Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Szösszenet

Hozzászólások

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerintem (és a hangsúly azon van, hogy szerintem) mindkét nem cselekszik érzelemből és logikusan egyaránt.

A logika a mindennapok része, hiszen például az alapján végezzük a munkát (legalábbis én). De csak logika alapján nem lehet élni, hiszen akkor társadalmilag nagyjából a középkor szintjén lennénk (vagy a Vulkán bolygón, kinek-hogy tetszik).

Ha pedig csak érzelmek alapján élnénk a mindennapokat, akkor egy munkahely lényegében orgiából állna (testileg nem is lenne rossz, csak érzelmileg).

Ahogy én látom, a baj akkor adódik, amikor a logika és érzelem találkoznak (márpedig a logika és az érzelmek mindenhol kéz a kézben járnak). Adott például két ember akik az érzelmek és a kémia alapján szimpatikusak egymásnak. De a logika mindezt meggátolja, hiszen lehet egyiküknek vagy mindkettőjüknek ott van a saját párkapcsolata és az ezzel járó kötöttségek (pl. anyagi egy közös lakás miatt). Ezáltal a logika meggátolja, hogy az érzelmek kiteljesedjenek és fordítva.

Alapesetben igaz a témaindító írás, miszerint a nők főleg érzelmek alapján, míg mi logika alapján működünk. Ám adott helyzetben könnyedén felborul a logika és érzelem kényes egyensúlya (feltéve persze, ha van egyáltalán egyensúly). Uff, beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Szösszenet
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.