Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lauda válasza <Adamsky> (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem zuhant volna le, akkor mar lenne valahol nyoma a gepnek, vagy a rajt utazo utasok kozul valaki adott volna jelet magarol.

(#52) cskamacska


cskamacska
addikt

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#53) beast27


beast27
senior tag

Látta valaki a szellemhajó c. filmet? Kb ugyan ez történhetett a repülővel is ;]

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#54) <Adamsky> válasza Lauda (#51) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Honnan tudják, hogy nem a szárazföld fölött zuhant le? Vagy - tudom ez nagyon meredek, de - valahol letették a gépet, az utasokat likvidálták, mert a géppel egyéb tervük van a gépeltérítőknek.
Ez a már "tudnunk kellene, hogy nem zuhantak le, ill. élnek az utasok" szerintem gyenge indok. Miért nem lehetett ezzel a nyilatkozattal megvárni a kutató hajókat, amelyek meg tudják erősíteni, hogy mit is találtak az Indiai-óceánba?

(#55) Lauda válasza beast27 (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Lattam, nincsenek jo emlekeim rola. :DDD

(#56) sziku69


sziku69
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a vége, de nagy valószínűséggel egy rosszul kivitelezett gépeltérítésről van szó.

(#57) sziku69


sziku69
senior tag

[link]

Magyarországnyi területet átvizsgálni több ezer méteres mélységben, azért nem semmi. Feltételezve hogy valóban a megfelelő helyen keresik. Lehet majd találnak mást is, ami még érdekesebb. Talán egy Ufo bázist. :)

Ja a másik. Az al-Kaida. Már vártam, hogy előhozzák őket.

Néhány hozzászólás a cikkhez.

"Jó, mondjuk másfél év múlva megtalálják a két fekete dobozt. Mi az esély rá, hogy tudnak kinyerni belőle adatokat?
Azt írták pár napja, hogy Perthtől délre találtak egy repülődarabot. Azzal mi lett?
Az nyilvánvaló, ha a transzpondereket kikapcsolták, akkor is látszódnia kellene a katonai radarokon egy ilyen tárgynak. Ezzel mi a helyzet?
Az ausztrál kormánynak miért elemi érdeke ennyi pénzt beleölni ebbe a műveletbe? Nem gyanús ez?
A Boeingnek, mint gyártónak elemi érdeke lenne, hogy meglegyen a gép. Ők miért kussolnak?
És végül: miért tudják ennyire pontosan, hogy hol kell keresni a gépet?"

"Ezek a kérdések mar meg voltak válaszolva a lekozlesekben, hosszú lenne most 55 nap eseményére itt visszamenni...
Amiről talán az origon nem volt szo, hogy nem Ausztrália fizeti csupán a keresést, hanem a keresésben részt vevő nemzetek sajat maguk álljak azt ( miközben szidják őket egyesek, ezt ne felejtsék ...).
Ausztrálianak azert fontos az ugy, mert az o partjainál tűnt el, s mint a Príme Minister mondta, tartoznak ennyivel a hozzátartozóknak ...
.
A Boeing nem kussol! Mint gyártó, nem is vehetne részt a kutatásban...,tekintve az érdekellentétet.
De mi köze a Boeingnek ahhoz, hogy egy általa gyártott gep erősen letért az útvonalról, manuálisan kikapcsolták rajta a transzpondereket es ha műszaki hiba lett volna, nem repül meg 7 órát..küzdve az elemekkel...
.
Miért nem azt kérdi, hogy miért 4 órával az eltűnés utan kezdtek egyáltalán keresni?!
Vietnam mar 17 perccel azután jelezte Malajzianak, hogy nem lepett be a légterébe ..
Milyen légvédelem az, ahol 3 katonai radar is jelzi a gep visszafordulasat, de se nem jelentik , se nem küldenek ra vadászgépet?!
Ha küldtek volna ra vadászgépet, akkor most nem kellene száz millio dollárokert keresni. Mert vagy földre kényszerítik, vagy addig kísértek, amíg lezuhan, s akkor tudnánk hol van ( utóbbi tobb ízben előfordult...)."

"Követem az eseményeket, nem csak az origon, hanem külföldi portálokon is, de ezek nem lettek annyira túlbeszélve, hogy teljesen megnyugtató válaszokat kaptunk volna rá.
Én azért említettem a Boienget, mert talán nekik a legnagyobb érdekük az, hogy meglegyen a fekete doboz, ők tudnának a legnagyobb hasznot hajtani belőle.
Aztán a fő kérdés még mindig maradt, azaz mi alapján sejtik ott a gépet, ahol keresik? Miért nem 2000 kilométerrel errébb, vagy arrébb? Meg volt olyan mendemonda is, hogy egy pasi tisztán látott a Maldív szigeteken egy alacsonyan repülő maláj gépet, ami pont beleillett az adott idő intervallumba is. Ezt úgy nagyon sehol sem cáfolták."

"A pasi nem "malaj gépet " látott, csak egy hangos, alacsonyan szállót, ami üdülőövezetben természetes.
Masreszt hitelt érdemlő- e az a tanú, aki azt mondja " biztos nem hidroplan volt, mert azt mar láttam " :)
Aki összetévesztene egy hidroplánt egy jet- tel, miért kene vele egyáltalán foglalkozni s cáfolgatni ?!
.
Kb, 5-6 hete ismeretes az Inmarsat brit telekommunikációs műholdas cég elemzése, mely a géptől származó 7 Ping jel alapján ( utolsó aznap reggel 8:11- kor) megrajzolva egy észak - deli ívet matematikai számítások ( s doppler effektus alapján ) a deli, Indiai óceánra tette az eltűnés helyszínét ( mint laikus nekem így jön le ) .
Mivel a Malaysian Air nem fizetett elo GPS szolgáltatásra, így a pontos helyet ok sem tudjak..
Itt van ket régebbi cikk/ video, hogyan álltak elo a mostani helyszínnel :
.
http://physicsbuzz.physicscentral.com/2014/03/how-did-inmarsat-really-find-flight.html
.
http://www.reuters.com/video/2014/03/25/how-uk-firm-helped-flight-path-riddle?videoId=299111995&feedType=VideoRSS&feedName=Business&videoChannel=5&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+reuters%2FUSVideoBusiness+%28Video+%2F+US+%2F+Business%29
.
De az " Inmarsat" ot beütve a keresőbe, kidob kismillio cikket,,,
.
A külföldi portálok különösen nagy részletességgel rámentek az ügyre, 24/7, helyi tudósítók, elemzők tömkelege, hogy mar csak a kapitány kéményseprőjenek a macskája nem volt meginterjuolva...:))
Ami késik, nem múlik..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.