Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Szösszenet

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Ámen :R

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Hm.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Az a baj, az ilyen férfi, nő dolgokkal, hogy túlzóan általánosítóak. Még abban az esetben is, ha mondjuk az adott nem 2/3-ára jellemző tulajdonságról beszélünk. Ugyanis ez azt jelenti, hogy minden 3. szembejövő pont nem olyan, mint amire számítunk. De személy szerint már azt is kétlem, hogy van olyan tulajdonság, ami adott nem felére jellemző. Ráadásul a legtöbb tulajdonság nem van vagy nincs, hanem erősebb/gyengébb mértékig megvan a személyiségében. De még egy adott tulajdonság is másképpen testesül meg. Béla romantikus, mindig hoz virágot a randira a párjának. Józsi is romantikus verseket ír a párjának. Pisti is romantikus ő szeret naplementét/csillaghullást kettesben nézegetni a párjával.

Akkor még nem is említettem azt ami egy cikkben részletesen le van írva. Biológia szempontból nem is könnyű meghatározni ki férfi és ki nő. [link] (Nem a buzikról/lezbikről szól a cikk, hanem tisztán biológia és csak érintőlegesen említi az előbbieket.)

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Egyik sem kulonb a masiknal.

(#5) Vakegérke válasza Lauda (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább az érzelemvilág, gondolkodásmód más. A nő bonyolult, a férfi egyszerű lélek.

A nők odavannak a romantikáért, ez rendben is van. Azokat a nőket vajon hova soroljuk be, akiket egy macsó pár perc alatt levesz a lábáról?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Lauda válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Embere valogatja. Szerintem nem lehet ezt igy egyik nemre sem kijelenteni, hogy ez ilyen a masik meg olyan. Mint hogy a no pl szereti a romantikat. Mar amelyik. Egyebkent rengeteg ferfi is szereti, csak ezt nem feltetlen fogja egy masik ferfinek elmondani, mert talan szegyelli is. Mindenhol meg lehet talalni ezt is azt is, csak keresni kell. ;) Szerintem.

(#7) buherton válasza Lauda (#6) üzenetére


buherton
őstag

Igen ma már mindenki az lehet, ami akar, de ettől függetlenül (még a feministák legnagyobb bánatára is) az alap nembeli jellemvonások általában meg vannak és egyszerűen szétválaszthatók.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Vakegérke válasza Lauda (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az viszont tény, hogy a nő bonyolult "szerkezet". Általában az érzelmeikre hallgatnak, logikus érveléssel nem igazán lehet őket meggyőzni, és ha valamit a fejükbe vesznek...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) buherton válasza Vakegérke (#8) üzenetére


buherton
őstag

Bírom az ilyen nőket, mert hiába mondasz nekik valamit, egyik fülükön be aztán a másikon ki, vagy ami rosszabb, hogy az egyik fülükön bemegy majd kiemel magában egy-két szót és csak az marad meg benne. Aztán persze néz rám boci szemekkel, hogy nem is azt mondtam... Ha ez kiderül, akkor a jó stílusomban felhívom a figyelmét erre, aminek után persze én vagyok rossz :) . Mondjuk én nem hagyom magam és szembeszállok bárkivel, akkor ha tudom, hogy igazam van.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) greenity válasza Vakegérke (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Általában az érzelmeikre hallgatnak, logikus érveléssel nem igazán lehet őket meggyőzni, és ha valamit a fejükbe vesznek...

Örülök neki, hogy általában írtál. Mert bizony van ilyen is olyan is.
Én alapvetően a logikus(abb)an gondolkozó nők közé szoktam magam sorolni, bár az elmúlt hónapok hetek alatt nagyon sokszor az érzelmeim és érzéseim miatt kiborultam, de néhány logikus érvelés helyrebillentett.

A témához: ez a szép az egészben a nő kiegészíti a férfit és fordítva. Azt az egyet kell megtalálnunk aki teljessé tesz, néha egészen hasonló néha teljesen különböző az illető.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Ghoosty válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Általában az érzelmeikre hallgatnak, logikus érveléssel nem igazán lehet őket meggyőzni, és ha valamit a fejükbe vesznek..."

Ez mindkét nemre teljesen jellemző, pl ebből élnek a marketingesek. De benézhetsz akármelyik intel vs amd vagy ati vs nvidia topicban. Jellemzően férfiak vannak és nem lehet meggyőzni őket logikus érveléssel, mert érzelmeikre hallgatnak.

(#12) buherton válasza Ghoosty (#11) üzenetére


buherton
őstag

A marketinget ne keved ide szvsz, mert ott agymosás és pszichológiai hadviselés megy. Logikus gondolkodású vagyok, de engem is képes berántani a gépszíj.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lám, lehet egy befejezetlen mondattal is vihart kavarni. :K

Igen, azt mondtam, hogy általában. Nem vagyok már fiatal, (és igen, általában) ilyen mentalitású nőket ismertem, ismerek. Bőven akadt kivétel is, de százalékos arányuk viszonylag kicsi.
Csuda tudja, hogy ez minek tudható be. Részemről a nevelést is hibáztatom egy kicsit, hiszen ezt a tulajdonságot nem a génekben hordozzák a nők. Amelyiket tipikusan lányként nevelik, bármilyen problémájukat megoldják helyette, önállóan még gondolkodniuk sem kell, annak egyenes az útja, hogy ilyen legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Ghoosty válasza buherton (#12) üzenetére


Ghoosty
őstag

Úgy könnyű kategóriákat felállítani, ha önkényesen kizárunk belőle dolgokat. Most érzelmek alapján döntesz olyankor, vagy sem? Ha igen, akkor rád is jellemző, ha nem, akkor nem.
Erre próbáltam utalni az első hsz-emben. Nincs egyértelmű határ, ami meghúzható.

Marketinget kizárod. Ha egy haverod győzköd egy általad kevésbé ismert téma irányába? A nagy többség nemtől függetlenül az érzelmeire fog hagyatkozni és a haver által ajánlott dolog mellett fog dönteni.

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerintem (és a hangsúly azon van, hogy szerintem) mindkét nem cselekszik érzelemből és logikusan egyaránt.

A logika a mindennapok része, hiszen például az alapján végezzük a munkát (legalábbis én). De csak logika alapján nem lehet élni, hiszen akkor társadalmilag nagyjából a középkor szintjén lennénk (vagy a Vulkán bolygón, kinek-hogy tetszik).

Ha pedig csak érzelmek alapján élnénk a mindennapokat, akkor egy munkahely lényegében orgiából állna (testileg nem is lenne rossz, csak érzelmileg).

Ahogy én látom, a baj akkor adódik, amikor a logika és érzelem találkoznak (márpedig a logika és az érzelmek mindenhol kéz a kézben járnak). Adott például két ember akik az érzelmek és a kémia alapján szimpatikusak egymásnak. De a logika mindezt meggátolja, hiszen lehet egyiküknek vagy mindkettőjüknek ott van a saját párkapcsolata és az ezzel járó kötöttségek (pl. anyagi egy közös lakás miatt). Ezáltal a logika meggátolja, hogy az érzelmek kiteljesedjenek és fordítva.

Alapesetben igaz a témaindító írás, miszerint a nők főleg érzelmek alapján, míg mi logika alapján működünk. Ám adott helyzetben könnyedén felborul a logika és érzelem kényes egyensúlya (feltéve persze, ha van egyáltalán egyensúly). Uff, beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16) buherton válasza Ghoosty (#14) üzenetére


buherton
őstag

Nincs egyértelmű határ, mert nem fekete-fehér, de én nem keverném bele, amit a marketingesek csinálnak. Mert az már görénység határán van néha. Normál ember közötti kommunikációban ilyen nem fordul elő.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Ghoosty válasza buherton (#16) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én nem a szélsőségesen görény dolgokra gondoltam. Nézz meg bármilyen reklámot, szinte semelyik nem a termékről szól, hanem arról, hogy milyen érzés azt a terméket használni.
Reggel pont hallgattam a rádióban. "Eddig nem akartam tengerpartozni, meg extrém sportolni stb. De ez az autó olyan szabadságérzetet ad, hogy akarok." (csak félig idézet, de azt sem tudom milyen kocsiról volt szó, mert csak egyszer említették.)
Ebben nem látok semmi görény dolgot, csak tömény érzelmet. Ha nem működne, nem használnák.

"Normál ember közötti kommunikációban ilyen nem fordul elő."

Konkrétan már futottam bele hasonlóba, itt a fórumban. Egy srác győzködött az "intel érzés"-ről. De baráti/ismerősi körben hányszor hallok érzelmi kötődést eszközökhöz.

-Milyen tabletet vettél és mennyiért?

-xy HUF volt, nem tudom milyen, de tök jó áron volt, mert ezt is tudja meg azt is.

-Jó de te ebből nem használsz semmit, nincs is olyan eszközöd amivel használhatod.

-De ez akkor is nagyon jó és tök megérte.

Rám ez alapvetően nincs hatással, de ugyanez elmesélve egy kevésbé műszaki érdeklődésűnek...

Másik dolog:

Gondolom, te is ismered azt a közvélekedést, hogy "minden nő a pénzre hajt". Na most ez tömény logika érzelem nélkül. Ez sehogy sem összeegyeztethető a "nők az érzelmek alapján döntenek" sztereotípiával. Valamelyiknek hibásnak kell lennie.

(#18) Vakegérke válasza Ghoosty (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

A pénz szeretete is érzelem, a csatolmány férfit pedig logikus, hogy el kell viselni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Ghoosty válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Ghoosty
őstag

Gondolkodtam rajta, hogy odaírjam zárójelbe, de megjött a "helyes" válasz. :)

(#20) saja


saja
tag

Érdekes írás. Szokásos minőségben :).
Ez jutott eszembe róla.

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#21) Vakegérke válasza saja (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

A minőség nem rajtam múlott, én csak tagoltam a szöveget. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Luck Dragon válasza Vakegérke (#5) üzenetére

Szép gondolat menet, de mi van akkor ha a nő nyíltan közli, "érezteti kívánalmát, szeretetét".Míg a férfi "játszik, flörtölget, kóstolgat, míg el nem dönti, tényleg felér-e a nő odáig, hogy elfogadja.." Vagy a túlféltékenykedés, határtalan érzelmi viharokkal felvértezett férfi. ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) petipetya válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ügyes csavar.

"nincs rá lezsóidő"

(#24) ivana válasza petipetya (#15) üzenetére


ivana
Ármester

De csak logika alapján nem lehet élni, hiszen akkor társadalmilag nagyjából a középkor szintjén lennénk (vagy a Vulkán bolygón, kinek-hogy tetszik). Inkább a vulkán bolygón, a középkorra pont az érzelmek túltengése jellemző a logika kárára, a befelé fordulás (mármint a tudományos érdeklődés hiánya), a vallás előtérbe kerülése stb. Pont a vulkániak emlegetik néha a saját "középkorukat" ami még hitelesebbé teszi a fajt, emberszerűvé.

Ha pedig csak érzelmek alapján élnénk a mindennapokat, akkor egy munkahely lényegében orgiából állna Érzelem != sexuális izgalom, az elsőnek lehet következménye a második, sőt akár fordítva is elképzelhető, de nem feltétlen jár együtt

Szerintem a logika és érzelem dolog túl van pörögve a határ a kettő között nem annyira éles van amikor elkülönül, de nem mindig

(#25) petipetya válasza ivana (#24) üzenetére


petipetya
nagyúr

Közben rájöttem, hogy a középkor helyett a puritán lenne a megfelelő jelző.

"nincs rá lezsóidő"

(#26) Vakegérke válasza ivana (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Szerintem a logika és érzelem dolog túl van pörögve a határ a kettő között nem annyira éles van amikor elkülönül, de nem mindig"

Tudom, hogy nem hozzám való, de szeretem!
Biztos hallottál már ilyenről. A logikus gondolkodás merő ellentétben van az érzelemmel, és ez tragédiák forrása lehet. Ha az illető logikusan gondolkodik, és az eszére hallgat, egy életen át fogja fájlalni döntését. Ha viszont az érzelmei győznek, valószínűleg hamar kiábrándul szerelméből, csalódik, élete egy időre vakvágányra fut.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) petipetya válasza Vakegérke (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

A párod gondolatai?

"nincs rá lezsóidő"

(#28) Vakegérke válasza petipetya (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ő már az angyalok között van. A lányomé.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) petipetya válasza Vakegérke (#28) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elnézést, sajnálom.

Tegnap sokáig keresgéltem a neten a témaindító írásból részleteket, mert szívesen olvasok női gondolatokat (és nem férfiak által írt "szerintünk mire gondol a nő írásokat"), hátha jobban megértem őket. De nem igazán találtam semmit, ezért jutottam erre a következtetésre.

"nincs rá lezsóidő"

(#30) Vakegérke válasza petipetya (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi baj, nem volt bántó a kérdésed. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) aggleány


aggleány
addikt

Jó kis iromány, csak rám egyáltalán nem igaz. :DDD

Általában én is a logikára hallgatok, mint greenity, de ez egy párkapcsolatban nem biztos, hogy jó döntés. Ha az ember szeretni akar, akkor szeressen mindenféle logika nélkül. Ha viszont csak jól elvan, és nem akarja azt, hogy megsérüljön lelkületileg, akkor hallgasson a logikára.

Én erősen agyvezérelt vagyok, ami az esetek nagy részében felettébb praktikus dolog, de szeretés témában nincs helye.

Engem nem érdekel, hogy a pasinak mennyi pénze van. Legyen annyi, mint nekem, hogy ne érezze kellemetlenül magát, de ennyi. Ha nincs saját lakása és kocsija, nem gond. Már abban az esetben nem gond, ha őt nem zavarja. Ha zavarja, akkor nincs önbizalma. :(

(#32) aggleány válasza greenity (#10) üzenetére


aggleány
addikt

Inkább legyél önmagadban teljes, és akkor találhatsz egy másik olyan embert, aki szintén az, és állhattok egymás mellett. Ne a másik feledet keresd, hanem a társadat. Ha a másik feledet keresed, akkor soha nem érezheted magad egésznek, amíg nincs meg, és mindig hiányozni fog valami.

(#33) greenity válasza aggleány (#32) üzenetére


greenity
aktív tag

Megvan a másik felem :) már több mint egy éve, csak most van egy nehezebb periódus nem a kapcsolatunkban, az tökéletes, az életünkben. Ideje lenne a közös önálló életünket elkezdeni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#34) aggleány válasza greenity (#33) üzenetére


aggleány
addikt

Értem. Ez jól hangzik. :K

(#35) Polllen válasza aggleány (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) Polllen válasza petipetya (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

A logika és az érzelem találkozásával nincs baj, ez a természet rendje egy érző és gondolkodó lénynél. A baj inkább akkor kezdődik, amikor a két oldal nem egyformán fejlett. És ez sajnos nagyon sok nőnél és férfinál így van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A bejegyzést író nő hozzászólása:

Az írásban a férfi és a nő teljesen tisztán, komoly kapcsolat reményében indul, semminemű elvárás, semmi kötöttség, de hosszútávra gondolkodik, tisztán és őszintén. Igen, egy bizonyos korig igenis gondolkodhatunk logikusan nőként és érzelmesen pasiként, de, és itt jön a de, amikor tapasztalatok sorain vagyunk túl, változik a megértés, változik a szemlélet és úgy gondolom, azt is látjuk és érezzük, amit addig nem. Magam is reálisan választottam partnereket (még ha az sokszor nem is úgy látszott :))) és igen, még most is inkább a realitás dönt, de az érzelmek egy nő életében, döntéseiben mindig is máshogy jönnek felszínre, mint egy férfiéban.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) petipetya válasza Vakegérke (#37) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akárhogyan is van, a témaindító írásban hatalmas igazság rejlik. Persze nem lehet ráhúzni minden esetre, de akkor is. Tudja mit beszél.

"nincs rá lezsóidő"

(#39) Vakegérke válasza petipetya (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Tudja mit beszél." Az én nevelésem, vér a véremből. :)

Folytatás is lesz. Ha minden igaz, ő fogja publikálni. Szerintem jobb, mint az első szösszenet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) petipetya válasza Vakegérke (#39) üzenetére


petipetya
nagyúr

Várom.

"nincs rá lezsóidő"

(#41) petipetya válasza Polllen (#36) üzenetére


petipetya
nagyúr

Illetve akkor is gond adódik, ha egy alapvetően logikus beállítottságú férfi az érzelmek sűrűjébe csöppen és ezt kell feldolgoznia, vagy éppen egy érzelmek alapján működő nőnek logikus döntéseket kell hoznia egy adott szituációban, miközben az érzelmek dolgoznak a lelkében.

Szerinted/szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42) Vakegérke válasza petipetya (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem elképzelhetetlen, hogy a férfi (nem tudván mit kezdeni a helyzettel) begubózik, a nő pedig pánikba esik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) ercsu4


ercsu4
csendes tag

Mivel még csak most regisztráltam és csak kóstolgatom a használatot, így remélem, jól csinálom. A folytatást ide írnám:
A feltétel nélküli szeretetet, hiszen ez mozgatja a világot, mégsem látjuk, mégsem érezzük csak egy-egy pillanatra. Ebből indultunk és életünk végén is ide térünk vissza, mégis az életutunk alatt többször elfelejtjük. Szeretni és szeretve lenni. Nincs más, ami mozgatja a világot. Lásd természet. A növény szereti a vizet, napfényt, levegőt, hát élvezi, ad, virágba borul, termést nevel, leveleivel megtisztítja a levegőt, lecsitítja a szelet, visszatükrözi a napfény szépségét. A növény nem gondolkodik, nem kérdez csak teszi a dolgát, éli az élhetőt és adja az adhatót. Csak állj ki a napfénybe, élvezd a fény melegét, világosságát! Csak állj ki a szellőbe és érezd a simogatását! Csak nézz a növényre és látod, milyen csodálatos, szakítsd le a gyümölcsöt és ízleld! Ugye, hogy mennyire egyszerű?

Egy férfi és nő egy kellemesen eltöltött este után csodálattal, szerelemmel néz egymás szemébe. Ez a csodálat csak egy pillanat, pedig örökké is tarthatna, csak hagynunk kéne, hogy eláradjon bennünk és átjárjon minket. De, és persze megint a de, a férfi dolgozni megy, a nő szintén az útjára. A férfi csak később dönt, hogy volt-e valami, ami megfogta a nőben. A nő pedig várja a férfi jelentkezését és minél később jön a telefon, felkeresés, annál elkeseredettebb, míg akár átlendül egy holtponton és akkor már nem is vágyik a férfira, hanem új hódítót keres. A férfiaknak idő kell, kinek több, kinek kevesebb. Egy érintés is elég, hogy a férfi szíve elrablásra kerüljön, de akár egy jól irányzott mondat is. Idővel viszont egyre nehezebb elválni a nőtől, egyre több dolog köt hozzá és egyre mélyebb az iránta érzett szeretet. Nem csak adja magát a nő, hanem igenis minden alkalommal hagyja magát meghódítani és hagyja magát szeretni, de azért néha jól esik az a piszkos, felejtsük el, hogy úriemberek vagyunk, ereszd el a hajam történet.:) Ettől még nem csökken az érzelem, hanem adunk egymásnak egy másik oldalt is, engedünk egy kis belátást a benső világunkba.

Tudom, hogy sokaknak az általánosítás nem tetszik. Egy pillanatnyi képről írtam és persze ez csak egy hirtelen gondolat, amit papírra vetettem. Örülök, hogy megmozgattam sokak fantáziáját. Érdekel, hogy ki, mit gondol. :)

(#44) petipetya válasza ercsu4 (#43) üzenetére


petipetya
nagyúr

"de azért néha jól esik az a piszkos, felejtsük el, hogy úriemberek vagyunk, ereszd el a hajam történet."

Ez alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#45) Polllen válasza petipetya (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az emberek neme nem befolyásolja közvetlenül azt, hogy valaki szívből vagy észből él.
De egy alapvetően logikus beállítottságú ember, fejlett érzelmi intelligenciával, tudja kezelni az érzelmek sűrűjét és alapvetően egy érzelem vezérelt ember is tud racionális döntést hozni, ha elég fejlett hozzá a racionális éne.

Az a logikusan élő ember, aki a hirtelen támadt érzelmekkel nem tud mit kezdeni, az érzelmileg fejletlen.

Közvetve természetesen megvan a "nemi" befolyásolás, hiszen egy pasi nem sír, erős, sikeres, a racionális énjét trenirozzák rendesen, az érzelmit elnyomatják vele. A lányok ellenben több érzelmet megengedhetnek maguknak, náluk az emocionális oldal jobban fejlődhet, a családi szerepből meg jön, hogy a racionális oldal kevésbé fontos. (nevelés és társadalmi elvárás)

Ha mindenkit egy szerepre nevelnek, olyan lesz, hacsak nem próbál meg magától kitörni ebből.

Azt gondolom, az lenne az egészséges, hogy mind a fiúk, mind a lányok mindkét oldalát (érzelmi és racionális) egyformán tudnák a szülők erősíteni, akkor lesz egészséges teljes felnőtt. Aztán mindenki maga eldönti, hogy az érzelmeire vagy az eszére hallgat, DE mindkét oldalon talál hasznos útravalót.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) ercsu4 válasza petipetya (#44) üzenetére


ercsu4
csendes tag

Az ereszd el a hajam dolgon azt értem, hogy mikor nem gondolkodunk, hogy mit szól a másik, nem finomkodunk, hanem egy megkívántalak odaadom magam póriasan vagy megkívántalak és nem finomkodom, meghódítalak a saját szám íze szerint. Magyarán a szex öröme és más semmi. :)

(#47) petipetya válasza ercsu4 (#46) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem, köszi. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#48) petipetya


petipetya
nagyúr

Mindenki válaszát köszönöm.

Mindegyik fontos. Ha valamire nem írok, akkor személyes érintettség is lehet a háttérben. Magamról, vagy még inkább másról nem szívesen beszélek (legyen elég ennyi).

Csak azért mondtam, ne higyjétek azt, bunkó vagyok. Sokszor az vagyok és vállalom, de itt és most nem erről van szó. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#49) Vakegérke válasza petipetya (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

A magánszféra szent, ez természetes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) PirosHello válasza Vakegérke (#49) üzenetére


PirosHello
senior tag

"A feltétel nélküli szeretetet, hiszen ez mozgatja a világot"
Feltétel nélküli szeretet szerintem csak egy anya részéről létezik a gyermeke iránt, más kontexusban nem hiszek benne.
Aki mégis hisz ebben, szerintem "önámító", vagyis becsapja saját magát azért, mert hinni akar benne.

A szösszenet jó, bár mindig tisztelet a kivételnek, akire ez nem igaz... :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Szösszenet
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.