Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115) simonzé


simonzé
addikt

bigdady - "Asus transformerem én eladtam pl és vettem az árából egy windowson netbookot és egy androidos tabletet. Ennyi." - Egyetértünk. Még annyit, hogy a netbookodban a RAM bővítés nem fog menni. Le kell cserélned a RAM modult 2 gigásra, mert bár a Minixemben is ott a két RAM hely fizikailag, mégsem lehet 2*1GB benne, mert csak 1 modult kezel, ami max 2GB-s, és max 667MHz-en fogja hajtani hiába vettem 1333-ast. Az Atomnál ennyi az engedélyezett sebesség. Erre írtam hogy mesterségesen butított... Köszi Intel!

Meglivorn - Köszönöm a hozzászólásodat, mostmár jobban értem a tabletes látásmódot. :R Fogyasztásra tényleg alkalmas a cucc. Talán alkalmasabb is mint a netbook. De azért egy email írása már kihívás rajta (legalábbis nekem). A kitámasztást még mindig problémának érzem, és a 60 deka kontra 1 kiló eltérést sem tartom elfogadhatatlannak a netbook képességei alapján (HDD, full billentyűzet, mechanikai védelem, interface-ek helyigénye, stb.)

hcl - netbook hangzás ügyében: A Toshiba NB100 sem volt kimondottan rossz a Dell Mini10 hangja meg határozottan jó volt. Szóval megugorható az általam beállított léc egy netbook számára. A Minixé viszont határozottan elcseszett. Olvasd el a Minix teszemet a részletekért ha érdekel.

zoli03 - "Aki meg erősebb VGA-t keres a laptopjába, nem tudom, hogy egyáltalán minek vett laptopot." - Én pl. arra, hogy az alkalmi filmnézésemet, és játszhatnékomat kiéljem rajta. Meg hogy ezeket ott tehessem meg, ahol rámesteledik. Mert az én életemben egy ilyenre volt szükség. Mert így nyugdíjazhattam az asztali gépemet, és egy zsák pénzt spóroltam az energián. Az asztali gépem netezés közben is 120 wattot evett, az erős VGA-s laptopom ilyenkor 20-22-t.:) Az ugye ~30 Ft eltérés óránként. Az meg egy hónapban annyi mint...

xedos - "pedig a tabletekbe nem kell egy csomó minden ami egy netbookba... egyszerűbb az egész..." - A tabletek ára a marketingköltségek, meg az óriási hype miatt van az egekben. Mindenki tabletet venne, hát magas az ár. Ennyi.

Namelesske - "Windows meg úgy döcög a netbookokon hogy nekem az nem megfelelő" . Megint az N270+1GB RAM kombón próbálkoztál. Hát az tényleg gyenge. 2GB RAM-on már simán, zökkenőmentesen megy a Windows7, kétmagos atommal pedig már ereje is van a gépnek. Ezt nyugodtan felírhatjátok a falra!

Somesz1988 - Ha jól értem se tableted, se netbookod nem volt eddig tartósan. Ha nem haragszol, én megvárnám, amíg mindkettőben némi gyakorlati tapasztalatot szerzel, mert szinte biztosnak tartom hogy gyökeresen megváltozik a véleményed. Én sem véletlenül vettem 3* tabletet... Azt hittem hogy ha jobbat veszek, az majd beváltja a reményeimet... hát nem.

Bozodi János - Elfogadom a véleményed, de ezt írtad: "a tablet (...) arra való, hogy egyszerűen, kis súllyal, mozgás közben, kényelmesenn szórakozz, kis kompromisszummal dolgozz". Az EEE PC jelentése: "Easy to learn, Easy to work, Easy to play". Tehát még egyszer: miért is hülyeség a két géptipust összevetni? ;]

hcl - "A floppy meg jó" - Az utolsó floppy meghajtóm hirtelen felindulásból betonra esett a negyedikről, miután félnapi munkám eredményét felejtette el egy csapásra. Másnap megvettem az első (64 MB-os) pendrive-omat 8900 Ft-ért. :D Hát, ez nem mostanában történt.

Bozodi János - "ezzel szemben ipad: előveszem, griffin smart covert kinyitom, passcode-ot beírom, kész, megy. lehet netezni, twitter, facebook, stb." - a két példából csak az egyiknél merült le az akku... Ha a tablet lemerült volna, az hamarabb lenne használatra kész, mint a hibernálásból visszatérő netbook? És még én vagyok demagóg?

Drenadar (#80)- Pontosan átérzem amit írtál. Ezért is kellett a cikk végére odabiggyeszteni az utolsó két soromat, mert tudtam hogy ha kijelentem hogy a tablet (amit az almahívők szerint Steve teremtett) egy hasznavehetetlen vacak, akkor indul majd a fröcsögés, anyukám pedig sűrűn fog csuklani. Hiába harcolsz, ebben nem lehet igazad, főleg akkor nem ha igazad van.

zolikaDB - "hogyha meglesz az autóm, iphone csatlakozós fejegységet veszek bele, mert azon egyszerűbb kezelni 8GB médiát" - így is van. Inkább vegyél egy ilyet dupla áron, mint egy SD kártyát is kezelő fejegységet, meg bele egy 8 gigás kártyát 2500-ért. ;) Az túl egyszerű lenne.

dezs520 - "..a tabletre azt írod,hogy kevés HD re a kijelzője,a 10" os(ugyanakkora) Neetbook-on meg már pont jó?!.... " - hácc igen, ezt írja. Pedig itt én vagyok elfogult. :D

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.