Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) talmida válasza Gergő_ (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi az érdeklődést! :)

Büszke nem vagyok, mert inkább kicsit "szégyenlem", hogy még csak ennyire tudok.. Tudod, a familiában többen is voltak művészek. Anyukám is rajz tanár volt.

Kis koromban elég jól rajzoltam, de annyira nem érdekelt, hogy ecsetet ragadjak. Csak idősebb koromban (felnőtt koromban) próbáltam ki a festést. Kb 15 éve. Akkor festettem egy-pár képet, ami másoknak is tetszett, de mivel egyéb dolgok jobban lekötöttek, szüneteltettem a dolgot. Majd 2001-ben újból kedvet kaptam hozzá, és egy rakás képet festettem zsinórban, --virágokat, tengert, és egy kicsit portrét is. (Szinte minden művemet elajándékoztam, csak a selejtje maradt meg nekem :DDD )

Aztán megint egy kis szünet következett, majd amióta nemrég (pár hónapja) az egyik ismerősömnek nagy örömöt szereztem egy-két portrémmal, azóta újból festegetek, de tényleg ihlet is kell hozzá, ezért nem lehet robot módra produkálni.

Néha pillanatok alatt elkészül egy kép, máskor meg félre kell tenni a témát valamiért. :F Pl George Washingtont kezdtem el a jómúltkor, de elakadtam vele..nem igazán hasonlít még. :D De érzem, hogy jó lesz majd :D , csak nem tudom, hogy mikor? Most így néz ki....ne botránkozz meg rajta...tudod, a festés nem olyan, mint a fotó, hogy azonnal tükröződik a valóság. A festmény úgy születik, mint egy kisbaba. Idő kell hozzá, hogy szépen kifejlődjön. :B

Félkész munkával nem szoktak dicsekedni az emberek, de mivel ilyen kedvesen érdeklődtél, neked megmutatom azt is;)

Tudom, hogy se a színek, se a mosoly (egy csomó egyéb sem stimmel) nem jó még.

Jelen pillanatban ez van: (na, meg telefonos a kép, úgyhogy az se sokat dob rajta :DDD Az eredeti fotót és a festményemről készült fotót azonos méretre hoztam, azért , hogy össze lehessen hasonlítani)

Ja, és igen, a bal oldali is festmény, mégpedig Gilbert Stuart festette. Azt másolom. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.