Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Aranyos történet volt :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) gabe_


gabe_
őstag

Jó kis story :)
Azért a 9 hónap alatt illett volna időt találni a lejárt jogsinak, pláne ha napi szinten vezet a párod... :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3) vandeminek válasza gabe_ (#2) üzenetére


vandeminek
tag

9 hónap még semmi. Tavaly augusztusban vettük észre barátomnál, hogy már több mint egy éve lejárt a jogsija. Mondanom se kell napi szinten autózott... Azért nagy szerencséje volt, hogy nem a rendőr vette észre.

(#4) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Aranyos kis történet. :) A nejemnek is 12éve van jogsija sosem igazoltatták még.1 hónapja vette észre hogy neki is lejárt a jogsija elment orvosira és időpontot foglalt az okmány irodában.És mi történt? Megállították életében először de szerencsére mivel az orvosi ott volt így már nem piszkálták. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#5) ijjájom válasza gabe_ (#2) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nem az időről volt szó, hanem nem nézte meg, nem tudott róla!:D:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#6) Titan44


Titan44
tag

:) Nekem meg jogsim sincs... :C

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#8) Kakumix


Kakumix
senior tag

Nekem a magyarorszag.hu küld e-mailt, ha közeledik valami iratomnak a lejárati ideje (személyi, jogsi, műszaki, stb.). A "Saját adatok" (profil) közt lehet beállítani.

Legyen szép napod!

(#9) Bobrooney válasza vandeminek (#3) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Egyik helyi alkesz 2 évig ment ki Németországba heti szinten úgy, hogy elvették előtte 3 éve a jogsiját.

(#10) gabe_ válasza Bobrooney (#9) üzenetére


gabe_
őstag

az már nagyfokú felelőtlenség...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#11) moonlight115


moonlight115
tag

Jó a sztori, gratula! :C

Ezek a rendőrök rendesek voltak, szerencsére.
Magassarkúban vezetni tényleg rémálom, de lehet, csak szokás kérdése.
Végül vasárnap paprikás krumplit főztél, vagy lazacot kaviármártással, libamájjal körítve? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Azért 9 hónapig nem észre venni, hogy lejárt tényleg komikus.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) ijjájom válasza moonlight115 (#11) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszi! Tényleg normálisak voltak, persze mi is! Nem hőbörögtünk, mert rájöttünk, hogy tényleg igazuk van!!
Nem paprikáskrumpli volt, ha jól emlékszem húslevest csináltam, franciasalátát, kukoricasalátát, töltött hús volt és sült csirkecomb.
Tortát sütöttünk és már nem emlékszem milyen sütik voltak, de nagyon jól éreztük magunkat!
Libamájat nem akartam, mert Gergő /Dorcsi barátja/ nem szereti a májat!:D:D Lazacot meg éppen nem kaptam frisset, a fagyasztottat meg nem szeretjük!:D

Cyberpunk: Te szoktad nézni ezek szerint, hát nekünk valahogy nem jutott eszünkbe, de ezentúl oda fogunk figyelni!!!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#14) macilaci78 válasza ijjájom (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ezentúl oda fogunk figyelni Minek? 10 évig megint nincs vele gond. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) Cyberpunk válasza ijjájom (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most hogy mondod megnéztem a személyim meddig érvényes. ;] Én sem szoktam mindig mindent figyelemmel kísérni e téren, de ez azért komoly történet. De a lényeg, hogy végül sikerült épségben hazaérni, persze némi mínusszal anyagilag. Viszont ezt a Gangnam style őrületet nem értem. Értem, hogy fiatalok, de én nem égetném magam ilyennel, még puskával sem venne rá senki, hogy egy ilyet előadjak több tucat, száz ember előtt. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) moonlight115 válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


moonlight115
tag

Sőt, ha keringőt vagy palotást táncoltak volna, legalább tanultak volna valamit, amire lehet, hogy később nem lesz alkalmuk. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#17) FatalEror


FatalEror
addikt

Na még egy cikk,amint tudom olvasom :K

HardCore is my LifeStyle

(#18) Yodafon


Yodafon
senior tag

Most akkor ki állt és hova és miért és hogyan? :F

I'm gangsta!

(#19) ijjájom válasza Yodafon (#18) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hosszú......!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#20) djculture válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


djculture
félisten

Ja Kazinczy panaszkodott annak idején hogy milyen elviselhetetlen zenét hallgat Kisfaludy Károly és mi ez a tánc. Ő még a lágy Mozart zenére és a hozzá való tánchoz szokott nem a Beethoven féle ricsajhoz...
Szóval ennyit erről... :P
Az előző generáció nem mindig tudja felfogni a következő generáció megszokásait, divatját...

[ Szerkesztve ]

(#21) Cyberpunk válasza djculture (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát lehet. :K Mondjuk a 29 évemmel talán még nem vagyok annyira vén. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) tami92


tami92
aktív tag

jópofa kis sztori :D

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#23) olbaidhun válasza domperke (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

Kedves sztori, megyek megnézem meddig érvényes a Feleségem jogsija. :DDD

(#21) Cyberpunk
De, az vagy, júliusban töltöm a három X-et, együtt érzek... ;)

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) joghurt válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


joghurt
addikt

"20 év felett már minden nap ajándék." :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Jó ég, megnéztem a jogsim, még kb. két évig érvényes és megnéztem rajta a fotót is. Na, az nem érvényes. :DDD Jó látni, hogy más Pécsiek illetve Pécs környékiek is vannak errefelé. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#26) Cyberpunk válasza joghurt (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez van vén f..ok vagyunk már.:DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) ijjájom válasza Sir Riccio (#25) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nem kell félned, a fotó miatt nem büntetnek! :DD
Különben Pécsről jöttünk ki Heténybe egy éve!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#28) Sir Riccio válasza ijjájom (#27) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ne mondj ilyet amíg nem láttad a képet. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#29) ijjájom válasza Sir Riccio (#28) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát ezek után szívesen megnézném!! :DDD :DD :DDD

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#30) moonlight115 válasza ijjájom (#29) üzenetére


moonlight115
tag

Lehet, hogy hasonlít az avatarjára??? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31) sztanozs


sztanozs
veterán

Mi is megszívtuk a múltkor - mint utóbb kiderült várakozni tilos tábla (+45m) hatálya alatt áltunk meg a kórházzal hátsó bejáratával szemben: bilincset kaptunk. Rendes volt a közterületes, mert látta hogy mindennapos várós a párom (múlt héten szült amúgy), így "csak" 11e volt a bilincs levétel és alap 10e helyszíni bírság (jól irányzott fotóval)...
Amúgy megsúgta, hogy szerencsénk van, mert a következő héttől lopós autó jön már arra és azt nem úsztuk volna meg annyiból (és ki tudja mikor értünk volna haza).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32) moonlight115 válasza sztanozs (#31) üzenetére


moonlight115
tag

:C Gratula a bébihez! Hogy hívják?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#33) Sir Riccio válasza moonlight115 (#30) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Rosszabb, bár a pikkelyek és a bajusz ránézésre stimmel, csak a hajam kifésülve "uszonyig"(vállig) ért, egyébként meg mikrofonsérót ábrázolt.:DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#34) moonlight115 válasza Sir Riccio (#33) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem a haj alól kivillanó uszonyért már büntetnek. Tuti nem szabályos! Nem is illik uszonyt mutogatni, nahát...ki látott még ilyet! :Y :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#35) ijjájom válasza sztanozs (#31) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Gratula a babához!!! Jó egészséget!
- Tényleg szerencsétek volt!!! Azt mondják a kerékbilincsnél elég egy kerékcsere!!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#36) ijjájom válasza Sir Riccio (#33) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Mit akarsz nem vészes elmondás szerint. A bajusz csak akkor lenne gáz, ha csaj lennél!:D:D:
- Erről eszembe jut egy régi sztori! Kisebbik lányom 4 éves volt, és megjegyezte, hogy a boltos barátnőmnek bajusza van!! Szépen kértem, hogy ezt ne hangoztassa, Zsuzsi néni hormonzavaros, azért van neki.
Egyszer éppen ültünk a lépcsőn, ettük a főtt kukoricát két pofára, jött Zsuzsi! Megkínáltam, leült mellénk, csendben falatozgattunk, amikor Dorcsi lányom felkelt, és megállt Zsuzsival szemben! - Rosszat sejtettem, ami aztán be is következett!
Lányom megszólalt: -" Zsuzsi néni!!! Magának van ám bajusza!!! De jól áll!!!"
Vágni lehetett a csöndet egy pillanatig, aztán Zsuzsiból kitört a röhögés, belőlünk is felszabadult, a végén már a könnyünk folyt! :DD :DD

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#37) Rozzo


Rozzo
tag

Ismerősömnek volt olyan helyzete, hogy a jogsijára 2 évszám volt írva. Az egyik a lejárta időpontja (a másikat nem tudom). Ő a rossz évszámot nézte, csak a rendőr figyelmeztetett. :)

(#38) joghurt válasza Rozzo (#37) üzenetére


joghurt
addikt

Az orvosi, ami lejárhat sokkal korábban is.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) sztanozs válasza ijjájom (#35) üzenetére


sztanozs
veterán

+ moonlight115: Petya

Kerékcserére - ha elviszem magammal, akkor (mivel volt fotó a felrakásról) megy a feljelentés (rögtön 2x szorzó mindenre) a szabálysértés tényéről + bejöhet akár más tényállás is (pl kerékbilincs eltulajdonítása).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40) ijjájom válasza sztanozs (#39) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Oké! Tudom, vicc volt!:D De hirtelen megoldásnak nem rossz!!! Persze útközben a kerékkel add le a bilincset is!:D:D:D
Petya gondolom a kisfiad neve! Gratula mégegyszer!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#41) sztanozs válasza ijjájom (#40) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja :D

Kerékcserére meg: ha nagyon sietni kell, akkor legtöbbször még egy taxi is olcsóbb, mint az emelt összegű bírság... ;)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Jo kis story "happy end"-el a vegen. ;) Meg jo hogy ennyivel megusztatok, es az uton nem tortent semmi baj.

Benzin kell az autoba nem jogsi.... ;]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#43) nem_tom


nem_tom
őstag

Jó kis cikk! :R

Ennek és a hozzászólások hatására megnéztem és rájöttem, hogy nekem idén szeptemberben lejár a személyim. Úgyhogy ez így most jól is jött, mert magamtól valószínűleg nem jutott volna eszembe. :DDD

(#44) nem_tom válasza wertigo1984 (#42) üzenetére


nem_tom
őstag

"Benzin kell az autoba nem jogsi.... ;] "

Ezt mond a rendőröknek. :P :D

(#31) sztanozs: Gratula! :C

[ Szerkesztve ]

(#45) Bobrooney válasza nem_tom (#44) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Dízelesbe rakhatod :P

(#46) hege8888


hege8888
aktív tag

Szerintem az én sztorim sem piti:

Tavaly elhagytam a pénztárcám. Abban hordtam minden papírt
a Szolgálati Igazolványtól az utolsó pontgyűjtőkártyig, Mindent, ami kártyája van az embernek.
Bemenem a Rendőrségre is, a Szolgálati végett,ott javasolták, hogy Okmányirodában ne csak az újakat intézzem, hanem kérjek igazolást, hogy elhagytam a papírjaim, ha netán valaki visszaakarna élni velük, akkor én levagyok fedezve.

Ezt javaslom mindenkinek, hagy ha elhagyja a papírjait, ilyet intézzen magának, nehogy másnap már valami gengszter brigád a nevetekben lízingelt autót tolja kifele az Ukrán határon, stb...

Szóval intéztem a személyit, lakcímkártyát, jogsit.
A jogsis ablaknál visszakérdez a hölgy:
-Újítás lesz?
Nem, pótlás, mert elhagytam.
-Hát ez lejárt már egy ideje...
-Mióta?
-2008-ban lejárt.

Uhhh, most 2012 nyár van... Benéztem a kiállítás dátumát...

Közben számoltam fejben:
-Évi 2-3szor Anyósékhoz elmentünk 400km oda-vissza, ott még a környéken szoktunk csavarogni...
-Voltunk nyaralni 2009-ben kocsival Pécs környékén
-Havi szinten mondjuk sokat nem, de nagybevásárlás, városban járkálás, kb 150-200 km...

Hát ha lemeszeltek volna, biztos lekaszálnak 50-60-zerre szolgálati igazolvány ide vagy oda...

Így "olcsón" megúsztam:
Ha jól emlékszem:

Lakcímkártya - 1000Ft
Személyi - 6000Ft
Jogosítvány: -9000Ft
TAJ: ismerős csinált egyet "sérült" címszóval freebe.
Adókártya: - ezt kivártam, mert az adószám annyira nem volt égetően fontos mint az első 3 kártya, meg
azt tanácsolták mindenütt (Rendőrség, Okmányiroda), hogy hátha leadják a brifkóm.
Meg is lett pár hét múlva, de csak az adókártya, meg a sérült TAJ volt benne, ami értéknek tekinthető.
Meg volt benne kb 12000 Kp....

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#47) simonzé


simonzé
addikt

A jogsi lejarata eleg fura. Valoban ket datum van rajta. Az egyik a jogsi, mint dokumentum lejarata, a masik meg az adott jarmukategoriara (A/B/C/D/E) vonatkozó érvényesség. Nyilvan nem akkor vizsgaztal Szgk-bol, mint mondjuk buszból. Van rendőr, aki nem figyelmeztet, csak büntet.
Az iras tetszett, örülök hogy a címben említett remalom erős túlzás, ez inkabb csak egy erős szívás. :)

I don't fit in. I fit out.

(#48) simonzé


simonzé
addikt

Ja, a szep lanyaid fotója lemaradt. :)

I don't fit in. I fit out.

(#49) Sotho


Sotho
őstag

Szolgálunk helyett büntetünk, izzókészlet megvolt? :)
Én csak szondáztattam volna aztán viszlát mindenki mehet a dolgára. Szóbeli figyelmeztetéssel azt kész. Buzgómócsingok. :D

(#50) hege8888 válasza Sotho (#49) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ja, most vagyok negyedik alkalommal rokonlátogatóban Írországban. Tegnap épp a rendőrökről cseréltünk eszmét. Itt tényleg szolgálnak, nem behajtanak. Vendéglátónk nem is tudott említeni esetet, hogy bírságolták volna. Egyszer, de akkor is csak rossz parkolásért, mert fizetős lett valahol a rendszer, de azt is parkoló őrök nyomták. Vidéken, kis városokban a helyi rendőrök ha látják a rendszámod, hogy nem odavalósi vagy, nagyon segítőkészek, informatívak. Nem egyből "harapnak", hogy na, megvan a mai balek, aki nem látta a táblát....

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.