Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Építő kritikát szívesen fogadok. :)

IN GOD WE TRUST!

(#2) Cy-clone válasza talmida (#1) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Gyönyörűek!!! :K

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#3) Lenry


Lenry
félisten

ritikát? én csak elismeréssel tudok szólni :R
nekem főleg a tigrises tetszik :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Cy-clone és Lenry, köszi szépen a bátorítást. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem van kritikám, méghozzá pozitív. :K

Az a párduc tényleg festmény?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) talmida válasza Vakegérke (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi. :) Persze, hogy az! 39cm x 49 cm és acryl festékkel készült. :) Mások néha megkérdezik, hogy mivel festek. Ecsettel, de előfordul, hogy az ujjammal és zoknival is :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#7) Vakegérke válasza talmida (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem viccesen fogom fel válaszod, hiszen Szász Endre fésűvel, krumplival is alkotott.

Mindegyik festmény jó, de a párduc (akárhogy nézegetem) fotónak is elmegy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) talmida válasza Vakegérke (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Fésű és krumpli. :D Hmm. Nem is rossz 5let! :C

Szász Endre nagyon jó fej volt. :K Tetszenek a képei. (Nem lenne rossz, ha úgy tudnék festeni, mint ő ...szeretnék az ő stílusában festeni, de ahhoz "mázsaszámra kellene festék", ...hogy legyen mit fésülni :D)
Most jutott az eszembe, hogy egyszer --kiskoromban-- láttam is Szász Endréről egy filmet, ami alkotás közben mutatta be. Leesett az állam. :R

Mégegyszer köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#9) #24889344


#24889344
törölt tag

Szép képek, ügyes.

Van pár kép az emlékezetemben amiket lefestenék ha tudnék. Párás augusztusi hajnalok vízparton, naplementék, erdei ösvény, fák közül megpillantott tó egy elhagyatott stéggel. Egyszer álmondtam egy jéghegyes képről, ha lecsukom a szemem visszagondolok még mindig látom. Az emlékek fakulnak, lasssan elvesznek ezek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#10) talmida válasza #24889344 (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! majd megpróbálok olyasmit is festeni

IN GOD WE TRUST!

(#11) talmida


talmida
Közösségépítő

Freda Lindsay a napokban lesz 95 éves. Elkészítettem a portréját.

A bal oldali az a fotó, amit a festéshez használtam. (A festmény mérete kicsit nagyobb, mint az életnagyság ) A festmény színe nem ilyen, hanem csak az esti fényképezés következtében lett iltyen narancssárgás.. Igazából az eredeti színhez elég közeli színt sikerült eltalálnom :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#12) talmida válasza talmida (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Megint átfestettem.

Ez a végeredmény:

IN GOD WE TRUST!

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Na, ma befejeztem Pandita Ramabai portéját. Igen , van egy pár eltérés. Pl a haja is ..és a szemeit is nagyobbra festettem :B (Igazából soha nem lehet befejezni, de, amikor elajándékozza az ember a festményt, utána már vége a további korrigálgatásoknak.) Így értettem, hogy befejeztem. Elküldtem. :D

Most már nekem is csak ez van, egy fotó a festményemről.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Valóban szépen festesz - tudsz egyébként saját kútfőből is, vagy csak a másolás megy igazán? Húgom legalábbis olyan, hogy bármit lemásol, de semmit ki nem gondolna magától. :D

Én általános iskolában még szépen tudtam rajzolni és festeni, de középiskola eleje óta egyszer sem csináltam. Nagyon időigényes, nincs rá szabadidőm, túl sok egyéb időigényes dolgom és mániám van. Majd talán egyszer, idősebb koromban, ha nagyon unatkozom és nem jut eszembe semmi írandó, csinálok valami illusztrációkat egy könyvemhez... :D

(#15) talmida válasza Crystalheart (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! Kicsit én is úgy vagyok, mint a húgod, hogy szeretem látni az eredeti tárgyat, személyt vagy fotót, hogy a fény-árnyék pontosan a helyén legyen a festményen. :D .....és, hát valóban elég időigényes hobby a festés, de, ha örömöt szerezhetek vele másoknak, akkor megéri. :B

IN GOD WE TRUST!

(#16) Gergő_


Gergő_
őstag

Igazán egyediek a munkáid., üszke lehetsz magadra, elismerésem.
Engem érdekelne(amennyiben nem titok), hogy mióta és minek a hatására kezdtél el festeni.
A grafit messze áll Tőled vagy szoktál azzal is alkotni?

(#17) talmida válasza Gergő_ (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi az érdeklődést! :)

Büszke nem vagyok, mert inkább kicsit "szégyenlem", hogy még csak ennyire tudok.. Tudod, a familiában többen is voltak művészek. Anyukám is rajz tanár volt.

Kis koromban elég jól rajzoltam, de annyira nem érdekelt, hogy ecsetet ragadjak. Csak idősebb koromban (felnőtt koromban) próbáltam ki a festést. Kb 15 éve. Akkor festettem egy-pár képet, ami másoknak is tetszett, de mivel egyéb dolgok jobban lekötöttek, szüneteltettem a dolgot. Majd 2001-ben újból kedvet kaptam hozzá, és egy rakás képet festettem zsinórban, --virágokat, tengert, és egy kicsit portrét is. (Szinte minden művemet elajándékoztam, csak a selejtje maradt meg nekem :DDD )

Aztán megint egy kis szünet következett, majd amióta nemrég (pár hónapja) az egyik ismerősömnek nagy örömöt szereztem egy-két portrémmal, azóta újból festegetek, de tényleg ihlet is kell hozzá, ezért nem lehet robot módra produkálni.

Néha pillanatok alatt elkészül egy kép, máskor meg félre kell tenni a témát valamiért. :F Pl George Washingtont kezdtem el a jómúltkor, de elakadtam vele..nem igazán hasonlít még. :D De érzem, hogy jó lesz majd :D , csak nem tudom, hogy mikor? Most így néz ki....ne botránkozz meg rajta...tudod, a festés nem olyan, mint a fotó, hogy azonnal tükröződik a valóság. A festmény úgy születik, mint egy kisbaba. Idő kell hozzá, hogy szépen kifejlődjön. :B

Félkész munkával nem szoktak dicsekedni az emberek, de mivel ilyen kedvesen érdeklődtél, neked megmutatom azt is;)

Tudom, hogy se a színek, se a mosoly (egy csomó egyéb sem stimmel) nem jó még.

Jelen pillanatban ez van: (na, meg telefonos a kép, úgyhogy az se sokat dob rajta :DDD Az eredeti fotót és a festményemről készült fotót azonos méretre hoztam, azért , hogy össze lehessen hasonlítani)

Ja, és igen, a bal oldali is festmény, mégpedig Gilbert Stuart festette. Azt másolom. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#18) talmida válasza talmida (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kifutottam az időből az előbb...folytat.
Gilbert Stuart festményén George Washington tekintetéből bölcsesség árad, amosolya is érdekes...az enyém egyelőre csak egy bamba arc :DDD

Grafittal nem próbálkoztam. Én csak egy amatőr festő vagyok...a rokonoktól rámragadt "tudományt" nem számolom". Úgy hívják az ilyent, hogy "naív" művészet :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#19) Gergő_ válasza talmida (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

"Tudom, hogy se a színek, se a mosoly (egy csomó egyéb sem stimmel) nem jó még."
Ettől lesz egyedi és nekem nagyon tetszik ahogy műveled.
Viszont pl. Washingtonról nem igazán találni fotót :DDD ezért nehezebb a dolgod.Emiatt jobban tetszik a fotó alapján készített képed az idős hölgyről.

(#20) talmida válasza Gergő_ (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm!! :B Te is művészkedsz??

Na, mutatok még valamit. Itt van egy érdekes kép. Ez egy hét alatt készült el, mert stressz alatt voltam rohanásban. A fiam barátjának az esküvőjére készült, és egy héttel az esküvő előtt kaptam meg a fotójukat.

Mondom, ha nyugi van, egy nap, sőt pár óra is elég és kész az egész. Pl az állatos képeim pl egy-egy este készültek. De ez, amit most mutatok, borzalmasan lassan. Ráadásúl a sietés miatt ahányszor csak hozzányúltam, mindig egyre rosszabb és rosszabbb lett. :O A végén már ráhagytam, és átadtam a házaspárnak az esküvőjük napján így, ahogy van, ..sajnos a srác kidolgozására már nem maradt időm. :DDD

Alig mertem a szemük elé kerülni, annyira sajnáltam, hogy nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de képzeld, nagyon örültek neki így is. :Y

Jól látni a srácon (mármint az én fesményemen) is a hibákat..pl a szeme jobb oldalt nagyobb :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) Gergő_ válasza talmida (#20) üzenetére


Gergő_
őstag

Egy ideig erőltettem a rajzot,de nem igazán ment, csak dilettánskodom.

Ezen a képen tényleg látszik hogy sietned kellett, bár a végeredmény elég jó lett. Ugyanakkor tetszik, hogy nem került rá a nyakkendő, az csak elvonná a figyelmet.

Nekem az idős hölgy portréja marad a favoritom.

(#23) talmida válasza Gergő_ (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a megjegyzéseidet!! ;) Légyszíves máskor is, mondd meg, hogy mit tartasz jónak és mit rossznak a munkáimban,..persze csak, ha ráérsz. A családban is mindig ki szoktam kérni a többiek véleményét, mert előfordul, hogy én nem veszek észre minden hibát...szóval szeretem, ha őszintén javítgatnak. Abból tanulok a legtöbbet. :B

IN GOD WE TRUST!

(#24) talmida válasza ,,no name" (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! Örülök, ha tetszik. :B

IN GOD WE TRUST!

(#25) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

fantasztikusak
nagyon tehetséges vagy
gratulálok!

(#26) puttputt válasza talmida (#24) üzenetére


puttputt
őstag

Gratuláció a munkákhoz!
Ritkán ismerem el a mai, kortárs művészeket, de ez... :R
Az idős hölgy a legprofibb, ez tény.
Jómagam inkább nem nyúlok olyan módon tintához (ecsethez pláne), hogy abból ábra legyen, betű engedélyezett :C
/Egy volt, gimnáziumi rajztanárom (nagy tehetségű) jegyezte meg egyszer a "Golgota" c. képemre (kötelező festmény készítés...), hogy egyszerűen fantasztikus és folytatnom kéne, stb. Csak, hát "be volt állítva" :U :DDD /

A Ramabai képről annyit, hogy új perspektívát nyit. Szerintem, az eredetin az "elnyomottság", a tiéden a "büszkeség" van az arcára írva... legyen igazam :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#27) puttputt válasza puttputt (#26) üzenetére


puttputt
őstag

Amúgy, tetszik, hogy ennyire "megihletődsz" Amerikában... majdnem ott végeztem a gimit (Exeter College-talán ismered, elég "hírnevesült"), aztán kiderült, hogy nem elegendő a "kapcsolat", rengeteg pénz is kellett volna hozzá... azóta is bánom, hogy nem jött össze. Most, hogy olyan munkát is végzek/készülök végezni, ami ismét nyithat néhány kiskaput a már említett beteljesülésére, el-elgondolkodom, hogy érdemes lenne külföldi tapasztalatot szerezni, persze, ha adódik komoly és megfogható lehetőség, nem csupán feltételesek... kíváncsi lennék a véleményedre, mint kint élőére - akár privátban is.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Széééppp képek... sosem volt tehetségem a festéshez sajna. :N

Kettő tőlem, más módi :) /ha szabad/ :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) talmida


talmida
Közösségépítő

Borify Péter Nagyon megtisztelő, amit írtál. Köszönöm szépen az elismerést! :B

puttputt Neked is köszönöm a bátorító szavakat! Ezen a héten nyakig vagyok egyéb munkákkal, festésre gondolni sem tudtam, de ti kedvet csináltatok nekem megint! Köszönöm!!! :R

Meg tudod mutatni a "Golgota" c. képedet, amit említettél? Szívesen megnézném.

Ramabai fotóján valóban nem tetszett az a kis keserűségféle a szájánál , ezért megpróbáltam mosollyá tompítani a szomorúságát. Köszönöm, hogy észrevetted!! :C

Amerikában kicsit nagyobb a nyugalom, mégha gazdasági válság van is, de legalább nem avatkoznak bele annyira az emberek egymás dolgába. Talán kicsit nagyobb a szabadság. :F Ennyit az "ihletről". :) Email ment ;)

Mr Csizmás Zavarba hoztál. :DDD Nem tudom, hogy mit ábrázol ez a fotó :B

IN GOD WE TRUST!

(#30) Mr.Csizmás válasza talmida (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mindkettő a darus motorműhelyben készült nálunk :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) puttputt válasza talmida (#29) üzenetére


puttputt
őstag

Köszönöm a kedves választ! :R
Mailt csak holnap du.-kora este tudok legközelebb nézni (most is telefonról, útközben vagyogatok :) ); de meglesz! :K
A kutyás kép most került fel, vagy most szúrtam ki? Az "őszes" bajuszkák szándékosan lettek olyanok, vagy véletlen egybeesés :F Akadna hozzá néminemű "költői belemagyarázás"... lehetne a címe "A kiskutya, aki bölcsen született", vagy ilyesmi :DDD A "születés-élet-halál mezsgyéjének" témakörét érdemes lenne bedobni a kép mellé...

Mr.Csizmás: Totál azt hittem, hogy egy zenekar próbaterme :C

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#32) Mr.Csizmás válasza puttputt (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

mondjuk...ja :DD igazad van :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) puttputt válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


puttputt
őstag

Amúgy érdekes képek..., főleg a "színösszeállítás", azaz a fény-árny játék tetszik.
Szépen el vannak választva, látványos és misztikus is egyben.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#34) Mr.Csizmás válasza puttputt (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Este csinálok egy My Art-ot én is :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) Zolaash válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Hengerfej, és forgattyúsház alja? :B

Rip and tear

(#36) Mr.Csizmás válasza Zolaash (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kevésbé múvészibb megközelítésből: igen :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) csyo


csyo
senior tag

:C :C :C :C

csa garatulálni tudok!

az arc alsó része, és a szájak nagyon kifejezőek.

A legutóbbi munkádnál a tekintet is szuperjól kijön!

(a tekintet nagyon fontos egy képen)

Legyen szép a napod!

(#38) talmida válasza csyo (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R Köszönet a kommentért!!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#39) csyo válasza talmida (#38) üzenetére


csyo
senior tag

a legfelső kép tetszik a legjobban.
meg a legutóbi, bár nem vagyok arcképes

Legyen szép a napod!

(#40) talmida válasza csyo (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A legfelső két kép érdekessége az, hogy egyik nap a kisebbik nagy fiam átfestette a szomáját a kép hátterében látható vöröses-barna színre, amihez gyorsan kért tőlem két ahhoz a színhez illő képet, mielőtt a barátnőjét áthívta volna "ellenőrzésre".[OFF]

(Megjegyzem, bátor volt a srác a színválasztásban, de nagyon szuperre sikerült neki végülis, mert olyan lett a szobája, mint egy antik könyvtár. :DDD )[/OFF]

Valóban villámgyorsan el is készültem velük, még aznap este .. pár óra alatt :D

A legutolsó kép érdekessége pedig az, hogy azon viszont nagyon sokat dolgoztam, ...az eddigiek közül talán azon a legtöbbet ...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#41) csyo válasza talmida (#40) üzenetére


csyo
senior tag

nagyon frankó.

és most már a storiját is tudom :))

Legyen szép a napod!

(#42) talmida válasza csyo (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi!!! :B ;)

IN GOD WE TRUST!

(#43) talmida


talmida
Közösségépítő

Az egyik barátnőm megkért, hogy az unokájáról készítsek egy festményt.
Ez az:

...kicsit nagyobb lett a haja, de már elfáradtam, úgyhogy így hagyom. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) talmida


talmida
Közösségépítő

Ezt még megmutatom, de sajnos a festményemről készült fotó nagyon pocsék lett. A fotózást megismételni nem tudom, mert már elajándékoztam a képet. :B

Ez egy kb 60cm-es festmény (hosszában).

IN GOD WE TRUST!

(#46) puttputt válasza talmida (#43) üzenetére


puttputt
őstag

Tényleg jól sikerült!
A "világra való rácsodálkozást" sikerült jól visszaadni, meg olyan, mintha a habokban úszkálna a "Kis Hableány". :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#47) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi fiúk! :B A kisbaba haján javítok még talán..

IN GOD WE TRUST!

(#48) puttputt válasza talmida (#47) üzenetére


puttputt
őstag

Jaja, ráférne egy fodrász. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#49) talmida válasza puttputt (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igaz. :DDD ..de már elajándékoztam, majd a gazda tupírozza tovább :DDD

Na, itt egy hajszállal jobb VÁZLAT Washingtonról. De még mindig csak vázlat. :(( ..pedig már eddig is sokat dolgoztam rajta

itt össze lehet hasonlítani avval a képpel, aminek alapján készül a festményem:

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#50) Gergő_


Gergő_
őstag

a babás kép csodálatosan tiszta lett, de az a keret szerintem kicsit túl sok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.