Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Szada85 válasza mm779 (#17) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szia,

1. Ahogy már feljebb is érkezett válasz, ez valóban nagyon sok mindentöl függ. Elsö körben én azt gondolom mindenképp érdemes egy nagyjábóli számvetést csinálnod.
Ugyan most a szüleidnél laksz, azonban érdemes - ismerve a Magyar árakat/béreket - levezetni, hogy ha otthon vennél/bérelnél lakást egyedül, akkor a többi kiadásod után mennyi maradna a fizetésedböl, mennyit tudsz elrakni.
Ugyanezt végig tudod számolni nagyjából idekint is, ezek alapján már relatíve jól eldönthetö, hogy számodra melyik éri meg jobban.

2. Mindenképpen belekalkulálva, hogy a jövöt nem látod. A kiköltözés elött hiába készítettem én is nagyjából tervet, hogy milyen idöintervallum alatt tudok 1, majd késöbb akár még 1 lakásnyi pénzt is megspórolni, ha közben megduplázódtak szinte a lakásárak, ami azonnal borítja az egészet, és máris kétszer annyi idö kellene összerakni az összegetm, ami ugye kihatással lesz a 3. pontra is.

3. Illetve ugyancsak kérdés, hogy ahogy írod, hogy " nem igazán vágysz el ", akkor kérdés, hogy mennyire könnyen tudnál beilleszkedni, megszokni, hogy minden más, a nyelv, a habitus, a környezet. Ezt szintén magadnak kell eldöntened, hogy hosszabb távon - hiszen azért 2-3 év az egy jelentös idötartam, plusz ha tovább maradsz, az is benne van - ezt egyedül mennyire tudod tolerálni. :)

Nem nagy segítség ez, tudom, de ha van még kérdésed, bátran írj, akár privátban is, szívesen leírom a saját tapasztalatokat. :)

Az pedig, hogy ki miért vág neki ugyancsak eltérö.
Szerintem sokan természetesen a jobb életszínvonal miatt indulnak el, sokan szakmai kihívásból, vagy például karrier végett, és biztosan vannak sokan, akik a " városi legendák" miatt vágnak bele, mert ugye mindenhonnan az folyik, hogy itt alanyi jogon jár minden, pezsgö folyik a csapból, az utolsó Mekis krumplisütö is milliókat visz haza... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.