Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az biztos, hogy meg 1-2 evig nem lesz minden mac Arm alapu. Ezt akkor is igy lenne, ha hirtelen lenne iMac-be, iMac Pro-ba valo sajat processzoruk is, mivel idore van szuksege a felhasznaloknak mig a kulcsszoftverek nativan elerhetoek lesznek. Foleg a szoftverfejlesztoket erinti ez a problema... marmint azoket, akik nem az Apple okoszisztemara fejlesztenek, de komoly Mac vasarlok (voltak).

Ez igy is lett kommunikalva a reszukrol. Marmint az hogy 2-3 ev alatt allnak at es kozben vegyesen jonnek majd x86-64 es ARM alapu gepek is.

Hardveresen gondolom most a kozepkategoria jon, vagyis iMac es legalabb a 16-os Macbook Pro, amik akar johetnenek ugyanugy az M1-el, vagy egy tuningolt M1-el, amin 32GB RAM van pl.

Erdekes lesz majd latni, hogy hogyan araznak majd, mikor az Intelnek semmi valasza nincs az M1-re, foleg nem azon az aron. Nehogy a vege az legyen hogy az Apple emel majd arat drasztikusan az M1 es utod szeriakban. Jobb lenne a helyzet, ha az AMD is megszorongatna laptop fronton az Intelt es kenytelenek lennenek komolyabban arat engedni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) moleculez válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Sokszor kitárgyaltuk már ezt... Szerintem nagyon erős kezdés volt az M1, a konszumer piacnak legalábbis, illetve tartalomgyártóknak. Devek egyelőre(!) szívnak vele l, de ez csak idő kérdése meddig. Én 1-2 évig nem kell, hogy leváltsam a macem, addigra kiforrja magát.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) #16820480 válasza moleculez (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erős kezdés volt, de szerintem ki is maxolták, amit azzal lehetett, és valami új kell majd a középkategóriába. Vagy dupla M1, vagy valami M2, ami akár nagyobb lapkamérettel jön, akár valahogy áttervezve, mert az a gyanúm, hogy ebben a chipben nem fog elférni már más (gondolok a max memóriaméretre, a kevés kijelző kezelésére, ami sávszélesség gondok miatt lehet, stb).

De lehet, hogy nincs igazam, majd kiderül hamarosan.

(#4) tasiadam


tasiadam
veterán

az m1 az nem egy olyan CPU csalad resze, ami skalazhato tovabb is? Marmint igpu teren tudom h skalazhato, de CPU magok teren valahol hallottam/olvastam, hogy 20x magig mehet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) moleculez válasza #16820480 (#3) üzenetére


moleculez
veterán

Skálázható az, pont ahogy mondod. :K Plusz a TDP kerettel is tudnak játszani asztali gépben.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) #16820480 válasza moleculez (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az kérdés, hogy ha kettőt tesznek egy gépbe, akkor mi lesz a kettő közti kapcsolattal. Nem véletlenül nem terjedtek el a dual-CPU designok, mert az interconnecttel vannak sebesség gondok. Legközelebb a jó megoldáshoz az AMD chiplet design van talán, de az sem igazi dupla CPU azért.

(#7) Tigerclaw válasza moleculez (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Talan meg ok is meglepodtek, hogy milyen eros lett, amivel nem csak a konkurens PC-ket hagyta allva, hanem a sajat jelenleg futo Intel alapu palettajat, gyakran extrem modon. Van olyan szoftver, amiben uj Mac Mini raver a Mac Pro-ra, mikozben az araik kozott nagysagrendi kulonbseg van. Talan ezert is tettek be limitaciokat, pl. a portok szamat csokkentettek es az egyszerre meghajtott kijelzok szamat is kettore korlatoztak, legalabbis hivatalosan az OS annyit tamogat.

A sikeres start miatt konnyen lehet hogy nagyobb keszlet ragadhatott bent a szokasosnal, bar szerintem, ha nem is a maganemberek, de a cegek felszivjak majd azt is, ahova az M1-es gepek meg nem nagyon illenek.

Kivancsi leszek majd az eladasi szamaikra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) tasiadam válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


tasiadam
veterán

En ugy tudom tesztekbol h az meg mindig tulzas h mindent IS tokeletesen csinal. De a sajat szoftvereik jol mukodnek, de azert nem fog az M1 render idoben odaverni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9) strogov válasza tasiadam (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Most annyira jól megy, hogy WinOnArm 2x gyorsabb M1-en mint a legjobb ARM alapú Surface-en.
Minden teszt alapján első generációhoz képest nagyon jó. Vannak hibák, de a power-intel váltáshoz képest ég és föld. Amiből van M1 verzió abból legfeljebb speciális esetekben lenne érdemes az intel-est megvenni, de időtállóság szempontjából akkor sem.

(#10) tasiadam válasza strogov (#9) üzenetére


tasiadam
veterán

Mondjuk valszeg nem is fog elszaladni velük a ló, hogy kap egy kicsi erősítést és máris verik rá a nagyobb erőforrásigényt, mint a win10-nél, hogy régen elég volt a 2 mag meg a 4gb ram, most megeszik 4 szálat meg 4+ giga ramot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem bánom, hogy ezen a fronton is eszközöl némi változtatást (külső) az Apple. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.