Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Jó ég, HIS! Imádtam anno a 2600XT-met. :C

(#2) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Tetszik mindkettő. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) Raysen623


Raysen623
addikt

Lehet örülni annak, aki ilyet szeretne :D Szép darabok.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

+ egy fejlesztői AMA alapján jön az MSI low profile változat, a GTX1050-ekhez hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Csak nekem fura hogy a kettő hűtési megoldás között leszámítva a matricát zéró a különbség?

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Szépek, én az XFX-et venném!

(#7) anaqer


anaqer
veterán

Kutya legyek, ha az ötcentis venti.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Haladunk, még a Low Profile hiányzik a tulajdonságokból, és akkor kb elértünk a mérethez, amit egy ilyen teljesítményű kártyának illene nem meghaladni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) PuMbA válasza t72killer (#8) üzenetére


PuMbA
titán

AMD esetében nem könnyű a dolog, mert az NVIDIA GTX1050 Low Profile-os kártyákon is 2 ventilátor van és azok kevesebbet fogyasztanak körülbelül 20W-tal, mint az RX460. Itt is kérdéses, hogy milyen gyorsan fog pörögni az az 1 kis venti.

[ Szerkesztve ]

(#10) Scholes9 válasza PuMbA (#9) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Gondolom terhelve nem éppen halkak lesznek.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) GIJoe


GIJoe
addikt

Ezeken nincs backplate ugye?

(#12) elfelejtette válasza anaqer (#7) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez jutott eszembe nekem is, 5cm-es venti a LP kártyákon van...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) tDr1v3r válasza Fred23 (#6) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem is az tetszik. Ha ITX-es konfigot építenék (mondjuk Lian Li Q07 vagy Q11 házzal) tuti jönne bele.

Csak a hangjuk kérdéses...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) Lacok


Lacok
őstag

Igazi hiánypótló. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Nem vagyok nagy AMD-s, de EZ nagyon korrekt! Közepes gamer gépbe ahol szempont, hogy pici legyen, mondjuk lanokra. Ez egy igazi hiánypótló.

(#16) nalaca000 válasza anaqer (#7) üzenetére


nalaca000
tag

Valami hasonlót akartam írni, de más helyeken is 5cm-ről olvasni.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#17) Lacccca87 válasza Bandi995 (#15) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hát nem tudom, nálunk 7870 ek vannak a TUP gépekbe de lassan kezdenek kevesek lenni. Ez meg nem igazán éri el azt a szintet. MOBA-k ba közepes/min beállításnál jó lehet de többre nem nagyon.

(#18) tserrof77


tserrof77
senior tag

Nagy UP nekik, spécibb házakba (BTX) meg idiótább tervezésű márkás gépbe ideális középkategóriás lesz :DD

A venti szerintem sem 5-ös, akkor cefet hangos lenne, én 7cm-esre tippelem. Csak remélem, nem a régi gyári amd-s cpu ventikével vetekszik :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19) anaqer válasza nalaca000 (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor valaki hazudik - a fullos hátlap IIRC valami 10 centi körül van, tehát ami ventit a képeken látsz, az alaphangon is minimum 70mm.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Szép darabok, a hangjuk viszont kérdéses számomra.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) t72killer válasza PuMbA (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azok az NV-k (amit amúgy valszleg venni fogok, a többmonitoros módban izzadó vörös helyett) bőven túl vannak hűtve SzVSz. Nem tuningra találták ki ezeket a karikat, alapfrekin meghajtva bőven hűvösen kell maradniuk, ha jól rémlik, 750ti-ből is volt anno passzív...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) XmoD


XmoD
aktív tag

Egy slot lp-vel. Ejjj de fájna érte a szívem. :O

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

De sajnos még ez sem tudja felejtetni, hogy a teljesítmény bizony harmatos ("a gyártó abból főz ami van" hangzott el anno az r7-250 tesztjén...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Gyönyörű a HIS. Egy picit erősebb lenne az RX 460 érkezne.

(#25) Gyuri27 válasza Taranti (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem értem. Ha nem elég a teljesítmény veszel erősebb vga-t. Vagy 40k alatt akarsz full hd-ban játszani mindent fullra tolva?

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) ROBOTER


ROBOTER
addikt

70 mm-es a ventilátor. Nem csak látszatra, ezt is írják.

[ Szerkesztve ]

(#27) Taranti válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


Taranti
senior tag

Jaj nem, csak arra gondolok, hogy az AMD rosszul lőtte be a GPU-t. Amúgy a 4GB verzió nagyon nem 40k alatt van, a 2GB meg dx12 alatt mindenre kevés (lesz) még FHD-n is (lásd gtx1050 tesztek). ÉS ehhez képes drágállom, de persze ebben benne van a gyenge valutánk is. :(

Szerk:
Illetve most az egész sorozat kissé felemás mindkét oldalon. AZ rx470/gtx1060 kicsit sok is FHD-ra, 2k-ra meg kevés, vagy éppencsak elég. De ez személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#28) Gyuri27 válasza Taranti (#27) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez egy 90 buznyákos kártya. Hogy itthon mennyi hagyjuk. Casual rétegnek wotozni, wowozni, mobázni, diablózni elég. A fél gémerek, meg gémerek, meg prok találnak maguknak vga-t. Ennyi. Nincs ezzel a vga-l az ég világon semmi baj. Csak a helyén kell kezelni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) Taranti válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


Taranti
senior tag

Ajh, lehetne ezen vitatkozni sokáig. Nem mondom, hogy nincs igazad. De nézzünk más szempontot is: ma bemész egy felszereltebb boltba/webáruházba, milyen monitort kapsz? FHD-2k-4k. NV-nél melyik kártyák, amik tutira jók ezekre (talán túl is teljesítik): 1060-1070-1080. És akkor van az 1050 duó e-sport, wow, stb. AMD-nél más lehetett a koncepció, és nekem nem szimpi. Ennyi. Mondtam, magánvélemény.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#30) Gyuri27 válasza Taranti (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen az 1060 jó dolog. Abból is a dzsunka verziók 60k fölött vannak. Ez meg 40 alatt.
Mélázhatunk ezen csak értelme nincs. Az van amit írtam. Ha valaki abban a kategóriában gondolkodik ott a 470-480. Vagy nv oldalon ami ott van. Ez egy belépő szintű vga casuáloknak (akár pici gépbe, kis fogyasztás, kis hő, no tápcsati). Nem kell szeretni az amd-t. Csak látni kell hova és mire jó ez a vga.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) vhw válasza Lacccca87 (#5) üzenetére


vhw
addikt

Több modelljükön is hasonló hűtés van - vagy összedolgoznak, vagy egy a beszállító.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Nagyon mokány kis cuccok! Nagyon örülök, hogy végre valaki az 1 slot-os területet is célba vette!
Nvidiáéknál asszem a 750Ti volt az utolsó mohikán ami 1 slot-os volt, ha jól tudom a Galaxy kínálatában. Kíváncsi lennék mit is tudnak ezek az RX 460-asok! Minden esetre nekem nagyon like! :R
Vajon ezek működnek CF-ben? :F

(#33) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kis gép,kis hely,kis kártya.Amire kellhet tökéletes.

Wasabi...

(#34) dementor


dementor
senior tag

Jó kártyák, remélhetőleg jó árban is lesznek. Az 50mm ventit kizártnak tartom, borzalmasan hangos lenne.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#35) MZperX75 válasza Taranti (#27) üzenetére


MZperX75
addikt

FHD-re sok ,2K-ra meg kevés? (GTX1060,RX470)
2K felbontása 2048x1080 pixel 120sorral több mint az 1920x1080.

(#36) Kicsiguszti válasza MZperX75 (#35) üzenetére


Kicsiguszti
tag

A 2K tudomásom szerint 2556*1440 pixel felbontást jelent, ami azért lényegesen nagyobb mint a FHD.

(#37) ROBOTER válasza Kicsiguszti (#36) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#38) hash99 válasza Kicsiguszti (#36) üzenetére


hash99
senior tag

Az 1440P az WQHD. Wide Quad HD. A sima 720P négyszerese.

(#39) Taranti válasza MZperX75 (#35) üzenetére


Taranti
senior tag

2k felbontás: 2560*1440 (WQHD vagyis Wide Quad HD). És nem azt írtam, hogy kevés, hanem hogy éppencsak elég. És itt megint figyelembe veszem a kb. jövő ilyenkor már (szerintem) dübörgő dx12-es játékokat. (És sokadszorra kijelentem, hogy nem hiszem magam tévedhetetlennek. :) )

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#40) PuMbA válasza Taranti (#39) üzenetére


PuMbA
titán

A 2560x1440 az 2.5K, csak valaki egyszer elnevezte 2K-nak és elterjedt, ami természetesen helytelen. ROBOTER jól írta.

(#21) t72killer: Ja, csak a 750Ti 50W körül fogyasztott, míg az RX460 75W-ot eszik :)

[ Szerkesztve ]

(#41) ROBOTER válasza Taranti (#39) üzenetére


ROBOTER
addikt

Most komolyan... ne csináljátok már!

Azért a DCI-vel nem kellene szembe menni, aki definiálta a 2K/4K megjelöléseket.

2K Master: 2048 x 1080

[ Szerkesztve ]

(#42) MZperX75 válasza Kicsiguszti (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

Sőt egy két felbontás szabványa
(olyat nem találtam ,hogy HD ready vagy hogy FullHD amit általában a TV gyártók reklámoznak) Bár volt TV-m ami natív 1024x768 16:9-es képaránnyal HD ready felirattal volt ellátva ,ami se nem HD ,se nem 16:9 képarányú,de hát ez van.

HD 720
1280 x 720

HD 1080

1920 x 1080
2K
2048 x 1080

WQHD
2560 x 1440

UHD-1
3840 x 2160

4K
4096 x 2160

Egyébként figyelmetekbe ajánlom a Wiki-t ,szakmai fórumon elkerüljem az oltári butaságokon a félreértéseket.
Saját tapasztalat írtam én is oltárit.

[ Szerkesztve ]

(#43) Taranti válasza ROBOTER (#41) üzenetére


Taranti
senior tag

Bocsánat, akkor én tudtam eddig rosszul. :R

Tehát akkor a tesztoldalak FHD/WQHD/4k felbontásban mérnek. Oké.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#44) MZperX75 válasza Taranti (#43) üzenetére


MZperX75
addikt

4K helyett inkább UHD.

FHD,WQHD,és UHD -1

2048x1080 2K,4096x2160 4K még egyszer.

(#45) Taranti válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Taranti
senior tag

Jójó. Most akkor?

[link]

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#46) Taranti válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Taranti
senior tag

Bocsi, szórakozik velem a céges tűzfal.

4k teszt:
[link]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#47) MZperX75 válasza Taranti (#45) üzenetére


MZperX75
addikt

Azzal ,hogy tévesen használják 4K elnevezést UHD-1-s felbontásra ,az mellékes,de nem magyarázat,attól még nem válik valóra az igazságtartalma.
Ami viszont igaz mindkettőre az a 2160p -s formátum.
Viszont a linkelt teszt is csak kicsit zárójelesen írja a 3840x2160-ra(4K) ami igazából UHD-1
Ez engem igazándiból nem zavar,mert utánanéztem,viszont te is 2K-t kevered a WQHD-val.
4K-s kijelzőt monitort kapni,TV-t nem.
2K-s monitort sem tudsz venni ,még is szabvány.
:DDD
Minden jót! ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) ceia


ceia
őstag

Klassz, de miért nem használnak nagyobb ventilátort? :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#49) anaqer válasza ceia (#48) üzenetére


anaqer
veterán

Mert nagyobb ventilátor mellett még kevesebb bordának jutna hely.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) feregember válasza Lacccca87 (#17) üzenetére


feregember
csendes tag

"MOBA-k ba közepes/min beállításnál jó lehet de többre nem nagyon."

Dota2 FullHD graf kimaxolva 90-120 fps ( https://www.youtube.com/watch?v=mhVKuxIP34A )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.