Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy ideje elérhető már sok helyen és nekem az az érdekes,hogy egy árban van a ddr3 és a gddr5 szerelt változatok.
Jelenleg 10 és 20 ezer forint közé úgy esik a kártya ára,hogy majdnem 20. :P

(#2) gbors


gbors
nagyúr

hű, de kellett már ez a kártya! ;] kíváncsi leszek a célpiacára, mert 90 USD-ért már gDDR5-ös 7750-et lehet kapni, 100-ért meg 7770-et, ami talán kicsit több, mint 2x gyorsabb. DDR3-mal szerelve pedig tényleg alig lesz gyorsabb, mint egy APU...

a Cape Verde-s beszúrás nagyon tetszett. a Cape Verde az AMD G92-je? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"Szegény ember GCN-je" - ez jó! :)

(#4) mghltm


mghltm
addikt

7730 ddr3 vs 7730 gddr5 teszt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) IgnisFatuus válasza gbors (#2) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A kártya vevőire így lehet majd ráismerni: "A legolcsóbb videókártyát kérem! - De kicsit drágábban van sokkal jobb! - Nembaj jólesz az olcsó is!"

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#6) Gave válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem annyira nem jó, mert tök figyelmen kívül hagyja, hogy vannak alkalmi játékosok is. Ez a VGA bőven jó annak akinek mondjuk 2-3 hónapig kell valami 19" monitorhoz, hogy újabb játékokban menjen egy próbakört.

Ha csak néhány tekintetben jobb mint a HD6670, már megérte. Azonos áron jobbat, ez is fejlődés.

(#7) dgabor80 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


dgabor80
tag

Azért nem mindegy hogy ezek a kártyák a régebbi konfigokban, mondjuk nyári melós pénzből, egy 1280-as felbontással (régebbi monitorral) egész jól muzsikálhatnak. Bár nem tudom, hogy egy 4830-at vagy 4850-et megéri e lecserélni erre?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#8) trufa12


trufa12
addikt

Ez a kártya pont azoknak jó, akik csak filmet néznek és neteznek, esetleg a LoL al játszanak .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#9) callmeakos válasza Gave (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pontosan.
Be kéne vésni a buksikba hogy nem csak hardcore gamerek vannak a világon, hanem vannak olyanok, akiknek szűkös az anyagi keret, és olyan kártyákat keresnek amik beleférnek a keretbe, de még megbirkózik egy ideig az új játékokkkal, minimum, vagy annál egy kicsit magasabb grafikai beállításokon.

Emlékszem amikor 1-2 hete megvettem a DDR3as 7750emet, és mekkora savazást kaptam hogy ez a kártya egy sz*r, és pár ezer forintért már GDDR5ös memóriájú 7750eket lehet kapni, és hogy mekkora a kettő közt a különbség. És alig tudtam velük megértetni, hogy teszek magasról hogy fényévekkel jobb, nekem ennyi pénzem van rá, megbirkózik az újabb játékokkal, és pont.

Ez a széria pedig nagy segítség lehet azoknak, akiknek még kevesebb pénzük van, úgyhogy örvendetes a léte :)

All→M8

(#10) Rypejakten válasza trufa12 (#8) üzenetére


Rypejakten
addikt

ehhez nem kell 20k-s kártya, ehhez bármilyen IGP is elég.

(#11) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Megláttam a miniképet azthittem az új szériával van valami... de semmi. :(

Már jöhetnének. Vagy... ha mindenképp a BF4-el együtt akarják, akkormeg jöhetne pár héttel elötte hogy addigra beszerezzék akik akarják.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez egy kicsit olyan mint a husboltban a kerdes,
- 2kg 10dkg, maradhat?

Csak itt annyit kerdeznek majd, DDR5 1GB, maradhat?
- Majd a vevo, hmm, DDR3 lehet belole es a masik gpu-val kernem...
- Maris...

Es kozben a szervizes kolegak epp a GPU-kat valogatjak a nyakra, es az erosebbekben sorba tiltjak le a felesleget...

...

(#13) haddent válasza SkyS1gn (#11) üzenetére


haddent
addikt

Nem hinném, hogy BF4 -el együtt jönni fog. Mindenhol HD7990 -el demozzák meg reklámozzák a BF4 -et, szerintem még azt megvetetik az emberekkel, aztán majd Q1 -ben gyúrnak valamit. Bár ott sem kell sietni, next-gen konzol APU eladásból lesz pénz AMD -nek bőven.

(#14) Ringman válasza trufa12 (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

divatba jött a lands of lore ? :)

---
inkább ebből lowend firepro kellene. mert van a hd 6570-re épülő v3900, a hd 6670-re épülő v4900, utána meg a w5000.

(jó, van firepro apu, de hol?)

(#15) SkyS1gn válasza haddent (#13) üzenetére


SkyS1gn
félisten

7990-nek mi köze lenne egy 780 ellenfélhez? Totál más kategória. Nézz utána vannak pletykák hoogy BF4-et csomagolnak a kártyák mellé & arra időzítik!

Én vevő lennék rá, akárhogy is hívják.

HD8970, 9970, R9-970 :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16) haddent válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


haddent
addikt

Pletykák... azok mindig is voltak mindenről :DD A 780 nem értem, hogy hogy jött szóba, de nem kell félteni a 7970GHz -et, a BF4 szerintem hasonlóan fog futni rajta, mint egy 780 -on, köszönhetően a DX11.1 hardveres támogatásnak.
De legyen igazad, előre kell vinni a dolgokat, jöjjön minnél előbb az új széria :R
(De még az is ellene szól, hogy a next-gen konzolok utoléréséhez előbb normális APU-dGPU felépítés kéne, mintsem még erősebb dGPU.)

#17 bteebi tesztek alapján veri a GeForece GT640 -et, ismerősöm pedig azzal BF3 -zot. Ráadásul úgy, hogy PS3 van, és azt mondta összességében jobb PC -n. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) bteebi válasza IgnisFatuus (#5) üzenetére


bteebi
veterán

:DDD Szerintem amúgy nem lenne rossz ez a kártya, bár tény, nem játékhoz való. Passzív hűtéssel akár lehetne is értelme.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) SkyS1gn válasza haddent (#16) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Úgy hogy álltalában u.o. erősek a csúcsmodellek.

Nekem egy 6950-van, és a kifutó 7970-re nem akarom cserélni, hanem megvárom az újakat!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19) TESCO-Zsömle válasza dgabor80 (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hosszú távon már csak a GCN miatt is megérheti, hisz egyre több olyan program jön, amit képes gyorsítani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) KAMELOT válasza gbors (#2) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem is 7750 bőven elég. + pár ezer forint meg a HD7770. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

nem rossz a kártya
de az enyémet nem adnám oda érte :C :C :C
viszont az tetszik hogy egy slot helyén elfér :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22) bitblueduck válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


bitblueduck
senior tag

hosszu tavon szerintem semmit sem fog erni. valoszinuleg mire a gpu gyorsitas alapveto lesz addigra ez gyenge lesz - most sem acelos - es kijon fel tucat uj api ami kell, es azzal nem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#23) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ezt a kártyát..akár, pár tesztoldal által leírt.vagy valósnak vélt elgondolása szerint még a Kaveri mellé való Dual Grapics-ra is jólehetne,..márha a Kaveri GCN-es lesz ténylegessen, mert akkor kiváltja a 6670et sztem elég jólenne.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#24) Abu85 válasza bitblueduck (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GCN eleve túl van tervezve a hardver szempontjából. Szóval az új API-k támogatása nem jelenthet gondot. Eddig nem került bejelentésre olyan API a Radeon HD 7970 bemutatása óta, amit ne tudna támogatni a hardver. Sőt, ennek az ellentéte történik. Az MS és a Khronos Group egy rakás opcionális funkciót épített az API-kba, hogy kihasználhassák a fejlesztők a hardver tudását. Ez főleg a DX-re jellemző.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) icon válasza Abu85 (#24) üzenetére


icon
senior tag

Asszony gépébe jó is lenne egy ilyen 1 slotos...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#26) KAMELOT válasza icon (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra, hogy ad képet és tudsz vele játszani pont elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) icon válasza KAMELOT (#26) üzenetére


icon
senior tag

ott még ekkora igény sincs... csak ne akadozzon a youtube :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#28) TESCO-Zsömle válasza bitblueduck (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Indulj ki abból, hogy a GCN-gyorsítást APU-kra (is) tervezik. Ott meg van olyan, amibe 6-od ennyi CU került, mégis sokat segít.

Ráadásul ez a "mire" már most van. Több program is képes már OpenCL-en keresztül gyorsítani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) KAMELOT válasza icon (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

Azon nem fog.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) ZS3NI


ZS3NI
őstag

10k-ért azonnal venném is. Így viszont szerintem jobb egy minimálisat hozzátenni, és 7750. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31) parkr válasza icon (#27) üzenetére


parkr
őstag

ahhoz még egy alaplapi is elég

(#32) stratova válasza Abu85 (#24) üzenetére


stratova
veterán

Van esetleg akár némi fű alatti infód GCN Dual Graphics-ról, Stonerice kolléga érdekes 3DMark eredményeket talált, de van youtube videó is FarCry 3 alatti A10-5800K + 7750 DualGraphics kombóról.

(#33) djculture


djculture
félisten

azért a ddr5-ös 7750-eket is 23-24 ezerért vesztegetik ami szerintem rablás

[ Szerkesztve ]

(#34) KAMELOT válasza parkr (#31) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ezt ki is felejtettem, hogy egy G550-ben lévő IGP simán visz mindent régi játékokat is akadásmentesen.
Öcsém gépében ilyen proci van. Akármit lejátszik gond nélkül.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) haddent válasza KAMELOT (#34) üzenetére


haddent
addikt

Össze sem lehet hasonlítani még a legújabb intel Iris -t sem egy dGPU -val :N
#36 Rypejakten jogos, javítottam nem tudom éppen min gondolkozhattam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) Rypejakten válasza haddent (#35) üzenetére


Rypejakten
addikt

ezt a hsz-t, nézd át, mert pár dolog nem tiszta benne. ;]

(#37) djculture válasza KAMELOT (#34) üzenetére


djculture
félisten

Ja ha az ember 7-8 éves játékokkal akar nyomulni akkor isten...Ezzel az erővel a jácint tv-t is isteníthetjük manapság ha a elég az amit tud valakinek...

[ Szerkesztve ]

(#38) ddekany


ddekany
veterán

Még hogy nem jó ez játékra... el vannak itt egyesek tévedve, néhány éves játékok már teljesen jók lehetnek ilyenen, de akár maiak is használhatóak (Skyrim-et 6570-en próbáltam ki anno, és annál ez jóval erősebb). Van aki Gf 7600GS-en játszik rendszeresen még ma is... Torchlight 1-2, Rainbow Six Vegas, FEAR, HOMM V, stb., elmennek rajta. Tök mindegy, hogy nem a leges-legújabb, van elég így is...

Ha meg valaki a legolcsóbbat akarja, tuti nem ezt veszi, ez majd 2,5x drágább mint a legolcsóbb diszkrét... 20e+-as kártya olcsó... hát nem.

Amúgy ha már valakinek nem prioritás a játék, én csakis passzív kártyát vennék neki. Általában van 1-1 típus, ami nem csak passzív (elve ritkaság), de nem is rontották el annyira a bordát rajta, csak azt le kell vadászni... és kifizetni a felárat. 7750-ből is van pl. passzív, tehát ebből is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39) icon válasza parkr (#31) üzenetére


icon
senior tag

Ez az, hogy nem elég egy M2A-VM deszkán lévő IGP ehhez...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40) djculture válasza ddekany (#38) üzenetére


djculture
félisten

Ja passzív a legjobb 200 féle van most is a műhelybe (7750-7770ből is van agyonbarnult), érdemes azt venni tényleg mert legalább hamarabb szétmegy mint egy normális hűtéssel. Legtöbb ember azt hiszi nem kell neki légáramot biztosítani mert passzív, el is kezd barnulni alul szépen a nyák majd elkezd csíkozni kifagyni és egyéb jóságok.

[ Szerkesztve ]

(#41) 8th


8th
addikt

Teszt. Felejtős a kártya. Főleg az ára miatt.

Sapphire HD 7730 1GB DDR5: 18.522 Ft
Sapphire HD 7750 1GB DDR5: 23.589 Ft (+ 5.067 Ft)
Sapphire HD 7770 1GB DDR5 (OC): 27.193 Ft (+ 8.671 Ft)

(#42) ddekany válasza djculture (#40) üzenetére


ddekany
veterán

Attól mert egyesek nem figyelnek a légáramra, annak aki figyel, érdemes lehet... Passzív 6570 nekem 60 fok fölé 25 fokos szobában nem ment, és az egy egyventilátoros ház volt. Aztán hogy 7730-nál az mire lenne elég, azt nem tudom, de ha egy kártya nem hűthető már normálisan passzívan, mert ennyit eszik, akkor ha valaki engem kérdez, néha-játszós kártyaként kiesett.

(#43) djculture válasza ddekany (#42) üzenetére


djculture
félisten

Hát gyakorlatilag 60w-os a 6570-nél jóval kevesebbet disszipál el a 47w-os 7730-as de megfelelő légáram nélkül még az 55w-os 7750 is kinyírható. Annak idején pl rengeteg ati 9250-nel találkoztam azok mind passzívak voltak és mind így múltak ki pedig csak max 30w-os volt az a kártya. Mondjuk akkoriban még nem működött ennyire jó energia megtakarítási management a kártyákon.

[ Szerkesztve ]

(#44) KAMELOT válasza haddent (#35) üzenetére


KAMELOT
titán

Ő azt írta netre kell meg YT. Arra elég az IGP is. Perszehogy a dVGA sokkalta többet tud.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) stratova válasza djculture (#43) üzenetére


stratova
veterán

De lényegesen kisebb bordát is kaptak, mint egy passzív HD 6570 (amiből úgy látom OEM-eknek készült 44 W TDP-s verzió is).

(#46) ddekany válasza djculture (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Kevesebbet ennének a valóságban a 6570-nél? Pedig brutálisabb bordákat pakolnak rájuk, nekem úgy tűnik.

Amúgy legbiztosabb, ha fog az ember egy passzív kártyát, és valahova odadrótoz mellé egy 96-120 mm-es fixen nagyon lassan (= semmi hang) forgó nem-gagyi ventilátort... Ez persze már +X e Ft, meg plusz barkácsolás, szóval leginkább csak saját gépben alternatíva. Kár hogy a gyártók ezt nem teszik meg... tehát hogy szép nagy borda, kurva lassú lapát, aztán kalap. Vagy ha valamelyik aktív már bőven elég halk, franc tudja melyik az.

(#47) Reinkz


Reinkz
senior tag

Abba is gondoljunk bele hogy ez a legolcsobb kártya ami támogatja a 4k felbontást így ideális lehet annak aki majd mozizni szeretne otthon, persze kell egy kis idő mire 4ks filmeket nézhetünk.

(#48) Silentfrog válasza djculture (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

Árulnak Magyarországon passzív Hd 7770-et? tudom,hogy van venti nélküli Hd 6850-7770-7790-7850 de én sehol sem láttam még idehaza.

(#49) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Remek kis kártya lett ez, igaz, az ára nem az igazi. :(((

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#50) #UserName#


#UserName#
csendes tag

Passziv,Low profilba lesz belöle vajon ?
Arra be is ruhâznék HTPC-be jobb ez mint az Ivy gpu ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.