Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Annak az 1,8A-s ventinek lesz is hangja erősen :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Úgy látom, jó pár tekintetben olyanok a specifikációk, amik eddig egyetlen egy chipes kártyára sem voltak jellemzőek!
275W TDP? 1,8A-es hűtőventi? stb.
Nem semmi! :Y

(#3) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Jójó, de valahogy nem érezni az a "bizsergést" a levegőben, mint amire számítani lehetne...

Azt már látjuk, hogy nem lesz egy erő-menő, meg nem is fogyaszt keveset.
Sztem sokkal több fog múlni a programokon, mint magán a kártyán,már ami a sikerességét illeti majd...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#4) 64b0r válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


64b0r
aktív tag

Pont ez jutott eszembe nekem is. Újra eljön a hajszárítók kora... :))
Egyébként meg várjuk! (persze elsősorban azért, hogy letörje a ati kártyák árát :P )

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#5) torma99 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


torma99
aktív tag

A tdp az valami brutális...így egyben a játékszer felejtős is számomra :)

(#6) Angel1981 válasza torma99 (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy ezt a kártyát minden eddiginél több fan fogja "vizezni" - mondjuk érthető.... :)

(#7) Daczy


Daczy
aktív tag

ha a GTX 470 picivel jobb a HD 5850-nél, a GTX 480 pedig a HD 5870-nél(Ami valószínű), akkor az nv el fog szállni az árakkal, mint ahogy már volt/van rá példa..

majd meglátjuk, mi sül ki belőle :U

(#8) g@bo


g@bo
nagyúr

keresett cucc lesz továbbra is az 5850.... szép is jó is -vicc is- ez a fermi, de elmarad a g92 es féle boom. /gyk. 8800gt /

(#9) varsam válasza 64b0r (#4) üzenetére


varsam
őstag

Mindig csak a pletyka, unalmas már...
Szerintem a 350 és 450 eurós (plusz kereskedői haszon) ár nem igazán fogja letörni az ATI kártyák árait :(

Fogyasztásról ne is beszéljünk, egy jelenlegi felső kategóriás konfig fogyaszt ennyit kb, mi lesz ha ebből még egy két magos kártyát is összedobnak, 500W csak egy vga-nak :F

[ Szerkesztve ]

(#10) Arni90


Arni90
tag

Jó kis fogyasztása lessz :Y

(#11) schwanz válasza varsam (#9) üzenetére


schwanz
tag

Két GPU-s változat ebből aligha lesz :B

Szvázi tag

(#12) P00By


P00By
nagyúr

Meg az áram, az is szivárog.

(#13) Sn00k


Sn00k
veterán

hova, hova emelik a memók nagyságát, lassan már egy VGA karin több lesz a RAM, mint a gépembe:(

3njoy the Lif3

(#14) Abu85 válasza varsam (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV stratégiájában nincs hely a két GPU-s kártyáknak. Csak a körülmények szülték a GTX 295-öt. A GT200 valójában a Dual-RV770 ellenfelel lett volna annó, csak kevés volt ellene. A GF100 is a Hemlock ellenfele, csak szintén kevés. Most az is probléma, hogy a fogyasztás ellehetetleníti a dupla GPU-s megoldást.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Nem is olyan drága ha belegondolok hogy vga, és hajszárító is egyben.

Azért az nem semmi hogy 20W csak a ventije, ilyen VGA-t se veszek soha.

(#16) antikomcsi válasza schwanz (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig lesz, és akkor majd megint olvashatjuk a "hú mennyit eszik" hozzászólásokat. :U Kicsit uncsik már, mert alapjáraton alig fog enni, játék közben, meg nem a fogyasztás az elsődleges szempont.

Inkább örüljünk az árnak, ami még mindíg drága, de mégse 650 euró, amiről itt beszéltek egyesek. Nem az nv fogja drágán adni, hanem, ahogy Abu is mondta a hiánygazdálkodás lehetőségeit kihasználó kereskedők.

Fogyasztása meg az asus "szörnyetegeinek" is van jócskán, én mégis boldog lennék velük.

(#14) Abu85

Ezt akármennyire is erőlteted, nem igaz.

Az rv770 a gt200 al egy időben jött ki, de mivel a radeonnak esélye sem volt labdába rúgni, a kényszer szülte a 4870x2-t.

[ Szerkesztve ]

(#17) lorenzen válasza Lacika001 (#15) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azért az nem semmi hogy 20W csak a ventije, ilyen VGA-t se veszek soha.

Ááá, meg kell várni, hogy másodszor is átnevezzék. Addigra jelentősen csökken a fogyasztása, nő a teljesítménye és a megbízhatósága.

Egy második, magyar atomerőműhöz befektetőtársakat keresek. "Biztos piac" jeligére várom az jelentkezéseket. (A fiúk már szóltam, kezdhetik az alapozást.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem lesz hiány a GTX 480 -ból mivel ahhoz nem csak egy tesztprogramban (ami nem is game)kéne jobbnak lennie határozottan a HD5870 -nél. Legalább is az eddigi morzsák alapján sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) keIdor válasza antikomcsi (#16) üzenetére


keIdor
titán

Akkor az 5970-et mi szülte?
7950GX2-t mi szülte? Izom volt az X1950XTX?
9800GX2-t mi szülte? Izom volt a 3870 X2? (nem nem volt az, ezért bukik ez az elmélet)
GTX-295? ;]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Robi BALBOA válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

275w-ot fogyazt a kari, 20w-ot a venti :Y , mennyivel pörög majd az a venti 10k-val?!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#21) Abu85 válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem érted a Seet Spot lényegét. De most elmagyarázom ugyanazt, amit ezerszer leírtam. Az R600 után a stratégia annyiban változott, hogy az AMD eldöntötte, hogy a csúcskategóirába nem fog egy nagy GPU-t tervezni, hanem két kisebb felsőkategóriás lapkával fog versenyezni. A HD 3000 sorozat már ezt a filozófiát követte. Kiépítették az egész stratégiát, és azt követik máig. Jön egy 200-350 mm^2es lapka, ami elstartol a felsőkategóriában, majd erre pár hónap késéssel jön a dupla GPU-s verzió. Ezzel gyakoraltilag nem csak egy extra chip tervezérétől menti meg magát a cég, hanem, attól is, hogy nem kell szopnia az 500+ mm^2-es gyártási problémáival. Az NV szerint ez a stratégia nem jó, így ők továbbra is egy 500+ mm^2-es chippel fedik le a csúcskategóriát. Láthatod, hogy az RV770 mérete feleakkora a GT200-nak, azaz egy kategóriával gyengébb, de a GT200 ereje nem volt akkora, hogy ez a különbség kijöjjön, így az NV két héttel a megjelenés után egy drasztikus árcsökkentést kezdet. Eközben már készült az AMD X2-es megoldása, ami három hónappal később meg is jelent. Az NV is készített kényszerből egy GTX 295-öt, ami három hónapig gyártottak is. [link] - ha tervszerű lenne az NV dupla GPU-s stratégiája, akkor már a HD 4870 X2 idejében megjelent volna a lapka, és nem csak a marketinghez használták volna.
A GF100 esetében ugyanez jött elő. Ennek a lapkának a csúcskategória meghódítása a fő területe, csak a Hemlock-hoz nincs meg a teljesítmény. Ehhez képest a sokkal kisebb Cypress ellen lesz megint a küzdelem. Míg a fogyasztás miatt a dupla GPU-s Fermi gyakorlatilag lehetetlen, de az NV nem is akarja, nekik az eredeti elképzelés lenne a jó, mégpedig a GF100-zal verni a Hemlock-ot. Nyilván a tervezett 2 GHz-es shader órajelnek a töredékét sikerült hozni, nem tudnak teljes értékű lapkát kiadni, tovább a késés is nagyon fáj a piac szempontjából. A múlt évben leállított projekteket már meg sem érdemes említeni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Joci10


Joci10
őstag

Techpowerup fórumos link pár képpel (előzetes teszteredmények is - bár nem tudom, mennyire lehetnek valósak):
[link]

(#23) Gyula84


Gyula84
veterán

Most azon a 20w-on kell fennakadni, aki ilyen kártyát vesz az számoljon következményekkel. :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#24) moha21 válasza Gyula84 (#23) üzenetére


moha21
addikt

Én a Fermiből a ventire leszek kíváncsi, mit tudhat az. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Sicilian


Sicilian
addikt

Na, akkor várom Március 26.-át.Aztán kiderül az igazság... :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#26) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ép ésszel ki fogja megvenni ezt a cuccot.
Milyen hangja lehet, te jó ég...

(#27) bartucc


bartucc
addikt

Szörnyeteg lesz ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28) Pepe78


Pepe78
senior tag

Senki nem gondol az energia árakra.
Marhára melegedni fog az NV új szériája de a 10%os gázáremelés így nem lesz érezhető annyira. A fűtés 20%-át biztosítja a VGA....
Nekünk van ez csinálva! :)) :)) :))

(#29) Cyberpunk válasza varsam (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Magasnak magas a TDP érték, de ez csak a maximális fogyasztás azt se feledjük.
Játékban sosem fog 275W-ot zabálni durva is lenne. Esetleg Furmark-ban elképzelhető hogy meglehet majd csípni ezt az értéket.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) rup1u5 válasza moha21 (#24) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Csak oldallap nélküli gépekben lesz szabad feltolni 100%-ra a ventit, mert zárt ház esetén a vákuumtól behorpad a gép oldala. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#31) Lacika001 válasza Abu85 (#21) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Ha 2 GHz volt a tervezett órajel akkor valami tényleg nagyon nem jött össze, mert így hogy 1200-on megy az szinte olyan mintha a Hemlock-ból kihagyták volna az egyik GPU-t :D

(#32) moha21 válasza rup1u5 (#30) üzenetére


moha21
addikt

LOL!! :DD Nem tudom sok csodaventilátorral találkoztam már, de ilyet még nem láttam, azért mondtam kíváncsi vagyok nagyon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Hat igen ahogy Sandra Bullock mondta a pusztító filmben : Ezt jól leszívtuk!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Chosen


Chosen
addikt

Hangos, drága, éhes. Miben lesz jó ? :(

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát ezek a kártyák nem sok vizet fognak zavarni a vga piacon. Btw. valami kisebb teljesítményű dx11 chipet nem akar gyártani az nvidia?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Puma K válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Én is arra várok, hogy közép, és felső-közép kategóriában kidobnak valami ütőképeset, jó teljesítménnyel, alacsony fogyasztással... :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A Fermi-s kártyák dobozában nem egy ajándék játék lesz, hanem egy villanyszámla-kedvezmény kupon, valamint egy arany fokozatú támogatói igazolás a villamos energiaipartól! :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38) _Orbi_ válasza atti_2010 (#33) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Majd a fermi fogja leszívni az elosztódat. De annyira, hogy amikor nekiállsz vele játszani, akkor még a ki/be kapcsolóban az a kis lámpa is ki fog aludni :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az adatokat elnézve az NV-nél megint egy FX szintű megbeszélést tarthattak a Fermi befejezése után :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) #97544192


#97544192
törölt tag

ha egyszer lesz ilyen vga-m, egy percet sem lesz rajta gyári hűtő, az szent... kíváncsi leszek a hangjára. 50 dba? esetleg 70? :D

(#41) Khan13


Khan13
senior tag

Már nem azért, de miért kell ekkora fogyasztásokkal dobálózni? Ha tényleg 270W VGA, 130W CPU, stb lenne a valós érték, akkor 1kW tápok is lassan kevesek lennének otthonra... Ehelyett egy csúcsgépbe is elég egy 400W-os táp (normális minőségű). Még soha nem láttam olyan tesztet, ahol ezek a TDP értékek előjönnének, pedig nem tegnap óta érdeklődöm a hardverek iránt. Egy korábbi tesztben olvastam, ahol összehasonlítgattak fogyasztásokat, és számolgatták, hogy mennyi esik egy adott hardverre, és kb fele-negyede volt a teljes kihasználtságú fogyasztása a megadottnak. Linket ne kérjen senki, nem tudom már hol olvastam, de talán itt ph!-n is volt ilyen.

Remélem a következő verziója a Fermi GPUnak már jobb lesz (kisebb fogyasztás, nagyobb órajelek), bár azért így se tűnik gyengének!

(#42) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Attól, hogy 1,8A-es a ventije, attól még nem muszáj porszívónak/hajszárítónak lennie. Minden a vezérlésen múlik. Az venti szerintem sosem fog 30%-nál többet pörögni, de legalább tuningnál lesz benne tartalék. Akik meg most hüledeznek meg rögtön paksért kiáltanak a 225W meg a 275W láttán, hát csak nézzék meg a legutóbbi tesztben a GTX295 és a HD4870X2 fogyasztását. Nyáron meg kijönnek a rev2-vel, alacsonyabb fogyasztással (GTX280--->285 váltás, vagy 60W-ot csökkent a tdp, magasabb teljesítmény mellett) és/vagy magasabb órajelekkel, 512 cuda core-ral.
A GTX480 ára meg legrosszabb esetben is alulról nyaldoshatja a HD5970 árát. Fölé nem mehetnek mert ők is tudják, hogy nem lett meg a kellő kraft. Árháborút meg nem nagyon fogunk látni, a GTX470-et beárazzák a HD5850 fölé, a GTX480-at meg a HD5870 fölé (+ a szokásos fizesd meg a cuda-t, physx-et, stereo 3d-t sarc). Majd talán ősszel lehet valami árcsökkentés, amikor kellő mennyiségben jönnek majd ki a középkategóriás fermik, meg a rev2-es GTX475-ök/GTX485-ök.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#43) pmheros válasza Chosen (#34) üzenetére


pmheros
senior tag

az nv -s batman -ban 800fps

nem vagyok tökéletes

(#44) WesTM válasza Ricco_hun (#42) üzenetére


WesTM
senior tag

Fél éves lemaradással illett volna normális kártyát összerakni szerintem, nem az utolsó pillanatban butítani összevissza...

A fogyasztás pedig szerintem elfogadhatatlan, és ezt ne magyarázzák a rossz kihozatallal, ha minden rendben lenne is ugyan ennyit enne...

Nem akarom elkiabálni, de inkább ne csináltak volna semmit... :(((

(#45) #97544192


#97544192
törölt tag

lol hogy bevagytok sz*rva a fogyasztástól... láttátok már, hogy mennyit esznek az atik? :D

(#46) Abu85 válasza #97544192 (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5970-től is ránk jött a cifrafosás. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Killing válasza #97544192 (#45) üzenetére


Killing
addikt

Igen, ~100W-al kevesebbet.
GTX480 vs. 5870

Abu: És futotta a villanyszámlára vagy adott támogatást az AMD? :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#48) Daczy válasza WesTM (#44) üzenetére


Daczy
aktív tag

elfogadhatatlan? :F

sokan úgy értelmezik ezt a 300W os fogyasztást, mintha valami iszonyú nagy bűn lenne... kb ha otthon világít nálatok 5 lámpa, már az több, vagy körübelül 300W...

(#49) moha21 válasza Ricco_hun (#42) üzenetére


moha21
addikt

De nem valószínű, hogy azért raktak bele ekkora teljesítményű ventit, hogy az 30%-on menjen...Idle-ben persze mehet lassabban, de volt már dolgom pár ventilátorral és ez brutális teljesítmény. Meg aki ilyen karit vesz nyilván nem idle-ben netezget, hanem játszik is, ott meg bizony pörög. Persze, lehet nagyon jó ventilátor a teljesítménye még nem biztos egyenesen arányos a hangjával.

(#48) Daczy : Igen, ha a régi fajta izzót használod, ennyi erővel mosógéphez, villanybojlerhez vagy szalagfűrészhez is lehetne hasonlítani a teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) Killing


Killing
addikt

Tényleg, ehhez lesz valami fogyasztás csökkentő megoldás hogy visszaveszi az órajeleket mint az AMD-nél?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.