Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

'A bruttó 27 390 forintos végfelhasználói ár elsőre kicsit húzósnak tűnhet egy WiFi routerért (nem kicsit az! :U ), de ha otthon Apple számítógépeink és eszközeink vannak, akkor ...."

.... ez lazán belefér. :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) kristof83


kristof83
aktív tag

A zenemegosztós része nagyon jól hangzik!
Apple árszabáshoz képest az ára szerintem rendben van (én többre gondoltam).
Aki eddig is megütközött az Apple árain az eddig se vette a termékeit, és nem ezzel fogja elkezdeni.

(#3) P00By válasza plus44 (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez az egyik, a másik pedig, h tényleg jó cucc! :K

(#4) pető bá' válasza plus44 (#1) üzenetére


pető bá'
őstag

+1

pontosan. ha van 2 MacBookod, meg 1 Iphone 3gs, és előrendeltél az i4-re, akkor nem számít az az aprópénz.

"... and I hope you have a great day!"

(#5) besk23


besk23
tag

Mellesleg nem tud MAC címet klónozni.

pető bá': Muszály minden Apple cikknél arról beszélni, hogy gazdag burzsujok az Apple tulajok? Komolyan mondom mintha kommunizmusban élnénk. Mellesleg nekem is MacBook-om van és nem aprópénz egy ilyen nekem sem és marhára nem is engedhetem meg.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#6) Just486 válasza besk23 (#5) üzenetére


Just486
senior tag

és még írni sem tudsz :D muszáj. (elvileg a muss sein német kifejezésből ered) - ne vedd zokon

That unconquered country we call the future.

(#7) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Mintha win7 alatt is valami ilyesmi módon működne a megosztás

Szerintem teljesen jó cucc és a szolgáltatásai is meggyőzőek

(#8) Solten


Solten
addikt

Nem is veszes az ara...

Saor Alba

(#9) plus44 válasza P00By (#3) üzenetére


plus44
veterán

Jó cucc, szeretem az Apple termékeit, az árakat már kevésbé. (ami nem csak az apple hibája...) Ennyi.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) <NewL>


<NewL>
addikt

annyira nem vészes az ára, illetve még olcsóbb mint egy dizájnosabb nes wifi routeré.
a legjobb meg az egészben, hogy nem állnak ki belőle hurkapálcák:D

There's an app for that

(#11) pető bá' válasza besk23 (#5) üzenetére


pető bá'
őstag

már bocs, de a tesztből/cikkből indultam ki...

A bruttó 27 390 forintos végfelhasználói ár elsőre kicsit húzósnak tűnhet egy WiFi routerért, de ha otthon Apple számítógépeink és eszközeink vannak, akkor nagyon kényelmes és extrákkal teli eszközként használhatjuk.

többesszámban...
csak ez volt nekem sok... (a kütyüvel semmi bajom, ára meg... ha lenne legalább 2 Apple termékem, biztos megvenném, mert ugye úgy van értelme. (független attól, hogy nyertem, kaptam, vagy vettem azt a két terméket... :U ))

szerk: én egy ilyet megengedhetnék magamnak, csak nem tudnám mihez használni.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#12) Tim82


Tim82
nagyúr

802.11n kódnevű WiFi szabvánnyal is, melyet úgy két éve a MacBookok is ismernek

Van az 3-4 is (2006 végétől), csak először a Macbook-okban alapból le volt tiltva (n-disabled) és az engedélyező szoftverkiegészítésért fizetni kellett az Apple-nak. ("Integrated 802.11a/b/g and draft-n (n disabled by default)1" -> "Requires the purchase of a wireless-N enabler software from Apple in order to enable the functionality." -> AirPort Extreme 802.11n Enabler for Mac. Úgy tűnik, erre eléggé megbízható forrás a Wikipedia.

az AirPort Expresst olyan helyekről is látta a MacBookom, ahonnan a mellette lévő Linksys router már nem látszott, magyarán a hatótávolsága annak ellenére is nagyobb a cuccnak, hogy ezen nincs külső antenna, pláne nem kettő, mint a routeremen.

Jó volna tudni, hogy melyik Linksys routerről van szó (gondolom, WRT54G vagy GL). Nem hiszem, hogy egy hasonló árú Linksys N-es router ne kelne versenyre az Airport Express-szel. (Egyszer ki fogom próbálni, hogy kb. 100 méterre a panellakásomtól az utcán még érzékelem-e notival a WRT160N-em jelét, bár az én router-em nem az Airport Express kategóriájában játszik, ha árakat nézzük.)

És nem lehet kihagyni, de nem esik vissza a hatótávolság, ha megfogod a routert a bal alsó sarkánál? Mibe fogadok, hogy a Linksys-nél bezzeg nem! ;] (Én kérek elnézést. ;) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) besk23 válasza Just486 (#6) üzenetére


besk23
tag

Bocs már, de ez az egy szó amit általában elrontok, mert annyira "ly" illik oda :) Kezdeményezni fogom, hogy javítsák át a nyelvtanunkban :DD

pető bá': Nem támadásként írtam, de engem személy szerint marhára idegesít, mikor a fórumozók boncolgatják, hogy bizony ennek az embernek tuti telik rá mert ilyen meg olyan cucca van és akkor tuti, hogy gazdag. Nem kell a másik ember pénztárcájában túrkálni, főleg nem egy tech oldalon.

Mellesleg szerintem is sokba kerül még ha a saját kategóriájában nem is vészesen drága.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#14) passatgt


passatgt
aktív tag

Amúgy más gyártónál létezik ilyen moduláris(tehát van egy nagy router, meg több pici) cucc amivel a zenét lehet áttolni másik szobába? Nem kell rá ethernet meg usb, csak egy konnektorba bedugós wifi-s jackdugó:D

(#15) pető bá' válasza besk23 (#13) üzenetére


pető bá'
őstag

ok, valóban, csak mint már írtam, a cikk utolsó sorai kicsit meghatározták a nézeteimet a kütyüvel kapcsolatban.

"... and I hope you have a great day!"

(#16) sanp


sanp
tag

Szerintem a legjobb dolog ebben az iTunes streaming, egy egész házat be lehet hangosítani vele, minden szobába a hangkeltő eszköz mellé kell egy Airport Express, meg kell egy gép amin iTunes fut a zenéinkkel. Vezérlésre egy iPod Touch vagy iPhone kell, amin Remote app fut, ezzel nem csak az asztali gépen futó iTunes-t, de bármelyik Airport Express-t is tudjuk vezérelni (a könnyebb felismerhetőség miatt elnevezhetjük őket zonánként pl. Nappali, Konyha stb.). Mellette még a Wifi lefedettségünk is tökéletes lesz. Egy hasonló képességű Sonos rendszer kiépítése sok százezer forintba kerülne, ehhez képest az ára igazán baráti, csak nem a routerekhez kell pusztán hasonlítani.

A 3,5" jack egyszerre digitális (optikai) és analog jelforrás is, tehát szinte mindenre rá lehet kötni, csak egy szabad konnektor kell. A készülék max. 16bit/44khz jelet ad ki max., tehát legfeljebb CD minőséget tud, de ez talán csak az audiofíleket zavarja igazán.

Még egy érdekesség: szinte minden audio forrás jelét átküldhetjük az Airport Expressre, csak egy Airfoil nevű alkalmazásra van szükség (van Win és Mac verzió is), filmnézésre nem igazán ajánlott mivel késik a hang a képhez képest de zenehallgatásra jó és így használhatjuk bármelyik kedvenc zenelejátszó programunkat is.

(#17) tsimora válasza sanp (#16) üzenetére


tsimora
tag

Én egy Airport Extreme "fő router" mellett használom pontosan arra, hogy az iTunes zenéket kihangosítsam a Hi-Fi rendszeren, és persze a nyomtató is rá van kötve - mindez a TV alatti Hi-Fi szekrényben rejtve - tehát még szem előtt sincs. Így nemcsak a hálózat vezeték nélküli, de teljes nappali is.

A cikk nem említi, de az Express többféle WiFi üzemmódot is támogat, pl. ki lehet vele terjeszteni az elsődleges Wi-Fi hatósugarát (Extend Mode). De tudja a teljsen transzparens módot is.

 <- Alma vagy Ablak?

(#18) majom2


majom2
senior tag

tuti kis cucc! igazi gadget, a szó jó értelmében :) kéne!!! :)
nagyon nagy kár, h iphone-ra nincs airport utility :(

(#19) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Bog: Ha tudjátok, kipróbáljátok ezzel a programmal, hogy milyen a filmezés? Köszi!

(#20) iSTYLE válasza zsolidodd (#19) üzenetére


iSTYLE
csendes tag

teljesen jól működik, a titka annyi hogy VLC vagy Plex használatakor beállítod a kellő késleltetést a hang és a kép között

www.istyle.hu

(#21) zsolidodd válasza iSTYLE (#20) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Maga a cucc nagyon korrekt, szerintem aki alig ért a gépekhez, az is percek alatt beüzemeli. IiTunes jól szól rajta, nem hallok jelveszteséget.
Ellenben az airfoil nem az igazi. Eleinte ment, majd dobálta az internal server errorokat stb, de használható, bár videónál ott van a 3 mp késés sajnos. (Amúgy nem értem miért is késik a hang, az N szabvány elméleti maximumának a fele elég lenne a tökéletes átvitelre... A másik, hogy miért kellenek TP programok az Apple hardware-ek jobb használhatóságához, pl Magic Mouse BTT, kb 10 gesturet állítottam be, szemben a gyári kb 3-al.)

[ Szerkesztve ]

(#22) iSTYLE válasza zsolidodd (#21) üzenetére


iSTYLE
csendes tag

Maga a kapcsolat és konverzió jár ezzel a 3mp-es késéssel amit ha megnézed az Apple az iTunes-ba beépített a zenelejátszáshoz, azonban videóra ők az Apple TV streamingjét ajánlják ezért ez nem került bele.

A Magic Mouse konfigurálható valóban, de nézd meg pl a touchpad fejlődését az évek során. Ahogy az Apple is kitapasztalja, hogy mik a felhasználói igények úgy okosodnak a szoftverfrissítések után a korábbi gépek touchpadjai is. Valószínű ugyanez a helyzet az egérrel.

www.istyle.hu

(#23) majom2 válasza iSTYLE (#22) üzenetére


majom2
senior tag

annyi a különbség, h a BTT most ad megoldást a széleskörű konfigurálhatóságra. nem értem én sem egyébként, h az apple miért nem használja ki jobban a hw-ekben lévő potenciált.

off: miért ilyen kaotikus a honlapotok? pl a termékleírások sokszor angolul vannak.

(#24) Weebergy


Weebergy
csendes tag

Hello!

Nekem csak egy kérdésem lenne ezzel a kütyüvel kapcsolatosan. Mondjatok már egy alternatívát erre, ami olcsóbb. Mert nekem egy megbízható routerre lenne szükségem, Macbookom van, és a nyomtatót és zenét is megosztanám. Én nem találtam ennél olcsóbb megoldást, nem maces környezetben sem.
Szerintem nem burzsúj aki Macet vesz, csak igényes. Én tudom, h. miért fizettem többet, mint egy pc laptopért és nagyon is megérte!

(#25) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Ezzel az eszközzel mondjuk az iPaden lévő zenéket is letudom játszani vezeték nélkül??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#26) sanp válasza atees (#25) üzenetére


sanp
tag

Igen.

(#27) atees válasza sanp (#26) üzenetére


atees
őstag

Köszönöm!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#28) atees


atees
őstag

Valaki tudna segíteni, hogy winfos alatt hogyan tudnám elindítani, mert pl ipadről nem engedi beállítani winfos meg nem látja. Mi lehet a probléma?
Köszi

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29) irgum


irgum
addikt

Nekem két ilyen kis kütyü is van itthon és egy AirPort Extreme. Az adatátviteli képessége jóval nagyobb, mint a tesztben leírt értékek. NAS-ról AirPort Expressen keresztül wifivel a laptopra 6-7 MB/s-al tudok másolni.

Íme!

Viszont ami érdekesebb a hálózat amit kiépítettem itthon. A pincében van a kábelmodem, innen viszem fel egy beton födémen keresztül a lakásba a hálózatot 2 db AirPort Express segítségével. Kiterjesztett módban kapcsolódik a lenti és a fenti egység egymáshoz vezeték nélkül. A fenti AirPort Express-ből UTP kábelen megy tovább a hálózat a fő egységbe, egy AirPort Extreme-be, amiből UTP kábelen keresztül 5-6 MB/s-al tudok a lenti NAS-ról másolni. Tehát egy beton falon keresztül is képes ez a kütyü ezt a sebességet elérni.

Itt látható, hogy miként van összeállítva a hálózat. A szaggatott vonal jelzi, hogy a két kütyü vezeték nélkül csatlakozik, (egy betonfödémen keresztül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.