Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Neten már 850$-ért szeptember közepére ugorhat bárki.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) amanoba


amanoba
őstag

hosszú idő óta először várok egy nokia mobilt! :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

" mely Nyugat-Európa legfőbb piacain és az Egyesült Államokban nem kerül forgalomba."
Ez az srácok, csak így tovább

(#4) callmeakos válasza Ricardo (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt én sem tudom hova tenni mit akar a Nokia kezdeni ezzel a stratégiával... :F

All→M8

(#5) Depression


Depression
veterán

Gondolom azért, mert nem akar a wp7 nyomdokaiba lépni: hatalmas marketing ára mellett közel 0 részesedést szerezni.
Az n9 az eddigi legszebb és legjobb nokia számomra. Kár, hogy már indulás előtt letettek róla.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Nordic válasza Depression (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akár oda is írhatta volna a cikkíró az első mondatba, hogy" A Nokia első és utolsó MeeGo Linux alapú mobiltelefonja" ...na jó ez gonosz volt.

hito: Nem hiszem, hogy ennyi lesz a hivatalos ár(legalábbis sehol nem láttam még hivatalosat), de ahogy a finneket ismerem lesz pofájuk legalább 600 dodóért kínálni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7) JR.CSé válasza amanoba (#2) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 én is így érzek.Kíváncsi vagyok h mit tunak kihozni belőle.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#8) Depression válasza Nordic (#6) üzenetére


Depression
veterán

Fogadjunk, hogy nem lesz 600$?
Leginkább azért, mert a cikkben az szerepel, hogy ahol $-ral fizetnek, ott nem lesz kapható. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Nordic válasza Depression (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mellesleg igazad van :DDD

Akkor lesz pofátlan mondjuk 600 eurós ár(legtöbbször úgyis egy az egyben átváltják), de minimum annyi lesz mint egy új iPhone kezdő ára debütáláskor, csak itt nem lesznek kedvezményes szolgáltatói árak.

[ Szerkesztve ]

(#10) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

hype, hype, hype...

amúgy remélem jól fogadja a piac és talán belefeccölnek még a meegoba :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11) hito válasza Nordic (#6) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, én sem hiszem, de hogy most ennyiért lehet hozzájutni az biztos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12) >-48-<


>-48-<
aktív tag

De nagyon kéne nekem ez a cucc. Sajnos nem az én pénztárcámra találták ki.
A videók alapján tuti kis masina lesz pedig. Persze így hogy előre bejelentették, hogy nem terveznek hosszútávon a rendszerrel, valószínűleg a buherátorok is kevésbé találják majd vonzónak. Pedig számomra egy készülék értékén sokat dob, ha szét lehet hackelgetni...

#!

(#13) LA_COSTE válasza callmeakos (#4) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Lehet, hogy később bevezetésre kerül ott is, csupán tesztelés jelleggel adják ki az adott térségekben.

(#14) debrejo válasza >-48-< (#12) üzenetére


debrejo
senior tag

Két dolog is a mellett szól, hogy nem lesz drága: a Nokia új árazási politikája, és hogy alig pár piacon jelenik meg. Nem fognak kapkodni érte az biztos. Pár hónapot várni kell és úgy megvenni. Nyakam rá hogy jóárasítani fogják, viszonylag gyorsan, hacsak nem már eleve jó áron jön piacra. Hosszú idő óta ez az első Nokia, amit én is szintén várok. Még a Mango-nál is jobban tetszik a rendszere.

(#15) hito válasza debrejo (#14) üzenetére


hito
nagyúr

A második érv inkább ez ellen szól. Kicsi, kevés piac => nagyobb árrés. Ráadásul a használt ára se fog hamar zakózni szerintem (nemzetközi használt piac, pl. e-bay), mivel kevés régióban lehet kapni, ergó megy majd a licitháború.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16) debrejo válasza hito (#15) üzenetére


debrejo
senior tag

Akkor szólna ellene ha kapkodnának érte, ami nem fog megtörténni, legalábbis biztosan nem olyan szinten mint mondjuk egy almáért vagy a galaxyS-ért. Ez a telefon nem fogja megváltani a finneket, sőt, inkább bukta. Nekik. Nekem/ünk még bejöhet :) Mindenesetre várom a kezdőárát, túlárazva remélem nem lesz.

(#17) hito válasza debrejo (#16) üzenetére


hito
nagyúr

Na ezt nagyon rosszul gondolod. Kapkodni fognak utána, méghozzá nem is akárhogy. Csak olvasgass egy kicsit a m.aréna N9-es híreivel kapcsolatos hozzászólásokban. Még a megveszekedett Nokia gyűlőlők is elismerően nyilatkoztak a készülékről. Menni fog ez, én mondom :K

Azt nem mondtam, hogy az N9 fogja kihúzni őket a kulából, de hogy népszerű lesz az biztos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#18) Karma válasza hito (#17) üzenetére


Karma
félisten

Nekem mondjuk nem egészen világos, miért várod és várják páran mások messiásként ezt a rendszert, különösképpen látatlanban. Még geekek körében se, szerintem keverik a Maemo árnyékával.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#19) debrejo válasza hito (#17) üzenetére


debrejo
senior tag

A geek-ek körében biztosan népszerű lesz, mint írtam nekem is bejön, év végén cserélnék telefont és eddig ő a befutó, illetve a Mango (márka mind1). Remélem karácsonyig kiderül a rendszerről minden.
De a vásárlóerő gerincét nem e típus adja...Majd kiderül :R

[ Szerkesztve ]

(#20) hito válasza Karma (#18) üzenetére


hito
nagyúr

Messiásként azért nem, de való igaz, hogy várom. Amellett, hogy üdítő színfolt lesz az unalmas droidplanétán a Meego, potenciál is van benne rendesen, kiindulva a Maemo-ból. Én személy szerint a Maemo utódját látom benne (jobb híján, mivel azt parkolópályára tették), és eddig az volt a kedvenc rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21) CharlieDrop válasza hito (#20) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyetértek, ezért várom, én is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22) RaveForce


RaveForce
veterán

sokat nem kérhetnek egy olyan készülékért, aminek a további támogatottsága és programellátottsága erősen kérdőjeles...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) Rav3n02 válasza RaveForce (#22) üzenetére


Rav3n02
senior tag

A támogatottság másodlagos, vegyünk példának egy Motorola supportot.

A programellátottság szerintem annyira nem kérdőjeles, az előzetes hírek alapján a piac közepes a vásárlók erős érdeklődéssel fogadják. A fejlesztett programoknak pedig csak minimális százalékát biztosítja a gyártó, ugyanis a Meego szintén nyílt forráskódú. Tehát az eladásokkal egyenesen arányos lesz a programellátottság is...szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Karma válasza Rav3n02 (#23) üzenetére


Karma
félisten

PROTIP: ez nem az a nyílt forráskódú MeeGo, hanem a Nokia Maemo alapja átszabva erre a UI-ra. Hogy mennyit nyit majd ki a forráskódból, később derül ki.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25) Rav3n02 válasza Karma (#24) üzenetére


Rav3n02
senior tag

én bele sem merek gondolni, hogy teljesen zárják a rendszert, mert akkor végük van :(

(#26) CharlieDrop válasza Rav3n02 (#23) üzenetére


CharlieDrop
veterán

programellátottságram van egy app, ami röccenésmentesen futtatja az android appokat :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) Karma válasza Rav3n02 (#25) üzenetére


Karma
félisten

A rendszer mentségére, szerintem az, hogy a platform nyílt forráskódú-e vagy sem, nem befolyásolja különösebben az alkalmazásfejlesztőket.

“All nothings are not equal.”

(#28) Rav3n02 válasza Karma (#27) üzenetére


Rav3n02
senior tag

igaz, a lényeg, hogy én nem tartok a programellátottság hiányától ;]

(#29) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Én kíváncsian várom a modell érkezését, drukkolok, hogy talpra álljon a Nokia.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#30) fordfairlane válasza >-48-< (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze így hogy előre bejelentették, hogy nem terveznek hosszútávon a rendszerrel, valószínűleg a buherátorok is kevésbé találják majd vonzónak.

Érthetetlen, hogy minek hozták ki.

x gon' give it to ya

(#31) =Mentor= válasza RaveForce (#22) üzenetére


=Mentor=
őstag

De imádom amikor valaki a levegőbe beszél... A Nokia tovább fogja fejleszteni a MeeGo-t ebben egészen biztos lehetsz (sehol nem nyilatkoztak olyat ami ezt cáfolná), sőt amennyiben kedvező fogadtatásra lel még az sem tartom kizártnak, hogy pár éven belül átveszi a WP7 helyét mint fő oprendszer a Nokiánál! :))

>-48-<:"Persze így hogy előre bejelentették, hogy nem terveznek hosszútávon a rendszerrel"

Nem tudom honnan vetted, de az utóbbi 1-2 hónapban én ennek pont az ellenkezőjét olvastam...!

Az árazásról annyit, az Ihpone 4 400 ezres nyitóárát lehetetlen lenne überelni xD Szerintem 130-140 ezer körül fog nyitni, ami aztán hamar esni fog.

:U

[ Szerkesztve ]

(#32) RaveForce válasza =Mentor= (#31) üzenetére


RaveForce
veterán

pár éven belül átveszi a WP7 helyét mint fő oprendszer a Nokiánál

pár éven belül Nokia? :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) CharlieDrop válasza =Mentor= (#31) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de, nyilatkoztak, volt is videó róla

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) RaveForce válasza CharlieDrop (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

haggyad, mi csak a levegőbe beszélünk.. :DDD
de ő sose:
Az árazásról annyit, az Ihpone 4 400 ezres nyitóárát lehetetlen lenne überelni xD
:DD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) Inarus válasza =Mentor= (#31) üzenetére


Inarus
addikt

"Az árazásról annyit, az Ihpone 4 400 ezres nyitóárát lehetetlen lenne überelni xD "
- Szakadjunk már le a Kis Jóska sarki géesem "lehúzlak" kategóriájú árazását! Ha bárhol bárki megemlíti a Nokia árszabását, te csak ezt tudod előhúzni a tarsolyodból...

(#36) zsirfecske válasza =Mentor= (#31) üzenetére


zsirfecske
addikt

úgy legyen, a nokiának csak így lenne esélye, wp7-tel besüllyed a többi tucatgyártó közé :(

(#37) hito válasza zsirfecske (#36) üzenetére


hito
nagyúr

Az még mindig jobb mint a lámasággal kitűnni, mint most ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38) DemonDani válasza Inarus (#35) üzenetére


DemonDani
addikt

Valamelyest nem alaptalan.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#39) cskamacska válasza =Mentor= (#31) üzenetére


cskamacska
addikt

"pár éven belül átveszi a WP7 helyét mint fő oprendszer a Nokiánál" Képzelem mikor az első arra épülő telefont nem merik piacra dobni a világ nagyobb részén.. :(((
Ami azt illeti, nem tudom ezt hogy képzelték, hogy fog ez a rendszer életben maradni, ha nem terjesztik minden lehetséges módon? Milyen szoftverellátottsága lesz, ha nem terjed rendesen? Samsung Bada szegény sem tud sokmindent felmutatni ezen a téren, pedig azért annak komolyabb startja volt tavaly. :(
Vagy erre a rendszerre is WebOS(persze, következő körben már a BlackBerry OS-hez nyúlnak..) programokat fog majd portolgatni kínjában a keménymag, ahogy a Maemonál tették? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#40) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Én is nagyon várom, de még szerintem nagyon keveset tudunk róla, azt ne feledjük hogy ez egy Nokia ahol az ördög a részletekben rejlik, a remény hogy talán jól seggbe rúgja az androidot (pl nálam) izgalommal tölt el. Nem értem miért nem adják ki fehérben is, szerintem elképesztően szép lenne azzal a szép fekete kijelzőjével

Cseberből vederbe

(#41) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

" a remény hogy talán jól seggbe rúgja az androidot "

Arra még gyúrni kell egy picit. Mondjuk a normális hozzáállás segítene. Jelenleg azonban a WP 7 a fő vonal, így egy darabig marad még réteg OS

(#42) Depression válasza Ricardo (#41) üzenetére


Depression
veterán

Az átlag felhasználóknak minimális igényei vannak app-ok szempontjából. Az android is hiába tud mindent, és lehet vakvilágba változtatni rajta bármit is, mégis a HTC szárnyal egyetlen felületnek köszönhetően.
Nekem sincsenek már túl nagy igényeim app-ok szmepontjából, viszont a rendszer és a telefon is videók alapján annyira, de annyira megtetszett, hogy szeretném kipróbálni. Sőt, rendesen lázba hozott.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) Ricardo válasza Depression (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Sokan vannak így ezzel, ezért sem értem a Nokiát, miért nem nyomja jobban. sok veszteni valója nincs vele, egy próbát bőven megérne.

(#44) Depression válasza Ricardo (#43) üzenetére


Depression
veterán

Dehogy nincs mit vesztenie.
Az el nem adott készülékeket is le kell gyártani, szállítani, ugye a nagyobb mennyiség miatt új gyártósorokat építeni, vagy a régebbieket átállítani. Ezek iszonyat nagy pénzek.
Kb. olyan ez, mint amikor az iPhone nem volt kapható, csak néhány országban. Aki akarta idehaza is beszerezte, de az almának ez nem került semmibe. A Nokia meg a másik oldalról támad, ott, ahol olcsóbbak a reklám és bérköltségek, a telefonok árai viszont elég magasak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) fordfairlane válasza Ricardo (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez valami alibi projekt lehet, ki kell hozni, hogy valaki(k) érezze, nem volt hiábavaló a fejlesztése. Viszont Elop nyilatkozataiból és abból, hogy a legfejlettebb piacokon árulni sem fogják az is látszik, hogy véletlenül sem számítanak semmiféle sikerre. Sőt, így elnézve, mindent megtesznek azért, hogy véletlenül se rúgjon labdába a WP7 mellett, de ez már konteo.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#46) Ricardo válasza fordfairlane (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Túl sok pénzt buknának ha véletlenül jól sülne el és vevőket venne el a WP7 készülékektől. :U

(#47) fordfairlane válasza Ricardo (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Aláásná a Microsofttal való együttműködést, ez biztos.

x gon' give it to ya

(#48) plus44


plus44
veterán

ha használni nem is, de kipróbálni mindenképp ki fogom. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.