Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Robitrix válasza koxx (#46) üzenetére


Robitrix
senior tag

na a műkincsek értéke egy másik homályos terület. Miért ér 100 ezer dollárt ha x nyomja rá a festékes seggét egy üres vászonra és miért ér 1 dollárt ha Y teszi ugyan ezt???:)

(#52) koko52 válasza Robitrix (#50) üzenetére


koko52
veterán

A BTC mögött óriási hit van. Gigacégek, befektetők, és a bányászfarmok. Ezek nem fogják engedni a BTC olyan mértékü bezuhanását ahonnan nincs visszaút.
Egyébként most Magyar honban 37 Ft-os áram esetén 1000 Dolláros BTC-vel is megérné bányászni. És ettől még messze vagyunk.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53) BaLee válasza mepet (#44) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért ahhoz a hiperinflációhoz kellett egy világháború. A világban a többi hiperinflációnak is megvoltak az okai általában az adott ország gazdaságában keresendőek.
A bitcoin 85%os eséséhez mi kellett? Ja tudom már, mert valaki megírta, az csak "korrekció" volt. Akkor most nem kell félni a korrekciótól úgy, hogy 5000ről 40000 fölé erősödött? :F

(#54) flydomi válasza koko52 (#48) üzenetére


flydomi
junior tag

Bezony,ez egy luffancs.A vilag legjobb piramisjateka,ami elfogadott.

(#55) Ferdzsoo válasza Robitrix (#33) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tipikus példa az emberekre akik csak a gyors pénzt remélik a BTC mögött.
És mivel ez miatt vették, nincsen valós értéke SZÁMUKRA. Emiatt amint úgy látják hogy ezen márpedig nem fognak keresni hanem lassan már bukni fognak, vagy esetleg még többet fognak bukni, eladják. Most pedig mindegyik valószínűleg szívja a fogát hogy mekkora hülye volt. De akik most vettek 40k-n és majd eladják 20k-n szívhatják a fogukat amikor 100k -lesz.
Azonban aki azért vesz BTC-t mert neki ez valóban többet ér mint amennyiért veszi, az nem fogja eladni, majd csak azon az áron ahol úgy gondolja hogy na kb. ennyit ér nekem a BTC.
A BTC különben kiváló példa a gyémántra vagy az aranyra vagy a műkincsekre.
Sokaknak soha semmit nem fog érni, míg mások pedig milliókat- milliárdokat adnak érte.
Akinek nem ér semmit sosem fogja megérteni a másikat.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#56) BaLee válasza koko52 (#48) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez a másik oldala amiről még nem beszéltünk. 2019ben volt egy hír, hogy már több energia megy el arra, hogy a semmit bányásszák sokan mint egy ország (talán Ausztria) éves energiafogyasztása. És az csak az energia, mennyi pénzt ölnek a hardverekbe meg egyéb dolgokba a bányászok? Tegyék, ezzel csak pörgetik a gazdaságot, engem nem igazán érdekel, 10 éve nem cseréltem alaplapot meg procit csak vga-t szóval annyira nem érdekel, hogy most épp miért kerül minden 1.5x annyiba mint pár hónapja (persze ha valami tönkremenne és vennem kéne akkor változna a helyzet) csak ezt az egész bányászósdit úgy globálisan egy teljesen felesleges energia/erőforráspazarló dolognak tartom.

(#57) gabor7th


gabor7th
addikt

Az árfolyama ábrájából ez eléggé várható volt. Viszont volt róla cikk, hogy az eddig létrejött dollár több mint húsz százaléka ( későbbi adatok szerint végül 35%-a ) tavaly jött létre, tehát érhető, hogy sokan Bitcoinba menekültek.

"23.6% of All US Dollars Were Created in the Last Year"

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#58) arnyekxxx válasza mepet (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"ugyanúgy, mint a többi fajta pénz."

remélem ezt komolyan gondoltad mert viccnek durva lenne

(#59) koko52 válasza BaLee (#56) üzenetére


koko52
veterán

A jelenlegi bankrendszer+készpénz több energiát emészt fel. BTC-t ha bevezetné és egységesen elfogadnák töredék energiát igényelne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60) arnyekxxx válasza koko52 (#59) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a bankrendszer azért picit több mint a btcbányászat

(#61) koko52 válasza arnyekxxx (#60) üzenetére


koko52
veterán

Igen, a világ egyik legnagyobb lehúzása. Beteszel 1 millát, 1 év múlva talán kapsz 1 millát. Fizetsz a saját pénzedért, hogy használod. Fizetsz valutaváltásért, óriási bukót. Játszanak a pénzek értékeivel (forint/euro árfolyam) Milliós pénzmozgásnál óriási lóvékat húznak le. Folyamatos megfigyelés alatt vagy, bármerre fizetsz, bármit csinálsz.
Aki szerint jó a jelenlegi bankrendszer azt sajnálom.

Nem csak bányászat létezik. A hardvert online kölcsön adhatod pl egy render farmnak és kapsz érte BTC-t :K

Amúgy a pénznyomtatás mögött mi a fedezet? Régen az arany volt, ma már sehol semmi. Csak egy bizonyos réteg érdeke, mikor mennyi legyen.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#62) mepet válasza BaLee (#53) üzenetére


mepet
addikt

Na ez nem ment át látom. :)

Direkt extrém példát hoztam, hogy mutassam, hogy 85%-os esés pénznemeknél semmi. (85%-os esés, az saccra össz 550% infláció lehet, az maximum erős inflációnak számítana, egyáltalán nem hiperinflációnak.) Az 1 nagyságrend, azaz egy darab nulla. A pengő annó pedig 21 nagyságrendet esett. Nem, nem 20-szer akkorát esett, hanem 100000000000000000000-szor akkorát!

Na most, ha egy világháború miatt eshet valami 21 nagyságrendet, akkor háború nélkül nem eshet egyetlen nagyságrendet?

Szerintem az ilyen piacon a 85% elég messziről nézve bizony egy sima korrekció.

(#63) Robitrix válasza koko52 (#61) üzenetére


Robitrix
senior tag

a pénz nyomtatás mögött, mi a fedezet? Alapvetően egy nemzeti valuta mögött az adott ország gazdasági teljesítménye. Arany paritáson már nem lehet fedezni lévén nincsen a földön annyi arany, amivel fedezni lehetne a gazdaságot. Egyszerüen fizikailag nincsen hozzá elég arany. Valahol olvastam egyszer, hogy az emberiség által kibányászott összes arany simán elférne egy 200-300 méteres kockába összeolvasztva. ráadásul a kibányászott arany egy részét folymatosan elveszti az emberiség. elásva örökre a földben, elsüllyedve régi aranyszállító gályákban vagy manapság mondjuk több száz tonnát feldolgozva az elektronikai ipar csatlakozóiban . Aztán a szemétbe kerül a jórésze. Vagyis az emberiség aranykincsének egy jó része ott van betemetve a szeméttelepeken. Ma sokkal több megy pocsékba, mint amikor elásták az aranyat és ott maradt....
Vagyis a normál pénz mögött a fedezet egy adott ország vagy gazdasági üvezet(mondjuk EU) gazdasági teljesítménye, ami megmutatja, hogy mennyi értékket termelünk és mennyit oszthatunk szét a társadalomban. Persze vannak a rendszerben bizonytalanságok. mert gyakran inflációval, pénzromlással fizetjük meg a pénzrendszer hibáit. Alapvetően azt kell társadalmi szinten elkölteni anyagi javakra, szolgáltatásra, felhalmozásra, amit megtermel a társadalom. Ha többet használunk fel, akkor azt külföldről kell hitelfelvétellel fedezni, amit illik kamattal visszafizetni, vagyis a jővöt éljük fel bizonyos szempontból. Amúgy elképzelhető, hogy az államok vagy gazdasági közösségek előbb vagy utóbb szabályozni és korlátozni fogják a kripto valutákat, mert nem engedhetik meg, hogy egy egyre nagyobb és kiszámithatatlanabb puskapor halom tornyosodjon a gazdaságra. Minnél nagyobb a kupac annál nagyobb a hatása egy összeomlás esetén a reál gazdaságra.

(#64) Robitrix válasza mepet (#62) üzenetére


Robitrix
senior tag

A világ eddigi legnagyobb inflációját a gazdaságban mi tartjuk nagyjából éves szinten valami 26 000 %-kos éves inflációt produkáltunk. 1946 környékén. Pár ezer %-ot sikerült más országnak is összehozni egy év alatt de marha kevesek voltak a saját évi 2200%-os inflációjukkal hozzánk képest. :) Na hiába nem véletlen, hogy MO jobban teljesít... :)

(#65) UnA válasza mepet (#62) üzenetére


UnA
Korrektor

A pengő értékét tudatosan nyomták le, ezzel akarták a "régi világ" gazdasági pozícióit megsemmisíteni. Többek között volt a szovjet katonáknál a megszálló parancsnokság által nyomott papírfecni, amit kötelező volt a boltokban pengőként elfogadni. Önmagában a háborús helyzet ezt a pénzromlást nem indokolta volna.

(#66) Ferdzsoo válasza Robitrix (#63) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A jelenlegi (utóbbi 100 év) monetáris rendszere nem fenntartható. Így vagy úgy, előbb utóbb magába is fog roskadni. Keynes rendszere nevetséges, magával a kitalálójával együtt.
Egy technológia által folyamatosan deflálódó világban fenntarthatatlan hosszútávon az infláció intézménye.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#67) shteer válasza BaLee (#4) üzenetére


shteer
titán

simán, ha hiszem, hogy jövőre 80k$ lesz

..szerintem jónak tűnik

(#68) Narxis válasza koxx (#46) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha valaki ad érte annyit akkor igen de ennek köze nincs a bitcoin-hoz, nagyon jól írt valaki, mások nyomorán szakítanak kevesen sokat.

Ez világnézeti kérdés is, én is szeretem megfogni a munkát a könnyebbik végéről de van egy határ ami felett az már színtiszta csalás/lopás/átverés stb legalábbis számomra. Nekem ezen a határon kívül esik a bitcoin, mint írtam a tőzsde még éppen belül de
azért se vagyok oda. Lehet vitatkozni, meg megmagyarázni, hogy kapitalizmus meg szabadság, ettől függetlenül a bitcoin az ami.

Ja igen a drága műkincsekről jutott eszembe, hogy az nekem majdnem az a kategória amikor focistákért adnak a klubok 100 milliókat vagy valamilyen zsebkendőért amibe állítólag valamelyik híres színész fújta az orrát. Sajnos a bitcoin-on kívül is vannak átverések a világon, efelől kétség nincs, de ez nem menti fel a BC-t.

Thanos was right.

(#69) BaLee válasza mepet (#62) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem jött át tényleg. :)

Akkor ezek szerint te szívesebben tartanád minden pénzedet BTC-ben, mint forintban? Hát hajrá. :)
Én mondjuk inkább euróban tartanám, vagy aranyban, annak mindig lesz értéke és csökkenni sem nagyon fog. Főleg a tört aranynak, annak még akkor is lesz ha hiperinfláció jön. :)
Nem értem amúgy ezt az arany, gyémánt vs. bitcoin hasonlítgatást sem, korábban már valaki levezette, hogy aranyból egy fix mennyiség van a földön, gyémántból szintén ezért mindig lesz értéke, sőt valószínűleg egyre nagyobb ahogy egyre kevesebb lesz belőle vagy egyre nehezebb lesz bányászni.

#67 shteer : és hiszed? :)

[ Szerkesztve ]

(#70) Ferdzsoo válasza BaLee (#69) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És BTC-ből miért nincsen fix mennyiség? :U
Ill a gyémántnak közel sem azért van értéke mert kevés van belőle, hanem azért mert mesterségesen visszatartják a készletet, az arannyal ellentétben.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#72) koxx válasza #32839680 (#71) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De 21millió. Egyre nehezedik és a jutalom is a többszöröse.

(#73) koko52 válasza Robitrix (#63) üzenetére


koko52
veterán

Van 100 Ft az országban. Bemegyek, felveszem 20%-os kamatra. Tehát 120 Ft-ot kell visszafizetnem. Az országban nincs is ennyi pénz, tehát nyomtatni kell 20 Ft-ot. Fedezet? Semmi! Gazdasági fedezet? Semmi! Ennyit a pénzről és a bankról.

mepet: a BTC fix mennyiség, nem végtelen, olvass utána! Sokkal végesebb mint az arany vagy gyémánt. Sőt, ha félre küldöd elveszik örökre. Tehát fogy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#74) shteer válasza BaLee (#69) üzenetére


shteer
titán

abszolút

..szerintem jónak tűnik

(#75) shteer válasza #32839680 (#71) üzenetére


shteer
titán

az a max. de annál már sokkal kevesebb van

..szerintem jónak tűnik

(#77) Robitrix válasza Ferdzsoo (#66) üzenetére


Robitrix
senior tag

ez kicsit bonyolultabb......
és mint feljebb említettem több féle dologról van szó a kriptovalutával kapcsolatban.
az egyik maga az elszámolási hitelesítési technika amit blokkláncnak hívunk. Ezzel amúgy nincsen gond. Ez nem is igényel túl nagy informatikai kapacitást. Ez gyakorlatilag egy folymatosan bövűlő láncban tartja nyilván a valuta történetét. ki adta kinek, mikor minek alapján. és ez a blokkláncban szereplő titkosított adatok hitelesítik a pénzt és az azzal történt tranzakciókat.. ez gyakorlatban használható technológia volna akár normál banki pénz forgalomban is.
Informatikai szempontból a bányászattal van gond. A BTC esetében úgye kötött az előállítható bitconok száma ha jól dereng talán összesen 21 millió darabot lehet előállítani. ma már valahol 19 millió darabot állítottak elő. Ahhoz hogy csökkentsék az előállított dararabok számát és ellensúlyozzák a a számítógép hardverek teljesítményét egyre több és bonyolultabb számítás elvégzése után lehet kinyerni egy BTC-t Ma már nem igen lehet mondjuk CPU-n bányászni. Mivel nem éri meg a befektetett energia miatt. Több kerül a bányászat, mint amit hasznot hoz. 10 éve még simán lehetett gazdaságosan bányászni egy normál PC-vel és hasznot is hozott mára csak akkor éri meg, ha lopják az áramot vagy más számítógép teljesítményét. (mondjuk viruson keresztül sutyiban bányászni más gépén, hogy ő fizesse a költségeket és a tolvaj tegye zsebre a hasznot. Ez simán lopás. Most nem térnék ki a gyakorlatilag értelmetlen és felesleges számítások és energia elpocsékolására, amit a kripto bányászat jelent és az ebből eredő környzetszennyezés és egyebek. Mára egy közepes ország éve energia termelésének mennyisége megy a levesbe évente vagy 3-4 kisebb ország. Ez hajmeresztő faszság és értelmetlen dolog.
a harmadik, amiről egyébként beszélgetünk maga a kripto valuta értéke és az, hogy ezt mi támassza alá vagy mi nem, illetve, hogy mennyire instabil az egész lufi.

a másik kérdés, hogy mennyit változtat a világ pénzügyi rendszerén mondjuk egy kriptonvalután alapuló rendszer. Hát gyakorlatilag semmit. a gazdasági és pénzügyi anomáliákat nem a pénz kezelés gyakorlati módja okozza, hanem a mögöttes gazdasági folymatok. Egy kormány pazarlása, az országok eltérő gazdasági helyzete és teljesítménye. az ebből eredő valauta árfolyamok változásai. Olyan politikai gazdasági hatások melyek megremegtetik a pénzügyi rendszert is. Ez esetben teljjesen mindegy hogy kezelem a rendszert. egy blokklánc technológián alapuló pénz rendszer semmit nem változtat a mögöttes hatásokon, ami az egész rendszer instabilitását okozza.

(#78) Stauffenberg válasza BaLee (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amúgy szerencsejátéknak nem rossz, kb. tippmix szintjén van, csak ne próbálja valaki megmagyarázni nekem, hogy ő ért minden mögöttes mozgást meg előre tudja tervezni..."

Nem tudom mekkora a BTC vagy az egyéb kripto devizákban azok aránya, akik komoly befektetők és akik csak azért pakolnak bele elkölthető "tippmix pénzt", mert használnak valami olyan szolgáltatást, amin keresztül ezt könnyedén megtehetik, de még minimálisan sem járnak utána a témának, de a felfutások alatt vérszemet kapva locsolják rá a családi malacpersely tartalmát.

Én is a Revolut miatt szoktam néha pár tízezer forintért vásárolni, mikor éppen felfutás van és reménykedni benne, hogy egy kis potya hamburgerre vagy kraft sörre költhető zsetonnal szállok majd ki. Most is vettem pár napja, erre az árfolyam előbb stagnálásba kezdett, most meg éppen lefelé tart. Nem adom el pánikolva, pont ez okozza ezeknek az extrém volatilitását.

Az emberek megették a mesét, hogy itt pillanatok alatt lehet 100% körüli hasznot realizálni, aztán ahogy a grafikon konyulni kezd, pánikolva szabadulnak, csak nehogy kár érje őket. Csak azt nem értem, hogy ha valaki nem képes kockázatot vállalni, az minek foglalkozik ilyennel. Gyanítom azok vesznek BTC-t meg ETH-t, akik szerint a "tippmix a hülyék játéka" és nagy pofával mennek neki a kripto kereskedelemnek, hogy majd ő megmutatják, de igazából nincs bennük kockázati hajlandóság és a pánikból eladásokkal hintáztatják az árfolyamot.

Aki biztosra akar menni, hogy mellékest keressen, az vállaljon másodállást és a tőzsdét, devizát meg a kripto kereskedelmet hagyja meg azokra, akik olyan pénzekkel játsszák ezt, aminek az elbukása után nem rak ki az asszony egy sporttáskányi alsógatyával az utcára.

(#79) BaLee válasza shteer (#74) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Akkor bizony venni kell. :K

#78 Stauffenberg : ezt szerintem nagyon jól megfogalmaztad. Nagy bátorság kell hozzá, hogy ebbe látható mennyiségű pénz toljon valaki, amíg meg csak hobbi szinten annyit amennyi éppen nem fáj (nem hiányzik máshonnan) azon meg nem lehet igazán nagyot szakítani. Illetve ha én mondjuk tavaly 5000$os árfolyamon bevásároltam volna most biztos azon agonizálnék, hogy eladjam-e a jelenlegi árfolyamon, vagy tényleg felmegy ez majd 100k-ra is. Én azt hiszem maradok inkább a hírek olvasgatásánál ezzel kapcsolatban, a szakértést meghagyom másnak (aki remélem majd nem nekem fog sírni, ha kipukkan a lufi). :)

[ Szerkesztve ]

(#80) Victoryus94 válasza BaLee (#26) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ezt sajnos nem tudom, ha tudnám, hogy 20 vagy 70% lesz a korrekció mértéke, elég gazdag lennék. :)

Mivel az elmúlt 2 évben hagyományos tőzsdéken, és befektők részére is elérhetővé vált a Bitcoin, emellett jóval nagypbb tömegekhez jutott el (5 éve még senki nem hallott a BTC-ről csak a kockák, ma se érti még senki, de már jóval többen hallotak róla, mivel a nagyobb híroldalak is gyakran cikkezik) ez változtathat az eddigi trenden is.

Az eredeti hsz-emmel azt akartam kifejezni, hogy mindig jönnek a hírek egy 10-20-30%-os esés után, de azt csak mellesleg említik meg, ha előtte 2-3-4 -szeresére mozgott az árfolyam. :) De végülis átverés az egész, és csak bukni lehet rajta, meg nem jó semmire, és nincs mögötte semmi sem. Pont ezt mondták 10 éve amikor 1 pizzát sem ért.

Azóta volt olyan afrikai ország, ahol értékesebb lett bármi másnál, mert a kormányuk által kibocsátott "igazi pénztért" még a pék sem adott kenyeret.

[ Szerkesztve ]

(#81) atike


atike
nagyúr

Kb annyi a kapcsolatom a BTC-vel, hogy időről időre el-elolvasom az éppen aktuális cikket arról, hogy most épp kilőtt az árfolyam vagy bezuhant. Évek óta. Újra és újra. Nem gyenge hullámvasút.

Jól is van ez így, nem hiányzik, hogy ezen a hullámzáson kelljen idegeskednem... :DDD

Na mondjuk ha kaszáltam volna vele egy jót (vagy sokszor jót) az meg megint jó lett volna... :)

(#82) Ferdzsoo válasza Robitrix (#77) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sok fals információd van a BTC bányászat témában, BTC-t már kizárólag célhardverrel bányásznak olyan országokban ahol nagyon olcsó az áram, esetleg kárba menne/elveszne ha nem lenne felhasználva. Több cikk is íródott ezzel kapcsolatban mostanában ajánlom ezek átolvasását.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#83) koxx válasza Ferdzsoo (#82) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Sok fals információd van a BTC bányászat témában" szinte csak az.

(#84) Narxis válasza koko52 (#73) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogyan teremt a jegybank pénzt? [link]

Thanos was right.

(#85) Reggie0 válasza Robitrix (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont 1 ember is cafolja azt amit irtal, es nem csak en irtam, hogy tudok ilyet, szoval tobb ez, mint 1.

[ Szerkesztve ]

(#86) koko52 válasza Narxis (#84) üzenetére


koko52
veterán

:C tökéletesen leírta amit én mondok. Nincs fedezet, elárasztják papír és digitális pénzel az országot ami inflációt okoz. Állampapír-wc papír, ne viccelj. A valós infláció meg évi 10-20% és ezt be is árazzák neked az euróval, amikor nem érted hogy lett 370. A legjobb, hogy csináljunk 1 nullát, pár billentyű, és boldog mindenki, ja nem...erre jó példa 2008.
El is mentem ezt a videót, köszi!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#87) Narxis válasza koko52 (#86) üzenetére


Narxis
nagyúr

LOL, azért ennél árnyaltabb a kép, az állami garancia van a pénz mögött, ezért nem olyan hullámvasút a forint értéke még az euróval szemben sem mint a bitcoin-nál. Nem lehet büntetlenül rengeteg pénzt teremteni. Azért 370 mert nyerészkednek rajta kormányhoz közeli emberek. Legalábbis részben. Pont azért linkeltem mert azért nem olyan egyszerű ez mint ahogy leírtad.

Thanos was right.

(#88) azbest


azbest
félisten

No, mifene. Kitoltak a kínai milliárdosak egy komolyabb összeget, hogy újabb ingatlanokat vásároljanak fel nyugati nagyvárosokban? Mert hát hivatalosan a kínai kormány engedélyével lehetne pénzt kivinni az országból.

(#90) BaLee válasza koko52 (#86) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért az állampapírért az állam vállal garanciát ami azt jelenti, hogy előbb fognak bedőlni a bankok (az OBA garantált betétekkel együtt) minthogy az állam fizetésképtelen legyen.

Az inflációval igazad van, itt előbb morgyi le is írta, hogy miért ilyen szar a forint és miért lesz még szarabb. Állampapírra is könnyen adnak 4-6% kamatokat ha a valós infláció sajnos tényleg inkább 10% feletti. Legbiztosabb befektetés euróban tartani a pénzedet, otthon a kis párnád alatt (akkor legalább a bankok nem húznak le ha hozzá is akarsz férni). :)

(#91) looser


looser
addikt

Sajnos nem értek hozzá, de ezeket a kriptovalutákat is bármikor eladhatod az aktuális áron? Mint ahogy a kötvényt visszaválthatod, részvényt eladhatod a pillanatnyi árfolyamon, de itt ha nincs vevő, akkor is van vevő? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92) devast válasza BaLee (#90) üzenetére


devast
addikt

Az értékére nem vállal garanciát, úgy meg nem sokat ér.

(#93) koko52 válasza looser (#91) üzenetére


koko52
veterán

Bármikor eladható. Pár másodperc az egész. Olyan soha nincs, hogy nincs vevő. Tőzsdén van.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94) Lokids


Lokids
addikt

Nekem azt magyarázza el valaki végre, hogy a bányászat mit takar? Mit számol pontosan? Mi az amihez ekkora erőforrás kell? DNS-t fejt vissza? Szimulációs számítást véges? Milyen értéket állít elő az emberiség számára, ami indokolná az áram (és ezzel a föld erőforráskészletének) használatát?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#96) Tüzi

Ez egy olyan dolog, hogy azért van "értéke" mert az emberek "értéket tulajdonítanak" neki. Mint egy öreg autó. A Tatraknak sem volt semmi értéke, jött egy amerikai fasz, "Odanézz, kanyarkövetős fényszóró 1963-ból!!!", elvitt egyet amerikába, onnantól számítva két év alatt kiporszívózták az európai piacot, és már a Tatraplan-ért is annyit kérnek mint egy 911-ért...

Soktényezős dolog, van mögötte kapzsiság, pénzhajhászás, stb.

Majd akkor fognak rájönni, hogy mi igazán értékes, amikor megjön a Titanic effektus, és rá kell jöjjenek arra, hogy akármennyi pénzük van, nem kapnak mentőcsónakot, mert nincs.
Én várom már azt a napot, és kurvanagykajánvigyorral a pofámon fogom nézni ahogy felzabálják egymást miközben próbálnak a másik fölé kerülni, mert ők akarnak életben maradni :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#97) Tüzi válasza Lokids (#94) üzenetére

Mindenki ingyen akar mindent, nulla munkával, lehetőleg még annyival sem, és akkor jó, ha azonnal.
Nem csinál semmi értelmeset. Csak van, és a sok obeliszk-imádó génekkel gazdagon meghintett egyed leborul egy számsor előtt, mert "értéke" van. Szerintük.
Aztán még többen felszállnak a hype vonatra, mert "ingyenpénz". Erről szól az egész, nem másról... ja, meg az offshore-ból kurvajól ki lehet húzni a lóvét vele...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#98) Lokids válasza Tüzi (#97) üzenetére


Lokids
addikt

Mondjuk pénzmosásra ideális. Életbe nem bizonyítja be senki, hogy nem volt valakinek 10000 BTC-je amit 10$-os árfolyamon vett. Vagy megvette 40K-ért a narkóból. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#99) Postas99 válasza #32839680 (#95) üzenetére


Postas99
senior tag

Tehát még mindig hasogatjuk a NULLÁT.
Vagy a cikk alapján kocakdobálós számítógépek részére.. ha már a példánál akarunk maradni..

(#100) Ciccuka


Ciccuka
veterán

2021. január 11. 09:20
Csúnya, ami a kriptopiacon zajlik, nagyot esett a bitcoin árfolyama

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.