Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

Ilyen teljesítménnyel már el tudnék képzelni egy telefont, amit hazaviszek, rádugom a táp/hűtőpad állványra, és azon játszom, dolgozom, vagy egyszerűen csak netezek, természetesen TV-re kivezetve a képet, és megfelelő perifériákkal (egér, bill stb.)
Atrix-ot most ne keverjük ide, azon nem lehet játszani

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) dahneey


dahneey
tag

hát addigra a Xenos 10 éves lesz, szóval elképzelhető, de a Tegra 3 se lett olyan gyors mint állították.

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Egy többszáz wattot fogyasztó kétprocis PII+Voodoo5-ös rendszert például azért már mobilban is van ami röhögve odaver, szóval tényleg minden csak idő kérdése. :K

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

Ezért a prognózisért mindenképpen jár egy
Ez kb. olyan mintha azt mondanám, hogy az új 3 -as BMW jobb lesz mint a 2004 -es (pedig az autóipar nem is fejlődik annyira dinamikusan mint a telekommunikációs eszközöké).

(#5) vicze válasza tjb007 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Azért be kell vallani, az ARM fejlődési üteme mondjuk úgy "eléggé" dinamikus. :)
Bár kb. 2évven akár kicsit meg is állhat.

(#6) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Én már epekedve várom, hogy óránként lehessen tölteni a telefont :( . Biztos nem vagyok haladó gondolkodású, de én otthon nem szeretném a telefonom pc / konzol helyett használni. Sőt hajszárítónak sem, meg lázmérőnek.

Laci

(#7) akishamis


akishamis
csendes tag

Annyira jó, hogy folyamatosan arról beszélnek, hogy ekkor meg akkor már 100 magos procik lesznek a telefonba és lassan helyettünk is el tudnak majd menni dolgozni. De mi van az akksi problémákkal? A HTC ONE X úgy lemerül fél nap alatt, hogy igazából nem csinálsz rajta semmit. Ha nyomkodod akkor tényleg néhány óra alatt megadja magát, ami nagyon kellemetlen. Vajon ezen is fejleszteni fognak, vagy csak a procimagok számát emelik a csillagos égig?

Nokia 3210+Windows 95

(#8) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Eleg optimista kijelentes volt ez sztem. Az a 10 eves Xenos a mai napig kepes alleejto grafikat kiizzadni magabol. Persze fejlodik a technika, de nem hinnem, hogy a kozeljovoben x360 vagy ps3 szintu grafikat latnank mobilon. Egyszeruen nincs eleg hely. Talan 10"-os tablet meretben ugy, hogy a tablet 3-4 cm vastag. De ki tudja, ha valoban bekovetkezik az csak nekunk lesz jo.

(#9) Tikakukac válasza akishamis (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Az akksinak technológia korlátai vannak, egyszerűen nem tudnak vele mit csinálni. Folyamatosan jönnek a hírek a legkülönfélébb akksikról, de az egyik vagy túl veszélyes vagy túl drága vagy mindkettő. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) vicze válasza akishamis (#7) üzenetére


vicze
félisten

Nézzük csak az 1magos csoda meddig bírja? link

Értsük már meg, hogy a fő fogyasztó a kijelző egy telefonban és nem a SoC, egy HVGA 3,2"-os kijelzővel a Tegra3 is menne 2napot... (Azon kívül persze még fos a Tegra3 energia gazdálkodása.)

És igen az aksival még évekig nem fognak tudni mit csinálni. Annyit lehet, hogy a részegységek kisebbek az aksi meg nagyobb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#11) Xaels válasza akishamis (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Magától nem merül le fél nap alatt... A másik meg, ha nyomkodod akkor nincs olyan készülék a piacon ebben a kategóriában ami elmenne fél napot(talán csak a Razr Maxx) egy feltöltéssel és ennek nem a processzorok az első számú okozói. Az adatkommunikációs egységek és a kijelző viszik el a legtöbb energiát. nézegesd...

(#10) vicze1: :DDD egyre gondoltunk majdnem...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) youngboy válasza Tikakukac (#9) üzenetére


youngboy
senior tag

Ezért nem kéne majmolni annyira a teljesítmény növelést. Fordítanának pl. nagyobb hangsúlyt más dolgokra. Pl. a kijelző, ha az fogyaszt sokat. Vagy további optimalizálások. Vagy jobb kamerák és stb. Ne akarjam már leváltani az Xbox-t egy telefonnal. Még ne!!!!

(#13) Tikakukac válasza youngboy (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelző már annyira nem fogyaszt, hogy hihetetlen. Iszonyat fejlett a proci energia takarékosság és órajelezés is. A gond abban van, hogy 5*10 centibe akar mindenki Nasa gépet. Akinek kell a teljesítmény az vigyen magával másik akksit (mint én is teszem) vagy külsős töltőt.
De valóban zavaró, hogy sok éve áll az akksis piac.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) tabu3x


tabu3x
tag

"a sebessége túlmutathat" - heee? mit értünk sebesség alatt, és azt milyen körülmények között (felbontás, poligonszám, textúrák minősége, stb.) értjük??? :F

(#15) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Wow, micsoda prognózis. Azért az durva, hogy a konzolok szintje mennyi ideje stagnál és mégis képes kiszolgálni az igényeket. Tudom, nem kell az API-val bajlódni...

<< Heimdal >>

(#16) crhis86 válasza youngboy (#12) üzenetére


crhis86
tag

Szerinted egy tipikus soc gyártó, pl. Qualcomm vagy nVidia neki fog állni pl. kijelzőt vagy akksit fejleszteni, hogy nekünk jó legyen? Őket csak a profit érdekli, és ezt úgy tudják elérni, hogy minél erősebb procikat raknak le az asztalra.

(#17) Xaels válasza crhis86 (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem úgy rémlik, hogy a Qualcomm fejleszti(vagy fejlesztette) talán a Mirasol kijelzőt. [link]

Profitot nem csak SoC eladással lehet termelni...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) youngboy válasza crhis86 (#16) üzenetére


youngboy
senior tag

Egyáltalán nem gondoltam. De nekem jöhetnek a csúcsnak nevezett tepsi, 100 magos telefonokkal a gyártók. Én nem fogom megvenni. Nem akarok aggregátort húzni magam után.

(#19) wednesday válasza vicze (#10) üzenetére


wednesday
őstag

Akkor tegyenek bele nagyobb aksit.
Csak az meg nem lesz úgy trendi, mert pár milliméterrel vastagabb lesz a kártyalap vékonyságú telefon.

(#20) akishamis


akishamis
csendes tag

Jó, csak úgy tűnik hogy hatalmas hangsúlyt fektetnek a processzormagok növelésébe és akkumlátor probléma pedig háttérbe szorul..Könyörgöm, ne az legyen már a legfontosabb hogy mihez lehet majd a jövőben kapcsolni, hanem az hogy egy telefon minél többet bírjon üzemidőben. Engem nem érdekel az Xbox szintű grafika meg az ehhez hasonlók, és úgy gondolom, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

Nokia 3210+Windows 95

(#21) youngboy válasza akishamis (#20) üzenetére


youngboy
senior tag

Nem vagy.
:(

(#22) Xaels válasza akishamis (#20) üzenetére


Xaels
félisten

Mire kell akkor a "telefon"?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) vicze válasza wednesday (#19) üzenetére


vicze
félisten

Nem csak vastagabb, nehezebb is lesz. a Maxx 30g-mal nehezebb mint a sima, ott azért tudták a nagyobb aksit megcsinálni, mert a készülék gyakorlatilag szétszedhetetlen/javíthatatlan.
Ajánlom minden ki figyelmébe ezt!

[ Szerkesztve ]

(#24) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

2014-ben 9 éves konzolt le fog körözni a Tegra 4, azta :Y Ez tényleg teljesítmény ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Gondolom komoly $-kat költöttek erre, hogy kimutassák ezt. :C

PS4

(#26) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Srácok hagyjuk már ezt a több mag=szar fogyasztás dolgot. Mint már utaltak rá, a legfőbb fogyasztó nem a SoC... Az egymagosok is ugyanúgy megadják magukat fél nap alatt, ha használja az ember. Tessék, itt egy Nexus, stock 4.0.4-gyel. (A kepért bocsi, nem volt kedvem gépet kapcsolni, így a screenshotokat a Photo Griddel illesztettem össze.)

Szerk.: ez 3 és negyed óra kihelzőhasználatot takar.

[ Szerkesztve ]

(#27) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Van egy nagyon jó játék PC-re, amivel pár éve játszottam. Lenyűgöző grafika, nagyon jó hangok, lendületes, izgalmas játékmenet, gyönyörű helyszínek. Egyetlen hátránya volt a megjelenési idejében, mégpedig az, hogy a játék 3d gyorsítót nem használt, ezért a játékhoz egy erősebb processzor kellett.
Az a játék lemosta illetve lemossa minden tekintetben a mostani legjobb mobilos játékokat, sőt köröket ver rá.
A bivalyerős proci, ami kell hozzá pedig: 700MHz. :K

Na ennyit a 2 illetve 4 magos procikról.. :W

[ Szerkesztve ]

(#28) sakeee82 válasza G-Guts (#27) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Az Outcast-ra gondolsz?:-)

(#29) ERPY


ERPY
őstag

Egy valamiről nem esett még itt szó. Mire kell 4 vagy akár 234 mag? Függetlenül attól, hogy fogyaszt-e vagy sem.
Azokhoz a baba játékokhoz, amivel tele van az android platform? Kis színes hokik ugrálnak, van 34534667 pálya, és húdejó. Tudom van pár komolyabb játék is, de 99%-uk gagyi 10 perces unaloműzésre való max. Én nem játszok egyáltalán, de sztem olyan játék még nincsen, ami egy 1 magos SGS-en ne menne kifogástalanul. A 2 mag jelenkori használatra több mint kielégítő, és amíg szerintem nincsen szükség ennél többre (mert a kutya sem fejleszt csak 2 vagy 4 magra, üzletileg nem éri meg, mert kisebb lenne a vevő réteg) addig ez mind csak pöcsnövelő, hogy az én telómban 21344 mag van, igaz lövöm a csirkéket kifelé, ami persze a 30 ezres telón is szépen megy.
Ez akkor lenne nagyszerű, mert ugye a fejlődésnek haladnia kell és ez így helyes, hogy legalább valamilyen szinten legyen is értelme vagy haszna a dolognak.
Baxhatom az M6-os BMW-met, ha az az útvonal amin járok az esetek 90%-ban ócska földút.

(#30) zacsesz-eh válasza Pete55555 (#1) üzenetére


zacsesz-eh
csendes tag

Én is el tudnám képzelni, csak igazából véve már ma is, csak nem Androiddal.
Nem tudom hogy csinálja a Google hogy hardvertől függetlenül laggol... Egyszerűen nem fér a fejembe...

(#31) kolosanyi válasza ERPY (#29) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az SGS-es dolgot megerősítem, a tegrás játékok szépen futnak a Nexusomon. Ha meg felhúzom, akkor még inkább. Persze ugyanígy elfut gondolom egy Snapdragonon is. Ez a Tegra Zone is csak egy bullshit, pedig azt hinné az ember, hogy van értelme, mert tényleg kihasználja a SoC erejét. Vagy várjunk csak, hiszen a Tegra az eléggé f*s, nem szóltam. :DDD

szerk.: Egyébként érdemes megnézni egy Xperia Playt. Arra simán vannak frankóbb játékok, pedig nem egy erőmű az se. Igazából a több mag csak marketingfogás a jelenlegi formában. Még a full HD se igényel sok magot, csak megfelelő enkódert/dekódert. Ebbe a szegmensbe egy erős egymagos cucc szerintem bőven elég lenne mindenre, inkább a szoftvert kéne hozzálőni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Cheesy


Cheesy
őstag

Úgy látom ma majdhogynem ugyanaz hajtja előre a mobilipart mint ami a PC-nél már régóta jelen van: a "gamer" jelenség. Mert 3 colos kijelzőn akarnak HD-t nézni, csúcsgrafikás játékokkal játszani úgy, hogy a "telefondöntögetős" (autó)versenyeken kívül a többi játéknál a vezérlő"gombok"nak el kell foglalnia egy jelentős részét a kijelzőnek, hogy egy átlagos ember átlagos ujjával normálisan rá tudjon bökni, hogy érzékelje a kapacitív kijelző, mert ezt már nem lehet csak úgy körömheggyel mint a rezisztív kijelzőknél.
Az ember életét megkönnyítő kiegészítő appok telepíthetősége egy jó dolog, ami az okostelefonokkal (de utálom ezt a szót) lett igazán elterjedve. De hogy vizuális élményre kihegyezett alkalmazásokat (értsd: játékok pl.) egy ilyen kis kijelzőn élvezni lehessen, ráadásul tapogatva...
Biztos én vagyok a régimódi, de telefonálásra és sms küldésre szerintem kényelmesebb egy nyomógombos modell.

www.vakbelmutet.hu

(#33) azopi74 válasza tjb007 (#4) üzenetére


azopi74
addikt

"Ezért a prognózisért mindenképpen jár egy
Ez kb. olyan mintha azt mondanám, hogy az új 3 -as BMW jobb lesz mint a 2004 -es (pedig az autóipar nem is fejlődik annyira dinamikusan mint a telekommunikációs eszközöké)."

Nem, ez kb olyan, mintha azt mondanám, hogy a két év múlva megjelenő elektromos roller olyan gyors lesz, mint a 2004-es BMW 3-as, miközben fél kézzel megemeli egy kisiskolás, és 100 km-en annyi a fogyasztása pénzben kifejezve, mint az említett BMW-nek 1 km-en.

[ Szerkesztve ]

(#34) azopi74 válasza Cheesy (#32) üzenetére


azopi74
addikt

"Biztos én vagyok a régimódi, de telefonálásra és sms küldésre szerintem kényelmesebb egy nyomógombos modell."

Arra valóban kényelmesebb lenne, de egy mai okostelefonnak a telefonálás és sms küldés csak egy huszadrangú funkciója lett. Viszont azzal egyetértek, hogy normális irányítórendszer nélkül az okostelefonok által nyújtott játékélmény meg sem közelíti a kézikonzolokét. iControlpad szerű - vagy inkább annál jobb - megoldsáok segíthetnek ezen. A kijelzőnek pedig 5-7 inch körül kellene lennie, tehát egy Galaxy Note-tól a kisebb tabletek méretéig terjedően.

(#35) G-Guts válasza sakeee82 (#28) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Pontosan! :) :C
De most nincs igazam? :F :)

[ Szerkesztve ]

(#36) azopi74 válasza sakeee82 (#28) üzenetére


azopi74
addikt

Az Outcast-ra gondolsz?:-),

Jaja, arra emlékszem. Érdekes elgondolás volt, az biztos, különösen üzleti szempontból. 1999-ben, amikor megjelent, az emberek többsége 200-as pentium MMX-en nyomta, 32 MB RAM-mal. A nagyobb e-penisű hardcore gamerek Celeron 300A-n, 64 MB-al. Akkoriban előállni egy olyan játékkal, aminek a normális futásához 600 MHz-es Katmai PIII és 128 MB RAM kellett, ahelyett, hogy az akkorra mér tömegesen elterjedt olcsó 3D gyorsítókat kihasználja , hát meglehetősen merész üzleti húzás volt. Jó nagyot is bukott. Pedig kár érte, mert tényleg szép volt, volt alkalmam megcsodálni akkoriban egy erőművön. :-)

[ Szerkesztve ]

(#37) G-Guts válasza azopi74 (#36) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ha 600Mhz-s CPU meg 128 mb ram kellett hozzá, akkor megfelelő optimalizációval annak el kellene mennie a sokat gyalázott MSM7227 procis alsókategóriás telefonokon is. :)
Csak a windows itt a legjobb optimalizáció terén, nem pedig az IOS.. :DD

Egyébként a játék nem véletlen kapott 99%-os értékelést, ha erre emlékszik még valaki.

[ Szerkesztve ]

(#38) kolosanyi válasza G-Guts (#37) üzenetére


kolosanyi
veterán

Fenéket fog az elmenni, ne keverjük már ide ezt, semmi köze hozzá. Az X86, ez meg ARM, ég és a föld a kettő.

(#39) Cheesy válasza azopi74 (#34) üzenetére


Cheesy
őstag

"A kijelzőnek pedig 5-7 inch körül kellene lennie, tehát egy Galaxy Note-tól a kisebb tabletek méretéig terjedően."

Így van. Viszont ebben az esetben azért némiképp nehezíteni fogja a mérete a zsebben hordozást, ha meg csak mint egy noteszt tartja magánál az ember, azért nem mindig kényelmes.
Talán majd ha elterjed a visor, az megoldást jelent erre a problémára, ott majd úgyis akkora virtuális megjelenítőt állít be az ember amekkorát akar. Addig meg szerintem ez a mobilon játszás és hádédévédétévézévés inkább megmosolyogtató.

Bár ha azt nézzük akkor mi más maradna e-penis tényezőnek? Tulajdonképp kommunkikációs téren minden okostelefon nagyjából ugyanazt tudja. Amiben eltérnek, az a nyers erő, processzormagok száma és a grafikus chip maradt. Persze az anyagválasztáson és a külcsínen kívül.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#40) vicze válasza G-Guts (#37) üzenetére


vicze
félisten

LOL, Outcast akkora bukás volt, mint a világ és úgy lehúzták a magas gépigénye miatt, mint a világ. Egy mocskosul optimalizálatlan vektor grafikája volt, ami később a Delta Force-ban még egyszer visszaköszönt és azóta se próbálkozott szerencsére senki vele. Szép meg szubjektív, aki a fröccs öntött műanyagot, szétmosódott színekkel szépnek találja annak biztos tetszett. Én csak gyurmavilágnak hívtam.
Vicces hogy még 2012-ben is a MHz-ken lovagol valaki, az ne zavarjon hogy ennyi erővel egy darab követ is hasonlíthatsz az iPhone-hoz. CISC vs. RISC-ről nem is beszélve.

Biztos én vagyok a régimódi, de telefonálásra és sms küldésre szerintem kényelmesebb egy nyomógombos modell.

Hát érintőkijelzőn szintekkel jobb gépeni mint a sima gombsoron vagy akár qwerty-n, ami egyrészt szétcseszi az ujjbegyem másrészt mocskos lassú. Telefonálni meg ugyan úgy lehet vele minden probléma nélkül. Aki nem akar extra funkció nem vesz okostelót, hogy itt a gond?

[ Szerkesztve ]

(#41) G-Guts válasza kolosanyi (#38) üzenetére


G-Guts
aktív tag

:DD :DDD :DDD Csak poénból írtam, hogy el kellene mennie rajta...persze, hogy nem menne..

vicze1: A (ismert PC-s újság) 99%-os értékelése nem hiszem, hogy lehúzás..
"aki a fröccs öntött műanyagot, szétmosódott színekkel szépnek találja annak biztos tetszett" - akkor a Quake 3 az mi? Annál még Cartoon Wars grafikája is kevésbé idegesítőbb.

[ Szerkesztve ]

(#42) vicze válasza G-Guts (#41) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván az illetőnek megvolt az erőműve hozzá, de akkoriban az elég kevés ember kiváltsága volt a 500MHz-s erőmű. Ja és kemény 640x480-ban futott...
A Quake nem is, de a Doom3 pontosan ugyanennek a tesszellációs technikának köszönhetően néz ki olyan műanyagnak, csak éppen 1000x magasabb felbontással. És míg Bump mappingnél viszonylag kevés pixel van számoltatva, addig a vertexnél rengeteg, azért néz ki úgy ahogy, de iszonyat lassú és rettentessen időigényes modelleket felépíteni. Aztán jöttek a vertex sherderek...

[ Szerkesztve ]

(#43) G-Guts válasza vicze (#42) üzenetére


G-Guts
aktív tag

..és ahogy teltek az évek, egyre-egyre fejlődött a technika, majd megjelent az Angry Birds. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.