Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

de unom mar az ertelmi deficitben szenvedo naracsfeju neanderthal beleavatkozasat a technologiaba...rohadjmeg :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tehát Usa = Megmondja bárkinek hogy te mostantól nem fogsz telefont gyártani, sőt semmit.

Miért, mert mi azt mondtuk...

(#3) gurubefree


gurubefree
senior tag

Miert nem csodalkozok ..... Egyrebb jobb minosegu , versenykepes , megfizetheto dolgok tomege omlik az europai , amerikai stb vegfelhasznalokra . Ez sok embernek szurja a szemet .... hogy , lehet igy eladni $1200-ert egy iPhonet amikor 1/3 vagy 1/4 aron lehet megvenni kinai termekeket nagyon jo minosegben . Ez nem mas mint a multik lobbija az amerikai torvenyhozasban ami ugye betegesen befolyasolja az EU burokratak babu tologatasat .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#4) aprokaroka87 válasza gurubefree (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért egy 1200$-os iPhone és egy harmad annyiba kerülő telefon közt lehet különbség.

Az persze megint más kérdés hogy mennyi haszon van rajtuk.

(#5) Bgyarmati


Bgyarmati
csendes tag

Az USA - bizonyos területeken - nagy technológia elmaradásban van pár kínai céggel szemben. Ezzel a keménykedéssel túl sokat nem tudnak ártani, legfeljebb rövid távon - a kínai állam megtámogatja az USA által betámadott cégeket - viszont hosszabb távon megerősítik az ellenfelüket. "Ami nem öl meg, az erősít".
Legjobb példa az oroszok elleni EU-s gazdasági embargó. Az embargó kezdetén az oroszok búzaimportőrök voltak. Az embargó hatására Putyin aranyesőt öntött az orosz gabonatermelőkre, MA már az oroszok az egyik legnagyobb GABONAEXPORTŐRÖK, már nem az USA határozza meg a világtőzsdén a gabonaárakat, a ruszkik is nagyban játszanak!!

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

#7 Nyilván a sajátját védi, Amerika már csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Trump a lelepese (kidobasa) elott az utolso honapokban, hetekben kiarusitast tart. Penzert barkinek ad kegyelmet, megnyitja alaszkai vadont az olajcegek elott, vagy epp kinyirja az Apple legnagyobb rivalisait. Kell neki majd a penz, miutan konnyen lehet hogy birosagon, majd a huvosben kell letoltenie nemi idot, foleg hogy allitolag sok adossaga van.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) #06658560 válasza gurubefree (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért a Huawei nem harmadáron mozgó kétpálcás volt, simán fellépett az Apple/Samu szintjére, ahol leginkább az egyéni ízlésen múlik kinek melyik jön be a legjobban.

(#9) exedoc


exedoc
senior tag

Mr.T. az USA O.V.-je, a Huawei pedig a "Soros". Agyhalálban kopipészt. Mert az, hogy egy ilyen idézőjelbe putris országba ez megtörténik már az sincs rendben, de hát itt az isten háta mögött előfordul az ilyen. De hogy az USA is elkapta ezt... az már nonszensz.

(#10) zzola


zzola
félisten

Sokadjára RIP!

(#11) arnoldito válasza exedoc (#9) üzenetére


arnoldito
senior tag

Maximum te fejedben putris ez az ország! Ha nem tetszik el lehet húzni innen! De ha kihúznátok még jó páran a buksitokat a demokrata, bocsánat balliberális had ne mondjam miből, látjátok, hogy a "Demokraták" és Republikánusok között ebben pont egyetértés van. Senki nem szeretné, hogy az ő tollával ékeskedjenek, cserébe még gazdasági, technikai fölényt szerezzenek, és a saját országodban még sok sok munkanélkülit teremtsenek...

(#12) gurubefree válasza #06658560 (#8) üzenetére


gurubefree
senior tag

Teljes mertekben igazad van ... az en hibam , rosszul fogalmaztam . Amire szeretem volna utalni az az volt , hogy ar-ertek aranyaban keptelenseg felvenni a versenyt a kinai gyartokkal . Ez pontosan abban a szegmesben csucsosodik ki ahol a legtobbet adnak el ( "kozepkategoria" ) . Ahogy megyunk feljebb nincs annyira latvanyos arkulonbseg ... de vigyaznak arra , hogy robbet kapj a penzedert ! Hasznaltam Huaweit , Xiaomit , most eppen egy Oppo Reno z2-t nyuzok . Lehet rossz peldaval jovok de szerintem ez is jol tukrozi mi is tortenik ... hogy vannak Europai es mas joleti tarsadalmakban elo emberek kihasznalva, felrevezetve multik altal .
Sokat kerekparozok ... Aki benne van ebben a dologban tudja hova jutott ez a sport manapsag . Egy kozepkategorias vaz ( carbon ) megfizethetetlen !

A kepen lathato vaz es kerekszett kinai .. kozvetlenul a gyartotol .Egy ilyen kaliberu kerekpart keptelen lennek kifizetni . Kozel 5000km tettem bele problemamentesen . :R

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#13) doooo válasza gurubefree (#3) üzenetére


doooo
veterán

Ennek a "minőség" résznek semmi értelme nincs. A "megfizethetőségnek" sem, hisz a csúcs Huawei-ek drágábbak a Samsungoknál (de talán a középkategóriában is), sőt, mostanában az iPhone-oknál is. Versenyképességről, meg versenyről meg főleg nem beszélhetünk, hisz a kínai állam korlátlan pénzmennyisége áll a cégek mögött (legalábbis Huawei esetében). Ez a piaci verseny szöges ellentétje.

(#14) doooo válasza arnoldito (#11) üzenetére


doooo
veterán

Hogy lehet benne a buksijuk, ha egyszer nem is tudják mi az álláspontjuk? Ja amúgy a republikánusokat is írhatnák macskakörmökben... hisz mostanság inkább fasiszták, idézőjel nélkül. Ja és valódi baloldal nem létezik Amerikában, de ezt gondolom nem kell ecsetelni.

(#15) exedoc válasza arnoldito (#11) üzenetére


exedoc
senior tag

Akkor átfogalmazom mert az "idézőjelbe" szót vagy nem láttad vagy nem akartad látni. Ebben a kicsi országban... mondandó folytatva. Nem akartam vitát szítani, de engedtessék már meg nekem, hogy felháborodjak azon ami hazánkban zajlik. Ettől viszont még mindig magyar vagyok, és nem akarok elmenni innen, bár nem mondom, hogy nem fordult meg párszor a fejemben. Az álláspontom a politikai nézetemtől független. Elég szomorú, hogy politikai kérdés lesz egy tech vállalat fejlődéséből. Gondolom ha hazánkban lenne ez a nagy tech cég te lennél az első aki felháborodna a kialakult helyzeten. Hagyjuk már ezt az álszent dumát, hogy miattuk lesz más országba munkanélküliség. A munkanélküliséget, minden ország maga kezeli ahogy tudja, vagy nem tudja. Ahogy a gazdasági, ipari fejlődés is minden ország saját dolga.

(#16) Alchemist


Alchemist
addikt

Attól tartok, hogy Trump jórészt csak a felszínen kapirgált... ha a nemzetközi kereskedelmi forgalomba hozatal expliciten igazolandó feltétele lenne annak igazolása, hogy nem használnak fel ki nem fizetett szellemi terméket vagy éppen gyerek- illetve rabszolgamunkát, akkor (nemcsak Kínában) sokaknak főhetne a feje.
A kínai dömping bizony érezhető nemzetbiztonsági kockázatot jelent (annak mindenképpen, aki a hatalmi erőviszonyokban nem Peking csicskása).
Érdekes, hogy Kína az a "kommunista" ország, amely élen jár a kapitalista kizsákmányolásban. Így csak addig lehet örülni az occó kínai termékeknek, amig a fagyi vissza nem nyal... amíg ki nem rúgják az embert, mondván a munkádat egy kínai kuli heti 60 órában harmadáron elvégzi. Lassan persze a kínaiak is megszokják a jólétet, nem lesznek annyira olcsók... felkészül Afrika.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) doooo válasza Alchemist (#16) üzenetére


doooo
veterán

Már rég nem olyan olcsók. Ugyanakkor még messze van az afrikai bérgyártás. Mostanában India, Mexikó, Délkelet-Ázsia, és persze, ami sokat elmond a régió egyes országainak helyzetéről, Kelet-, Délkelet-Európa ahova áttelepülnek a cégek.

(#18) gurubefree válasza doooo (#13) üzenetére


gurubefree
senior tag

Csak egy peldat emlitenek .... felesleges vitaba nem mennek bele mert az arak szinte naponta valtoznak , es sokban fugg attol honnan szerzi be az ember a keszuleket .

Huawei nova 7 es a Samsung A71 . Meg lehet nezni mit kap az ember kevesebb penzert a Huaweivel ! Van sok mas pelda ...

iPhone 12 Pro 256GB ~£950
Huawei P40 Pro 256GB ~£750

iPhone 12 Pro max 256GB ~£1150
Huawei P40 Pro+ 512GB £999

:R

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#19) doooo válasza gurubefree (#18) üzenetére


doooo
veterán

Kezdőárakról van szó. Az, amit a cégek határoznak meg, nem feltétlenül a vásárlók. Na meg azt is vedd figyelembe, hogy az i12-k új modellek. És persze Google nélkül még kevésbé jogos a Huaweiek ára.

[ Szerkesztve ]

(#20) Valdez válasza doooo (#13) üzenetére


Valdez
őstag

Van piaci verseny? Ez új :B

(#21) Colomb


Colomb
csendes tag

Szép új világ? Hurrá Kina?
Ajánlom figyelmedbe...

https://www.youtube.com/watch?v=NXyzpMDtpSE

A Huawei és az egész Kinai rezsim kéz a kézben fog a nyakadba folyni szépen lassan, lehet tapsolni... Meg az önjelölt Királynak aki megment minket a hanyatló nyugattól.
És megágyaz ennek ! had jöjjön >> csak neked Szittya Magyar ;D

[ Szerkesztve ]

(#22) doooo válasza Valdez (#20) üzenetére


doooo
veterán

Mhm. Jól van. Küldd el üdvözletemet Micimackónak.

(#23) andsom válasza Bgyarmati (#5) üzenetére


andsom
csendes tag

Hasonló lesz ez a chip gyártással is. Az amerikaiak bele kényszerítik Kínát a fejlesztésbe. Már pedig pénzük és anyaguk van és már korántsem egy elmaradott ország. Gyakorlatilag az amerikai megoldás csak nagyon rövid távon fog működni, hosszú távon tökön lövi magát az USA. De ez nekünk valahol jó lesz, szóval várjuk a fejleményeket.

(#24) arnoldito válasza exedoc (#15) üzenetére


arnoldito
senior tag

Még idézőjelben sem mondok a hazámra olyant, hogy putris. Mondom azt, hogy kis ország (hazám, nagy részét elvették). Egyébként abszolút nincs miért szégyenkeznie, mert a Nagy nyugaton pl. Angliában térdig járnak a szemétben, és hát a francia, spanyol, olasz se sokkal különb, nyílván van lemaradás, de a 40 év kommunizmus érződik. Németek, osztrákok attól sírva fakadnának, ahogy kinéz a házuk tájéka. :) Sajnos értsd meg őket is, nem adhatják a Kínai államnak azt a technikát, mert közvetve ők tolják a Huaweit és a Xiaomit, és hasonszőrű márkákat, cserébe mindent is tudnak rólunk. Ugye az 5G kiépítésre emlékszel, Trumpnak szúrta a szemét, miért nem Amerikai vállalat csinálja náluk, ha már pl. ott a Cisco. Én csak azt mondom, minden országnak szíve joga megvédeni a saját szellemi tulajdonát. És ha mindent kivinnénk Kínába vagy Indiába gyártani, mert ott olcsóbb mit csinálunk itthon? Füvet legelünk? Mindenki nem lehet mérnök...

[ Szerkesztve ]

(#25) genlog válasza doooo (#14) üzenetére


genlog
junior tag

A republikánusok és a demokraták között az a különbség, hogy bár mindkettő baloldali, viszont az előbbiek egy lépéssel le vannak maradva.
A fasiszta republikánusok, meg a nincs baloldal USÁ-ban egy marhaság, éppen az ellentéte igaz, méghozzá oly nyilvánvaló, hogy ordít.

(#26) genlog válasza Colomb (#21) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem 2 évtizeden belül ez a szisztéma indul majd nyugaton is.

(#27) Valdez válasza doooo (#22) üzenetére


Valdez
őstag

Miben mutatkozik meg? Kartellek vannak, nem piaci verseny. Az hogy van A-B-C-D termék amiknek összesen talán 2 anyja van, és az egyik 1%-al olcsóbb, az nem verseny. Az egy kamu.

(#28) Aprósólyom válasza gurubefree (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Ez nem más mint a multik lobbija az amerikai törvényhozásban"
Ez mindig is így volt és mindig is így lesz. Más kérdés, hogy eddig tudtál-e róla vagy nem. De, aki kicsit is képes stratégiai gondolkodásra és ismeri a történelmet, az belátja, hogy az érdekeket meg kell védeni, különben elveszik azt is, amit korábban megszereztél, hiszen egy bizonyos érdekütközés után már elvesznek a PC megoldások... A hétköznapi ember saját életében zajló kis dolgaiban is megnyilvánul ugyan ez a mechanizmus.

Jevons paradox

(#29) Colomb válasza genlog (#26) üzenetére


Colomb
csendes tag

Igen technológiailag abszolút megvalósulhat, ha viszont nem diktatúrában fogunk élni (remélhetőleg) vagy/és nem mossák át mindenki agyát jófajta propagandával, minden szinten (mint ami most is megy) akkor jogilag, elég nehezen tudom elképzelni, hogy az emberek lenyelnék, vagy szavaznának rá...

(#30) exedoc válasza arnoldito (#24) üzenetére


exedoc
senior tag

Kína nagyon tör felfelé, ez így van. Én sem repesek tőle. Igazából nekem ami nem tetszik az ahogy csinálják a dolgokat. Elkaszálnak egy nagy céget mert első volt az 5G-ben? Oké akkor tiltsa meg, hogy az USA-ban nem lehet Huawei eszközökkel 5G hálózatot kiépíteni. De miért is kell tönkrevágni akkor az egészet? Miért nem kap google licenszet? Miért nem gyárthat attól még okostelefont? Ennyi erővel vágjuk tönkre a Tesla-t is mert élen jár az elektromos autók gyártásában, technológiában, és a többiek túl le vannak maradva. Ja hogy az amerikai? Arra is kíváncsi lennék, hogy akik itt helyeselnek meg fujjognak Kínára, vajon hánynak van Xiaomi telefonja, és hányan rendelnek az AliExpress-ről olcsón dolgokat, pl. telefontok, kijelzővédő üvegfólia, és még sorolhatnám. Vajon hányan vásárolnak kínai üzletekbe mert olcsó? És vajon hányan tudják, hogy a méregdrága iPhone-t kínai Foxconn gyártja többek között? Az jó az USA-nak? Legyártatják relatíve olcsón, majd szétszórva a világban eladják méregdrágán hatalmas profittal? Akkor jó Kína? Igazából számomra semmi különbség nincs Kína és az USA között. Utóbbi egyre többször mutatja meg milyen undorító módszerei vannak. Mellesleg kémkedést kiáltani annak az országnak ahol a Google és a Facebook mindent figyel, a vásárlási szokásaidtól kezdve a megtekintett weboldalakon át. Érdekes. Nagyon érdekes.

(#31) doooo válasza genlog (#25) üzenetére


doooo
veterán

Baloldali republikánusok? Na akkor itt engedd el a témát, ennél nevetségesebbé már nem teheted magad.

(#32) doooo válasza Valdez (#27) üzenetére


doooo
veterán

Mondtam, hogy jól van, nem kell ismételned magad.

(#33) genlog válasza doooo (#31) üzenetére


genlog
junior tag

Márpedig ők is baloldaliak. Ahogy Európában az úgynevezett jobboldali pártok is baloldaliak, csak mérsékeltebben, mint az úgynevezett baloldaliak.
Annyira balra tolódott korunk politikai palettája, hogy a jobboldal szinte eltűnt, vagy marginális szerepe van néhány ország (pl. Izrael) kivételével.

(#34) #90088192 válasza arnoldito (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez tetszik nincs elég baj, meg azok is húzzak el a belüket, akik tudnának valamit csinálni, és bevalljak, hogy igen is nagy a xar. :C

En megtettem, sot buszke vagyok ra, hogy nem eltetem a nacionalizmus semmelyik formaljat. Jobban/nyugodtabban elek mint valaha? Nem kerdes, kozben teged meg szetvet az ideg, mert valaki ki meri mondani amit gondol... Szep jovot, Live long and Prosper V

[ Szerkesztve ]

(#35) arnoldito válasza #90088192 (#34) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na akkor már nem vagy itt, hála az égnek! :C Tévedésben élsz, engem ugyan nem vet szét az ideg, de tudod(bár honnan tudnád, hisz elhúztál :F , mert te oda mész ahol jobban elvagy a zavarosban, te vagy az európai polgár mi? :D ) én pedig hazafinak érzem magam, és képzeld el tudok itthon boldogulni, nyílván ehhez kell kitartást, ellenben veled aki csak magyaráz, és nincs nemzeti identitása. Jössz itt a nacionalizmus bármilyen dumával, te ebben nem veszel részt. LOL! Azt is letagadod, hogy Magyar vagy mi? (Bár aximum ahogy látom, csak a személyidben!) Nyald a németek, angolok, vagy bárhol máshol is légy popsit, az való neked. Persze ezt kimondom, akkor ideges vagyok mi? Vagy csak fáj az igazság!? Nem kell válaszolni, költői kérdés volt... Szebb jövőt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) #90088192 válasza arnoldito (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez a kulonbseg, nekem senki popsijat nem kell nyalnom, olyan helyet kerestem, ahol azert alkalmaznak, amit tudok, nem azert, hogy kit ismerek.Latod magadbol indulsz ki azt gondolod en a zavarosban halaszok, hat pont azert jottem el, mert nem volt hozza gyomrom.

Kulonben, meg Eloszor Ausztral voltam, igy kicsit nehez a TE erveidet ram eroltetned... :P
Itt kezdodik a kulonbseg. Persze hogy elboldogulsz, a hal is el van a rajban. Csak valaki nem akar a rajhoz tartozni, mert nem ert egyet azzal amit a raj csinal. Remelem, a nagy nemzeti identitas, kellemes erzest kelt benned, illetve, kajat tesz az asztalra. Bennem asszonykam kelt kellemes erzest, es a munkam erteket nem kell ugyeskedessel, lopassal kiegeszitenem. Ezert mar megerte eljonnom, igy orulok neki, hogy TE ottmaradtal. :DDD

Minden problema megoldasa ott kezdodik, hogy fel kell ismerni a problemat, kulonben soha semmi nem valtozik, ha ez igy jo, legyen, csak nem nekem. :R

Akinek van valasztasi lehetosege, az rogton nem kivanatos? Mert addig kanaan MO mig nem lattal mast.

Igazad is legyen, Neked eleg, es itt ki is fulladt, mert a kulonbseget nem tudom leiirni sajnos.
Lathatod mennyi emberrel beszeltem az itteni forumon is, sosem emlitettem meg senkinek, hogy alacsonyabb rendu/magasabb rendu mert adott orszagban el. Ez csak a TE narrativad, amit probalsz a szamba adni, en annyit mondtam, hogy ertelmetlen azokat az embereket elkuldeni akik latjak/kimerik mondani mekkora a baj. Mert azok az emberek tudnak rajta javitani. Az hogy te elmesz minden nap dolgozni, es szerencsevel a nemzeti atlag kornyeken keresel egy eleten at, azzal kb semmilyen valtozast nem fogsz indukalni, azzal meg, hogy Zaszloval a kezedben a melledet dongetve hangoztatod, hogy minden rendben, meg annyira sem.

Ha igazad lenne, akkor a bevandorlok nem tranzit orszagnak hasznalnak MO-t hanem celnak, de latod meg nekik sem fullik a foguk ahhoz, hogy ott letelepedjenek. Amikor ekezik az afrika menekulteket, akkor azert megmutatnam neki azokat akik ZIM-bol jottek. A magyagyarok nagyresze jelenthet nekik szorgalombol kitartasbol, es oszintesegbol. Csak ugye MO-n sosem fogsz veluk talalkozni...

Kicsit el kellene ezen gondolkozni, es tenni valamit, legalabb el/be ismerni, hogy igen is komoly gondok vannak mint a gazdasaggal, mint az alltalanos mentalitassal. Csak ugye aki ebbe szuletik annak ez a normalis. Szerintend normalis hogy az orszagban elok tobbsege gyakorlatilag nem tud megelni a fizetesebol(Szegnysegi kuszobb alatt vannak)? Azt is igy ugy csusztatva/feketen kapja? Folytassam?

Egyszeru mindig mast okolni mindenert, aztan amikor elfogytak a bunbakok, akkor majd neztek mint hal a szatyorban. Mert akkor csak azok lesznek veled ott, akik pontosan igy gondolkoznak mint TE. Majd meglatjuk mire mentek. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) andor80 válasza arnoldito (#11) üzenetére


andor80
senior tag

Sajnos az az úgynevezett"hazafiak" köznyelvben nacik miatt "putris" ez az ország nekik kellene elhúzni de szerencsére igen kis apró kisebbség ők semmi vizet nem zavarnak .Hangosak ?Igen.
Relvánsak?Max mémekben.

On!
Huawei tulaj vagyok rég óta most p30 pro
Megvetem a trumlit egy idióta veszélyes alak(Ld az elmúlt hetek)
De kezdek igazat adni neki .
A kommunista kínai állammal sajnos úgy néz ki tényleg együttműködik a Huawei.
Arcfelismerő kamera technológiát ad el ami alkalmas az Ujgur kisebbség azonosítására ami pedig segíti őket az átnevelő táborba juattani és ott embertelen körülmények közt sínylődni
HA ebben akár egy csavart is sergít a huawei ha ez valóban igaz akkor pusztuljon a Huawei bármennyire is szeretem a márkát.

[link]

Persze a huawei szerint csak teszt volt..PERSZE...Féreg lvl 99

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#38) #90088192 válasza andor80 (#37) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt most lesz egy hulye kerdesem, csak elvi szinten:

Amikor amerikaban szegregacio volt, akkor melyik orszag ment oda es azt mondta, hogy nem hasznalhatjatok a TECH-et ami a mienk, sot nem is kereskedunk veletek?

Csak mert ez a bort predikal es vizet iszik esete.

Meg mielott felre ertes esne, NEM nem partolom semmelyik nepcsoport/ember vegazalasat velt valos elkepzelesek alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#39) swayze válasza arnoldito (#35) üzenetére


swayze
tag

Én itt élek Mon 29 éves vagyok (8 éve dolgozok kb) és esélyem sincs saját ingatlant venni vagy jövőt tervezni, mert a fizetések arra jók, hogy sok adót fizess belőle meg albit aztán hónap végén maradjon 40-50 ezred (és én nem keresek rosszul) ami arra lesz jó, hogy ha valami elromlik vagy javítatnod kell akkor azt futja. 1 éve kb már én is felismertem, hogy ez az ország csak jelent ad az embereknek jövőt nem (ezért nagyon tanulom a németet)! Itt annak éri meg maradni aki örökölt vagy kap egy lakást, onnantól már el lehet lenni, akinek ez nem adatik meg az már pakoljon is, mert a 25-30 év hitel beláthatatlan időtartam.

A politikáról itt könnyű véleményt mondani teljesen mindegy melyik oldal van hatalmon az embereknek csak az számít, ha a jobb a hűtőt viszi a bal a vasalót akkor a bal a jobb, mert az kevesebbet lopott. A valóság meg az, hogy mind kettő egy büdös tolvaj és soha nem adnám egyikre se a szavazatom, de ezt a magyarok egyszerűen nem látják nagyon buta nép csak magunknak köszönhetjük, hogy az elmúlt 30 évbe Európa legrosszabb országai közé tartozunk, úgy hogy jó az elhelyezkedésünk lehetne mezőgazdaságunk és a természeti károk is nagyon ritkák e helyett mi van? Szegénység, korrupció, 0-ás egészségügy, hazugságok, diktatórikus államok pártolása (Kína, Oroszok) a törvények a politikusokat védik meg a hazugságaikat a pénzek eltüntetését, közbe te meg magán orvoshoz mész ha bajod van mert a közegészségügybe akár meg is halhatsz?

Ezek után te tényleg büszke vagy rá hogy magyar vagy, mert én már egy jó ideje nem!

(#40) arnoldito válasza #90088192 (#36) üzenetére


arnoldito
senior tag

Kérlek folytasd még! :R Szavaiból az arogancia csak úgy sugárzik, világot megjárt ember, aki szerint itt ha jól értem, mert ugye én szerinted fogykos vagyok, és csak úgy boldogulok bérből, hogy sehogy, a létminimum alatt tengetem napjaim, itthon lopni csalni kell. Magyarországról, sőt a megyéből, még soha ki nem tettem a lábam, ezek után lengetem a zászlót, és merek büszke lenni arra ami vagyok!? Magyar! Örülök, hogy kimondtad, hogy soha nem mondtad, de legalább belül magasabb embernek tartod magad kedves világ utazó. A választási lehetőség az szerinted az, hogy ocsárolok, majd mikor tenni kéne akkor már csak a nagy szám volt legfeljebb, vagy elhúznak, és onnan folytatják, hogy otthon milyen rossz, én megmondom innen a frankót. :) Senki nem vitatja, hogy könnyebb bizonyos szakmákkal külföldön, de ott is dolgozni kell érte, hogy haladj is valamerre...

Mi az, hogy MO meg ZIM? Írd már le, hogy Magyarország, Zimbabwe, vagy még kiejteni is nehéz? :P Bevándorlókról meg annyi, be lehet adni hivatalosan, mit is szeretne, aztán majd ha megfelel és szükség van rá jöhet, de papírok nélkül berontani nem szép dolog sehová, még akkor sem, ha csak keresztül akar menni. Mit szólnál, ha én most hozzád beülnék, másik 50 társammal, ha nem szépen szólsz szétverjük a lakásod, és menj dolgozz, mert nekünk kell enni, inni adni. Van az a videó, Svédben, hogy szegény migránsokat, be kell fogadni, majd tíz emberből kilenc azt mondja mikor természetesen, hogyne tudnék segítenk, majd mikor ott áll "Ahbula" már azt mondja, sajnos meg kell beszélnem a nejemmel, most pont már nem is szabad az szoba stb... Képmutatás, PC szöveget nyomsz ezzel te is, közben a Magyar embereket meg savazod...

Vissza kanyarodva, dolgoztam németben, tesómmal együtt, én 8.5 évet ő meg 5, a kint megszerzett tudást hazahoztuk, és vállalkozásunk van, meg alkalmazottak, akik jól érzik magukat nálunk. De nyílván mi hülyék vagyunk, miért nem maradtunk kint ugye? Azért nem, mert mi változtatni akarunk, mi más vállakozók akarunk lenni, nem csak nagy hanggal osztani az észt, világpolgár... ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) arnoldito válasza andor80 (#37) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ja, hogy ha én rendelkezem nemzeti identitással, akkor náci vagyok és húzzak a vérbe!? Agyrém amit mondasz, már bocsánat, hogy ki merem mondani, hogy Magyar vagyok, semmi bajom azzal aki Német, Osztrák, Francia vagy Olasz. Tisztában vagy vele, hogy az Olaszok milyen büszkék arra amik? Pedig van baj, nem is kevés náluk, és mégsem Nácik, senkit nem akarnak kinyírni, ahogy te próbálsz egyből skatulyázni azért, mert ki merem mondani, szeretem a hazám. :W

[ Szerkesztve ]

(#42) arnoldito válasza swayze (#39) üzenetére


arnoldito
senior tag

Most erre mit mondjak? Írtam előbb mi, hogyan csináltuk. Egyik haver most vett házat, kint van két éve, havi 1.2M keres a szakmájában, CNC marós, még 1 évet akár kint lenni és jön haza. Kitartás, és próba szerencse.

(#43) oszi666 válasza arnoldito (#40) üzenetére


oszi666
őstag

Mi az hogy Svédben, németben? Írd már le, hogy Svédország, Németország, vagy még leírni is nehéz?
:)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#44) andor80 válasza arnoldito (#41) üzenetére


andor80
senior tag

Hol írtam,hogy náci vagy?
HOL?
Kérlek azonnal fejezd az nemigazmondást.
Köszi.
Nácik nem akarnak kinyirni senkit?
Azért történelemóra látom hiányos volt.
A hazaszereted is furcsa amikor a saját polgártársaidra támadsz. kommentben.....Ők is a haza része bakker...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#45) andor80 válasza #90088192 (#38) üzenetére


andor80
senior tag

Volt annoval nem tudok mit kezdeni .Remélem mindig ,hogy az emberíség tanul a hibáiból de mint látható ez nem megy.
Kis közösségügünkben is megfigyelhető ez pl a minősíthetetlen gumiszabályos moderáció pl.

De mindegy is jelen van kit érdekel a múlt ..NEhogy már trumplit 200 éves dolgok miatt hibáztasd.
Mondom nagyon jól teszi -A kommunista véres diktatúra kínát nem szabad kokik és sallereke nélkül hagyni ha van rá lehetőség szét kell szopatni őket.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#46) arnoldito válasza andor80 (#44) üzenetére


arnoldito
senior tag

Szóval itt nácik vannak? Ezért putris mi? Máshol még véletlenül sincs mi, csak nálunk? Attól mert egy Olasz vagy Magyar ember nemzeti érzelmű senkit nem akar megölni. Te amiről beszélsz az a második világháború fasizmusa, amiben a legszélsőségesebb nácizmussal kéz a kézben jártak. Történelem óra...

(#47) andor80 válasza arnoldito (#46) üzenetére


andor80
senior tag

Egyre jobban megvagy kavarodva.Elsőnek javaslom.Olvasd el majd értelmezd és azután összeszedetten kommentelj olyat minek van értelm .Köszi.ÉS tedd offba politika így is törölve lesz félig jogosan is.

"Olasz vagy Magyar ember nemzeti érzelmű senkit nem akar megölni. "
Mi van?

[link] tényleg nem.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#48) #90088192 válasza arnoldito (#40) üzenetére


#90088192
törölt tag

Latod, meg magad is leirod, ha nem mentel volna nemetbe, akkor se tudas se penz sosem lett volna. Ezen kell valtoztatni, de nem TE szerinted ez igy jo.
Tudod amikor otthagytam, akkor eppen hogy koromhoz kepest/tudasomhoz kepesat igen jo helyen dolgoztam, es ugy se volt semmi eselyem arra, hogy barmit elerjek, ha csak a fizetesemre hagyatkoztam, gyakorlatilag batoritottak, hogy a sajat cegemet lopjam meg, dolgozzak zsebre, mert kulonben kb valaszthatok, eszek vagy lakok.
Most dolgozok, kapok erte fizetseget, es nem kell mason agyalnom, max ha akarok mast is csinalni, mert lehet LEGALISAN. El sem tudod kepzelni, hogy nekem meddig tartott letrehozni a vallakozasomat, kb 10 perc a hivatali elintezni valo, online, teljesen legalis, es dolgozhatok. Neked mennyi ideig tartott? Na szerinted az normalis? Persze...
Folytassam?
Ha ugy gondolod, hogy leirom a tapasztalatomat, mert arrogans akarok lenni, akkor kezdjuk az elso megnyilvanulasoddal, annal arrogansabbat ritkan latni.

Ezt kellene megerteni, azzal, hogy a nagy identitassal, probalod elfedni a problemakat, azzal semmire nem mesz. Tudod Panglosz mester, a vilagon minden a legnagyobb rendben van. Aztan oreg korara bevalotta mekkora mafla volt.

Tudod a tortenelem konyvet fellapozva, ez a magatartas forma igen jo mintazatot rajzol ki, ahelyett, hogy elfogadnad a meglatasat a masiknak, Buszken viritasz, hogy akkor is nekem van igazam. Hajra, ha neked jo. legyen igazad, csak menj es nezz korbe hogyan elnek az emberek. Vegigjartam Somogyot Tolnat es Baranyat, kb az utolso kis faluig. Na az valahogy nem azt mutatja, hogy nem egy putris hely. Es nem azert irom mert nem ertem meg azt, hogy nem azert elnek igy mert igy akarnak elni, hanem tudom, hogy nekik mar csak a halal maradt mint masik valasztas. Miert?
Mert az oktatas, mert a szocialis vedohalo, mert a kikozosites...es igen benne van a csodavaras a reszukrol is ahogyan majd mindenkiben....

Meg mindig, a bevandorlok, erted, nem celorszag. Miert nem?

Az hogy integralni kell mas nepsegeket, csak neked uj, mashol ez teljesen normalis.

Csak egyszerubb azt mondani, hogy hulye bunko....
Ja az integralas nem egyenlo penz.

Kulonben en agyarorszagon is megmondtam a frankot, csak az olyanok mint TE azt mondtak hulye vagyok, ha valtozik a dolog akkor uj okossagokat kell kitalalni, hogy ervenyesuljenek.
2/3 az 2/3 a szamok nem hazudnak.

(#49) Alchemist válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Corruption is not a bug but a feature. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#50) Amerigo57 válasza Alchemist (#16) üzenetére


Amerigo57
őstag

Alchemist .
Teljesen jól látod a dolgokat .
Hozzátenném még , mint másoddiplomás történész , hogy ha az USA a
II.Világháborúban nem segít katonailag Kínának , ma nem beszélhetnénk ,
kínai gyártásról , kínai kereskedelemről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.