Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Baba:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2) Depression


Depression
veterán

:C Végre. Persze nem engedhetem meg magamnak, de örülök, ha valami értelmes cucc jelenik meg. Mivel TN paneleseknél nincs hova fejlődni, ezért csak panelváltással lehet szebb képet elérni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

ha holnap meg tudnám venni már az is késő lenne:O:D A héten monitort kellene vennem és mindent elvisznek az orrom elől (Benq FP241VW, LG W2600HP-BF (bár ő már túl nagy lenne)...)

(#4) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

Pofás kis monitor ez a Dell Ultrasharp 2209WA, sőt (!!!) IPS panellel - várjuk majd! :K

(#5) KTTech


KTTech
veterán

Jó kis monitornak néz ki, remélem a dinamikus kontraszt kikapcsolható benne (és jó lenne tudni, mennyi a fizikai).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6) Cyberpunk válasza KTTech (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem tűnik rossz monitornak :C
Bár nekem már kicsi, az árára is kíváncsi lennék :U Gondolom jóval többe fog kerülni mint egy sima TN-es 22"-os, de még mindig barátibb a hasonló képességű meg panellal szerelt 24"-nál.

Upsz félre nyomtam :B

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) Oliverda válasza old_artist (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom kissé off, de címszavakban és nagyon tömören miben jobb az IPS mint az MVA/PVA?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) Trak válasza Oliverda (#7) üzenetére


Trak
addikt

Kezdésnek:
[link]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Digitalis


Digitalis
senior tag

Tényleg ott vannak a szeren S-IPS panel generációi.

* S-IPS/H-IPS panels are generally considered the best all around panel type, but they are more expensive and very few are made. High end, expensive.
* S-PVA/MVA panels offer better color reproduction and viewing angles than TN panels, have slightly worse response times than TN or S-IPS, offer the best contrast ratios, may suffer from color shifting or input lag and have higher availability than S-IPS panels. Mid range, fair price.
* TN panels are very cheap and have the fastest response times, but suffer from inferior color reproduction, contrast ratios and viewing angles. Low end, inexpensive.

[link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#10) devast


devast
addikt

Nah, ez már monitor :DD

(#11) venember83


venember83
nagyúr

Még egy nyomorult TN paneles monitor a népnek, hogy... Ja, rossz topik. :DDD

Áve. Amennyiben nem szállnak nagyon el az árával, lehetséges, hogy beruházok egyre.

(#12) dezz


dezz
nagyúr

No, akik szerint "senki" sem vesz manapság nem-TN-es monitort a "többszörös" ára miatt: a cikkbeli monitor külföldi hírtopikjai és más kapcsolódó topikok tele vann olyan hozzászólásokkal, hogy "végre egy nem-TN-es 22"-es", "végre talán észbekapnak a gyártók, hogy sokan kimondottan nem-TN-es monitorra hajtanak, a mai nagyobb méretekben is", stb. stb. ...

Abu: Ez a monitor úgynevezett eIPS panelos [link]. Szerintem oda kellene biggyeszteni azt az "e"-t a cikkben, mivel sokkal nagyobb különbség van a sima IPS és az újabb feljesztések között között (S-IPS, AH-IPS, és most ez az eIPS), mint pl. a PVA és S-PVA között (a sima IPS betekintési szögei 160/160, kicsi fényerő és kontrasztarány jellemezi, stb., már nem is nagyon gyártják).

(#13) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Na, ha már mindenki annak örül, hogy nem TN panel, akkor én most viszont annak nem örülök, hogy nem fullHD. Ez így már nem is jó. Ha már elszórom a pénzt egy ilyen monitorra az legyen fullHD!

;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) Digitalis válasza Thulcandra (#13) üzenetére


Digitalis
senior tag

FullHD-re neked ez kell inkább: [CiNeos9703]
(17bit process/2ms/100/120Hz/perfectpixel/2250trillio szín+széles spektrumú S-IPS panel/ mpeg2-4 DVB-T/C/DLNA stb...)
Felépítése ,vezérlő blokk[npx5100 cpu]
:)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#15) Ijk


Ijk
nagyúr

Na végre már, talán valami elkezdődik. Ha kidobnak egy 26" pva monitort 120k-ért, akkor visszaállok zsíroskenyérre:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) Racecam válasza dezz (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azért ezt továbbra se vedd általános jelenségnek, ez eddig is így volt a hozzáértők körében, tehát semmi sem változott. Akik hardver szakmai fórumokra, vagy hírtopicokba járnak, azok nagy része valahol kocka. :)
Csak tudod az a bibi, hogy ezek az emberek a monitorvásárlók 1%-át sem teszik ki.

Trak: Végre, már kerestelek!! Írok privit!! :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jééé, van olyan új TFT ami nem 120Hz-es? ;]
Jóvanna, nem gonoszkodok tovább :D

...

(#19) Thulcandra válasza Digitalis (#14) üzenetére


Thulcandra
senior tag

És csak fél milló Jó Magyar Forint! Zsír :Đ

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#20) Digitalis válasza Thulcandra (#19) üzenetére


Digitalis
senior tag

azt hittem nem gond, meg ha már eccer fullhádé ;]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#21) dezz válasza Racecam (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Én sem azt mondtam, hogy "Józsi bácsik és Mari nénik" írjálják be ezeket, akik a tecsóban tömegesen veszik az első kezük ügyébe kerülő monitort -- de nem is magányos mohikánok. Látszik, hogy a témával kicsit is foglalkozó fórumozók egy jelentős része tudatában van ezeknek a dolgoknak.

Persze a külföldi fizukból könnyebb is kipengetni a magasabb árat. De még ott is zúgolódnak, hogy a nem-TN-es monitorokat luxuscikként kezelik a gyártók, holott nem ez a luxus, hanem a TN a vacak. (Összehasonlítva pl. egy normálisabb CRT-vel.) Ez mesterséges árfelhajtás, ami ellen fel kellene lépni valamilyen formában. (Persze nem jogi úton, hiszen nem tiltja törvény, hanem valami más módon.)

Idézek néhány hsz-t, amit 2 perc alatt találtam 3 hírtopikban:

"This is what i like to see, Dell has always made good displays, but it looks like they have stepped up. First they advertise real contrast ratios, not dynamic, and they aren't using crappy TN panels, thats the sweetness. Maybe companies have finally figured it out. (minus Samsung)"

"Dell makes good displays, most don't know that. No, they don't make awesome budget displays, but who does. This is great for two reasons, one, they advertised actual contrast and not fake dynamic contrast, and two, they aren't using a crappy TN panel."

"I myself use a NEC 2080UX+, a tad dated but IPS nonetheless and let me tell you, you can see the difference and you'll never go back."

"My first and still only LCD in the house is the 2007WFP. It's an S-IPS. Having used this for the past 2+ years, I cannot STAND a TN panel. I've tried other people's panels, it just doesn't seem right to spend money on[...]"

Az aktuális csúcsprocikat és csúcs-videokártyákat is kevesen veszik...

(#22) Oliverda válasza Trak (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Kössz. Létezik már IPS paneles monitor LED háttérvilágítással?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) dezz válasza Devid_81 (#18) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem új, a review tavaj nyári, mint ahogy a feltüntetett ár is, most már csak 280-300k. És az egy tévé, nem monitor. :P

Oliverda: Nincs, de nem is lesz, mert a sima IPS már évekkel korábban elavult. ;) Lásd #12.

[ Szerkesztve ]

(#24) Racecam válasza dezz (#21) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

"...a nem-TN-es monitorokat luxuscikként kezelik a gyártók, holott nem ez a luxus, hanem a TN a vacak. (Összehasonlítva pl. egy normálisabb CRT-vel.)"

Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT.

"Ez mesterséges árfelhajtás, ami ellen fel kellene lépni valamilyen formában. (Persze nem jogi úton, hiszen nem tiltja törvény, hanem valami más módon.)"

Ne tessék már kérem viccelni, már kezdesz rögeszméssé válni. :N

"Az aktuális csúcsprocikat és csúcs-videokártyákat is kevesen veszik..."

Ja, drágák is. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) Oliverda válasza dezz (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudod jól hogy nem a sima IPS-re gondoltam... :U

Felteszem ismét. Van/lesz bármilyen x-IPS paneles modell LED háttérvilágításal?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Digitalis válasza Oliverda (#25) üzenetére


Digitalis
senior tag

TV-ben már [van S-IPS] panelos.
Valszeg monitorban is lesz/van hamarosan.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27) Oliverda válasza Racecam (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

"Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT."

Kb. 2 hete váltottam Sony F520-ról Dell 2709W-re és a méreten kívül túl sok pozítívumot sajnos nem nagyon tudok felhozni eddig a TFT mellett a CRT-vel szemben. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

a sok hujje sznobb ips-es:- )))

udv

neduddki

mod: off

Digitalis: hat oleg regotanak tunik mar, hogy megjelnt a tv-kebn is:- )

Oliverda: hat aki a vilag egyik /masok szerint "a"/ legjobb crt-jerul vat az csak sirjon:- )))

dezz: ma hogy ne lehetne, de gyprsan elfejtetted a 1710b-t:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) dezz válasza Racecam (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

"Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT."

Szövegszerkesztésre és CAD-ra biztos. Fénykép és filmnézésre önkínzás...

"Ne tessék már kérem viccelni, már kezdesz rögeszméssé válni."

Szóval szerinted a fogyasztók tudatosabb kisebbségének semmi esélye a gyártók érdekeivel szemben? Akkor nézd meg pl. ezt: tudatosvasarlo.hu Külföldön is vannak ilyenek. És ott valahogy a kimondottan monitorokkal foglalkozó site-okat is elég sűrűn látogatják. (Ellentétben pl. a te hazai oldaladdal. :( Nem csodálnám, ha emiatt csalódott lennél.)

"Ja, drágák is."

De nem is jelent akkora nagy különbséget 10%-kal magasabb órajel/teljesítmény... (Főleg, hogy tuning is van a világon -- de egy TN-ből nem lehet xVA-t vagy xIPS-t faragni. :P )

(#30) Ijk válasza Oliverda (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom biztosan, de mintha valahol olvastam volna, hogy az új cinema display s-ips-es lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) Digitalis válasza neduddki (#28) üzenetére


Digitalis
senior tag

Jó, de én az ortodox sznobos ledes+S-ips kombóra gondoltam olybá :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#32) Ijk válasza Racecam (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT.
Sajnos ezt nem tudom alátámasztani, egy jó 100Hz-es crt-t nem cserélnék le tn paneles tft-re.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) neduddki válasza Digitalis (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igazad van m nem olvastram vissza az elozora, de akor mar ha monyitor akkor eee osztma "lassan kifut":- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) Oliverda válasza Ijk (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ha jól értem az S-IPS az LEDes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Racecam válasza dezz (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az nem az én monitorokkal foglalkozó oldalam, hanem a mi monitorokkal foglalkozó oldalunk, neduddki volt az alapítója. De bizonyára látod, hogy mostanában (mondjuk az utóbbi 2 évben) nem volt rá időm, hogy foglalkozzak vele. Úgyhogy nincs miért csalódottnak lennem. (Bár talán a sok félreértés és félremagyarázás miatt aktuális lenne, hogy ez a felvilágosító oldal újra életre kelljen, hiszen valamikor pont ezért jött létre, hogy segítsünk eligazodni a különböző TFT technológia útvesztőiben, segítsünk azoknak, akik monitor vásárlásán törik a fejüket.)
De már megint a személyeskedésnél tartunk. :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#36) dezz válasza Oliverda (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudom, csak viccesen próbáltam kifejezni, hogy jobb lenne kitenni azt az S-t, mert a sima IPS jóval gyengébb (volt -- bár még mindig jobb volt, mint az akkori TN-ek, és a mostaniak sem jobbak minden szempontból).

(#27) Oliverda: És az még S-PVA-s... Mit szóltál volna egy TN-eshez?

Én hasonló Sony CRT-ről váltottam S-IPS-re (Eizo), és semmi gondom nem volt vele, nagyon is tetszett. Meg még most is. (Sötét szobában, sötét képnél látszik, hogy nem teljesen fekete a fekete, más körülmények között egyátalán nem. A papíron magas válaszidő ellenére csak alig észrevehetően keni a képet mozgásnál -- kevésbé, mint a korábbi 16ms-esnek mondott TN-ek, és olyan csóvák egyátalán nincsenek, mint overdrive nélküli PVA-n.)

(#34) Oliverda: Nem! Nem a LED háttérvilágítástól lesz S-es. Maga a panel-technológia változott.

[ Szerkesztve ]

(#37) Racecam válasza Ijk (#32) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te, nem cserélnél le.
Ezt tiszteletben is tartom (bár nem tudom, hogy a 100Hz, mitől olyan nagy durranás egy CRT-nél), de én nem néznék többé egy geometriai és konvergencia hibáktól sohasem mentes torz képet. :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#38) dezz válasza Racecam (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

"a különböző TFT technológia"

Az alkalmat megragadva megkérdezhetem, miért erőlteted ennyire a "TFT"-t így önmagában, TFT-LCD vagy simán LCD helyett? (Ma már minden LCD monitor [és tévé] TFT-s, azaz aktív mátrixos, tehát nem szükségszerű ilyen hangsúlyosan megkülönböztetni a passzív mátrixosaktól, és mégis csak fontosabb, hogy a lényege az LCD [folyadékkristályos megjelenítő], ráadásul az OLED monitorok és tévék is TFT-sek lesznek.)

Pl. ebben a megfogalmazásban különösen furcsa, hiszen jóval többet számít a folyadékkristály eltérő kezelése, mint a szubpixel-vezérlésé...

"De már megint a személyeskedésnél tartunk."

Ezt nem értem. :F És mikor tartottunk ott máskor? (Vagy az miért személyeskedés, ha az LCD monitorok gurujának nevezlek? :F )

[ Szerkesztve ]

(#39) Digitalis válasza Racecam (#37) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem egy 21"-os Sony G500 van ami baromi jó, de mivel behajlik tőle az íróasztal lapja, sok helyet foglal, többet is eszik, már nincs már nagy szükségem a trinitron előnyeire, én pl. simán lecserélném akár egy ekkora, normál TN+Film tft-re.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#40) Racecam válasza dezz (#38) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem erőltetem, viszont nem csak az LCD-vel foglalkoztunk az adott oldalon, hanem az OLED-el is, lásd erről szóló írásomat.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#41) dezz válasza Racecam (#40) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudom, láttam, egy percig sem gondoltam, hogy neked ezzel újat mondok. ;)

Annak idején ugye azért jött divatba a "TFT monitor" kifejezés, mert ezzel került hangsúlyozásra, hogy ez már nem az a passzív mátrixos LCD, ami a gyengécske képminőségéről volt hírhedt (akkortól datálódik a LCD = sz@r vélekedés -- persze a TN is csak mértékkel javított ezen). (Egyesek máig nem tudják, hogy a "TFT" (mint monitor) ugyanúgy LCD... És nem a TFT világít. :DDD ) Viszont drágább is volt az új technológia, és kellett neki egy kis hype, ami segítette, hogy mégis inkább ezt vegyék az emberek. Nos, ez már a múlt, ma már nem társul (annyira) negatív feeling az "LCD" mellé. De pl. érdekes ezt párhuzamba állítani a jelen korral, TN vs. xVA/xIPS kapcsán...

Egyébként, mégis csak van különbség a TFT réteget illetően is: a TN szubpixel vezérlése jóval egyszerűbb, mint a xVA-ké és xIPS-eké... Tulajdonképpen valahol az utóbbiak és a passzív mátrix között van...

[ Szerkesztve ]

(#42) Depression


Depression
veterán

Kicsit off, de ha már így belemásztunk a technikába:
A mostani olcsó (~100k) LCD tv-k milyen technológiával készülnek?
Mivel engem nem igazán érint a színhűség, így a TN+Film technológia legnagyobb (és egyben a legbosszantóbb) hátrányának a betekintési szöget vélem. Hiába írnak oda 170 fokot, ha egy 10 centivel lentebbről nézem, már szinte fekete az egész, ami S-IPS-nél és LCD tv-knél nem jelentkezik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) dezz válasza Depression (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Már azok is S-PVA-sak vagy S-IPS-esek... Akkora méretben már nagyon kijönnek a TN gyengeségei. (Az említetteken kívül pl. a gyenge fekete, amit még egy zone-dimmed LED háttérvilágítás sem tudna kompenzálni, hiszen még a többinél is észrevehető. Nem mintha a LED-es háttérvilágítás annyira elterjedt lenne, egyelőre prémium kategória.)

Jelenleg a 26" a vízválasztó, afölött tudtommal csak nem-TN-esek vannak, az alatt meg szinte csak TN-esek. (Na az utóbbiakat tényleg nagyon nem érdemes venni, mert sokkal rosszabbak is, mint egy árában lévő 100 Hz-es CRT, és 1-2 rel. drága kivételtől eltekintve még csak nem is HD-sak.)

(#44) gardener


gardener
senior tag

Jó lenne,ha kijönne belőle 24"-os is.

(#45) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a TN-IPS dolog olyan, mint a hdd-ssd ügy, az árképzést tekintve (szvsz).

(#46) v.tom


v.tom
őstag

Hmm, igen csábító. Kár, hogy az árából kocsit is vehetnék valószínűleg. :O

(#47) Ijk válasza ^Clown (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem egészen, mivel egyszer az ssd olcsóbb lesz, mint a hdd, viszont az ips soha nem lesz olcsóbb, mint a tn.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) harom.14 válasza Thulcandra (#13) üzenetére


harom.14
csendes tag

Pont így vagyok vele én is, nekem is tetszik, csak kár hogy nem fullHD. Különben már venném is :) Egyetlen fullHD-s 22-es van komolyabb panellal (Lenovo L220x) de az meg problémás monitor (sok-sok pixelhiba) :( .
Egyébként szerintem az árával nincs gond (legalábbis ha 459 AUD).

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#49) L3zl13 válasza Thulcandra (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

22"-on a full HD nagyon kicsi pixelméretet (és így betűméretet is) eredményez, így normál felhasználásra már fárasztó lehet.
Ha 22"-os FullHD monitort akarsz, akkor ott van az Lenovo 220x. Igaz az "csak" S-PVA-s, de már az is bőven veri a TN-es monitorokat.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) FefeeX válasza dezz (#29) üzenetére


FefeeX
veterán

"Szövegszerkesztésre és CAD-ra biztos. Fénykép és filmnézésre önkínzás..."

Nono... Nekem "sz@r" TN paneles moncsim van (előtte CRT volt, nem a legolcsóbb fajta)
Mellette plazma TV-m van, ha akarsz vitatkozni, állok rendelkezésre, de NINCS OLYAN LCD ami filmben olyan képet adna mint a plazma.
És akkor az összevetésem: ha jól be van állítva az a TN panel, már messze nem ad olyan rossz, csúnya képet, mint ahogy azt te képzeled. Persze kontrasztarány az messze van a plazmától, de tökéletes választás volt szerintem, és nem adnék dupla árat egy PVA/IPS panelesért, mert annyival nem jobb... (a melómban egyébként a TN paneles moncsik jóval szarabb képet adnak, de érdekes mód az otthonim (ASUS VB191T) relatívuszokban gyönyörű)
Mint ahogy Racecam is mondta, azért a CRT biza gyakran torzít, emellett huzamos használat mellett a szemed tönkreteszi. Nekem fizikai fájdalmat okozott már a CRT-m. TN mellett szól még a kis helyigény (19"-nak azért elég nagy hely kellett, emellett rohadt nehéz is volt) valamint a fogyasztás, ami kb harmada a CRT-nek... (nem panelfüggő persze, de TN vs. CRTről volt szó)

Önkínzás? Nem hinném. Persze ez olyan dolog mint hogy diNovo-t használok, az átlagember pedig soha nem is látott még olyat, de ettől nem ők lesznek a hülyék, persze, valamivel jobb, de egy átlagember számára nem fogja a többszörösét érni a +20% élmény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.