Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) C0R0 válasza Chaser (#11) üzenetére


C0R0
csendes tag

(Bocsi nem válasznak szántam, csak véletlenül erre nyomtam :D )

Hülye vagyok vagy nem mi a következő fél évben szeretnénk lakást venni (na persze kihasználva a csoda támogatásokat).
Szerintem még sokáig nem fog ez a lufi(?) kipukkadni.

(1) Az előzőekben a többiek már emlegették a befektetőket, és valóban, szerintem is ők hajtják fel a piacot, 40% csak azért vesz lakást, hogy utána kiadja / később eladja haszonnal (MNB lakáspiaci jelentés 10. old). Ha jön is egy válság mi lesz az ő reakciójuk? Ha engem kérdezel, akkor nem fogja eladni az ingatlant nyomott áron. Ha hitelre vette akkor sem fog bedőlni, mert ki tudja adni - legfeljebb kevesebbért - és vígan finanszírozza tovább a fix kamatozású lakáshitelt.

(2)Budapest népességét szerintem még egy ideig ne féltsük. Jelenleg mindenki BP-ben látja a saját jövőjét, legyen szakmunkás vagy diplomás.
- Vidékről származom, a volt osztálytársaim mind külföldön vagy BP-n.
- Aki külföldön volt és hazajött az feljött BP-re.
- Az előző albi tulajdonosom azért rakott ki minket mert inkább felköltöztek Békéscsabáról, hogy lássák az unokákat, akiket sosem vittek le a szülők vidékre.
- Nem nagyon látom, hogy a szülőfalumat (ami egyébként nagyon kulturált és karbantartott) elárasztaná a budapesti nyugdíjas tömeg. Miért is menne, Pesten minden infrastruktúra megvan ahhoz, hogy öreg korában is minőségi életet élhessen.

(3) Ez alapján nekem nem tűnnek annyira túlárazottnak a lakáspiaci árak, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a vidék halott. (LINK )

És még lehetne sorolni a tényezőket, de a lényeg, hogy (szerintem) egyik sem hat olyan erősen lefelé, hogy itt nagy árcsökkenés legyen az elkövetkező években, maximum stagnálni fog. Szóval a 10 milliós újpesti panelt el kell felejteni :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.