Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Ezzel a habbal más érzés mint a gumis verzióval?
Mert nem bírom ezeket az agyba dugós cuccokat, lehet azért mert az vékonyabb és mélyebbre kell dugni de ez a hab meg gondolom nem megy annyira össze mint a szilikon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) kekkola válasza Met (#1) üzenetére


kekkola
senior tag

+1
Én sem bírom az "agybadugós" cuccokat viszket a hallójáratom tőlük :)) Pont ezen gondolkoztam, vajon ez a hab másabb-e mint a szilikon...

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#3) Met válasza kekkola (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem nem viszket hanem fáj, mert nagyon mélyre dugom mert ha nem akkor úgy érzem hogy kiesik a fülemből.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) halkow


halkow
őstag

nekem van egy szilikonos (emlékezőhabos) jvc HAFX35 B-m szerintem sokkal jobb mint a gumis füllesek, jóbban szigetelnek és nem pálikbe olyan hamar a füled tőle emelett felveszi a halló járat nagyságát ....

akkor ez a Comply habos füles még jobb lehet :)

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Én nekem a gumis borítású agybadugós fülesek mindig kicsúsztak a fülemből, de az EB950-em nagyon kényelmes és sosem esik ki a fülemből, csak jól bele kell dugni. :K

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#6) Luck Dragon

Nekem egy sennheiser cx270-em van és tökéletesen illeszkedik a fülembe , nem fáj , hála a megfelelő harangok , ugyanis három különböző méretű párt adnak hozzá. Biztos ez is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Lambach


Lambach
tag

Rock/metal muzsikákkal vajon hogyan operál? Mert industrial és elektronikus zene mellett azt hallgatok a legtöbbet...

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#8) PR0JECTNR56 válasza Met (#1) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen, más az érzés, más a hangja. Comply hab, testhőre kissé lágyul az anyaga, ha behelyezés előtt kicsit összenyomod és beilleszted, simán kitölti a rendelkezésre álló teret és szigetel, biztosan tart. Mivel mindenkinek más a füle így nem tudom megítélni ez is annyira irritálná-e a füledet, mint a szilikon variáns, de egy próbát talán megér, ha érdekel a dolog.

(#9) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

A magas hangokkal h szuperál??? Van egyáltalán tiszta éles tartomány, v az egész zenehallgatást viszonylagos "tompaság" lengi körül????

(#10) Peterson_ válasza PR0JECTNR56 (#8) üzenetére


Peterson_
addikt

És vajon külön ilyen anyagú harangokat be lehet-e szerezni?:B

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) Thaaleum válasza Peterson_ (#10) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

[link]
Ezek megfelelnek? :)

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#12) macskea válasza Peterson_ (#10) üzenetére


macskea
őstag

Lehet külön kapni, de néha az áruk összemérhető egy fülhallgatóéval. Minden esetre én is szemezek már velünk egy ideje.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) PR0JECTNR56 válasza Peterson_ (#10) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen, de előtte keresd ki a gyártó oldalán, hogy milyen fülhallgatód van (eltérő átmérővel rendelkeznek a különböző fülhallgatók hangvető csövei, ezért kell ennek utána olvasni), aztán innen meg is rendelheted, vagy ott az eBay.

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Techno-hardtechno-hardcore-hoz kötelező egy ilyen

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Peterson_ válasza PR0JECTNR56 (#13) üzenetére


Peterson_
addikt

SHiZUOKA, macskea és Thaaleum Hálásan köszönöm:):R

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#16) Thaaleum válasza Peterson_ (#15) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Nagyon szívesen! :)

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#17) devast


devast
addikt

Haha, jó a cikk.
Csak azt nem említitek benne, hogy ezek a comply dugók a sima szilikon haranggal ellentétben fogyóeszközök. Ahogy használod, egyre jobban használódik el, egy idő után már nehezen áll vissza eredeti formájára, elkezd mállani, és akkor arról még nem is beszéltem, hogy tisztítani nem nagyon lehet, és nagyon bőszen összeszedi az összes fülzsírt a füledből.
Tény, hogy nem rossz, és nagyon kényelmes, de elég nagy anyagi terhelés a folyamatos használatuk/cserélgetésük.

(#18) TDK LoR


TDK LoR
Hivatalos

Sok a kérdés a Comply-habot illetően, így rövid "hivatalos válasz":

Teljesen más, mint a szilikon. "Csak úgy" nem is meg be a fülbe, a habanyagot össze kell nyomni, majd akkor behelyezni a hallójáratba. A comply - hab kitágul és kitölti a hallójáratot, annak egyenetlenségeit is "figyelembe véve" Rendkívüli zajcsillapítást eredményez, miközben egy perc után szinte nem is érezni a fülben, de mégsem esik ki. Nagyszerű találmány...

TDK Life on Record - A zene legyen veled!

(#19) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jol hangzik (;]). Fele ennyiért mit lehet kapni ami hasonlo tulajdonságokkal bír? Tudom van erre topik, de itt is helytallonak erzem a kerdest.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#20) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#19) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Creative EP 630. Jó basszus és tartós vezeték, lassan 1 éve használok ilyet. Mp3-ra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#21) macskea válasza Peterson_ (#15) üzenetére


macskea
őstag

Hát szerintem igazán lófasz információt osztottam meg veled, de azt szívesen. :) A többiek amúgy valóban hasznos dolgokat dobtak fel, szóval nekik tényleg jár a respect részemről is. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) kekkola


kekkola
senior tag

Kösz mindenkinek Az infókat, van egy kis pontocskám a telekomnál, így 3k-t megér nekem a vélemények alapján.

O+8T

(#23) Peterson_ válasza macskea (#21) üzenetére


Peterson_
addikt

Ugyan ugyan, mivel nekem ez teljesen új dolog, így minden apró infó hasznos.;)
No, nem mintha nem lennék elégedett a mostani fülesemmel, de ha lehet fokozni az élményt, akkor megér egy kis plusz ráfordítást.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Kár, hogy a kemény basszusoktól megfájdul a fejem. :(((
Az viszont nagyon jó lehet benne, hogy "alacsony hangerőn is tökéletesen élvezhető vele a muzsika".

[ Szerkesztve ]

(#25) Bocha válasza Met (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez a hab más, teljesen eltömíti az ember fülét, ezért teljesen kizárja a környezeti hangokat. De szerencsére nem úgy kell elképzelni, mint egy füldugót, ez más anyagból van, ami hőre lágyul. Én speciel nem igazán bírom az agybadugós fülhallgatókat, viszket miattuk a fülem, de ezzel nincs ilyen problémám, sokkal kevésbé zavarja a fülem.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#26) halkow válasza Bocha (#25) üzenetére


halkow
őstag

gondolom akkor hasonló mint a szilikonos társai csak sokkal kényelmesebben helyezkedik el a fülben?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) PR0JECTNR56 válasza halkow (#26) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hasonló funkcióját tekintve, de egészen más érzés viselni. Továbbá az anyag és a forma miatt más lesz a fülhallgató hangja, a szilikontól mindenképpen eltérő.

(#28) Luck Dragon válasza PR0JECTNR56 (#27) üzenetére

Milyen irányban lesz eltérőbb a hangzás világa a szilikontól, Jobb vagy rosszabb esetleg mélyebb vagy tompább?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) PR0JECTNR56 válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ízlés kérdése, nem lesz egyértelműen se jobb, se rosszabb, egyszerűen más. Jómagam egy Shure SE-215-öt használok a gyári habszivacs illesztékkel, én jobban kedvelem mint a szilikont.

(#30) blck1


blck1
tag

vajon CX300II höz képest milyen a hangzás?

(#31) #16820480 válasza CsonkaImo (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a tartós vezetékkel tudnék vitatkozni. Már eleve elég tapadós, mindig ki akarta rántani a fülemből magát már attól is, hogy a kabáthoz súrlódott. Aztán egy idő elteltével a gumírozás a vezetéken elkezdett "megolvadni", vagyis ilyen ragacsos tapadós lett, amitől már konkrétan használhatatlan szegény :(

(#32) Májkülnájt válasza kekkola (#22) üzenetére


Májkülnájt
tag

Aranypontot beszámolnak??

(#33) kekkola válasza Májkülnájt (#32) üzenetére


kekkola
senior tag

Persze, én már meg is rendeltem, 3400 pengő lesz :)

O+8T

(#34) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az agybadugosokat eleve nem szeretem, de ezt bevalallnam ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#35) sefan67


sefan67
aktív tag

Hát @Bocha , nem bántani akarlak,
de ez a füles úgy szól mint egy kartondoboz amit egy dobverővel ütnek agyon!

Ma elmentem érte a boltba, bedugtam G2-be, flac / wav / mp3 kipróbál (leginkább techno, hard, jumpstyle)
és csak sírni támadt kedvem. Ennyire rossz fülhallgatót még életemben nem használtam!

Vittem is vissza a T-hez, most harminc napig ülnek a pénzemen.
Egyetlen pozitív tulajdonsága hogy üvölt. Basszus van bőven, de csak a kartondoboz tartományban.
közép aligha van, magast meg el lehet felejteni. Dinamika 0 (inkább -2)

Sokkal olcsóbb fülesem van 4000 Ft-ért ami ehhez képes a mennyország hangjait szólaltatja meg, maximum kevesebb (de TISZTA) basszussal.

Legközelebb nem hagyatkozok mobilarénás tesztekre.

[ Szerkesztve ]

(#36) Lomha 8V válasza PR0JECTNR56 (#29) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Előfordulhat, hogy néha a Te szettjeidet hallgatom egy bizonyos rádióban? :)

(#37) PR0JECTNR56 válasza Lomha 8V (#36) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez kizárható, nem foglalkozom rádióval sem ehhez kapcsolódó dolgokkal. :)

(#38) korpicschess


korpicschess
veterán

Kíváncsi lennék mit tudnak ezek a "leárazott" TDK fülesek azért... :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39) roobey


roobey
csendes tag

Most vettem át, nemrossz-nemrossz, de elég erős túlzás ezt a teljesítményt kőkeménynek hívni. Legalábbis ha valakinek ilyen a kőkemény.. :D na mindegy, szerintem majdnem ezt a szintet hozza az EB260 om is.

(#40) Maacaw


Maacaw
tag

Vajon ezt a memóriahabos "fülpárnát" rátudnám tenni az IP150-emre is (TDK)? Mert az anyaga olyan mint a párnámé, és tényleg nagyon kényelmes. Egyébként magát az anyagot a NASA fejlesztette ki, és nem olyan régen (talán 5 év?) adta ki a nagyközönség számára hogy kísérletezhessenek vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.