Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Volt mar egy LG Optimus 3D m de attol nemvoltam elajulva, remelem a jovoben azzert jobban kiaknazzak a gyartok ezt a teruletet is...

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Hát ha már rég tesztelték és most kezdik el szállítani,csak jó lesz.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) hito


hito
nagyúr

Felejtsék már el ezt az értelmetlen 3D mániát. Főleg a mobil vonalon. Hány eszköznek kell még látványosan megbuknia ahhoz, hogy ne eröltessék?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4) Blasius0704


Blasius0704
tag

Valamelyik nagy amcsi tv gyártó (nemvágom a nevet, de ők adják el a legtöbb lcdt az államokban)a napokban jelentette be hogy soha többet 3D... (indexes hir)

(#5) cairojack


cairojack
aktív tag

Na most akkor halott a 3D- vagy nem? Félreértés ne essék, nekem semmi bajom a 3D-vel, sőt, kifejezetten rajongok érte. Már ha minőségi tartalomról beszélünk, mint mondjuk egy I-Max kamerával lefogatott film, vagy egy brutál jól összerakott játék.

Azt viszont gyűlölöm, mikor beülök egy elvileg 3D-s filmre, és annyi 3D nincs benne, hogy észrevegyem, hogy azt nézek Az ilyen szutyok, felkonvertált vacak filmekből Dunát lehetett rekeszteni az elmúlt években.

Meg kell nézni, mit tud az I-Max-es "Űrállomás" c. film, vagy akár egy visszafogottabb Avatár, aztán azok után beülni egy Transformers 3-ra borzalom. Sírva jöttem ki a moziból, annyira nem volt benne 3D. Akkor fogadtam meg, hogy többet nem adok ki pénzt 3D-s mozijegyre.

Szóval szerintem a minőségi 3D-nak van értelme, de a szutyok, népátverő vackokat inkább tartsák meg.

Pár napja épp azt hozta valamelyik hírportál, hogy halott a 3D, erre most ez. Remélem tényleg jó ez a kamera, mert nem örülnék neki, ha a TV-kből kikerülne a 3D-s funkció.
Nyilván én sem nézném egész nap 3D-ben, de egy egy komolyabb filmet nagy élmény 3D-ben meglesni, és külön öröm, ha ezért nem kell elmászni egy büdös, koszos moziba.

Szerk: személy szerinte hárommilliószor több értelmét látom a 3D-s TV-knek, mint az okos tévéknek.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#6) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A technológia elterjedéséhez az átlagfelhasználók számára is könnyen hozzáférhető 3D kamerás készülékek kellenek, melyek egyik eszköze a Toshiba új 5 megapixeles kameramodulja lehet."

...hmm. Szerintem meg pont nem csak emiatt "bukott el" vagy épp el sem terjedt igazán a 3D-s tartalomszolgáltatás, hanem a megjelenítők miatt.

Hiszen ahhoz, hogy relatíve olcsó 3D-s eszközt gyártsunk, mindig kellett valami kiegészítő. Legtöbbször a passzív, vagy aktív szemüveg, hamár a kétlencsés felvétel adott.

Rendkívül kevés olyan mobileszköz került piacra, amiben a szabad szemmel is látható 3D élményt és a kamerát ötvözték. Egy kézen meg lehetne számolni ezeket.

Ha igazán le akarták volna nyűgözni - és támadni - az átlagfelhasználókat, akkor a TV-k esetében is a szemüvegek nélkül használható megjelenítőket kellett volna akkora méretben is fejleszteni, és terjeszteni.

Mert így bonyolult. Egyik ilyen szemüveges, amolyan formátumban, másik meg maga konvertál fel 2D-t 3-ra, passzív/aktív szemüveggel... Akkor meg minek a 3D rögzítés? Kérdezné az átlagfelhasználó...

Alapjaiban lett elcseszve ez a 3D az utóbbi időkben. Szabványosítani kellett volna keményen.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Elképesztően örülök, hogy végre lesz tartalom a 3D képes készülékekre. Azonban, továbbra is nézegesse az, akinek két közvetlen egynemű felmenője is van! Majd ha nem kell szemüvegben kuporognom a tévé előtt... Szimplán emiatt esik vissza a 3D iránti érdeklődés.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#8) Alexios válasza Blasius0704 (#4) üzenetére


Alexios
veterán

(#9) dsr


dsr
senior tag

Kiváncsi vagyok , hogy mit tud majd :))

(#10) halkow


halkow
őstag

3d azt majd 30 perc után felrobban a fejed annyira fájni fog na meg az akut is szívja rendesen :O

Alcatel onetouch idol2s the king

(#11) Blasius0704 válasza Alexios (#8) üzenetére


Blasius0704
tag

Igenigem. Erre gondoltam.

(#12) Maacaw


Maacaw
tag

Ennek a 3D-nek szvsz egyedül akkor lenne értelme a mobilokban, hogyha nem kínálnák sokkal drágábban, mint amennyi a műszaki paraméterek alapján reális lenne (a 2 eddigi 3D-s mobilban is ezen buktak el szvsz) . Meg szerintem először van egy WOW-faktor, de utána már inkább csak mókusvakítás.

(#13) Ádám16


Ádám16
addikt

Tényleg elfelejthetnék ezt a 3D mániát, feleslegesen kidobott milliók..

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nekem sosem jött be ez a 3D téma, valahogy idegenkedek tőle, vagy nem tudom, hogy fejezzem ki. Elég nekem élőben, az FULLqQHD 3D. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.