Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szia!
Kimerítettem a párbeszédes lehetőségeket. Viszont van egy komoly hiba, a táltos nem a magyarok sámánja volt. Volt táltos, volt sámán is. Két különböző személy. A táltosra jobban illik a főpap elnevezés.

szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) tobal válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


tobal
tag

Azért írtam oda a sámánt, mert mindenki annak ismeri. Azért írtam úgy, hogy "sámánja, illetve mágusa", mert a táltosok közelebb álltak a zoroasztrizmus mágusaihoz, mint a szibériai sámánokhoz. Nyugi, nem adtam volna ezt a címet a játéknak, hogyha nem tudom, mi az a táltos :).

(#3) Jim Tonic válasza tobal (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Értem én, de a lényeg, hogy a magyaroknak voltak táltosai és sámánjai is, tehát a táltosok nem lehettek a sámánok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nekem tetszett (a kinézete is), remélem tényleg lesz belőle valami!

(A táltosok szerintem inkább nagy tudású gyógyítók voltak, legalább egy játékból tudja meg az, aki még nem hallotta!)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) tobal válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


tobal
tag

Mint mondtam, tudom... azért írtam így, mert a köztudatban a kettőt sajnos gyakran összekötik, és nem akartam összezavarni senkit, de hosszas fejtegetésekbe sem akartam belemenni.

(#6) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik az otlet.Sok sikert :)

"There is nothing permanent except change"

(#7) Jim Tonic válasza tobal (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ahh, érthető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) wolverine375


wolverine375
tag

Sziasztok, én elakadtam az utolsó előtti pályán! A szellem csak áll mintha be lenne ragadva, és Steve Jobs így mindig kilő egy atomrakétával:/

Lehet, hogy a 23-as pályán a főtéren jobbra kellett volna fordulni? :F

Segítségeteket köszönöm :R

(#9) tobal válasza wolverine375 (#8) üzenetére


tobal
tag

Ez nem bug hanem feature ;) Az atomrakétát egy izsasi halkanpörgő rúgással (fel, fel, nagyütés, nagyütés, le, fel) tudod elhárítani, ami felrobbantja Steve Jobs-ot, ettől a szellem kiszabadul és átvisz a legutolsó pályára, a végső boss-hoz.
Egyébként ez csak tech demó, tartalommal még nincs feltöltve :)

(#10) troller válasza tobal (#5) üzenetére


troller
senior tag

Árnyékmagyarország Shadowrun kiegészítőt olvastad? Lényegében az is cyberpunk+fantasy+Magyarország, teli jó ötletekkel. Mongyuk Miskolccal elég csúnyán elbántak benne :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) EczkE válasza wolverine375 (#8) üzenetére


EczkE
addikt

Ebben ilyen is van? :Y Ki kell próbálni. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#12) wolverine375 válasza tobal (#9) üzenetére


wolverine375
tag

Köszi szépen, sikerült. Durva az a HD animáció ahol kikapom az iPad-ot a kezéből és azzal vágom ketté :))

Jó játék lesz :R

(#13) tobal válasza troller (#10) üzenetére


tobal
tag

Igazság szerint lejátszottam már benne pár kalandot, de én nem nagyon szeretem a Shadowrun-t... túlságosan "nyers" formában van belekeverve a fantasy. A Táltosban sokkal finomabban lesz ez jelen. Az árnyékmagyarországot viszont nem ismertem, köszi a tippet, majd utánanézek.

(#14) Morden24 válasza troller (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miskolc emlékeim szerint nem volt, csak egy szép nagy toxikus zóna meg talán egy-két Ares Tech kutatótelep :))

Sectumsempra - For Enemies

(#15) szablya


szablya
tag

Ez valami hatalmas lesz, ha elkészül, drukkolok a projektért!

A rovásírás, magyar mitológia, underground hack egyben, ez nekem kötelező!

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Én anno. a 80'-as évek közepén írtam 48k-s Spectrum-ra játékokat. (Néhány, egész jól sikerült.) :)) Assembly rulez! :DDD
(MOD): Irtunk, mert a grafikus más volt.
Gratula, és sok sikert a további fejlesztéshez!!! :K :C :R

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) troller válasza Morden24 (#14) üzenetére


troller
senior tag

Azért írtam, hogy jól elbántak vele ;] "Egymás melletti rozsdás hordókban tároltak olyan vegyszereket, amik együtt robbanó elegyet alkotnak. Aztán az éjjeliőr eldobta a csikket"
Csak ne lenne olyan valósághű...
Mondjuk tuti, hogy nem idéztem pontosan, melóhelyre nem hordom magammal a könyvet. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#18) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hé már szerepjátékom is lesz ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) mrgg


mrgg
tag

Pöccre indul a Mobility Radeon 7500-zal felszerelt T42-esemen, és ezután sincs semmi hiba. Később még tesztelem egy-két cuccon, ha van rá igény.
Sok sikert a játékhoz! ;)

(#20) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

engem totál lenyűgözött! gratulálok! :R

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#21) tobal válasza mrgg (#19) üzenetére


tobal
tag

Köszi a tesztet. Kicsit aggódtam, hogy nem fog minden rendszeren futni, de úgy látszik a python és a pygame tényleg jó választás volt.

(#22) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kipróbáltam a demót. Remélem sikerül elkészíteni a játékot. Nem vagyok jártas sajnos sem a programozásban, sem a grafikában. Sok sikert! ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#23) nandon


nandon
tag

Első olvasatra tetszik az ötlet, miszerint magyar (történelmi) vonatkozású elemei vannak a történetnek! Magyar Mágus Cyberpunk...! :R :R :R

RISC86 Power

(#24) vamzi


vamzi
őstag

Ati mobility 3470x2 - AMD turion x2 kipipa, szépen megy, ahogy szerintem azt te eltervezted. Tetszik az ötlet, Miskolc miatt különösen, megpróbálom figyelni a fejleményeket. Sajnos python-hoz nem értek, így besegíteni max csak a forgatókönyvbe tudnék.

Egy építő jellegű nagyon fontos megjegyzést kérlek engedj meg. Tennél bele kettes vilit is? Nem szeretem az egyes vilit :DDD

Egyébként gratula, csak ne add fel, hanem fejezd be. Ha 2 hónap alatt, akkor 2 hónap alatt, ha 2 év alatt, akkor 2 év alatt, csak legyen belőle valami :R :R

(#25) tobal válasza vamzi (#24) üzenetére


tobal
tag

Köszi (mindenkinek) a bíztatást!
Rakhatok bele kettes vilit is, de az az érdekes egyébként, hogy mire elkészül a játék, már (remélhetőleg) kész lesz a zöld nyíl, és teljesen máshogy fognak kinézni a villamosok. Tehát a játék, annak ellenére hogy cyberpunk, nem a jövőben, hanem a múltban fog játszódni :D.

[ Szerkesztve ]

(#26) Probber


Probber
őstag

Hogy mik vannak. Sok sikert és kitartást a befejezéshez. :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#27) vamzi válasza tobal (#25) üzenetére


vamzi
őstag

igazából a sárga csörgőkígyó az igazi kedvenc, de az már olyan régen volt, hogy már nem is emlékszem rá :DD A főellenséggel a vasgyárban kellene megküzdeni a 100-as előtt/benne/rajta/mögött(a megfelelő aláhúzandó :DDD )...

(#28) blint63


blint63
tag

Valamiért nem működik a letöltés, pedig a sok lelkes hozzászólót olvasva kedvem támadt a játékhoz.

(#29) tobal válasza blint63 (#28) üzenetére


tobal
tag

Az egyetemi szerver, amin fent van az oldalam, néha leállhat, de launchpad-ről bármikor letölthető a cucc, itt a linkje: [link]
Jobb oldalt van a letöltések között.

(#30) blint63 válasza tobal (#29) üzenetére


blint63
tag

Köszi, már húzom is le. :)

(#31) DerDer válasza tobal (#29) üzenetére


DerDer
tag

sajna most is off az egyetemi szeró, de már húzom lunchpadről.

Nagyon jónak tartom az ötletet, remélem sikerül megvalósítani :K
Régen sokat játszottam uplinkel.

(#32) DerDer


DerDer
tag

Én csak a boltba tudtam bemenni, valamint egy képpel jobbra, ahol infó van a zenéről..

Ti meg mindenféle Steve Jobs-ról, meg Ipadről beszéltek, oda hogy jutok el?

-Valamint ha Entert nyomok mielőtt megálltam volna, a kari megy tovább, ugyanabba az irányba, míg vége a párbeszédnek.

(#33) tobal válasza DerDer (#32) üzenetére


tobal
tag

A demóban tényleg csak ennyi van, mivel ez még csak egy tech demó, mint írtam, tényleges tartalommal csak később fogom megtölteni a játékot. A Steve Jobsos dolog csak szellemes szarkazmus volt :).
A bugról tudok egyébként, launchpad-en nyilván is van tartva, majd kijavítom ha lesz időm egyszer. De azért köszi h szóltál.
Egyébként készen vannak a linuxos csomagok is, a cikket módosítottam, ott vannak a linkek.

(#34) DerDer válasza tobal (#33) üzenetére


DerDer
tag

Értem :)) Pedig olyan jól hangzott :DDD
Sok sikert és kitartást kívánok a fejlesztéssel kapcsolatban.

(#35) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

TÖk jó, grat!

Vmiért a hardver boltot nem találtam meg. :S

Mennyi idő alatt csináltad?

(#36) tobal válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


tobal
tag

Hát, a rajzok pár nap alatt készültek el, maga a program meg hónapok alatt. Ebben benne van az is, hogy a programozással párhuzamosan tanultam meg a python nyelvet és a pygame API-t, és hogy csak szabadidőmben dolgoztam rajta, amikor épp kedvem volt hozzá.

(#37) kokyt


kokyt
senior tag

Az ötlet tetszik :R Kíváncsi leszek a végleges megvalósításra is :K
Kipróbáltam én is a demót, pöccre ment (C2D T5870 + 4500MHD).
Amit észrevettem:
- a mozgáson kicsit lehetne finomítani (felfutási és lefutási idő sebességben és animációban is, valamint gyorsabb mozgás)
- ha a házfal mellett mész el a "Hardware" előtt akkor is bedob a boltba (ezt nem tudom így akartad-e)

Sok sikert és főképp kitartást a fejlesztéshez!!!
Ha lesz új verzió, és tesztelni kell, csak szólj :DDD

(#38) tobal


tobal
tag

Csak jelezni akarom, hogy nem halt meg a fejlesztés, sőt most még jobban halad mint korábban. Akit érdekel, watch-olja a következő github repót: https://github.com/tobal/Taltos
Jelenleg ott tart a dolog, hogy a cyberspace modul alapjai megvannak, és össze is van kötve az rpg modullal (vagyis odamész a géphez, és a cyberspace-be kerülsz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.