Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

szvsz inkább move, a controller miatt gyorsabb a reakció idő...natal ahogy eddig láttam késik a userhez képest, az meg nem jó játékélmény

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#2) HardRic


HardRic
addikt

A Move "fagyis, ping-pong labdás" megoldása, vagy a Move "levegőben hadonászós bohóckodása" - 2x van Move

Nekem a Move jóbban bejön, hiába, hogy Xboxom van. Főként lövöldékben látom előnyét.

(#3) 7600 GS


7600 GS
addikt

Namost nekem csak az lenne a kérdésem, hogy a Natal-al hogy fogok én Fifázni? :F

(#4) sch_a


sch_a
addikt

Mivel a Natal valami teljesen új, így arra a szavaztam. A Move-ról most hallottam először, a videóban a ping-pong nagyon tetszett. :)

(#5) HS 2142


HS 2142
őstag

Szerintem majd visszatérek rá, ha elég kiforrottak lesznek a technológiák, addig az Egyik sem érdekel opciót választom.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#6) Morden24 válasza 7600 GS (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ki mondta, hogy lehet majd fifázni Natal-lal? :F

Amúgy természetesen Natal.
Bár jó a Move és remélem nagy sikere lesz PS-es körökben, a Natal mégis hoz valódi újdonságot a konzolos irányításba, és ezzel együtt a játékokba is.

Sectumsempra - For Enemies

(#7) RexpecT válasza 7600 GS (#3) üzenetére


RexpecT
addikt

A csaj nem fifát játszik a videóban?

(#8) Prof01


Prof01
veterán

Egyik se hiányzik. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Egér+bill. ;] :P

(#10) Gebriel


Gebriel
veterán

Natal :K

(#11) mcwolf79 válasza Morden24 (#6) üzenetére


mcwolf79
veterán

Csak így ebben a formában komolyabb játékokban (FPS, Autós) gyakorlatilag használhatatlan. Én legalábbis nem tudnék vele elképzelni egy Halo Reach-et Kézzel pisztolyt formázol, és ha előre hajolsz úgy mész?
Az ember keze egy F1 játékban begörcsöl 10 perc után, miközben rángatja a láthatatlan kormányt. És hol van a maradék 40-50 kör.
Félek, megmarad ez HD Wii-pótlónak :( A Hardcore réteg (Én is) marad a kontrollernél. Ha ugrálni akarnék, Wii-t vennék.
100 $-t biztos nem adnék érte.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#12) Kanczy


Kanczy
veterán

Egyértelműen a Natal a tengernyi újdonság miatt :

-hangfelismeréssel "telefonálgatás", játékindítás, stb.
-a különböző testrészek felismerése (még a száj is...)
-scan rendszerre nagyon kíváncsi vagyok
-kézzel "lapozgatás" a levegőben
-"Good Night-ra kikapcsol" - nem komoly, de vicces feature

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#13) Alwares


Alwares
aktív tag

Szerintem "komoly" játékot ezzekkel irányítani, teljesen mindegy, hogy Natal, vagy Move. Nem lehet és nem is érdemes. Játszottatok ti már Wii-n Fpst? Szerintem felejtős és ha pontos is hamar fárasztó lesz. Amiknél értelem lenne az ilyen Heavy Rain szerű játékok. A trágya QTE-t már ki lehetne váltani nagyon. Erre tökéletes lenne a Natal.
Amúgy a Natal-ban látom a lehetőségeket a Move pedig egy bevállt recept alapján működik.
Nos a mozgás érzékelés részben az újdonság varázsa miatt (Wii) lett népszerű, meg persze azért mert jó dolog. Nos a Move megoldását már láttuk, csak itt most az erősebb hardver miatt már ebben is sokkal több lehetőség van mint a Wii-ben.
A Natal meg. Nos az egy nagyon új dolog, teli remek lehetőséggel, remélhetőleg a fejlesztők használni fogják a fantáziájukat.

(#14) Zefír


Zefír
őstag

Mindneképpen natal. Radikalmodon van egy riport, h avalakit érdekel.. És akkor elkerüljük az "ezen hogyan fogok fifázni" kérdéseket:)

(#15) L4D1K


L4D1K
őstag

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a Natal ról egyből a Gamer c. film jutott az eszembe. Trailer. Azért egy olyan rpg-t megnéznék Natal on, ahol a játékos a kezével formázza a mágia jeleit, közben meg szépen duruzsolja a hozzá való szöveget. Hmm lehet hogy kitaláltam a Blizzard Hydra Project jét?

# ANTAL Tuning #

(#16) Depression


Depression
veterán

Nem gondoltam volna, hogy ennyire hátul kullogok majd a wii-vel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Engem az alábbi érdekelne:

Star Wars játék, ami kb másról nem szól nagyon, hogy fénykard párbajokat lehet vívni. A fénykardot pedig mi irányítsuk a kontrollerrel, de olyan módon mint az életben. És ezt lehessen online csinálni :) (ha belegondoltok, mivel egy fénykard pengéjének nincs súlya, gyakorlatilag egy ilyen markolós irányítóval teljesen olyan feeling lehetne mintha valóban fénykardoznánk).

Szerintem baromi egyszerű felállás és hatalmas lehetőségek vannak benne, hogy-hogy ilyet még nem csináltak? Az nem érdekel melyik megoldással csinálnák meg :)

(#18) P00By


P00By
nagyúr

Maradok a Wii-nél! :P

(#19) keIdor


keIdor
titán

A legjobb majd egy Star Trek féle holoszoba lesz valamikor a jövőben.:) Annál jobb nem lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Prof01 válasza Kanczy (#12) üzenetére


Prof01
veterán

Jah, lehet szívatni a tesót, miközben keményen tolja a Bad Company 2-t. Good Night! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21) aram01


aram01
nagyúr

jó ez a szavazásos cucc :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Depression válasza NeoExDeath (#17) üzenetére


Depression
veterán

És azt hogy oldanák meg, hogy ütközzenek a kardok?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Zpepe


Zpepe
tag

Bár tudom ez nem nem a szavazáshoz tartozik, de be lehetett volna tenni egy Natal-os trailer helyett egy Gameplay-t, miután az aki kicsit laikus a dologban, az könnyeben szavaz a Natalra- mivel ez csak egy "tök jó lenne ha ilyen szintet tudnánk elérni vele" bemutató. Eléggé eltorzítja az igazságot miszerint még messze nem ilyen pontos, és könnyen kezelhető mint ahogy itt látjuk.

A szavazás nálam 2 részből áll:

ÖTLET

Én inkább a Move-ot látom a jövőben hasznosabbnak mert ez nem csak a "casual" játékosoknak lesz hasznos, mert később egy FPS-ben, komoly előny származhat belőle.
Pontos, gyors. Jóval többet tud mint a Wii, térben is érzékeli a "Fagyi" helyzetét, szóval senki ne mondja hogy ugyan olyan mit a Nintendo megoldása.
(a másik hogy azt se hogy ezt az N-től lett lenyúlva, hisz ezt a PS2-óta fejlesztik:
http://www.youtube.com/watch?v=JbSzmRt7HhQ
A Natal meg nagyon az egyszeri játékosoknak szól, bár ennek ellenére biztos jó móka, de még senki nem tudja mennyire lesz használható, hány embert tud kezelni, milyen pontosan stb. Ezzel az eddigi játékokat NEM lehet használni (és ne hozzuk fel a Burnout példát, mert ki akar állva vezetni?) Ez egy továbbfejlesztett EyeToy, szóval csak azon múlik a sikere, hogy a nagy M mit tud elhitetni a néppel, mennyire lesz nagy a hype vonat. (már nagy)

KEZDETI SIKER

Itt egyértelműen a NATAL van helyzeti előnyben. Sokkal könnyebben elérhető, olcsó megoldás. Biztos vagyok benne, hogy akármilyen lesz nagyon sokat el fognak belőle adni. Lehet hogy nem tart sokáig az öröm, de egy darabig biztos siker lesz.

A Move kb 100 dolcsi lesz ugye, szóval 2x drágább mint a NATAL és ráadásul ha ezt így megvettük (Kamera, Move, demó lemez) akkor még csak egy ember tud vele játszani és még csak a második kiegészítő sincs meg hozzá (ami ugye az FPS-ekhez TPS-ekhez legalább kell, de bármi amiben mozogni is kell egy karakterrel)
Szóval egy sokkal körülményesebb drágább megoldás. Biztos hogy nem lesz akkora siker, de akinek lesz az szerintem jobban jár)

Tipikus Microsoft és Sony megoldás mindkettő, ugyan az mint amikor magát a konzolt vettük:
Sony: Drága, de ha sok pénzed van jobban jársz hosszú távon.
Microsoft: Olcsó, talán megbízható, de hosszú távon nem biztos hogy kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

(#24) CptAdamica


CptAdamica
veterán

FIFA-zás egyszerű beraksz a szoba közepére egy futópadot aztán mehet a 90 perc :D

Megyen!

(#25) Peat;)


Peat;)
veterán

Egyik sem érdekel, mert mindkettő a wiit másolta le, a végeredmény pontosan ugyanaz mint amit a wii produkál már évek óta, két ekkora gyártótól gyorsabb koppintást és előrelépést várna az ember. Ráadásul a játékok stílusában is a wiit majmolják többnyire ami szintén nem nyerő.

A natalnak hatalmas hátránya, hogy megszüntették a fizikai kapcsolatot, ami pl egy autós játékban, fpsnél nagyon fontos. Így csak az új (többnyire bugyuta) stílusú játékoknál tud előnyt felmutatni a mostani kontrollerhez képest is, a hagyományos játékokban számomra rosszabb lenne.

A sony megoldása a hagyományos játékkategóriákban is felhasználható lenne, de szemlátomást ott sem erőltetik. Még a gladiátoros nézett ki a legkomolyabbnak, pedig az is elég alacsony szintű benyomást keltett. A wiit cikizték anno (mote előtt) hogy nem elég pontos, nos itt sem látok teljes mozgásszabadságot sem a verekedős sem a gladiátoros játékban.

A natalban a totál felesleges technológiát érzem, egy két új játékkategória kedvéért. Míg a sony megoldásában a kényszert, hogy csak nekik nem lenne ha nem dobnák ki.

Zpepe: maga a konzol oldalról az x360-at a megjelenése óta máig kifizetődő megoldásnak tartom. Ma meg szigorúan azt vennék, már megbízható de még mindig 3 év garanciás. Anno még volt filózás most már az sem lenne. 4 éve ugyanazt tudja a két gép, nem értem milyen hosszú távon jobban megéri dologra gondolsz...exkluzívokban is kevés van mindkettőre, mert multi játékok vannak a két konzol azonos teljesítménye által.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zpepe válasza Peat;) (#25) üzenetére


Zpepe
tag

Ne haragudj de már megint közbe kell szólnom:
http://www.youtube.com/watch?v=JbSzmRt7HhQ
Ki másolt kit?
Nem lehet hogy ez az egész fordítva van? A Nintendo-nak nagy a szája...
Nem állítom hogy innen jött az ötletük (bár én nem zárnék ki semmit) , de ne mondjuk már hogy a Sony a nagy másoló)

Annak idején senki nem piszkálta a Nintendot hogy DVD lejátszót tett a konzoljába, pedig az is Sony megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#27) 7600 GS válasza Morden24 (#6) üzenetére


7600 GS
addikt

Ki mondta hogy nem lehet? :F

(#28) Peat;) válasza Zpepe (#26) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem csak az eszközt másolták le, szerintem kiérezhető volt az írandómból. És ez a fő baj. Az meg másik dolog, hogy már ettől korábbi videok is voltak, nem ps2-re vonatkozóan hogy ez megoldható lenne. Ki az aki a játékosoknak nyújtotta először? Ez számít.

Motor is korábban volt mint a ford t modell.

[ Szerkesztve ]

(#29) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Én azon vagyok kiakadva hogy a Sonynak ennyire nincs semmi ötlete..szinte egy az egyben lecopyzta a Nintendot..szóval abban semmi ujdonság nincs szerintem..másolni mindenki tud..

a Natal viszont odabasz...eszméletlen zsir lehet..egy dologtól félek..sok olyan játék lesz amiben nem lehet majd teljes mértékben így használni ahogy most..gondolok itt arra hogy pl a srác gördeszkázott...egy részről állat hogy a saját deszkáját teszi be majd azzal tolja de mivan ha a srác nem tud semmi komoly figut?:DDD

Egyébként ezt már feleslegesnek tartom de az ötlet marhajó

Zpepe aha...a Seganak meg volt Pecája akkor a Sony onnan kopintotta? haggyuk már a Sonyt...Nincs ötlete így lop..ennyire egyszerü

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#30) Gebriel válasza Peat;) (#25) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem baj az ha másolnak csak nekünk jó legyen. :D

(#31) Zpepe válasza Peat;) (#28) üzenetére


Zpepe
tag

Enny erővel a Nintendo ilyet még nem nyújtott játékosoknak, hiszen a Move sokkal többet tud mint a Wii mote.
Az utóbbi csak és kizárólak 2D-ben lát, míg a Move 3D-ben. És ez nem egy "apró" különbség.

(#32) Zpepe válasza Sirandrish (#29) üzenetére


Zpepe
tag

Bocsi de ez a Zelda vagyok és a Sony egy szar... Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy minek kell egyből a Sony-nak esni hogy másolta a mozgásérzékelést ha NEM IGAZ. Tény hogy régebb óta foglalkozik ilyen megoldásokkal. És akkor jössz te a zöldhuszár aki meg leugatja.
Miért kell ilyen ellenségesnek lenni valamivel, azért mert neked Wii-d van? Örülj neki, nyomd a Zeldát meg a Mariót aztán kész. Nem kell más technikákat leszólogatni főleg addig nem míg nem értesz úgy hozzá mint akik csinálják.

Ha már nekem válaszolsz ilyen kedvesen, olvasd már vissza rendesen mit írtam.

"Seganak meg volt Pecája akkor a Sony onnan kopintotta? "

Ennyi erővel vissza mehetnénk Ádámig és Éváig. A lényeg hogy biztos nem a Sony másolta a mozgásérzékelést.
Oké legyen, tényleg előbb adta a játékosok kezébe: nem is lett olyan jó minőségileg, de nem is volt céljuk.

[ Szerkesztve ]

(#33) Zpepe


Zpepe
tag

Az utolsó mondat az előző hozzászólásban a Nintendora vonatkozik!

(#34) Gebriel válasza Zpepe (#32) üzenetére


Gebriel
veterán

Hallod jobb lenne ha először tájékozódnál mielőtt valótlant állítasz.

..minek kell egyből a Sony-nak esni hogy másolta a mozgásérzékelést ha NEM IGAZ. Tény hogy régebb óta foglalkozik ilyen megoldásokkal...
NE nevettesd már ki magad. ;) :D

(#35) h-yle válasza Morden24 (#6) üzenetére


h-yle
addikt

"a Natal mégis hoz valódi újdonságot a konzolos irányításba, és ezzel együtt a játékokba is."

Te tudsz valamit amit én nem? Mert én még csak demóban, festő programban, meg kidobósban láttam a Natalt.

Fantáziát én is inkább a Natalban látok, de az E3-ig nem mernék messzemenő következtetéseket levonni arra nézve, melyik lesz életképesebb.

Mint mindig, ez is a software részen fog múlni, abból pedig nem sokat láttunk eddig.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#36) Zpepe válasza Gebriel (#34) üzenetére


Zpepe
tag

Mutass valamit a Nintendo részéről ami azt bizonyítja hogy 2004-nél régebb óta foglalkozik vele.

(#37) Zpepe válasza h-yle (#35) üzenetére


Zpepe
tag

Legalábbis nem sok jót : )

(#38) h-yle válasza Zpepe (#36) üzenetére


h-yle
addikt

Az álltalad linkelt video és a wii más technikát (is) használ.

A 2004-es vidi, egy sima motion tracking. Kell egy kamera, aminek megmondod, hogy mit kövessen, és kül. gesztusokra mit reagáljon a program. Ez jobban hasonlít a Natalhoz mint a Wii-hez.

A Wii-ben viszont van giroszkóp, tehát a kezedben is van hardware.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#39) Gebriel válasza Zpepe (#36) üzenetére


Gebriel
veterán

Esküszöm megkeresem azt a videót ahol egy srác a nintedoján mozgás érzékelőt használ. Kezdetleges de működőt. Gyári cucc volt nem saját.

(#40) Sirandrish válasza Zpepe (#32) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem te túlbonyolítod...
A Nintendo a játékosok kezébe adta az irányitást, szó szerint..rá pár évvel a Sony kiadott egy megközelítőleg 90%begy megegyező controllert...akkor miről beszélünk?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41) Zpepe válasza Sirandrish (#40) üzenetére


Zpepe
tag

Figyi. Nincs is ezzel baj. A Sony még tényleg nem jár ott ahol a Nintendo hisz még nem is játszhatunk vele, az N-el meg már 3 éve.
Nekem csak azzal volt bajom, hogy leszóltál valamit (a Sony másol) és az nem igaz.

(#42) Sirandrish válasza Zpepe (#37) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ajánlom figyelmedbe EZT a videot!
Nézd meg..mit csinált akkor a Sony? Walkmant?

Gebriel: ez az?

Zpepe te is nézd meg

Mellesleg tudom hogy nem épp a legkomolyabb cuccok vannak a videon de azért mégiscsak valami...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#43) Zpepe válasza h-yle (#38) üzenetére


Zpepe
tag

Én ezt értem, de ők meg azt mondják hogy a Wii és a Move is ugyan azt a technikát alkalmazzák (hisz: "másol a Sony")

Nem mondtam hogy az nem két külön technika, én csak arra reagálok amit ők mondanak.

(#44) Gebriel válasza Sirandrish (#42) üzenetére


Gebriel
veterán

Ezt bakker de már egy órája :D
1000x :R

[ Szerkesztve ]

(#45) Sirandrish válasza Gebriel (#44) üzenetére


Sirandrish
legenda

a lényeg hogy meglett :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Maradok az egér bill kombónál elég nekem nyáron a hűtöig elmenni jéghideg ser italért. :)

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#47) tommy-gear


tommy-gear
tag

bill + egér

(#48) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Én is Natal párti vagyok, már csak azért is, mert szvsz ez a megoldás fogja elhozni az arra alkalmas játékokban a teljesen szabad, kötöttségek nélküli irányítást. Aztán persze meglátjuk, hogy a benne lévő szoftver, ami az egésznek a lelke lesz, mennyire lesz eltalálva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49) Zpepe válasza Sirandrish (#42) üzenetére


Zpepe
tag

: ) Hát azért ezt nehezen tudom összehasonlítani a mostani cuccokkal de tény, hogy mozgásérzékelés.
Legyen igazad.
De itt még nekem mindig azzal van a bajom, hogy a Wii-t nem másolta le a Sony, hisz már legalább 2004 óta próbálkoznak a Move-al, ha még akkor nem is így hívták. És még kinézetre is pont olyan mint a mostani.
Szóval nekem EZ fáj. "Hogy a Sony másolta".

Mindegy, tényleg nem szeretnék ezen összeveszni veled, mert ennyit nem ér az egész.

(#50) Gergo88 válasza Sirandrish (#42) üzenetére


Gergo88
tag

Mekkora hulladék ez a Power Glove :DDD

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.