Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#227) pechman8


pechman8
aktív tag

Had ragadjak még egyszer billentyűzetet (nem virtuálisat) , hogy leírjam miként olvastam én a vitaindító cikket.

A címe alapján tetszett, hogy valaki leírja személyes tapasztalatát első kézből a vitatott készülékekről. Gondoltam elolvasom. A cikk végén lévő gondolat, miszerint a tablet egy gyakorlatilag semmire sem jó kütyü (saját olvasatom), megdöbbentett. Én nem is gondoltam mindarra ami ott érvként elhangzik. De szöget ütött a fejembe és elkezdtem rajta gondolkodni. Rájöttem a cikk írójának igaza van! A király meztelen! Hangsúlyozom én ez előtt nem gondoltam arra, hogy a tablet mire jó csak érdekelt a téma mert nekem nincs, az akinek van többet tud róla. Abban biztos vagyok , hogy azok akik megvették már, nem esik jól és elzárkóznak a gondolattól, hogy egy olyan készüléket vettek ami nélkül is nagyon jól ellenének...
Netbook: Ez sincs nekem. Egy öreg HP nx9002-esem van amivel dolgozom mint rendszergazda az Önkormányzathoz tartozó néhány intézménynél. Ezen kívül van egy desktop gépem amivel otthon dolgozom és játszom (World of Tanks). De: Egy haverom megkért rakjam újra az XP-jét a netbook-ján. Ez meg is történt, de mivel nem ért rá majd egy hétig nálam volt és megkérdeztem az öreg HP-m helyett jöhetne e velem az Ö ACER AspireOne-ja. Beleegyezett így majd egy hétig azt vittem. Nos a véleményem: Egy álom! Befér a bőr válltáskámba, könnyű, és végigdolgozza velem a műszakot feltöltés nélkül! Egyszerűen sokkal komfortosabb mint az én dögnehéz, nagy, félórát bíró laptopom. Ez van. El is határoztam, hogy ha kinyiffan a HP-m akkor ilyen netbookot veszek. Tabletet ? Neeem, azt biztos nem. Minek? Még billentyűzete sincs! Nem fogok egy képernyőt tapogatni helyette. Dos parcssorból...
De: Én már nem vagyok "huszonéves"! Emiatt tudom, hogy a mai feltörekvő generáció másként gondolkodik és egyre kevésbé értjük egymást. Ezért el tudom fogadni, hogy vannak olyan számukra felértékelődött szempontok ami miatt Nekik jó egy Tablet és amire én csak legyintek!

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.