Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chosen


Chosen
addikt

Ezen én is átestem már, lassan apróknál ez lesz a beavatási szertartás, ha még nem keresett meg ilyen angolul írogató marha, akkor nem is vagy valódi eladó.

mod: félreértés ne essék, nem dőltem be, kapásból ment spamnek a mail.

[ Szerkesztve ]

(#53) dave666


dave666
aktív tag

Itt egy csaló nő :)

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#54) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszer lehetne küldeni valami filléres cumót belehekkelt GPS trackerrel, hogy hova is jut a végén a holmi...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55) RootRulez


RootRulez
félisten

Nálam az ilyen leveleknél automatikusan törlés gomb. :K

═════════════════════════════════════════

(#56) Napfénysüti

Ezzel a trükkel már elég régóta próbálják átverni a gyanútlan embereket. Még nem hallottál róla?

Més que un club!

(#57) Boxi88


Boxi88
őstag

Grat, hogy nem dőltél be! ;) Tanulságos ez mindannyiunknak...

[ Szerkesztve ]

(#58) BigManus


BigManus
addikt

Egyre jobban terjednek az efféle csalások.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#59) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Hardver Apró átverések II:

Nem tudom, hogy valaki írta-e már, de engem a következő képpen húzott le egy hülyegyerek. Leírom, hátha tanult belőle más is.

Úgy voltam vele én is, mint a cikk írója. Országon belül személyes átvétel vagy max. utánvét jöhet szóba, illetve én az előre utalás intézményét is előnyben részesítettem, nyilván ehhez nem árt sok pozitív visszajelzés, hogy nem vered át a vásárlót.

Egyik emberke rendelt tőlem cuccot, utánvétet kért. Gondoltam, hogy nem lehet gond, a posta begyújti majd a pénzt, az utánvét díját meg a vásárló fizeti. A cuccot feladtam, az utánvét minden extrával kb 1.500.-Ft volt. Posta elvitte a cuccot, a pénz meg csak nem jön...bementem a postára, megkéredztem, hogy mi van a cuccal. Azt a választ kaptam, hogy Piripócson pihen 2 hete a postán, már többször kivitték, meg hagytak papírt is, de nem veszi át a címzett.

Írtam az embernek, hogy WTF? A válasz az volt, hogy ha sokat ugrálok, akkor mégjobban megszivat....

Végeredmény: Buktam 1.500.-Ft-ot, plusz a cucc 4 hetet tekergett a postán, mivel a posta hetekig pihenteti, mielőtt vissza küldi. Hiába kértem, hogy küldjék vissza, kivárták a kötelező időt. A cucc szarrá nyomorgatva vissza jött, addig eladni se tudtam, így több vevő is elállt a vásárlástól, akinek amúgy el tudtam volna adni. Ha ebből 10 van egy évben, akkor 15.000.-Ft bukta....megéri ez? Nem igazán.

What else?

(#60) jaja1981


jaja1981
addikt

Engem is megkerestek ilyenekkel, de én nem gyakorlom az angol tudásom, hanem spam-elem.

(#61) shteer válasza ATM_automata (#59) üzenetére


shteer
titán

nem hát. én befejeztem az utánvétezést. akinek nem elég az értékelés amivel rendelkezem, azzal nem vagyok hajlandó üzletet kötni. akinek több van mint nekem, annak elküldöm előre is. ennyi. :)

..szerintem jónak tűnik

(#62) i400


i400
senior tag

a cik kelolvasása után egyből az ebay-es pppppppppppppowerbookos átverés jutott eszembe :DDD
ha valaki tudja belinkelhetné! köszi :)

(#63) ATM_automata válasza shteer (#61) üzenetére


ATM_automata
őstag

teljesen egyet értek veled...amúgy már nem nagyon bizniszelek a PH!-n....így hozta az élet.

What else?

(#64) nike0075


nike0075
csendes tag

Ez nem lenne hülyeség küldeni egy csomagot valami nyomkövető cumoval és megnézni végül is hova jut el.. Kíváncsi lennék és erről írni egy pár sort .. :)

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=nike0075&submit=

(#65) rep3at


rep3at
őstag

Egy alalommal én is belefutotam egy ilyenbe, csak az volt a furcsa hogy az áru egy kb. 15 ezret érő telefon volt, nem is válaszoltam..

Forward thinking. كرر

(#66) geezer


geezer
aktív tag

Nem épp újkeletű dolog. Kábé 5 éve találkoztam vele először.
És biztos vagyok benne, hogy nem "egy csávó", hanem egy egész szervezet.
Nigériai csalás.

Régi buli ez már, de sajnos sok buta ember még mindig bedől neki. :(

(#67) Lacus MD


Lacus MD
tag

Tudom, hogy ilyenekkel szopatnak általában, de az volt az érdekes, hogy akármit kérdeztem válaszolt rá. Nem volt sablonos. Rendes válaszokat kaptam, mintha egy komoly vásárló keresett volna meg. Meglepő volt. Ezért mentem bele a játékba, egy bizonyos szintig persze.

(#68) Zirowe válasza ATM_automata (#59) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én itt ph-n árultam egy diamondot egy éve 40k-ért.
Jelentkezett egy csávó, hogy megvenné, de csak két részletben tudja kifizetni az árat.
Mondtam nem baj, írok egy fasza szerződést+2tanű és minden rendben lesz.
Személyes átadás, első részlet kifizetve (15k), utána felszívódott a föld felszínéről.
Amikor a második részlet lett volna esedékes, akkor meg elkezdett etetni vmi kamu dumával.

Ment a feljelentés és a fizetési meghagyás.

Mint később kiderült, kb másnap már eladta a telefonomat szintén itt ph-n egy srácnak.
Szegény sráctól meg lefoglalta a rendőrség a telót, mivel a szerződés szerint az enyém volt, amíg nincs teljesen kifizetve.
Mire visszakaptam a telefont, addigra már nem voltak hozzá tartozékok, akksija sem volt, illetve nem kapcsolt be, a mai napig itt csücsül a fiókomban.

A fizetési meghagyás közben jogerős lett, nemsokára jön a végrehajtás, a rendőrségi eljárás még folyamatban van.

Nekem ez tanulópénz volt, hogy annak ellenére, hogy bebiztosítottam magam minden szinten (a fizetési meghagyással, ha valaha sikerül behajtanom, végülis eléggé pozitívan jövök ki, de már elmúlt egy év, és még mindig nincs pénzem) és próbáltam megbízni az eladóban, át lettem verve.
Első és utolsó részlet eladásom.

A vicc az egészben, hogy írtam a megfelelő topicba, és az illető se bannolva nem lett, de még csak feketét sem kapott.
Továbbra is látogatja az oldalt a nickjével és itt garázdálkodik.

Na ez az alja.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#69) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Beállok a sorba, pont múlt héten kaptam egy hasonló levelet. :(((

(#70) Csepy


Csepy
őstag

Tipikus 419-es csaló. Istenem, hány ilyet kaptam anno, meg sem tudom számolni...

419eater.com

Érdemes megnézni...
Itt ezeket a szemeteket szivatják meg és húzzák le, és... még nekik áll feljebb :C

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#71) keIdor


keIdor
titán

Ez a csalo mar eleg jol ismert. Mindig Nigeriaba kuldeti az arut.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#72) ^Clown válasza Zirowe (#68) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lett kivágva?! Na ez tényleg ultragáz a PH!-ra nézve (is)...

Részletre tényleg csak a több tíz, vagy 100+ pirospontos régi motorosnak, vagy ismerősnek, barátnak.

(#73) Findzs


Findzs
addikt

hát ez szép

mondjuk én alapból csak magyarokkal üzletelek (ha van mit)

olyan már történt velem hogy a ppo.hu levont egy "kisebb" pár ezer forintos összeget a számlámról előzetes értesítés nélkül tette ezt úgy, hogy a bánkártyámról jóformán semmit se tudott, nagy botrány volt akkoriban belőle és úgy néz ki az otp is érintett volt az ügyben
persze a pénzt senki se kapta vissza a több ezer emberből és semmi se lett az ügyből
így kell lopni az embertől nyilvánosan pár száz milliót büntetlenül

ezek után én semmilyen internetes vásárlást nem fogok folytatni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#74) hodostamas


hodostamas
addikt

Gondolom akkor engem is egy ilyen talált meg ma :D
(most mindenkit megkeresnek itt vagy mi?)

"feladó Marran marquez <marquezmarran5050212@gmail.com>
tárgy Vodafone 845
--
Hello seller,
is this item still available for sale ?

Thanks."

[ Szerkesztve ]

(#75) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Lerágott csont ez már.

Persze néha nem árt az embereket felfrissíteni. Meg persze ott vannak az újszülöttek. :C

Hiba: Szagot fogtál , nem szagott, ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

(#76) Biga123 válasza Tim82 (#3) üzenetére


Biga123
addikt

Sajnos nem vagy a Hardveraprón biztonságban.... jópár átverést olvastam már és nem is nigériai címről... Itt a Hardveraprón... figyelni kell .. ennyi ,és ha valami túl szép hogy igaz legyen ,az nem is az..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#77) dunc válasza hodostamas (#74) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem is írt már hasonló ,visszaírtam neki ,hogy nem tollas a hátam köcs@g. Többet nem írt. :))

(#78) Lacus MD válasza Fancy-boy (#75) üzenetére


Lacus MD
tag

Elgépelés javítva! Köszönöm ;)

(#79) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Engem is megkeresett már párszor az expresszen hirdettem ... :D
Kanadai de a fia Nigériában "tanul" .... :N

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#80) bullseye válasza ATM_automata (#59) üzenetére


bullseye
addikt

Általában - hihetetlen Hustle, Leverage, meg TRH műveltségemnél fogva - átlátom az átverést, főleg utólag. de ez miért volt jó a másiknak? csak azért mert megszívatott? hogy tudott volna még jobban? kétszer nem veszi át?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#81) capulet75


capulet75
addikt

Egy sima k.rv@aN(y)ád teljesen jó válasz az ilyeneknek.Az enyém ha jól emlékszem belgiumban él, és szintén a fiának akarta a gépemet megvenni nigériába. Még régebben olvastam itt a PH-n ilyesmiről,úgy hogy válaszoltam neki. Röviden,tömören. :P

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#82) tommje


tommje
tag

FPéter ez nagyon nagy :D:D:D:D:D:DDD

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#83) Chaser válasza Biga123 (#76) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétlen :P tudnék mesélni..de általában sajnos így van. Egy ilyen kamu huszár már engem is megtalált:D Na ha már itt vagyok, kérdeznék...Van itt egy tag, mindig fasza notebookokat árul jóval piaci ár alatt, 1 gép esetén érthető is lenne, de neki folyamatosan vannak (?). Hp elitebookok, dell lattitude-ok, thinkpadek, most épp egy vaio. Ha valaki próbálta már felvenni vele a kontaktot vagy netán vásárolt volna tőle írjon már pm-et :R Többen rám írtak anno, mikor érdeklődtem az egyik gép után, hogy azonosítót a gépről nem ad, telón nem lehet elérni, ha véletlen igen akkor mellébeszél, aztán kikapcsolja a telót. Nagyon érdekelne mi lehet a háttérben...

szerk: ATM_automata Sokan kérdezik mért nem felel meg nekem az utánvét..hát ezért ;] semmi értelme...kibontani csak fizetés után lehet, tehát kismacska is lehet benne, részemről meg ha nem veszik át ugrott a pk. Vagy személyes átvét ha pedig nem megoldható legalább a 2 fél közül az egyik legyen leinformálható és akkor lehet előre küldeni/utalni, 1ébként meg hagyni kell az egészet a fenébe. Pár éve itt vagyok, eddig bevált.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) malwy válasza hcl (#6) üzenetére


malwy
senior tag

Azt azért nem postáznám el szívesen:D

(#85) GReddy


GReddy
tag

Én is kaptam egy cuccomra ilyent! A válaszban küldtem neki egy képet egy szkennelt sárga csekkről, amire a kislányom színes filccel ráírta "Mbwagabe Mufasa bácsinak nigériába" rajzolt rá egy majmot meg egy elefántot és egy pálmafát, hogy biztos odaérjen, illetve írtam a csávónak hogy türelmetlenül várjuk akkor a pénzt. :D Azóta is küldi! Mondjuk legalább röhöghetett egyet, már ha van humorérzékük...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#86) GReddy válasza Chaser (#83) üzenetére


GReddy
tag

Nyári történet - Vettek tőlem utánvéttel egy cuccot. Megalkudtunk az árban, egy kicsit engedtem, feladtam utánvét. Jön a privi, gáz van, jegyzőkönyv, meg csomagbontás, meg izé. Mondom mi a picsa, nálam ilyen még nem volt! Hááát kiderült, hogy több cuccom is volt fent, és ő csak az árat nyomta, és nyomta, én az ár alapján hangfalnak gondoltam, ő klaviatúrát szeretett volna... :D Az drágább volt egy ezressel.

A megoldás - Ő átvette, visszacsomagolta, feladta nekem, én feladtam azonnal a csomagját, mindketten buktuk a postaktg-t (kb 1000.-) nagyon meg kellett bízni egymásban, de végül is nem lett baj belőle - persze az anyagi veszteségen felül. De ez egy volt, ami sikeresen rendeződött, azóta sem volt ilyen! Én szeretem a postai utánvétet, mert egy hét, mire a posta kiviszi a pénzedet ha veszel valamit, ennyi időd van azt mondani, hogy nem azt kaptam, irány a posta, rendőrség, hidd el, azonnal letiltják a kifizetést. Van időd reklamálni.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#87) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

....a fia pedig Nigériában tanul.

én itt nyomtam volna egy delete gombot :DD

(#88) Lacus MD válasza angyalpc2 (#87) üzenetére


Lacus MD
tag

Az a gond, hogy én ismerek olyat, aki a világ egyik végén született és Nigéria szintű országokban tanul. Meg ismerek Belgát, meg németet stb.. Lehet, hogy ezért kezdtem vele dumálni :)

(#89) hodostamas válasza hodostamas (#74) üzenetére


hodostamas
addikt

Hm, írtam neki hogy külföldre 1000$ az ára(voda 845), erre örült hogy válaszoltam, és várja a banki adatokat :D

(#90) F e Z o


F e Z o
veterán

Azért jó tudni, hogy így is bepróbálkoznak a csalók. Mondjuk én csak akkor küldök valamit el, ha előreutalt, vagy ismerem már régóta a vásárlót, s megbízhatónak találom. Külföldre nem is postáznék.

H2O über alles!

(#91) vittuka


vittuka
aktív tag

Ezek annyira nyilvánvaló próbálkozások manapság, hogy nehéz bedôlni neki.. Annyi ilyen levelet kaptam már, a múltkor megkérdeztem hogyan, hol adjam fel a laptopot, valamint megéri-e a postázást fizetni Kanadába, de nem kaptam már választ.. :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#92) domi007


domi007
őstag

Ma én is kaptam egy ilyet, válogatott angol káromkodásokkal küldtem el, oda ahova a csomagot kérték: melegebb éghajlatra.... :((( :(((

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#93) bjay


bjay
tag

én is így jártam, egy angol tag írt levelet a hotmail-os címemre, a fiának akarta a telefonomat (Nokia E75), ugyanúgy mint a cikkben, utalás etc... írtam, neki hogy csak csere érdekel, illetve Blackberry-re ráfizetnék... 2-3 levelet váltottunk, mikor is elküldte az adatait, és várta az enyéimet.... lazán közöltem vele, hogy bár csábító az ajánlata, nem lesz belőle semmi, hisz csak a csere játszik... azóta semmi levél, lehet hogy vette a lapot, hogy nem egy hülyével levelezget....

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#94) Chaser válasza GReddy (#86) üzenetére


Chaser
titán

"Én szeretem a postai utánvétet, mert egy hét, mire a posta kiviszi a pénzedet ha veszel valamit, ennyi időd van azt mondani, hogy nem azt kaptam, irány a posta, rendőrség, hidd el, azonnal letiltják a kifizetést. Van időd reklamálni." Se a yardot nem szeretem, se a reklamációt :N Több száz kisebb-nagyobb bizniszem volt itt, kb 80%-a posta, utánvét 1x se volt egyik fél részéről sem. Részemről ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) ATM_automata válasza bullseye (#80) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hogy tudott volna még megszivatni? Egy másik Nick-el bereggel és lerendel egy másik cuccot megint egy tök vad címre, amit megint nem vesz át...gyakorlatilag ellenőrizhetetlen, hogy ki valós és ki valótlan személy. Ebay-en legalább a PayPal-al lehet szűrni a dolgot, de ott is van azért szívási lehetőség, ha kamu a cucc, amit leküldenek.

What else?

(#96) Archer


Archer
őstag

Én úgy vagyok vele, ha valakivel lebeszélek egy bizniszt és ő már a közepén akar valamit változtatni, akkor automatice megszakítom vele az egészet. A szónak hatalma van, ezt kellene már végre felfogni sokaknak, ha kimond valamit az legyen úgy vagy ne mondja ki. Ne közben kezdjen el variálni.

A témához: már régebben olvastam erről a nigériai csalásról de látatlanban is, még csak el sem gondolkodtam volna egy ilyen levélen. De most úgy őszintén, kanadai fickó, aki amerikából majdnem fele annyiért beszerezhetne bármit mint tőlünk, hihető történet. Ok, az előre fizetéssel még talán kelt valamennyi bizalmat de mit gondol, létezik olyan balek aki mégis elküldi előre a cuccot csak mert kapott valami banktól egy mailt?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#97) Youri


Youri
veterán

Ő Kanadában él és a gyerek Nigériában tanul? Ez fordítva szokott lenni a helyi hadurak között. :D

RTX ON

(#98) GReddy válasza Archer (#96) üzenetére


GReddy
tag

Az aláírásodra a helyes válasz - 42. Remélem nem kell megmagyarázni miért... :D

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#99) Biga123 válasza ATM_automata (#95) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem volt ilyen gondom Ebay-en .. konkrétan Németből jött volna a noti csak nem ért ide .. Azonnal szóltam a Paypalnak ők meg egyből visszautalták a pénzem ennyi... 2-hónapra rá írt az eladó hohy most ért vissza a csomag hozzá.. és kérdezte hogy küldje e újból.. :)
Szal a Paypal azért megbízható ezt kéne itt is .. :)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#100) Archer válasza GReddy (#98) üzenetére


Archer
őstag

Elég összetett a kérdés, így több helyes válasz is létezik, kíváncsi vagyok a levezetésedre :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.