenetére


shteer
titán

:D alig clickbait, rohad nagy esést tolt 1 éves nézetben

..szerintem jónak tűnik

(#104) devast válasza Ciccuka (#100) üzenetére


devast
addikt

Több mint 10 éve vannak adatok a btc árfolyamáról. Akinek 2021-ben furcsa, hogy viszonylag tág tartományban emelkedik és esik.... annak nem tudok mit mondani :)

(#105) Stauffenberg válasza shteer (#103) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az nem vigasztalja azt, aki még 42 ezer dolcsis árfolyamon vásárolt be, mert tegnapig még attól zengett a világsajtó, hogy a BTC kilőtt a világűr felé és nem látszik mi állítaná meg. :D

Elég volt a hirtelen erősödésnek indult dollár neki.

Igaz semmi értelme pánikszerűen eladni, hacsak nem kenyérre kell a pénz. Ha meg arra, az ne tegye kriptovalutába. :)

(#106) Sly189


Sly189
senior tag

BTC nem ér semmit, mivel az ország |\/|. Lőrince nem vette meg az egész bányászati jogot :D :K

(#108) Stauffenberg válasza #32839680 (#107) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ne már, a szomszéd irodaházban van a 4iG, a magyar IT szektor ékköve. Vicces mikor megyek ebédelni és mindig látom jönni-menni a koromfekete AMG-ket és S-Merciket, mindet ilyen tipikus kokszon felpumpált, aranygyűrűs, ogre formájú alakok vezetik, ilyen tipikus IT-s arcok, tudjátok. :DDD

(#109) kavalkád válasza Stauffenberg (#108) üzenetére


kavalkád
aktív tag

fake news, biztos nem ér ennyit.

(#110) Sly189 válasza Stauffenberg (#108) üzenetére


Sly189
senior tag

M. Richard félére gondolsz? :)

(#111) arnyekxxx válasza koko52 (#61) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen, pont ennyi a világ bankrendszere, hogy beteszel egymillát és kiveszel egymillát.

irónia OFF

(#112) koko52 válasza arnyekxxx (#111) üzenetére


koko52
veterán

Látom sikerült a sok közül egyet kiragadni. A világ bankrendszere egy ősrégi, elavult, rossz hatásfokú, pazarló, átláthatatlan katyvasz, amivel országokat tudnak felemelni és romba dönteni. Ha neked ez tetszik, hogy úgy mozogsz ahogy füttyentenek, akkor gratulálok.
Ja, szar lenne egy decentralizált, független rendszer.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#113) arnyekxxx válasza koko52 (#112) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha egyszer ezt írtad mi mást "ragadjak ki"?

(#114) koko52 válasza arnyekxxx (#113) üzenetére


koko52
veterán

Volt ott más is a teljesség igénye nélkül. És előző hsz-em is a töredékét takarja. De ezekből egy is sok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#115) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tegnap linkelte valaki Dörner Csenge egy másik videóját, azóta megnéztem az összeset mert tök érdekesek, itt pl. a bitcoinról beszél: [link]
Aminek azért van értéke, mert az emberek értéket tulajdonítanak neki. Így jobban belefolyva több dolog is tetszik benne, az elképzelés jó (azt én is aláírom, hogy a bankszektor a szükséges rossz) de azért pénzt még mindig nem raknék bele. :)

(#116) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Az a baj , hogy általában az emberek rövid távon gondolkoznak. Erre úgy kellene tekinteni mint egy hosszútávú befektetés. Amely nem 1-2-3 évre szól hanem többre. Ha közben vannak pozitiv kiugrások akkor ki lehet venni valamennyit belőle - akár a befektetett összeget és máris nem leszel minuszba. Ha pedig korrekció van akkor vásárolni kell , hosszú távon úgyis nyereséges lesz.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#117) updog


updog
senior tag

Kiszámoló kommentelt egy jót valamelyik cikke alá, az én proli agyam nem jut el odáig hogy ilyen jól megfogalmazzam amit gondolok: "a bitcoinnak ára van, nem értéke".

Képmutatás magas foka hogy nyilván mindenki a jövőbefektetés meg a mindent elsöprő technológia és a pénzpiac halála miatt tart BTC-t, persze, de valahogy mégis oda lyukadunk ki, hogy az öröm forrása az, hogy x BTC = y USD :U

Mondjátok azt hogy spekuláltok egy tőzsdénél valamivel kockázatosabb piacon, vagy hogy az elején kezdtétek bányászni aztán szerencsétek volt, nincs ezzel semmi baj. Aki erre irigykedik az csinálja utánatok (szarkazmus nélkül).

Valaki aki nagyon meg akar győzni és érti is hogy miről van szó, linkelhetne pl. egy olyan chartot, amin az van, hogy hány valós (nem spekák közti egyik helyről másikra lapátolás, hanem BTC --> valós termék/szolgáltatásra váltása) jellegű tranzakció történik mostanában bitcoinban.

Mert google első találat nekem "bitcoin transactions per year"-re ez volt, ez alapján pont ott vagyunk mint 2016-ban ilyen téren, tehát világmegváltás még nem történt... szép azt mondani hogy ez meg az meg amaz a szolgáltató is elfogadja, csak hülye leszek ezzel vásárolni amikor napon belül is 10-20%-os kilengései vannak.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#118) seolwon válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


seolwon
tag

Ez elég demagóg szöveg. All time high-on ez mindenre igaz.
A kereslet nyilván nagyobb, ezért megy felfelé, de ez még nagyon maximum is csak közvetett bizonyíték, hogy való is valamire.
Olyan pénzek állnak benne, aminek nem fáj az elvesztése (jobb országokban nem tudják hova tenni a felesleges pénzt, ráadásul még korlátozások is vannak). Így senki nem siet visszaváltani.
Szerinted mi a célár? Mikor váltanád vissza, van egyáltalán ilyen?

Hogy miért képes ma valaki egy számodra értéktelen dologért akár 10 millió forintot is adni?

Megválaszolnád te magad? Azon kívül, hogy többet szeretne érte kapni.

[ Szerkesztve ]

(#119) Ferdzsoo válasza updog (#117) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"Valaki aki nagyon meg akar győzni és érti is hogy miről van szó, linkelhetne pl. egy olyan chartot, amin az van, hogy hány valós (nem spekák közti egyik helyről másikra lapátolás, hanem BTC --> valós termék/szolgáltatásra váltása) jellegű tranzakció történik mostanában bitcoinban."
A BTC-nek sosem lesz/volt ez célja hogy valós termékeket/szolgáltatást vegyél rajta.
Az aranyat hány helyen tudod valós termékre vagy szolgáltatásra váltani? Ettől függetlenül értéke van? Miazhogy! Azt is előbb el kell adnod a zaciban hogy vehess rajta kenyeret. Nem azt mondom hogy nem lesz lehetséges majd 2nd layer megoldásokkal a jövőben, de a fő célja nem ez!
Hanem értéktárolás téren és időn át harmadik fél szükségessége nélkül, elkobozhatatlanul, 7/24-ben.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#120) Ferdzsoo válasza seolwon (#118) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"Olyan pénzek állnak benne, aminek nem fáj az elvesztése" - ez nagyon nézőpont kérdése amivel akár a saját példámból kiindulva sem értek egyet.
Természetesen megválaszolom:
Mert nekem többet ér! Mert úgy gondolom hogy a jelenlegi áron olcsón adják, ezért megveszem. Ismerem a fundamentális hátterét és meg vagyok győződve arról ha értéket szeretnék megőrizni a mai világban akkor a BTC a létező legjobb megoldás. Látom merre megyünk a FIAT világában, amikor évi 10%+ a valós infláció és vagyonok tűnnek el a süllyesztőben hosszabb időtávon. Meggyőződésem hogy a BTC ezt hivatott ellensúlyozni.
Nem élhetünk infláció intézményével egy deflálódó világban. A BTC pontosan erre nyújt megoldást a saját tulajdonságaival.

Eladni pedig kizárólag akkor fogom amikor égető szükségem lesz valami miatt FIAT pénzre.
"BTC has no top because FIAT has no bottom" - talán ez a legjobb megfogalmazás ahogy én látom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#121) updog válasza Ferdzsoo (#119) üzenetére


updog
senior tag

Korrekt(ebb) példa, viszont azzal van még mindig a gondom, hogy az arany árfolyama pl. baromi stabil (pl. száz évre levetítve max 10x különbség van az árában (inflációval korrigálva), rövidebb távon (még mindig évtizedekre nézve) meg még kisebb kilengések vannak a legnagyobb válságok közt is. Szerintem pont ez adja az (egyik) alapját az egész bele vetett bizalomnak (naiv megközelítés, nem értek hozzá).
A BTC-nek köze nincs (nemhogy "rövid" távon de tizenéves történetében sem) a stabilitáshoz, amikor egy átlagos csütörtökön 20%-ot leng ki napon belül.

szerk: offba

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#122) Ferdzsoo válasza updog (#121) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy olyan eszközosztály ami az életpályája legelején van, sajnos ilyen. 20-30 év múlva ez jelentősen csökkenni fog. De mi is az irány ez idő alatt? Nem a stagnálás vagy az óriási esések.
Azoknak akik a 20 meg akár 80%-os esésekre koncentrálnak, szoktam ajánlani hogy távolodjunk el egy kicsit a charttól. Ha te erre ránézel, ugyanazt fogod látni.-
BTC 12 éves árfolyam:

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#123) Tüzi

nyugi, nem sokáig lehet már használni a bc-t.
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#124) updog válasza Ferdzsoo (#122) üzenetére


updog
senior tag

Ha valaki az 1735-ös családi aranyát őrizgeti azóta is, az most szintén nagyon örül. 20-30 éven belül sokkal nagyobb problémáink is lesznek annál hogy a bitcoin-e már a pénzügyi világ megingathatatlan alapköve.

(mindig a "megold olyan problémákat amik nélküle nem léteznének" hasonlat jut eszembe :D)

(#123) Tüzi ++ ezért sem szimpatikus már a koncepciója sem a kriptoknak, mert az is csak rátesz erre egy lapáttal az orbitális energiaigénye miatt.

Tudom, demagóg gondolat, mert nyilván ha dollárból vagy forintból veszek gámer PC-t és 0-24 tolom a Crysis 6-ot akkor ugyanúgy szennyezek, melegítek, a videókártyát ugyanúgy idehajóztatták Kínából stb. Köszönöm, egyes leültem. :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#125) arnyekxxx válasza koko52 (#114) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a többi a te véleményed arról amit te bankrendszernek gondolsz.

(#126) koko52 válasza arnyekxxx (#125) üzenetére


koko52
veterán

Irigylem a naivitásodat. Sokkal nyugodtabb életem lenne, ha úgy gondolkodnék mint te.

Tüzi: gondolom erről is a BTC tehet. Nem pedig te és a másik ~7,5 milliárd ember.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#127) arnyekxxx válasza Ferdzsoo (#122) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"20-30 év múlva ez jelentősen csökkenni fog"

Ebben szinte biztos vagyok, hiszen 30 év múlva már az emléke sem lesz meg a btc-nek így az értéke is konstans lesz.

Ha tévednék 30 év múlva ugyanitt jövök egy meaculpával.

(#129) koko52 válasza arnyekxxx (#127) üzenetére


koko52
veterán

Bill-t is kinevették amikor azt mondta, minden háztartásban lesz számítógép. + 1000 hasonló példa. Gondolom autózásban is az olajban hiszel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130) koko52 válasza #32839680 (#128) üzenetére


koko52
veterán

Van online is btc adok veszek csoport. Én is használom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#131) arnyekxxx válasza koko52 (#126) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ok, azét idézném szó szerint, hogy te mit irtál mint bankrendszer:

Igen, a világ egyik legnagyobb lehúzása. Beteszel 1 millát, 1 év múlva talán kapsz 1 millát. Fizetsz a saját pénzedért, hogy használod. Fizetsz valutaváltásért, óriási bukót. Játszanak a pénzek értékeivel (forint/euro árfolyam) Milliós pénzmozgásnál óriási lóvékat húznak le. Folyamatos megfigyelés alatt vagy, bármerre fizetsz, bármit csinálsz.

szóval a leirásod alapján bankrendszer = folyószámla+valutaváltás

(#132) arnyekxxx válasza koko52 (#129) üzenetére


arnyekxxx
veterán

idézném magam: Ha tévednék 30 év múlva ugyanitt jövök egy meaculpával.

Hinni kizárólag a Spagettiszörnyben hiszek. Az eszközöket használom, mindig azt ami az adott időben elérhető és racionális választás.

[ Szerkesztve ]

(#133) koko52 válasza arnyekxxx (#131) üzenetére


koko52
veterán

És még írtam párat hozzá a teljesség igénye nélkül.
A világ bankrendszere egy ősrégi, elavult, rossz hatásfokú, pazarló, átláthatatlan katyvasz, amivel országokat tudnak felemelni és romba dönteni. Ha neked ez tetszik, hogy úgy mozogsz ahogy füttyentenek, akkor gratulálok.
Mint mondtam, ezekből egy is sok.
Végeztem ezzel a vonallal, ebben nincs ennyi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#134) Ghoosty válasza Ferdzsoo (#122) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mi az oka, hogy nem lineáris y tengelyű grafikont raktál be? (talán négyzetes skála)
Mármint azon kívül, hogy itt nem annyira feltűnő pl a 2017 év végi méretes tüske és tavaly októberben indult óriási növekedés sem tűnik olyan nagynak.

"A BTC-nek sosem lesz/volt ez célja hogy valós termékeket/szolgáltatást vegyél rajta."

Ezzel meg maradjunk annyiban, hogy nincs egyetértés a felhasználók között. Ugyanis nagyon sokan vizionálják a pénzrendszer BTC-re való cseréjét. Annak meg nyilvánvaló következménye, hogy vásároljak vele.

(#135) #54625216 válasza Ferdzsoo (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A rengeteg bedőlés ellenére aki az elmúlt 12 évben BÁRMIKOR vett BTC-t az utolsó 7 napot leszámolva, MINDENKI nyereségben van"

Pontosan ez bizonyítja, hogy lufi.
Vegyük példának a forintot: mivel ez a magyar hivatalos fizetőeszköz, hiába tartod a pénzedet akármilyen jobb valutában, részvényben vagy befektetési aranyban, előbb-utóbb forintot kell vásárolnod, ha bármilyen nem virtuális áruhoz hozzá akarsz jutni.
Ebből adódik, hogy akármilyen hivatalos fizetőeszközben is tartod a pénzed, előbb-utóbb valakinek buknia kell az árfolyam változáson. Vagy azért, mert felmegy az értéke és kénytelen drágán megvásárolni (lásd: svájci frank hitelek) vagy felszálló ágban kénytelen eladni (mivel azon vásárol árut), vagy ha lemegy az értéke, akkor az összes abban tárolt pénze kevesebbet ér.
BTC alapon viszont elenyésző mértékben adnak-vesznek valós termékeket, így a pénmosodákat leszámítva a többség csak az alapján ad el, hogy mennyire hisz még a további árfolyam emelkedésben. Aki pedig drágán vett és közben megzuhant az árfolyam, az sem realizálja a veszteségét, inkább kibekkeli a következő hullámig, ami majd kompenzálja.
Ebből elég jól látható, hogy a játékból akkor fognak csak kiszállni, amikor egyszer olyan tartósan megzuhan az árfolyam, hogy nem látszik a vége, akkor pánikszerűen fog eladni mindenki, ami tovább löki a btc-t a zuhanó spirálban.
A szerencsejáték is pontosan így működik: ha a balek sokat nyer, akkor "meglovagolja a szerencséjét" és tovább játszik, ha sokat veszít, akkor megpróbálja kibekkelni a "pech szériát" és tovább játszik. Azaz akkor hagyja csak abba, ha végleg elfogy a pénze.

(#136) koko52 válasza Ghoosty (#134) üzenetére


koko52
veterán

És vásárolhatsz ma is. Alza, 220volt ahol én használom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#137) koko52 válasza #54625216 (#135) üzenetére


koko52
veterán

Jelenleg nem tejet veszel rajta, hanem a nagyok dollár milliárdokat mozgatnak vele szinte ingyen. Kikerülve a banki lehúzásokat.
Akkora vagyonok vannak benne, hogy le sem tudod írni, soha nem fog eltűnni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#138) BaLee válasza Ferdzsoo (#120) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

"Eladni pedig kizárólag akkor fogom amikor égető szükségem lesz valami miatt FIAT pénzre.
"BTC has no top because FIAT has no bottom" - talán ez a legjobb megfogalmazás ahogy én látom."

Addig tök jó amíg ott virtuálisan van sok sok kriptopénzed, a gondok akkor jönnek ha te azt FIAT pénzre akarod majd váltani. Egyrészt 30% bukóval indítod (azt a részét amennyivel pluszban vagy) mivel annyit kell adózni a nyereség után miután pénzre vártod és mivel bankszámlára kell kiutalnod a NAV tudni fog róla, illetve ha felveszed majd esetleg kp-ba akkor is le fognak húzni még egyszer.

(#139) updog válasza koko52 (#137) üzenetére


updog
senior tag

Akkora vagyonok vannak benne, hogy le sem tudod írni, soha nem fog eltűnni.

Igen, mert olyan még sose történt, hogy ép ésszel felfoghatatlan mennyiségben valódi pénzek égtek el olyan rövid idő alatt, hogy pármillió embernek felfogni sem maradt ideje hogy munkanélküli/hajléktalan lett.**

** ja de.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#140) aujjobba válasza Ghoosty (#134) üzenetére


aujjobba
addikt

A fiat penzek helyett BTC-vel nem fogjak tudni tomegek a napi vasarlasaikat intezni, mert keves a blokklanc rendszer atereszto kepessege.
A BTC inkabb ertekorzonek lehet majd egyszer jo, ami most az arany, de napi forgalomban levo penzeszkoznek semmikepp.

[ Szerkesztve ]

(#141) Ferdzsoo válasza Ghoosty (#134) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mert folyamatosan a 90%-os bukóra koncentráltok a bikapiacok többezer százalékát teljesen figyelmen kívül hagyva! Ezt grafikonon nem lehet máshogyan értelmesen ábrázolni.

Ezen felül érdekes olvasni itt a gondolatokat, én úgy vagyok vele, ha már sokatok közül 1 ember veszi a fáradtságot hogy ne teljes elutasítással és szkepticizmussal áljon a BTC-nek, és utánajár hogy tényleg miről is akar ez szólni, már megérte.
És ezek az emberek valszeg inkább a néma olvasók lesznek, mintsem azok akikben érezhetően ég a gyűlölet az egész téma iránt. Tudnék találgatni miért, nem fogok. :)
Bár nem szeretem, de viszonylag szenzációhajhász mentes és korrekt információs háttérrel megírt cikk lett.
Elgondolkodtató hogy ezek az emberek tényleg egy valós probléma ellen szeretnének védekezni, vagy csak a profitvágy hajtja őket?
Úgy gondolom erre a kérdésre nem fogunk hamar választ kapni, de előbb utóbb igen.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#142) seolwon válasza koko52 (#137) üzenetére


seolwon
tag

Kb. mint a fociban, ott is nagy pénzek mennek, az emberek néhány százaléka elszórakozik vele. A többi meg néz és nem érti, hogy mi olyan érdekes abban. Szerintem ez így is marad.
Házat szeretnék venni/építeni. Nem érzek ingert, hogy ameddig összejön, addig BTC-ben tartsam a pénzem. Ha lenne házam, új autóm, minden ami kell, akkor hamarabb, mert nekem ez egy játéknak tűnik (az hogy másoknak milliárdjai vannak ilyen játékra, az nem igazolja a BTC-t).

[ Szerkesztve ]

(#143) aujjobba válasza seolwon (#142) üzenetére


aujjobba
addikt

Epeszu ember alapvetoen nem kizarolag egyfele eszkozben tartja a penzet, fuggetlenul attol van haz/kocsi/minden vagy nincs.
Jatszani ilyesmivel nem bun, izgalmas is lehet, stb, de az ajanlott dolog erre max a megtakaritasaid 10%-at feltenni (egyes reszvenyek kivalogatasa, BTC, stb).

#141 Ferdzsoo: nem tudom mennyi lehet a meggyozodesbol BTC tartok aranya, de feltetelezem elenyeszo.

[ Szerkesztve ]

(#144) Ferdzsoo válasza aujjobba (#143) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon jó kérdés, lehet hogy igazad van. Amiben viszont biztos vagyok hogy a számuk nő.
Sokan úgy vannak ezzel (többek között én is így kezdtem) hogy a nyereségért jönnek, de a rengeteg utánajárás és befektetett idő után a meggyőződésért maradnak. Álltalában ez zajlik le ahogyan szívod magadba az információt. Mellesleg ez nem egy rövid folyamat.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#145) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Mondják már pár éve, hogy kipukkad, de mostmár meg is történhetne végre. Igazi pénzmosoda.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#146) aujjobba válasza szabogabor10 (#145) üzenetére


aujjobba
addikt

Mi hasznod szarmazik abbol, ha kipukkad?
Probalj elvonatkoztatni a spekulacio mozgatta hype-tol, es nezd meg miert jott letre a BTC, mi az ideologia mogotte. En nem feltetlen ertek vele egyet, a megoldando problemat se erzem akkora problemanak, de megint masok maskepp gondolkodnak errol.
Egyebkent egyre inkabb probaljak a koinokat megregulazni, ha jobban megnezed a Coinbase is csak ugy mukodhet, hogy nevesiti/ellenorzi az ugyfeleit, egyre kevesbe anonim feketezona ez.

(#147) shteer válasza szabogabor10 (#145) üzenetére


shteer
titán

Mondják majd pár év múlva is

..szerintem jónak tűnik

(#148) devast válasza aujjobba (#143) üzenetére


devast
addikt

#141 Ferdzsoo: nem tudom mennyi lehet a meggyozodesbol BTC tartok aranya, de feltetelezem elenyeszo.
Én nem vagyok ebben biztos. Én 2011 óta longon vagyok. Vehetnék házakat, autókat, részvényeket stb... de nem teszem :) Akiknek ez volt a vágya, azok már valahol félúton biztos kiszálltak. Akinél megmaradt, azok elvből tartják.

(#149) bteebi válasza Rick4 (#38) üzenetére


bteebi
veterán

"Mindez nekik csak párezer milliárd angol fontba került, igazad van, semmiség az egész."

Na ja, alsó hangon 300-szorosan írsz hülyeséget. Mintha a 40 ezres bitcoin árfolyamra azt mondanád, hogy 130 dollár, vagy épp 12 millió. :U Tök ugyanaz a kategória. A UK GDP-je kb. 2600 milliárd font, szóval ha mondjuk akár csak 500 milliárdot is buktak volna, annak nagyon-nagyon-nagyon súlyos következményei lettek volna. És még így is durván megszívták, hogy annak csak a kb. 150-ed részét vesztették el...

Wiki: "In 1997, the UK Treasury estimated the cost of Black Wednesday at £3.14 billion, which was revised to £3.3 billion in 2005, following documents released under the Freedom of Information Act (earlier estimates placed losses at a much higher range of £13–27 billion)."

Az USD/GBP árfolyam 1992-ben folyamatosan nőtt szeptemberig, majd 2 körül tetőzött. Két hét alatt esett 15%-ot (2,002 szeptember 8-án, majd 1,708 szeptember 22-én), de végül december végére egészen 1,5-ig zuhant vissza (-25%). Nagy hatása volt. Vajon mi lett volna akkor, ha 2 hét alatt nem 15, hanem 85%-ot gyengül a font, és az amerikai importhús ára 8 fontról mondjuk 50-re drágul, amit már csak azért sem tudsz megvenni, mert rég elvesztetted az állásodat? :U

Még ha nem is ennyire egyszerű a helyzet, de arányaiban kb. olyan, mintha egy 20 millió forintos Tesla 120 millióba kerülne, vagy egy korábban 250 ezres videokártya 1,5 millióba. Nem mindegy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#150) bteebi válasza devast (#148) üzenetére


bteebi
veterán

És mi a jó abban, hogy még mindig tartod? Ha jól értem, akkor akár több millió, de mindenképp több százezer dolláron ülhetsz. Ez az emberiség valószínűleg jóval kevesebb, mint 1 ezrelékének nem tétel.

Ha nosztalgiából tartod, akkor elég lenne egy részét eladnod.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.