Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stanlee


Stanlee
őstag

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de nem irtal az adoszam es a Sozialversicherungsnummer megkereserol.

Banknak en amig nem akar az emebr hitelt felvenni valamelyik nagy bank leanyat (mondjuk nekem comdirect van) erdemes valasztani. Helyi Sparkasse es Volksbank/Raiffeisen bankot hanyagolnam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#2) total90 válasza Stanlee (#1) üzenetére


total90
veterán

Én annó Postbankba mentem, mert ott voltak a legszimpatikusabbak és legolcsóbbak. Azóta is náluk vagyok és semmi bajom nem volt velük... egy bizonyos pontig :B
Amikor a házra akartam a kölcsönt felvenni, akkor náluk kaptam a legroszabb feltételeket. Kölcsönre így a Sparkasse lett a befutó.

Postbank szerintem egyébként az egyik legjobb középút. A nagy negatívum, hogy kevés automatájuk van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) total90 válasza #20749568 (#3) üzenetére


total90
veterán

A többi városhoz képest kevés, szerintem kevés. Központban van sok, de azon kívül kevés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Hieronymus válasza Stanlee (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az adószám nem ügy. A munkahely automatikusan bejelent egy azonosítószámmal.
Ez ugyan nem az adószám, de ezzel már el lehet kezdeni a jövedelem adózást. Ekkor az adóhivatal egy ügyfélszámot. Ez szintén nem az adószám. Ami azért kiderül idővel.
Most változik vagy változott a rendszer. Van egy elektronikus azonosítószám, ami majd mindenre jó lesz.

Az egészségbiztosítót viszont ki kell választani. Egészséges ember esetében szinte mindegy melyik. Betegség esetén viszont nagyon utána kell nézni, hogy melyik adja a legkedvezőbb feltételeket az adott betegség kezeléséhez. Amúgy kicsit pofátlannak kell lenni a biztosítókkal. Minden költséget, aminek az egészséghez bármi köze van meg lehet próbálni kifizettetni. Én két VHS szemeszter tai chi számláját beküldtem az AOK-nak. Kifizették.
Ha valamilyen gyógykúra, REHA, .. szükséges, előre meg kell kérni a biztosítót, hogy a magyarországi gyógykezelést fizesse ki. Általában megteszik, mert olcsóbb mint a német.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Stanlee


Stanlee
őstag

Szerintem nem mindenkinek egyertelmu, hogy adoszamot (Steuernummer) a lakhely szerint illetekes adohivatal ad ki az elso adobevallast kovetoen. Ha koltozik a delikvens es egy masik teruleti illetekessegu adohivatalhoz kerul, ott ujat kap. Amit az ember viszont szinte az erkezest kovetoen kap (de nem a munkaltatoja generalja) es orok eletre ugyanaz marad, az a steuerliche Identifikationsnummer (IdNr).

Az egeszssegbiztositas sem egyszeru (szerintem). Ugye van allami meg magan. Az allami bizonyos brutto keresetig olcsobb, aztan a privat lesz olcsobb (onero, evente valtozo dij, krolatozasok vagy eppenseggel jobb szolgaltatasok, stb.). De mondjuk az ujjonan erkezonek csaladja van, es asszonypajtasnak meg a gyerek(ek)nek nincs munkahelyuk, akkor jobban megeri az allamiban maradni, tobbet fizetni, de akkor mindenkinek van egeszsegbiztositasa a dolgozo szulon keresztul. Az, hogy hova megy az ember, teljesen szabad valasztasu. Az is igaz, hogy sok megelozo jellegu dolgot nem fizet ki az egeszsegbiztositok tobbsege (pl. oltasok, fogkoeltavolitas, de az allapotos anyukaknak sem fizetnek mindent), nagyon oda kell figyelni.

A Sozialversicherungsnummer (ugye ez kell a nyugdijbiztositashoz) kiadasa sem egyertelmu, hogy az egeszsegbiztositonal amikor bejelentkezel, akkor es toluk kell kerned, de majd a Deutsche Rentenversicherung Bund-tol kapod meg. Erdemes aztan a DRB-tol adategyeztetest kerni, mivel lehet, hogy a magyarorszagi tanulmanyokbol (kozepiskola, felsooktatas) valamennyi idot elismernek es ennyivel is no a nyugdijba beszamitott ideje az embernek.

Sose irnak arrol, hogy pl. a magyar vegzettsegu mernok nem nevezheti magat dipl. Ing-nek, mert azt csak a nemet felsooktatasban vegzettek privilegiuma. Amikor a magyar diplomam kellett hitelesittetnem, akkor a hitelesito hivatal a hatarozataban felhivta a figyelmet, hogy nem szabad a titulust hasznalnom, talaljak ki magamnak valami mast.

Bankokhoz meg annyit, hogy a legtobb netes bank kuncsaftjai az anyaceg automatait es a cashgroup automatakat ingyen hasznalhatjak es a REWE-ben (lehet mashol is) tud az ember meg a penztarban cash-t felvenni. Nekem volt eszak-nemetorszagi projekthelyszinen hogy 30 km-en belul 1 automata volt :-)

Ami meg nem tetszik az a hitelkartya kiadasi strategia. En kozel 1 evig a bankomtol nem kaptam hitelkartyat, mert nem voltam jo ados :-) azido alatt kb. 40000 eurot szortam el a kartyaval, de ez sem erdekelte oket, igy jartak...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#8) Hieronymus válasza Stanlee (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem "jó adós" nem voltál, hanem hitelképes nem voltál.
Egy év munkaviszony szükséges a hitelképességhez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) UnA válasza Stanlee (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

"... hogy nem szabad a titulust hasznalnom, talaljak ki magamnak valami mast."

Erre az a legjobb megoldás, ha elengeded az egészet, mert semmi értelme hangzatos(?) címeket kergetni. ;)

(#10) Stanlee válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem tudom mi alapjan dontenek a bankok. Baratnom amikor kert a comdirectnel kartyat mar 5 evet dolgozott, volt minimum 50 ezer megtakaritasa es ugyanugy nem kapott hitelkatyat, mert eppen munkanelkuli volt. Egy egyetemistahoz meg odavagja ugyanez a bank ugyanazt a hitelkartyat, persze en elfogadom, hogy a nemet banknak egy foiskolas "hitelkepesebb", mint egy sehonnai magyar vagy egy munkanelkuli, akinek vannak megtakaritasai. Nekem se, baratnomnek se a hitel resze miatt kell(ett) a kartya, hanem azert, hogy tudjunk autot berelni, az meg csak dombornyoott hitelkartyaval megy. A bank felajanlhatta volna, hogy ad nekunk egy 0 euros hitelkerettel rendelkezo dombornyomott kartyat amit feltolthetek a megtakaritasaimbol es hasznalhatom, de meg ez se ment nekik. sorry, nem sopankodom tovabb :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) Hieronymus válasza Stanlee (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én már béreltem EC kártyával autót.
Annyi az eltérés, hogy a bérlet után, azonnal ellenőrzik az autót, mert utólag nem tudják levenni a kártyáról a kár összegét.

Abban viszont igazad van, hogy eléggé kiszámíthatatlan a rendszer.

Telefonkártyát, havi €2,99 alapdíjjal, két éves szerződésre, egy hét gondolkodás után vehettem.
Új autót, több ezerszer nagyobb hitellel és majdnem százszor akkor havi törlesztőrészlettel, kevesebb mint egy kávé szünet várakozás után tudtam vásárolni.
A bankszámla nyitásnál, munkahely nélkül, €500 hitelkeretet ajánlottak, azonnal. Egy 500 eurós akármit, hitelre, csak egy várakozás vásárolhattam volna.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Menekülnek az emberek... nincs jobb szó rá

(#13) UnA válasza angyalpc2 (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez így hülyeség túlzás volt. :N

(#14) Szada85 válasza Stanlee (#1) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, ezekröl nem írtam, emiatt is emeltem ki az elején, hogy mivel az emlékek két év távlatából már nem annyira pengeélesek, ezért bizonytalan félinfókat pedig nem szívesen írnék le. :)

Biztos vagyok benne, hogy akár banknál, akár pl. mobilszolgáltatónál, mindenkinek más, és más lesz a fontos, ami szerint választ, nem is szerettem volna pont emiatt egyiket Sem reklámozni, vagy tukmálni, ahogy írtam is, maguk a feltételek, díjak elég hasonlóak a nagyobbaknál, így tényleg ki-ki megtalálhatja a neki szimpatikust.

(#15) Szada85 válasza UnA (#13) üzenetére


Szada85
aktív tag

Érdekes gondolat, épp a minap futottam bele Facebookon egy németországi hírdetésbe, ahol reptéri kisegítö munkákra, heti 30 órára kerestek embert - állítólag - 1300€- nettó bérért úgy,hogy szállást is adnak, és valami egészen megdöbbentö fikázó kommentcunami volt alatta.
Többek szerint " szar fizetés ezért a melóért", "ugye ez heti fizetés, különben vicc", "ennyiért ki megy el dolgozni", illetve többen hangoztatták, hogy ennél Magyarországon fizikaiként többet keres. Szóvel nem hiszem, hogy olyan hatalmas menekülés van itt, elvégre már egy ilyen melót is lenéz az emberek egy jelentös része...

(#16) UnA válasza Szada85 (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"... elvégre már egy ilyen melót is lenéz az emberek egy jelentös része..."

Ez már nagyon OFF, de talán ez a hozzáállás a legrosszabb, mert szerintem minden munka fontos, és az aki emiatt lenéz egy másik embert, az önmagáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

(#17) Hieronymus válasza Szada85 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

1300 nettót senki sem ajánl. A németeknél többféle adókategória létezik.
Bruttó bért ajánlanak, ami nettóban annyi, amennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Szada85 válasza Hieronymus (#17) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én sem nagyon látok ilyet, illetve természetesen az adott hírdetés részleteinek valóságtartalmát sem ismerem, ettöl még tény, hogy így volt meghírdetve. :)

(#19) amargo válasza Szada85 (#18) üzenetére


amargo
addikt

Ez havi fizetés :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20) Szada85 válasza amargo (#19) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, jogos, a #15-ös kommentnél kimaradt a havi szócska az 1300€ elől. :R

(#21) Hieronymus válasza Szada85 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Oda van írva. Elérhető jövedelem.
Ez nem jelenti azt, hogy mindenki ennyit fog nettóban kézhez kapni.
Ha garantált lenne a jövedelem, akkor igen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) total90 válasza Hieronymus (#21) üzenetére


total90
veterán

Meg még ha, akkor is, ez nagyon kevés itt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.