Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ha nincs árvíz.....

(#2) djsunny


djsunny
aktív tag

Szuper, a DRAM memóriák ára így is az egekben van és akkor még ez is rátesz egy lapáttal. :O

(#3) BandiHUN válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


BandiHUN
veterán

A probléma nem is a "katasztrófákkal" van,hanemhogy szeretik úgyfelejteni az árakat...kamatostul kell a vevőnek megfizetni mindent,ami történik,sőt...és ez sajnos minden másnál is így van,nemcsak a memóriáknál...kib...drága lett a PC a "katasztrófáktól" függetlenül is,eljutottunk a 20évvel ezelőtti időkbe újra,hogy egy használt autó árába kerül egy korszerű konfig,egy gémer gép árából,főlegha monitort is venni kell,abból már igen jó használtkocsit kapni...
Jó lenne a 10 évvel ezelőtti átlaghelyzet,hogy 2 havi fizuból kornak megfelelő álomgépe volt az embernek,2 havi spórolásból meg egy korrekt gépet össze lehet rakni.Most a különféle "elszállások" nélkül sincs így.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4) JordyG


JordyG
tag

Ez se új hír...Múlthét közepei. Más írások szerint nagyobb kár nem keletkezet, és már folyik a gyártás.

Felvetődhet a kérdés, hogy 2-3 nap fél gőzzel is, csak egy hír esetén robbanthatja az árakat.

Az árak kicsit még tovább emelkednek, és az Apple meg a Samsungnál kuncsorog.

(#5) JordyG válasza BandiHUN (#3) üzenetére


JordyG
tag

Az árakon túl a fizetésekkel van a nagyobb baj. Ha annyit keresnének az emberek mint átlag EU-ban akkor ez sem jelentene problémát, és nem asztalt verné az idegtől aki betervezi a gépet és mikor meglenne a pénz az árak már másfélszer többe vannak. Csoda, hogy elmenekülnek az emberek.
Ennél tovább nem mennék, de elég csak az aktuális vizes vb-re figyelni, máshol ennyi pénzből 6x rendeznék meg, ez a pénz soha nem fog megtérülni.

(#6) Dare2Live válasza BandiHUN (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"2 havi fizuból kornak megfelelő álomgépe volt az embernek,2 havi spórolásból meg egy korrekt gépet össze lehet rakni."

Mért nem így van? ;]

más: 1993fele egy 486DX2-66 8mb ramos gép ára kb 180.000Ft volt 14"es jobb tán SVGA? monitorral. 500.000Ftért már simán vettél egy panellakást.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) totron válasza BandiHUN (#3) üzenetére


totron
addikt

Nem túlzod el egy kicsit? Nem vagyok képben, csak kérdem.

(#8) actival63


actival63
aktív tag

300 Ezres átlagkeresetből lehet félrerakni egy jó gépre.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Jóvan'. Nem tudtam, mi hiányzik még az SSD, és memória áraknak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) -Skylake- válasza Dare2Live (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem nem errol beszel es egyebkent en is abszolut egyet ertek vele. Nem erzed kicsit problemasnak, hogy egy pl gtx1060 es 1080TI kozt gyartastechnologiailag konkretan semmi kulonbseg, arban meg 3X annyiba kerul a nagyobb ? Nem azt mondom, hogy legyen minden ingyen, de a szamtech lenyege pont az lenne hogy terjedjen es mindenkinek hozzaferheto legyen. Ehelyett valoban az van amit a srac mond, ha ossze akarok rakni egy gepet ami a kovi 5-6evre le van tudva, perfiferiakkal kb fel millaba jovok ki es ez nem egy gamer gep hanem egy altalanos felhasznalasra szant gep. Nem erzed gaznak, hogy egy kibaszott mobilban 130ezert wqhd OLED van, asztali monitorban meg egy szar wqhd ips dragabban indul ugy, hogy amogott nincs semmi csak maga a panel ? Szerintem ez full nevetseges. Meg eleg sokminden mas is szamtechben. Atlagos BD film 40-50GB, atlagos SSD 50gigara vetitve 6-7ezer forint. 7 ezer forintba kerul TÁROLNI egy filmet. Szerinted ez normalis ? Az a baj, hogy a szamtech hw resze kurvara lemaradt. Gyartunk FHD-4K filmeket mar telefonnal is, de nincs megoldas a normalis tarolasra. Orrba szajba toljak ki a jatekokat, hogy huuu ez milyen grafika stb es ott tartunk, hogy nincs az a VGA ami biztonsaggal visz barmilyen gamet 4K-ban, meg az 1080TI se 3kiloert, de nezz korul milyen monitorok jonnek ki jatekra. 4K 144HZ, mond el mi a faszom ertelme van, ha egyszer nincs hozza vga. Millio +1 ilyet lehetne mondani, csak nincs kedvem estig irni ezt a hszt. Szanalmas, ahol a szamtech ipar tart es egyebkent en nem is ertem, hogy mit akarnak elerni, vagy mi az irany...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) JordyG válasza actival63 (#8) üzenetére


JordyG
tag

A probléma, hogy ha ennyi lenne az átlag akkor nem nyavajognának az emberek. Jó az 80-nak is. A nagyobb többség jó ha annyit visz haza havonta, az 50e-ért rabszolgáskodókról nem is beszélve.
Ezeket az összegeket a milliókat kereső többségében politikusok és a milliárdokat elkummantók összegéből hozzák ki.
Egy CBA-ba ma úgy vesznek fel külső közvetítőn keresztül, hogy be kell jelentkezz aktív álláskeresőnek, a fizud felét számlára a másikat borítékban kapod, és nem mehetsz táppénzre és nincs szabadságod. Illetve lehet, de egyikre se jár egy peták se.
Ez a nagy valóság, nem az amit X Y és Z mond, hogy így dübörög. Ja annak a pár száznak akik ezekből a kihasznált emberekből élnek.

Ma Magyarországon azaz ember aki a fizetéséből félre is tud tenni, az ritkább mint a fehér holló. (olyan fizetésből amit az átlag kap)

[ Szerkesztve ]

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Na akkor az így így is magas ram árak még drágulnak.

(#13) Televan74 válasza AxBattler (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Megyünk konzolt venni.Aztán abból is hiány lesz és annak is növekedni fog az ára! ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Pug


Pug
veterán

Hat most nem irigylem a Micronnal a Quality/Sales rep/CSR emberkeket.... Ez nem picit szopo a cegnek... :(

(#15) #52588800 válasza Televan74 (#13) üzenetére


#52588800
törölt tag

Elég egy "bányász" matrica rá és már is elfogyott.

(#16) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Ez a duma annyira unalmas már... Nem kell ez a bújtatott emelés, szimplán mondják ki emelünk és kész. Az egész memória kartell egy szánalom, szemét banda.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#17) Dare2Live válasza -Skylake- (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez mindig is így volt. Uaz a die lehet 100 is és 500$ is. Az 1060 1080TI amúgy nem uazt a diet használja.

"a szamtech lenyege pont az lenne hogy terjedjen"

Cég (AMD, NV) szempontjából lényeg a profit. Oda fogja belőni az árat, hogy a lehető legtöbbet keresse vele. Ha ez 500$ akkor oda. Ha 50$ akkor oda.

Igen egy jó gamer gép 5-6évre az belenyal a félmillába. És ha 5-6évre megvan a hobbid félmillából akkor had mondjam neked azt, hogy egy rohadt olcsó hobbid van.

"Atlagos BD film 40-50GB, atlagos SSD 50gigara vetitve 6-7ezer forint. 7 ezer forintba kerul TÁROLNI egy filmet. Szerinted ez normalis ?"

Szerinted normális az aki a BD filmjeit SSDn akarja tárolni?

"Orrba szajba toljak ki a jatekokat, hogy huuu ez milyen grafika stb es ott tartunk, hogy nincs az a VGA ami biztonsaggal visz barmilyen gamet 4K-ban, meg az 1080TI se 3kiloert, de nezz korul milyen monitorok jonnek ki jatekra. 4K 144HZ, mond el mi a faszom ertelme van, ha egyszer nincs hozza vga."

Megteremti az igényt neked, meg a fogyasztói társadalom szép rétegének. Én köszönöm elvagyok FHD ill 2560*1080al ahol az 1070 kb minden játékban hozza a 60fps. Nekem ennyi bőven elég. És vszeg az 1070el ki fogok húzni 5-6évet.

"es egyebkent en nem is ertem, hogy mit akarnak elerni, vagy mi az irany..."

Minnél többet akarnak keresni, minnél jobban élni. Ezért fejlesztenek ahogy bírnak, kreálnak újabb igényeket, hogy megvedd.... Ez a kapitalizmus egyik fő sarokköve. Az egyik fő ok ami miatt az elmúlt 100+évben technologiailag többet fejlődtünk mint az azt megelöző 10.000évben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) pengwin válasza Dare2Live (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Idehaza...
De pl. nézd meg a TPU-n milyen VGA árakat írnak: [link]
250-350 dollárért felső kategóriát adtak, 650-ért a csúcskártyát kaptad meg.

Most meg 1000$ egy Titan, és a bányászok miatt 400-500 euró (500-600$...) egy RX 480.

16GB DDR4 RAM ugyanabból a fajtából (Corsair Vengeance Low Profile) amiből 2 éve DDR3-at vettem meg jó 35-40%-kal drágább.
Pedig a DDR4 már nagyon nem új technológia, és az adott 16GB-os kit is csak 2133MHz-es, vagyis a DDR4 legalja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19) Dare2Live válasza JordyG (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Egy CBA-ba ma úgy vesznek fel külső közvetítőn keresztül, hogy be kell jelentkezz aktív álláskeresőnek, a fizud felét számlára a másikat borítékban kapod, és nem mehetsz táppénzre és nincs szabadságod. Illetve lehet, de egyikre se jár egy peták se.
Ez a nagy valóság, nem az amit X Y és Z mond, hogy így dübörög.
"

nem tudom ez hol van, de azt javaslom, hogy huzz el NYi irányba minnél gyorsabban. Ennél az 1200 euro nettoért dolgozol MCDonaldsba is fényévekkel jobb. Igen szabadság is van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Dare2Live válasza pengwin (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ahogy írtam. Amíg így is elkapkodnak mindent addig ez lesz. Ez többek közt attól függ, hogy van e rá pénz. És mivel mindent elkapkodnak kijelenthető, hogy van.

Ez a bányász örület meg remélhetőleg lecseng, mert na ez tényleg megborított mindent. RX 580 pl nincs mert akármennyi jön, még emelt áron is azonnal megveszik. Ha nagyker kap 300at akkor annyit visznek el azonnal, ha 1000et akkor annyit. Agyrém.

Amúgy itt is megvan a ciklikusság, de mire új fabok beindulnak és beindul a tömegtermelés és lejjebb nyomodnak az árak addigra már 2020 lesz... sött lehet 2021. pl samsung. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) Fred23 válasza tranceplanet (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Az egész memória kartell egy szánalom, szemét banda."
:K

Viszont megtehetik.

Pug: Pedig szerintem igaza van, ezek tuti kartelleznek!

[ Szerkesztve ]

(#22) Pug válasza tranceplanet (#16) üzenetére


Pug
veterán

Egy szakértő hozzászólását hallhattuk a témában... :W

(#23) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Minerek egyik kedvence RX580. AMD 199&229$os MSRP ár.

Jelenleg bányászok miatt 500$ alatt kb nem kapni. :Y [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) Krugszvele válasza JordyG (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Arról nem mi tehetünk, hogy a környezetedben 80 ezret keresnek az emberek.
Én a hétvégén egy társaságban voltam, ahol bruttó 500k alatt senki sem keresett, mégsem mondom, hogy 500k az átlagkereset.

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Kapacitást bővítés vagy ár emelés, ebből tessék választani. :U

Megígérem hogy pár évig nem veszek sem SSD-t sem memóriát, hogy másnak is jusson.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Elég sok tényező növelte mostanság az IT árakat.
Ami a legzavaróbb hogy a normalizálódás az vagy sehogy vagy csak igen lassan következik be.
legjobb példa erre a HDD-k ára, ahol kb mostanra jutottun el arra a pontra hogy ismét lehet venni 15e környékén 1TB-os winyót.

Nem nagyon hiszek az összeesküvés elméletekben de, elképzelhető hogy annyira megugrottak már a fejlesztési költségek lépcsőként hogy az alap kereslet által generált bevétel nem termelte már ki a fejlesztést a termék életciklusa alatt így megtolták az árakat burkoltan.

Cikkez kapcsolódva, azért a elég durva hogy egy ilyen "kis" gyár kiesése miatt máris robbani akarnak az árak, pedig nem hiszem hogy akkora hiány lenne hogy a globális gyártói kapacitás 5%-nak kiesése kb 2-3 hétre ekkora kárt okozna.
Azt mondanám hogy ez inkább a modern kor hiábja amiben az információ szinte késés nélkül terjed és felül mindneki egyből a hype vonatra a hírt értéke,nagysága,jelentőségétől függetlenül.

(#27) erer1000 válasza Dare2Live (#19) üzenetére


erer1000
őstag

Csak egy példa, MÁV mérnök MSC bruttó 400-715k 5-10 év tapasztalattal. De ez 2019ig +30% al meg lesz emelve

Tehát 520-930k bruttó

1600-3100€ brutto
És ez nem verseny szféra hanem állami.

Ha akar az ember , itt is meg tud élni, és nagy munkaerő hiány van így is.
Nyilván nem a boltos áru feltöltő és a mosogató fog a legtöbbet keresni.

Másik hogy azt mindig elfelejtik hogy idehaza milyen jól meg lehet élni további 150-160 országhoz képest. Van 10-15 hasonló és 15-20 jobban elő ország.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) Kisgépkezelő válasza actival63 (#8) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az a baj, hogy a 300-as átlagfizuból még lejönnek Európa legmagasabb adói és a végén lesz belőle nettó 170. Az meg azért nem túl veretes.

(#29) tranceplanet válasza Pug (#22) üzenetére


tranceplanet
addikt

Röviden leírtam, mit gondolok erről az egészről. Szívesen meghallgatom a véleményed, nyitott vagyok az okfejtésekre.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30) bteebi


bteebi
veterán

Mindenki nyugodjon le a p*csába. A tűzvész utáni árvíz már úton van... :U

Amúgy baromi idegesítő egy ilyen eset, de tényleg előfordulhat. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mi szennyezte el az egészet, és hogy azáltal konkrétan menthetetlenek-e a waferek - a sztori szerint elvileg igen. Mondjuk ha a legyártott, szennyezett waferekből nem is tudnak kapásból termékeket előállítani, a szilíciumot akkor is újra fel tudják használni (legalábbis szerintem), ami azért csökkenti a veszteségeiket.

#3: "2 havi spórolásból meg egy korrekt gépet össze lehet rakni"

Nyugat-Európában ez még most is így van, nem kell aggódni :)) ;).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) Televan74 válasza erer1000 (#27) üzenetére


Televan74
nagyúr

Menj a Tescoba dolgozni,vagy egyéb kisker egységhez! Kihajtják a beledet is,egy kis alamizsnáért! :U
Ne az állami szektort említs ahol a lézengésért és pofavágásért is jól fizetnek,és még jutalmat,meg Erzsébet utalványt osztogatnak.Mehet nekik a wellness hétvége,de ki vannak akadva ha egy napra bezár az áruház. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) JordyG válasza Dare2Live (#19) üzenetére


JordyG
tag

Nem ott dolgozom, a magam ura vagyok, beteg vagy 20 éve :)) nem voltam, szabadságra meg akkor megyek amikor nekem tetszik :DD annyi időre (akár hónapok, mivel szerződéses alapon dolgozom adottan egy-egy munkára) amennyit jónak látom, hogy kell. 41 évesen meg már törnöm sem kell magam, bár sosem tettem, én választom meg mit vállalok el. :D A 6-14 - 14-22 - 22-06 :O beosztást nem nekem találták fel.
(Szerencsére mivel elég öntörvényű vagyok, a nekem való parancsolgatás már a katonaságnál sem jár sikerrel nem, hogy közrendbelitől. Márpedig az ilyen helyeken elégé úgy kezelik szerencsétleneket ahogy még a rabszolgákat se, nálam egy beszólás után menne a szájba vágás és bevágnám a fagyasztóba hűsölni. Néha elfog az indulat, ha hallom milyen hangnemben és módon beszélnek itt-ott vásárláskor, és megfordul, hogy odalépek és szájba kenem, de ezzel csak annak ártanék akit szidnak. Így türtőztetem magam, de időnként .. a te jó anyád, hogy még mindig a sarki bordélyban rázza... van-t odaeresztek. Hatása kb., hogy amíg odébb kullogok addig csönd lesz, de a pénztár felé, már megint vonyít a köcsögje.)

De akad olyan ismerős akinek nincs sok lehetősége és képesítése :( így jobb nincs az 50 makinál az is jobb és nem a segélyért sorba álló fajta, hanem munkához szokott dolgozni akaró, így jelentkezett. Hát ott a cégnél elmondták neki, hogy így megy, hozzátéve előnye a boríték, hátránya, hogy robot, bár pihenője és karbantartási szünete még azoknak is van, na neki nem lehet. :W (Mondtam neki, hogy még gondolata se legyen rá, még ő is talál sokkal jobbat..) Külföldre nincs miből mennie, és fél is, na meg a Magyaron kívül mást nem karattyol, de sok helyre az is bőven elég lenne.. tudnék is segíteni benne, de ő nem. ha már ide született akkor itt szenved. :W Így maradt. Nem is ment oda. Aldi-s lett többért, normális-abb emberibb körülmények. (Négy hónapja van ott, emberhiány miatt bele kilóg, heti 1 szabadnap, ha összetudják hozni, és bőven túlórák, de 220-at kap nettó és számlára + egyéb) és akkora a vigyor a képén, hogy fél Európát beterítené. Tehát elmondható, hogy a hazai üzletlánc hárombetűse mennyit ér... Nem csak drágább mint más helyek, de béréhenceket tartva gazdagítja miniszterelnökünk saját és barátai zsebét.
'' Hogy hol, CBA üzletei ahol + egyéb ahol ez a külsős cég mozgatja a dolgozókat, és mint látható sokan vannak akik így dolgoznak, mert nincs más lehetőségük.''

Nettó 1200 Euro, nem rossz hazai viszonylatokban, de én a Mekibe már kajálni is csak ritkán járok, inkább főzök itthon ha van idő. Dolgozni meg a fentiek miatt egyébként se. Az én koromban és tevékenységemnél mint kereset már heti szinten is kevés lenne ha nem csinálok hónapokig semmit, csak vegetálok. Akár élhetném a nyugdíjas éveimet, már most, de nem, mert nem ilyen vagyok, valamint a foglalkozásom kortalan. De az emberek többségének aktív éveiben kell megkeresni, egy otthonra, gyerekre, ételre egyébre valót, és többnyire ott ahol születik ország.

(#33) JordyG válasza erer1000 (#27) üzenetére


JordyG
tag

Ez mind szép és jó, és igaz is. Viszont a lődörgő fiatalok többségéből akik az érettséginél vagy még addig se jutnak mi várható? (származástól függetlenül)

Ha akar... ez sem feltétlen így van. Hiába akar valaki tanulni, hogy jobb életet biztosítson magának, ha nincs miből elindulnia, és még az alapokat se tudja befejezni.

Belőlük vagy csavargó, vagy kulimunkás, takarító (nem szakképzett), konyhai kisegítő, árufeltöltő stb lesz, vagy ne adj isten, kábítószer terjesztő, rabló.
Mert aki egyetemet végzett Mérnők és hasonló, a tetejébe még jó kvalitású szakember lesz, vagy várhatóan az lesz, nem nagyon fog maradni, sok esetben már ahogy kilép az iskolából levadásszák őket külföldi cégek.

Az aki itt maradt mert itt a család, gyáva elmenni, egyéb neki agyvérzésig kell dolgoznia többszörösen ember felett, mert valakinek azt is el kell végeznie amire nincs ember, így annak kell aki ott van. Nem meglepő, hogy lassan 50-55 év lesz az átlagéletkor, mert elpatkolnak a túlhajtott emberek. Így meg kereshet 3000 Eurót, ha még elkölteni se tudja, mert nincs rá ideje.

Esélyesen így meg tud élni, de vajon tényleg él? vagy csak Duracell és amikor lemerül, eldobják és jön a következő, ha van, ha nincs akkor sz.pnak a megmaradtak.

Ma már azt is tudjuk, hogy mindenből meg lehet élni, csak az nem mindegy, hogy hogyan. Aki az 50 rongyából másfél hét után kifogy mert kifizeti (ez is nagy szó) a számláit és marad 5 ropi kajára 30 napra, az pont tesz rá, hogy még 150 országban esetleg szarabbul élnek. S az is biztos, hogy nem itt szaporítja a karaktereket, hanem az arca a kezében van, hogy hogyan lesz a következő 3-4 hét.

(#34) pengwin válasza Krugszvele (#24) üzenetére


pengwin
addikt

Kicsit többen keresnek 80 ezer körül, mint 500 ezer felett, és ezt jó lenne végre belátni az itteni buborékban létező embereknek is.
Itt PH!-n sok az informatikai, műszaki vagy egyéb természettudományos területen dolgozó tag, akik messze átlag felett keresnek már kezdőként is, és az ismeretségi körük is ilyen helyzetben van, de néha jó lenne kinézni ebből az eléggé apró buborékból.

Van olyan ismerősöm, aki nemsokára befejezi a PhD-ját, és jelenleg 120 ezerért tanít az egyetemen.
Olyan is van, aki felsőfokú angol és felső/közép szintű német nyelvtudással, piacképes mesterdiplomával keres 150 ezer nettót napi "8" (értsd: inkább 10) órában, IT szektorban. Csak azért, mert Kelet-Magyarországon van a munkahelye.
Ez az általános a magyar valóságban, nem az, hogy egyesek jól megvannak már kezdőfizetésből is. És ez még csak nem is végzettség-, vagy tanulmányi eredmény-függő, mert pl. én is átlag felett keresek IT szektorban, holott csak egy angol-történelem szakos BA diplomám van, pont olyan mint ami a fent említett két ismerősömnek is. Csak ők még jobban is tanultak és szereztek magasabb végzettséget is.

És az nem megoldás, hogy az ilyenek, mint te, beböfögi, hogy aki 80 ezerért dolgozik, az induljon el nyugati irányba.... :U
Nagy szarban lennénk, ha mindenki kivándorolna, aki megteheti.

Üdv, pengwin

(#35) s.bala31 válasza JordyG (#5) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen Németországban, Ausztriában, Angliában stb. nincsenek szegények mindenki kőgazdag, ott mindenkinek félmilliós számítógépe van:) Sok ismerősöm él külföldön évek óta, de még egyik sem lett milliomos az ottani munkájából, fizetéséből. Vagyis árufeltöltők, konyhai kisegítők, felszolgálók ott sem tartoznak a felső tízezerhez. Volt olyan is közöttük aki mínuszban zárta az angliai kalandját, pedig dolgozott végig, csak ugye Londonban nem annyiért szórakozol mint szegény Magyarországon. A vizes Vb-s példád nem tudom hogy jön ide? Mellesleg egy ilyen világverseny megrendezése még sehol sem térült meg azonnal, inkább presztízs értéke van.

[ Szerkesztve ]

(#36) AxBattler válasza pengwin (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Kicsit többen keresnek 80 ezer körül, mint 500 ezer felett, és ezt jó lenne végre belátni az itteni buborékban létező embereknek is.
Bizony. És ha a nettód meghaladja a havi 200-230k-t, akkor már a legjobban kereső 10%-hoz tartozol.
(2013-as adatokból készített grafikon!)

...miközben az egy főre jutó jövedelem még sittesebb.

Nagy szarban lennénk, ha mindenki kivándorolna, aki megteheti.
Már így is nagy szarban vagyunk a használható emberanyagot tekintve.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Aser Tzuiko válasza BandiHUN (#3) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Miért nem érvényes a Moore-törvényre a Gauss-eloszlás? Mi van ha itt a csúcs, innentől lefelé? Gőzmozdonyt se olyan egyszerű manapság beszerezni.

(#38) Krugszvele válasza pengwin (#34) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ugyanezt mondtam, két sorban.

(#39) JordyG válasza Krugszvele (#24) üzenetére


JordyG
tag

Hát az ember nem feltétlenül válogatja a barátait azon okból ki mennyit keres. Ha így lenne akkor azt említettem volna, hogy a környezetemben az átlag heti szintem 5000 és 50000 dollár közt, van aki többet, zsebel, úgyhogy van aki évek óta egy gyufaszálat nem tett odébb csak jogdíjjakból él és fényévente elhívják fellépni mert bohócnak még jó.

Ez a személy egy több mint 30 éve barátom, együtt kezdtük még az általánost, hárman voltak testvérek, ő volt a legidősebb. Az apjuk 16 éves korában meghalt, miközben éppen egy jó állás miatt ment volna Németországba. Az anyjuk ott maradt 3 gyerekkel abból akkor 6 és 10 évesek, a kisebbik akkor kezdte az iskolát. Neki akkor lépnie kellett és beállni dolgozni, hogy eltudják tartani magukat, így még az érettségiig se jutott el, ahogy a középső is csak addig, mert aztán neki is munkába kellett állnia, hogy a kisebbik is betudja fejezni a sulit, menet közben meghalt az anyjuk is, így kettejükre marad, hogy felneveljék.

Na ennyire tud eltérni két élet. pl. az enyém és az ővé. Én sem a Rózsadombról indultam, nekem is voltak nehéz éveim, de anyagiak valahogy sosem, már 10en évesen is kiharcoltam magam vagy feltaláltam miből tudnék harácsolni, sőt már volt, hogy 6 évesen üvegeket gyűjtöttem és papírt a szomszéd gyerekekkel. Ennek köszönhetően se felejtettem el, hogy honnét jöttem, és becsülőm azt aki keményen dolgozik, de a parlamenti majmokat és baráti bagázsukat semennyire nem tudom, előbb-utóbb úgy is megrontják még azt a párat is aki esetleg tényleg hisz és még ártatlan.
De sosem egy percig se volt kérdés, hogy ez közénk álljon vagy, hogy ahol lehetett és tudtam, na meg ahol elfogadta ott segítettem, de egy szegény embernek a becsületén kívül csak az önérzete marad, bár enni nem lehet belőle, de elvenni se tőle.

Egykor, nagyon régen, mikor akartam valamit képes voltam napi 1 zsömlén és 1 szelet párizsin élni amíg meg nem lett az áhított valami. A fiókba meg szinte mellettem ott lapultak százasával a bankók, néha tényleg nagy önmegtartás kellett hozzá, hogy ott is maradjanak, de a motiváció nagyobb volt a kísértésnél. Sokan néztek érte akkor hülyének, mert mentek szórni piára meg egyébre 2 naponta bulizni stb, de amikor nekem meg lett önerőből egy összegbe fizetve és termelte vissza sokszorosan és eltartva magam bőségesen, és hamar lett autó, ház, egyéb, akkor már máshogy álltak volna hozzá, ha hagytam volna.

Egy igaz barát mindig többet ér bármennyi pénznél.
(Hogy is van az a mondás, aki barátot talál, kincset talál.)

(#40) hemaka


hemaka
nagyúr

LoL, szerencse hogy nem tervezek semmiféle gép bővítést.

(#41) Pug válasza bteebi (#30) üzenetére


Pug
veterán

Ha elbaszod a gaz aranyt, az mar eleg boven.
Az osszes layerrel rendelkezo wafereken meg lehet ertelme egy yield tesztet csinalni. Aztan annak aranyatol meg az alap wafer cost plusz lead time alapjan lehet sakkozni, hogy erdemes-e a back-endig vegig nyomni oket, vagy inkabb kuka...

Mi anno minden darabot kisajtoltunk egy hasonlo szituacioban, de nekunk nem volt mas valasztasunk EOL termek volt es a vevonek kellett minden mukodo darab kb tegnap elotre...

[ Szerkesztve ]

(#42) Dare2Live válasza erer1000 (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"520-930k"

Azért ebből a MÁV mérnök 5-10év gyakorlattal fizetésből ne induljunk ki ez MOon tényleg a felső 5%.

Vesztett jól keresnek a MÁVnál. Nem mellesleg nem versenyszféra duplán jó.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) togvau


togvau
senior tag

árvíz nem volt kéznél?

hitler, sztálin, micro usb

(#44) JordyG válasza s.bala31 (#35) üzenetére


JordyG
tag

Sehol nincs kolbászból a kerítés, ezt senki nem állította. Az meg, hogy ki mire bulizza el a pénzét egyéni ügye, mert el is lehet azt tenni, ha már céllal ment el. Egyértelmű, hogy a felsorolt tevékenységek mindenhol az
alsóbb régiót képviselik a munkatárházában, de az ittenihez viszonyítva más bérezéssel. A helyi viszonyokhoz képest, meg egyértelmű, hogy nem egy ottani mérnöki szint.
Akinek célja van, tegyen érte, nem feltétlen kell aszkétaként élnie, de ha már írt magának egy listát akkor, tartsa hozzá magát és ne utólag sírjon, hogy nem lett belőle megvalósítva semmi, mert elszórta.
Az árakkal tisztában vagyok, éppen ezért azt is tudom, hol lehet megfogni a végét, úgy spórolni, hogy ne látszódjon csak a megtakarításon.

Én viszont ismerek több olyan embert is akik 2-3-4 év alatt összehoztak maguknak egy lakást itthon, persze nem palotára kell gondolni. S nekik ezzel egy életre szóló álom vált valóra, mert legalább a tető már meg volt a fejük felett. Ezek az emberek se mérnökök, se hasonló, de volt aki két itteni diplomával állt be pizzáshoz, vagy Magyar tanárival szállodába takarítani, és úgy élt szorongás nélkül, hogy az idős szüleit támogatta haza akik két nyugdíjból nem tudták fenntartani magukat.
Mindenhol dolgozni kell, a pénzért, csak nem mindegy, hogy ugyan azért munkáért mennyit adnak.

Ilyen külföldi ruccanásra, egyébként az a legjobb megoldás ha egy baráti csapat, kis társaság megy, akik eltudják viselni egymást kis térben is, így a lakhatás elosztva már igen hatékonyan kihozható, a kaja szint úgy. Kerülni kell viszont a lehúzós helyeket, étel, ital, jobb magának megcsinálnia. Legnagyobbat ezeken lehet spórolni. Szórakozásnak meg egy-egy városnézés gyalog is megteheti, ami meg ingyen van. Minden csak elhatározás és önmérséklet kérdése.

Vizes VB csak annyiban, hogy megmutatja, hogy hová száll el a sok befizetett adó, aminek egy része az embereknél is maradhatna, és költhetnék akár IT hardverekre, vagy szentségtörésként mondva szoftverekre, ahelyett, hogy a mutyi haverok zsebét gazdagítja. Sosem azzal van baj, hogy adót kell fizetni, a mértékével más a helyzet, hanem az, hogy hová kerül és mire. Lehetne erről is listát írni, hogy az emberek mit szeretnének, és nem mások döntik el, hogy mi legyen, ha már egyszer közpénz, hisz mindannyiunké, mert mi fizetjük.
A presztízs értékkel ki lehet törölni, lásd Brazília és foci VB. Kongnak az építmények az ürességtől, már amelyik elkészült. Megtérülni az igaz, hogy ritkán szokott, viszont az a pénz amit beleölnek a semmire, és igen semmire, mert az átlag Magyar embernek haszna ebből sosem lesz még minimális értéken sem. De az összegéből rengeteg fontos, az átlag ember számára fontos helyre lehetett volna tenni, amit ő is értékként tud elfogadni. Itt nem feltétlen azzal van a baj, hogy valami rendeződik, hanem azzal, hogy az egész semmiről nem szól mint, hogy lehet minél többet ellopni. Na ez számít. Másra nem fog emlékezni senki már 1 hónappal az esemény után. De ez nem csak erre igaz, sorolható lenne a végtelenségig, mire herdálódik el a nehezen megdolgozott emberek pénze.
De nem fontos, mert az átlag ember se fontos, csak a hó elején amikor le lehet szedni róla a sápot, amit a béréből lehúznak és még beleszólása se lehet mire szórják, aztán kasszánál újra lehúzzák újra, amire szintén nincs se rálátása se beleszólása. De azért dolgozzon keményen, hogy más megtudjon élni belőle bőséggel.

Fél milliós gépnek itt a többség letenné a nagy koponya eskük, hogy többé nem trollkodik, mert az már egy igen bika gép. Egy normális játékos gépet monitorral (FHD) 250-ből azért ki lehet hozni (ezért már sokan esténként elmondanák azt a miatyánkot ha pottyanna cserébe fentről egy) RX 480-580 vagy 1060-as kártyával I5-el. (természetesen normális vga árakkal, nem most elrepültekkel)
Egy nem játékos új gépet, meg akár 100 alatt is (FHD) monitorral, és még azon is lehet játszani igényektől függően. Kinek mire kell, ez mindig ettől függ.

(#45) bteebi válasza pengwin (#34) üzenetére


bteebi
veterán

"Kicsit többen keresnek 80 ezer körül, mint 500 ezer felett, és ezt jó lenne végre belátni az itteni buborékban létező embereknek is.
Itt PH!-n sok az informatikai, műszaki vagy egyéb természettudományos területen dolgozó tag, akik messze átlag felett keresnek már kezdőként is, és az ismeretségi körük is ilyen helyzetben van, de néha jó lenne kinézni ebből az eléggé apró buborékból.
"

Ez tényleg általános probléma sajnos. Tulajdonképp én is ebbe a szűkebb, szerencsésebb rétegbe tartozom (még ha nem is olyan elszállt fizetéssel, mintha programozó lennék), de próbálom helyén kezelni a dolgokat, és hellyel-közzel tudom (részint látom is), hogy milyen problémái vannak egy átlagosan - vagy még annyit se - kereső embernek. Nem abból kellene kiindulnia egy "átlag szenior" programozónak, hogyha neki egymillió a havi nettója, akkor másnak is kellene, hogy fussa 65"-os OLED TV-re meg 1080 Ti-re.

#41: Köszi az infót, hasznos volt. Én mondjuk arra gondoltam (lehet, hogy totál baromság), hogy újra beolvasztják a szilíciumot, és azt használják fel. Vagy ez totál hülyeség? Vagy csak nem éri meg?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) Pug válasza bteebi (#45) üzenetére


Pug
veterán

Hát annak nem sok gyakorlati értleme van.
Nem a szűz ostya a probléma, hanem az idő ami elment a Lead time-ból a hibás levilágítással.
Persze van olyan eset, amikor a plain wafer is shortage, de azon se esegít az out of process beolvasztom a selejtet.

[ Szerkesztve ]

(#47) Egon válasza AxBattler (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt a kimutatást nagyban árnyalja, hogy egyrészt eltelt 4 év, másrészt jelentősen torzítja a statisztikákat a minimálbéren bejelentett, zsebbefizetős szürkefoglalkoztatottak tömege...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) bteebi válasza Pug (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Mindig tanul az ember :R. Nyilván elsősorban nem maga a szilícium a veszteség, de (nagy tisztaságban) az se nagyon olcsó (gondolom, legalábbis nekem még így tanították majdnem 15 éve), és valamelyest időigényes is. Emiatt gondoltam azt, hogy megérheti újra feldolgozni azt is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Érdekes, hogy újabban mindig beüt vmi gikszer azokban a gyárakban, ahol nagy keresletű mikroelektronikai termékek készülnek...

https://www.coreinfinity.tech

(#50) JordyG válasza Egon (#47) üzenetére


JordyG
tag

Valóban 4 éves a kimutatás, de a bejelentett bérek, szinte semmit nem változtak, ahol addig nem volt most már ott is megjelent a külön boríték. De aki minimálra van belőve, borítékba se kap túl vaskos összeget. S hol vannak a tanárok, óvodacsőszök, ápolók és a többiek, ahol boríték se játszik.

A szürkéből nem lesz TB, se nyugdíjjárulék se egyéb az államhoz befolyt pénz. Ezt sokan most még el is fogadják, de mikor majd ott lesz, hogy nyugdíj, nagyot fognak nézni. Feltéve, hogy még lesz.
Az meg már csak a morbid haláljátszma, hogy a mai rendszer elhárítás nélkül arra játszik, hogy soha ne is légy nyugdíjas, hogy durván fogalmazzak, arra játszik és várja, hogy közvetlen nyugdíj előtt bekrepálj.

Most is már a 30 felettiek de inkább 40 felettiek akik maradnak, ők nem fogják tudni fenntartani a rendszert.
Így ha nem lesz valami merőben nagy változtatás, akkor 20-30 év múlva szívhatják a fogukat akik elérik a kort és állami nyugdíjra számítanak. Számukra már 10 éve megy a mantra és fejberágás, hogy takarékoskodj öreg napjaidra, mert látható a jövő. A kérdés miből.???.. Ezért nagy szar, hogy megfúrták a magánnyugdíjpénztárakat, és nagyobb, hogy az a pénz ami ott volt ma már nincs is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.