Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forgonati


forgonati
őstag

Szerintem ezek nem tudják mit jelent a szupermakró. Mert ami a képen van az tuti nem az. Ilyen "makrót" még mindig lehet összehozni egy kivágással abból a 40-50-60 vagy mittudomén mennyi megapixelből, amit a főkamera tud. Nálam még mindig a gimmick szintjén mozog ez...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#2) jUUh válasza forgonati (#1) üzenetére


jUUh
addikt

Ugyan egyáltalán nem értek a fotózáshoz, nem értem, mire fel az utóbbi időben ez a nagy makró-zoom-ultrawide mánia. Tényleg jópofa tud lenni, főleg az ultrawide, de nem tudom, hogy tényleg használják-e ennyien ezeket, mint amennyire tolják bele a "fejlesztést."

Samsung Galaxy S23+

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tök jó hogy már a középkategóriába is leszivárog a sztereó hangszórópár, így alap kell hogy legyen a csúcs kategóriába. :)

(#4) Segal válasza INGJOKE (#3) üzenetére


Segal
veterán

Kb mint a töltő, a jack kimenet meg a micro sd bővíthetőség... (hirtelen ez a 3 jutott az eszembe)
Egyre többször érzem hogy a középkategória többet ad...
Persze kamerában kevesebbet, meg esetleg a kijelzőfelbontás is kevesebb, de az összekép mégis jobban hangzik...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) juuzer


juuzer
addikt

Felejtsük már el ezeket a hulladék makrókamerákat. Semmi értelmük, csak nettó környezetszennyezés az összes.

Vamos a la playa.

(#6) prolad válasza INGJOKE (#3) üzenetére


prolad
őstag

Tényleg örömteli, ahogy az is, hogy végre megjelenik az Amoled a Redmi Note szériában is.

(#7) RoBos válasza prolad (#6) üzenetére


RoBos
senior tag

És ez vajon azt is jelenti majd, h innentől Redmi telefont nem lehet majd kapni 100k alatt?! :F

Kíváncsi leszek a többi RN mivel fog jönni...
RN10 Pro: SD750G+64MP
RN10 Pro Max: SD768G+108MP ?! :F

(#8) prolad válasza RoBos (#7) üzenetére


prolad
őstag

Nem hiszem, ha megnézed a 9-es Redmi szériát, akkor már 40-45-től vannak alap darabok. A note 9 pro meg 80-85 körül indul. Lehet, hogy drágulnak, nem lepne meg, ha 100 felett nyitnának, de pár hónap alatt beáll majd az áruk.

(#9) joelke HU válasza prolad (#6) üzenetére


joelke HU
senior tag

Öröm akkor lesz, ha nem valami olcsó sz*rt tesznek bele, ami fél év után beég.

Motorola G51

(#10) RoBos válasza joelke HU (#9) üzenetére


RoBos
senior tag

Lehet az lesz benne, amit tavaly a Redmi 10X sorozat kapott meg...

(#11) batai15


batai15
félisten

Redmi meg fotós képességek ? :DDD

(#12) kutyek válasza juuzer (#5) üzenetére


kutyek
senior tag

Van egy elméletem: szerintem ez a "makró" kamera Kína-specifikus, mégpedig a QR-fizetés miatt. Csak így lehet kellően kicsi tárgytávolsággal (azaz kellően közelről) "lecsippantani" a QR kódokat, ami biztosítja, hogy másik kód ne legyen a képmezőben. A minőség hulladék, de egy 1x1 cm-es kódot így is megbízhatóan beolvas.
Az is emellett szól, hogy csak azokra a kínai telefonokra tesznek makró kamerát, ahol az UW kamera nem autofókuszos, mivel azok eleve elég kis tárgytávolságot támogatnak.
Just my 2 cents...

[ Szerkesztve ]

(#13) juuzer válasza kutyek (#12) üzenetére


juuzer
addikt

Én továbbra is azt tartom, hogy csak azért kerülnek ezek bele, hogy elmondhassák, hgoy "van 4 kamera a hátlapon". Pont. Szerintem a QR-kódnál oly mindegy, hogy mivel olvasod le, csak legyen egy minimum felbontás. Erre külön kamera... az azért elég meredek lenne.

Vamos a la playa.

(#14) Viktor0610 válasza batai15 (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kategóriájukban mindig is jók voltak a Redmik. ;)

Samsung Galaxy A54

(#15) kutyek válasza juuzer (#13) üzenetére


kutyek
senior tag

Mindegy, ha nincs túl sok kód túl közel egymáshoz. El tudom képzelni, hogy pl. egy zsúfolt kínai bizsu üzletben egy A4-es kartonra tűzve fityeg több tucat hajcsat / gyűrű / whatever, mindegyik mellett ott a wepay QR kód. Normál (szokásos wide) lencsével minimum 10-15 cm-ről kell fotózni (közelebbről életlen), akkor viszont 6-8 kód is a képmezőben lesz, és nem fogja tudni az app, hogy melyiket olvassa be.
Ehhez képest a makró lencsét kb. "rátolod" a kódra, majdnem, mintha NFC-vel érintenél. Tök más UX...

(#16) prolad válasza joelke HU (#9) üzenetére


prolad
őstag

Probléma még a beégés? Normál használatnál, nem az áruházi kiállított darabokon. Utoljára az LG Oled paneljainál rémlett ilyen, de nekem pl. a V30 sem égett be. Bezzeg az első MIX IPS kijelzője az igen...

(#17) doooo


doooo
veterán

Gondoltam végre nem 5 megapixelen szórakoznak majd... de lám, mégis. Akkor erről ennyit.

(#18) yuing válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem is teljesen vállalhatóak, egy GCammal a Note 9 Pro szinte minden igényt kielégít. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) yuing válasza prolad (#6) üzenetére


yuing
őstag

Várjuk ki a végét, nem minden Amoled panel jó sajnos.

(#20) rigoberto válasza prolad (#16) üzenetére


rigoberto
őstag

Rég nem probléma már. :/

(#21) aelod válasza batai15 (#11) üzenetére


aelod
veterán

Nem kell a flame, ebben a kategóriában nincs szégyellni valójuk.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) juuzer válasza kutyek (#15) üzenetére


juuzer
addikt

Validnak hangzik, bár számomra továbbra is eléggé edge case. :DD

Vamos a la playa.

(#23) RoBos


RoBos
senior tag

Szállingóznak a RN10 Pro-ról is az infók, de érdekes, h csak 4G-s verziók lesznek (elsőnek)? :F

(#24) aelod válasza RoBos (#23) üzenetére


aelod
veterán

120hz és az Amoled nekem fontosabb mint azötgé.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) joelke HU válasza rigoberto (#20) üzenetére


joelke HU
senior tag

Szóval azt mondod, hogy minden amoled biztosan jó? Tehát egy 80 ezres és egy 500 ezres mobilban lévő is bátran ajánlható hosszútávon? Nálam 2 év után már egy ips is beégett pedig 150 ezer volt a mobil új ára.

Motorola G51

(#26) prolad válasza joelke HU (#25) üzenetére


prolad
őstag

Szerintem az összes amoled panel be tud égni továbbra is. Elég elmenni pl. Media Markt-ba lehet találni mindig egy-egy példányt, ahol már csúnyán beégett a demó anyag, árkategóriától függetlenül.
Sok múlik a felhasználáson, annyit javult a helyzet az évek alatt, hogy pl. a gesztusvezérlés terjedése miatt már nincs fix navigációs sáv alul, ami fixen be szokott égni. A felső értesítési sáv is elrejthető legalább a kezdőképernyőn, nagyon más statikus rendszerelem nincs. Nyilván ha pl napi 4-5 órákat használod a navigációt max fényerőn, akkor nem biztos, hogy az amoled a nyerő.

Utolsó hasonló árszintű telefonom a mi 9T volt, az most másfél éves és semmi baja a panelnak. És minőségre sem látszik rajta, hogy egy 80-100ezres telefonnak készült, bőven hozza azt a panel, amit az akkori versenytársak akár 2x akkora áron (nyilván egy jobb QHD vagy 90/90+hz panel mellé téve kijön a különbség).

(#27) aelod válasza joelke HU (#25) üzenetére


aelod
veterán

Figyelj nekem anno évekig volt samsung omnia hd i8910, Galaxy Ace 4 mindegyik Amoled és nem égett be pedig akkor még nem tudtak ekkora fényerőt mint a mostaniak szóval majdnem maxon mentek állandóan.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) atike


atike
nagyúr

Tök jó, ha lesz ilyen irányú fejlődés is.

(#29) batai15 válasza aelod (#21) üzenetére


batai15
félisten

Ez mióta flame ? :U

(#30) doooo válasza aelod (#21) üzenetére


doooo
veterán

Hát büszkeségre sincs sok okuk. Vagy legalábbis verziója válogatja (Note 9 rossz volt, Note 9S, meg 9 Pro már jobb, egyik sem kiemelkedő ilyen téren).

(#31) Viktor0610 válasza doooo (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ebben a kategóriában egyik márka egyik típusa sem kiemelkedő.
Tehát abban igaza van, hogy a kategóriában teljesen vállalható a kamera.

Ezért nem értem én sem a szálat elindító "Redmi meg fotós képességek ? :DDD " hozzászólást

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#32) doooo válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


doooo
veterán

"Ebben a kategóriában egyik márka egyik típusa sem kiemelkedő."

Valóban, de ez azt jelenti, hogy van egy felső szint kategórián belül, ami a kamerás képességek felső határa, ha úgy tetszik. Még véletlenül sem tanyázik itt minden Redmi, vagy Redmi Note. Tehát olyat nem lehet mondani, hogy egyik Redminek sincs szégyellnivalója, meg nyilván azt sem, hogy mindegyiknek van. Valahol a kettő között van az igazság (ahogy mondtam is, modellje/modellverziója válogatja (és ezekből, Xiaomi módra, jó sok van)).
Meg persze továbbra sem világos mi a "flame" a fenti kommentben (főleg a marketing bs fényében, amiről a cikk szól, és amire a kolléga reagált).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.