Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

"Kényszer gyógykezelik" kap egy beutalót egy szanatóriumba, és ott is marad.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) HuMarc válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is ezt gondolom. Gyogyósként nem lehet felelősségre vonni, de élete végéig otthonban fogják kezelni. Az állam, tehát az általa megölt emberek költségére...

(#3) Cyberpunk válasza HuMarc (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megölni nem lehet valamit kell csinálni, de jelen esetben ez nem áll fent. Szóval bérelt helyük van a sitten.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) finest


finest
őstag

Az ittas, vagy módosult tudatállapotban elkövetett törvénysértések általában kevésbé súlyos megítélés alá esnek. Nem kell rögtön elmebajra gondolni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) HuMarc válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy értem, hogy közvetetten az általa megölt emberek hozzátartozói fizetik ki az ő ápolását. Egyébként azt végképp nem értem, hogy ha valaki olyan agykárosodást szenved, hogy a saját nevére nem emlékszik, akkor miért nem opció az elaltatás.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cyberpunk válasza finest (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az elkövetés pillanatában milyen volt az álapota. Most ez a téma itt, hogy akkor beszámírltható volt, de megsérült ô is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) Cyberpunk válasza HuMarc (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja, de ugyan ez van más esetben is. Sôt te, meg mindenki fizet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) finest válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


finest
őstag

Igen, ezt nem is tudtam! A tette súlyától megmarhult, vagy megsérült a feje?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) Cyberpunk válasza finest (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Részlet kérdés.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az a cinkes, ha valaki egy ilyen után maradandóan amnéziás lesz. Kiesik neki mondjuk egy év. Egyik nap arra kel, hogy a kórházban fekszik a saját ágya helyett, és előző nap állítólag éppen ámokfutott. o.O

(#11) sziku69 válasza finest (#8) üzenetére


sziku69
senior tag

Mondjuk azt, hogy megsérült a feje, valami bevérzése lett, vagy hasonló, és már nem lehet beszámíthatóként kezelni. Szóval nem tudom, hogy ilyenkor mi az eljárás. Szerintem is bezárják, a gyogyósok közé.

Ezt olvastátok már?

(#12) HuMarc válasza sziku69 (#11) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha jól tudom, már elítélték, és a fellebbezését is elutasították, szóval azt, hogy megúszná, erősen kétlem. Bár nem ismerem a norvég BTK-t.

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry


Lenry
félisten

tegyük fel, hogy a spanyol vonatbaleset nem szándékos volt, és nem ülünk fel minden médiafasságnak.
kifejtés itt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) sziku69 válasza Lenry (#13) üzenetére


sziku69
senior tag

Most csak példaként hoztam fel, mert pár napja történt. Vélhetően, fékrendszer hiba, illetve a váltó hibája okozhatta együttesen. De gondolom ez később ki fog derülni.

Azt próbáltam meg felvázolni, hogy ha valaki, bizonyítottan tömeggyilkos, de a gaztett közben olyan fejsérülést szerez, melynek folytán nem lesz beszámítható állapotban. Na akkor mi van.

(#15) beefjeez válasza Lenry (#13) üzenetére


beefjeez
senior tag

+1

(#16) Lenry válasza sziku69 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

jah, persze értem, csak a tisztánlátás kedvéért írtam be, egyébként a felvázolt téma érdekes :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) sziku69 válasza Lenry (#16) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, és életszerű is lehet. Mivel nem egy pókerasztal körül zajlanak az események ilyenkor :)

HuMarc: Én is úgy tudom, hogy elítélték a mészárost. Ha meg gyogyósok közé zárnák, akkor meg "véletlenül megcsúszna" a felső emeleten, és földet éréskor szörnyethal. Egy ilyen ember inkább fanatikus barom, minthogy gyogyós.

[ Szerkesztve ]

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Börtön + gyógykezelés.

Bár nem tudom egy szétpacsmagolt agyból ki és hogy állapítja meg, hogy beszámítható volt -e.
Persze vasutaséknál van alkalmassági vizsgálat. Tehát feltételezhető, hogy az volt.

De amúgy mennyi az esély minderre? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) EmberXY válasza sziku69 (#11) üzenetére


EmberXY
addikt

Ettől a kényszergyógykezelés dologtól mindig kinyílik a bicska a zsebemben..
Ha valaki arra képes, hogy embereket megöljön, arra is legyen képes, hogy a büntetést elviselje.
Az áldozatok számára sem igazságos, hogy a tettes gyakorlatilag nem kap semmit, sőt néha még ki is engedik, ha a kezelésnek vége...
Véleményem szerint bárki vagy bármi öl embert, annak nincs helye a Földön (élve), legyen az akár 5 éves gyerek vagy "nem beszámítható" egyéb cselekvőképtelen egyén, állat vagy bármi egyéb...
Sajnos a halálbüntetés eltörlése és a gyenge BTK miatt a bűnözés szinte kiváltság, hiszen a büntetés végrehajtása során eltartjuk a bűnözőket, és arany életük van. Különb kajákat kapnak, mint amit sok kétkezi munkás megengedhet magának.
Az állatokat is elaltatják, ha gyilkolnak, ők miért nem kapnak gyógykezelést?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#20) sziku69 válasza EmberXY (#19) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem olvastam utána, mit ír a BTK. A bejegyzésben leírtak, sajnos lehetnek életszerűek, és bizonyára már fordult elő hasonló eset. A lényeg, hogy a bűncselekmény/ek elkövetésének pillanatában még bizonyítottan beszámítható, és szintén bizonyítható (akár videó, akár hangfelvétel által) hogy ő követte el. Viszont a végén olyan sérülést szerez, hogy már utána nem beszámítható, szintén bizonyítottan.

Valószínű hogy diliházba kerül, de épp ezért érdekes.

(#21) EmberXY válasza sziku69 (#20) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván "nem büntethető" az állapota alapján, ilyenkor nem valószínű, hogy bármi egyéb körülmény figyelembe vehető, mert értelmetlen, főleg, ha az állapota végleges.
A véleményemmel csak arra akartam utalni, hogy szerintem ugyanúgy büntetni kéne az ilyen embereket is, hiszen az áldozatai is ugyanúgy halottak, mintha (az elkövetés után is) normális ember követte volna el a cselekményt.
Mivel a büntetés "nevelő" célzatát nem tudnák felfogni és kezelni, így csak a halálbüntetés jöhetne szóba.

Up the Irons!

(#22) sziku69 válasza EmberXY (#21) üzenetére


sziku69
senior tag

Az emberi érzelem, főleg a halottak hozzátartozóinak részéről, nyilván a halálbüntetést részesítené előnybe.

Akkor mi van, ha az elkövető, végleges kómába esik. Akkor élete végéig gépen tartják?

(#23) EmberXY válasza sziku69 (#22) üzenetére


EmberXY
addikt

A kómából elvileg fel lehet ébredni valamikor, így az sem végleges állapot (tudomásom szerint)... Viszont ha az agyhalál beáll, onnan kezdve semmi értelme életben tartani, tudomásom szerint ilyen esetben le is szokták kapcsolni a gépeket, hiszen az ember gyakorlatilag (véglegesen) halott, a szerveket pedig felhasználják.

Up the Irons!

(#24) sziku69 válasza EmberXY (#23) üzenetére


sziku69
senior tag

Így talán, halálában, valakivel jót is tesz egy szervátültetéssel.
Ámen :)

(#25) EmberXY válasza sziku69 (#24) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha egyáltalán így lesz, nem ismerem a konkrét történetet, csak általánosságban írtam, hogy ez szokott lenni a helyzet, nyilván bárkivel, aki agyhalott.

Up the Irons!

(#26) sziku69 válasza EmberXY (#25) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez ebben az esetben, csak egy kitalált helyzet. De a valós életben is előfordulhatna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.