Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Nagyon fontos lenne, szóval UP neki! (el kell készüljek ezzel, + matek dogára tanulni, amiből perpillanat 0 vagyok..)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

"Fiam" nem délután 5-kor kell leállni tanulni! :D (poén) Mellesleg az alapötlet jó, tanácsot nem adok hozzá, mert magához ehhez a tantárgyhoz nem értek! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

4 milla? Az első héten nem jönnél ki belőle. (Több)100000 forintos szoftverekről és nem minimálbérért dolgozó alkalmazottakról beszélsz. A gépekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) szablya válasza mexicanraven (#2) üzenetére


szablya
tag

4kor érek haza, aztán meg Log Out :DDD

Remélem az átmenőt azért megírom dogán :F :DDD

Viktor77: Kösz a helyreigazítást! Szerinted mennyi kellene? Nincsenek olyan shareware szoftverek, amivel az elején össze lehetne egy ilyen demót hozni? A bakok szerinted (román-magyar viszonylatban) mennyit adnának?
Ha tudsz példát konkrét fejlesztői programokra/környezetre, ne hallgasd el! :D

Nyugdíjas: Úgyszintén várom a helyrerakásokat :B

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) Nyugdíjas válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt akartam mondani... Ennyi szakembert megfizetni. Hirtelen fejszámolván a minimálbér sem igazán jönne ki ennyiből. :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6) Viktor77 válasza szablya (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Kezdődő projekthez? Szerintem keveset. Érhetően nagy a kockázat.

Programok meg biztos vannak jóval olcsóbban is, hiszen a kkrieger is elkészült valahogy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) nem_tom válasza Nyugdíjas (#5) üzenetére


nem_tom
őstag

+1 :K

Amúgy milyen suliba jársz?

(#8) szablya válasza nem_tom (#7) üzenetére


szablya
tag

Salamon Ernő Elméleti Líceum - Gyergyószentmiklós - Matematika-informatika szak

[link]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) 7


7
addikt

Kicsiben kell kezdeni, mert a büdös életben nem lenne belőle épkézláb vállalkozás.

Először is kéne egy átfogó kép a játékpiacról, hogy tudd, mire is volna érdeklődés.
Ha ez megvan, akkor lehet gondolkodni, hogy milyen új dolgot tudnátok felmutatni.
Ha erre is van válasz, akkor ki kell jelölni kisebb projekteket: eleinte egy-két szakemberrel (vagy egyedül) kéne elkezdeni kis költségvetésű, a kívülállók számára pedig ingyenesen kipróbálható alkalmazásokat (alkalmazásocskákat) írogatni, és megnézni, hogy mennyire jön be a népnek. Amennyiben sikerül megfogni az emberek figyelmét (mert jól csináljátok, amit csináltok), lehet javaslatokat kérni, és a visszajelzések alapján már el lehet kezdeni gondolkodni egy fokkal komolyabb alkotáson is, aminek a végső árát a mai indie-játékok szintjére lövitek be (kb. 5-15 USD), amit digitálisan terjesztetek (akár saját megoldás, akár egy népszerűbb, mondjuk Steam -- akármelyik is, sok pénzbe fog kerülni, de még mindig kevesebbe, mint hagyományosan).

Ha minden jól megy, egy-két ilyen alkotás után már felfigyelhetnek a vállalkozásra nagyobb cégek is, akik hajlandóak finanszírozni a fejlesztőbrigádot, úgy meg már lehet nagyban gondolkodni. Annak az esélye, hogy ne legyen szükség külső támogatásra, csekély, úgyhogy azzal a ritka eshetőséggel nem számolunk, hogy valami olyan csodálatos dolgot sikerül piacra dobni, amivel megfogjátok az isten lábát.

Hogy ehhez mennyi pénz kell -- nos, változó. Az elején mindenképpen olyan csapatot kell összeszedni, amiben viszonylag kevés emberrel minőségi munkát lehet végezni. Ez a szerencse függvényében nagyon tág határok között mozoghat.

Emellett kell saját domain, webtárhely és weboldal, mert elsősorban interneten fogjátok magatokat "hirdetni", az a legköltséghatékonyabb.

No meg ugye attól függően, hogy ez egy baráti csoportosulás, vagy már az elejétől fogva vállalkozásként él, előbb-utóbb be kell jegyeztetni a társaságot cégként. A cégforma megválasztása megintcsak izgalmas dolog.

Ezeket mind-mind érdemes átgondolni, ennek függvényében lehet pénzekben gondolkodni. Nézz utána, hogy minek mennyi a körülbelüli költsége. Azt már most mondom, hogy négymillió baromi szűkös lesz, még azzal együtt is, hogy ésszel indul a fiktív vállalkozás.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry


Lenry
félisten

4M Ft?
pöttyet kevés.
számolj modellezőként egy 3500 dolláros 3ds maxot, egy 700 dolláros Photoshopot, meg egy 130 dolláros Windowst.
máris elköltöttél 940.000 Ft-ot egy darab modellezőre, akinek még nincs gépe, nincs asztala, széke, és fizetést sem kapott még.
ja és nincs egyedül.

és ők még csak a modellezők. de van designer, meg programozó, meg nem árt, ha valaki hangokat is csinál a játéknak.
ezek a minimum szerepek (legalábbis anno a Wolfensteinhez elég volt ennyi ;) )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) szablya válasza 7 (#9) üzenetére


szablya
tag

Ajjaj... Erre nincs időm, illetve a tanár sem ezt várja... ebből így nem igen lehet konkrét üzleti tervet készíteni... :F

Mit lehetne 2-3 óra alatt összedobni? :( Ötleteket várok... Az osztályban volt már konditerem, meg Dance Klub, valami eredeti ötlet?
Törjétek a kobakotokat, mert az enyém fabatkát sem ér :DDD

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szimplán hitelből nem tudsz céget alapítani! Mire fel adnának hitelt?
Kell, hogy legyen kezdőtőke, amiből a cégalapítást, a felszerelést (hardver, szoftver) finanszírozni tudod, legalább alap szinten. Fel kell hogy vegyél egy minimális számú alkalmazottat, akikkel össze tudsz hozni egy tervezetet (minél kevesebb pénzből, minél jobbat). A tervezetre valami szándéknyilatkozat-félét kell szerezni legalább egy kiadótól (de minél több, annál jobb) és UTÁNA tudsz esetleg hitelt felvenni és abból kibővíteni a céget.
A rizikó rendkívül nagy.

Nekem van egy cégem (igaz, kicsi) és végigmentem hasonló úton.
Amennyiben nincs egy tuti meló, amire a céget alapítod, sokat bukhatsz.

Minden esetre az elképzelés nem rossz, csak gondold át jobban a cég elindításának körülményeit. :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) szablya válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


szablya
tag

Letettem róla. Milyen kreatív és hiánypótló dologba lehetne belevágni helyi (vidékkel és egy vidéki várossal számolunk) szinten? :F

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) Geri Bátyó válasza szablya (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mindenképpen olyasmi kellene, ami elsősorban a fiatalokat mozgatja meg és nem csak az adott városban, hanem a környékén is, de az idősebb (középkorú) korosztály is felfigyelhet rá. Lehetőleg valami csoportos/társasági dolog kellene. (most hirtelen például a paintball jutott az eszembe, az eléggé népszerű mostanság, de viszonylag kevés helyen van jó pálya és/vagy terem).

Szóval szerintem ilyesmi.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) szablya válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


szablya
tag

Nem futja az embereknek rá minden hétvégén, ergo nincs célcsoport. Megyeszinten meg amúgy is van már, ha jól tudom aki ezzel foglalkozik.

Eh, mekkora vajúdás ötleteket szülni, ebben sose voltam jó :DDD

wobe: És azért nekem fizetnek? :DDD Veszek egy használt Rábát, és kinevezem kukásautónak :DDD Komolyabban szólva nem igazán tudom, mit lehetne erre még környezetvédeni magáncégként :F

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) wobe válasza szablya (#13) üzenetére


wobe
csendes tag

Környezetvédelem?

Best téma evör'! :C

(#17) Geri Bátyó válasza wobe (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem jó! Az most szinte minden esetben EU pályázatot jelent. Évekig húzódik.
Most pont ilyesmivel foglalkoztam (csatornázás, de ez valójában mellékes). Nagy pénz van benne, ezért ha kikaparod a gesztenyét, keresztbetesznek és lenyúlják a melót/lóvét.
Komoly kapcsolatok is kellenek hozzá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Eszembe jutott valami! Lehet, elvetemült ötlet, de miért ne?

Az irodalom, a művészetek, a kultúra manapság "mostoha gyerek", de sok tehetséges fiatal van (például ugyebár te is!). Ezek a tehetségek elkallódnak.
Egy (elsősorban irodalmi) alapítvány, ami felkarolja a tehetséges fiatalokat és megpróbál kiadót találni az írásaiknak. Nem csak vers, novella, kisregény, színdarab, forgatókönyv. Ezeket a fiatalokat az alapítvány alkalmazhatná is. Lehetne jótékonykodni. Hátrányos helyzetű fiatalokat pl. színházba vinni.
Az alapítványok (legalábbis nálunk) pályázhatnak állami támogatásra. A munkanélküliek alkalmazása adókedvezményt jelent és adományokat is lehet gyűjteni a jótékonyságra.

Lehet, hogy ostobaság. :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) samfishR


samfishR
senior tag

ne "játékstúdiót" tervezz, hanem játékszoftver-fejlesztő stúdiót :D mert a játék szó a tanárnál inkább a kis műanyag kocsit és társait jelenti sztem.

[ Szerkesztve ]

(#20) szablya válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


szablya
tag

Nem ostobaság. Megfontolandó lenne, csak szerintem több napos kutatómunka lenne felderíteni az ilyen pályázatokat illetve a lehetőségeket, szintén többnapos utánajárás elkészíteni a tervet, mert ugye több dolgot is fel kell mérni hozzá, például, hogy mennyien vannak az ilyen "tehetséges" gyerekek. Pénz viszont tényleg lehetne benne...

Amit most kigondoltam:
Weboldalfejlesztés, webdesign, weboldalak karbantartása, folyamatos bővítése. Ezenkívül a portofoliónkban lenne még szoftvertanácsadás illetve szerverek, számítógéphálózatok telepítése vállalkozások számára. Ehhez mit szóltok?
Illetve ezekhez irányárak? Mennyi pénzt kóstálhat mondjuk egy kisvállalkozás illetve egy áruház oldalának elkészítése? A karbantartás?
A domain névért ugye fizetni kell? Havonta? Erre mennyit számolhatok rá saját haszonnak? Mennyi lenne, ha igény teljesen én üzemeltetném az oldalakat, azaz szervereim is lennének?
Egy 4-5 napi 1000 lekérdezéses oldal működtetéséhez milyen géppark kell?
Alkalmazottak száma mennyi legyen?

samfishR: Az megjelenési formája ez lett volna: Action/In - Játékstúdió - Game Development Studio.

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#21) Hasek válasza szablya (#20) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

"Weboldalfejlesztés, webdesign, weboldalak karbantartása, folyamatos bővítése. Ezenkívül a portofoliónkban lenne még szoftvertanácsadás illetve szerverek, számítógéphálózatok telepítése vállalkozások számára. Ehhez mit szóltok?"

Ugyanaz kb, mint a játékfejlesztés, mármint a belefektetendő munka tekintetében. Ugyanúgy szoftverek, számítógépek, alkalmazottak(mert ha nem is az elején, de idővel rájuk is gondolni kell, ha beindul a biznisz), akkor ezek költségei, az árak kikalkulálása, ami megint csak kutató munka, a konkurencia felmérése, kitalálni hogy Te mivel kínálnál többet, mi azaz ok, amiért egy befektető Téged választana, mint kezdőt, és nem egy már olyan céget, ami bizonyított... Lenne ezzel is bőven munka.

Akármilyen tervet kitalálhatsz, munka nélkül egyik sem lesz kerek. Mikor kaptad ezt a házifeladatot?

Csak hogy szemléltessem. Mi suliban kaptunk szintén egy ilyen házifeladatot. Egy sima egyszerű ital nagyker, ami egy eu-s országban található disztribútortól behozza az üdítőt, majd kisboltoknak eladja - kis tételben - egy 60 oldalas prezentáció lett, mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#22) szablya válasza Hasek (#21) üzenetére


szablya
tag

Környéken tudtommal nincs ilyen. Azonkívül szerintem stabilabb dolog, mint kreatívkodni...
Tervezett költségek: - iroda bérlése a városközpontban (50 m2) szerintem kb 1500-2000 lej/hó, azaz 100-140k HUF.
Alkalmazottak: kezdetekben 2 webdizájner illetve egy webprogramozó, fizetésük legyen 1200 lej, 80k HUF, ennyiért szerintem találni pályakezdőket.
Alapvető irodai felszerelés: alapvető bútorzat: 2000 lej, 140k HUF.
3 + 1 számítógép perifériákkal: 3 * 2300 lej, 3 * 170k HUF (?), egy nagy teljesítményű gép, ami eleinte szerverként is üzemelhet igény esetén: 3500 lej, 250k HUF.
Net, áram, ésatöbbi állandó kisebb kiadások: havi 1000 lej (60k HUF) kb...

Ezek helyesek úgy nagyjából? Egyéb, amivel nem számoltam?

Szerk.: mi csupán egy 3-5 oldalas üzleti tervet kell készítsünk, kb ilyen minta alapján, szóval 2-3 órás feladat.
Ez nálunk egy heti 1 órás tantárgy, ehhez mérten a feladat sem kíván részletes kidolgozást, csak egy normál vázlatszerű felépítést.

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#23) Hasek válasza szablya (#22) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Tehát akkor a legalapvetőbb dolgokkal, a legkedvezőbb árakkal, és azzal a feltétellel, hogy mondjuk havonta megcsináltok 1 weboldalt, akkor ezen weboldal ára 400.000HUF, és még nincs egy fitying hasznod sem.

Még megjegyzendő, hogy a weboldalszerkesztés nem helység függő, tehát az ország másik végén is lehet a weboldalszerkesztéssel foglalkozó cég, ha neki a legjobb az ár/érték aránya, akkor Őt választom, hiszen sem szállítás nincs, és még személyes rendelés/szerződés kötés sem szükséges, hiszen az interneten keresztül ezeket is el lehet intézni.

Szerintem foglalkozz az alapvető dolgokkal. Lássa a tanár, hogy dolgoztál vele. Saccolj be árakat, értéketek, és azokkal számolgass/dolgozz. Egy nap alatt nem lehet üzleti tervet készíteni, még 3-5 oldalasat sem. Legyen reális.

Üdv. H

(#24) szablya válasza Hasek (#23) üzenetére


szablya
tag

De lehet :DDD Gyorsak vagyunk XD Ez komoly, készültek jó munkák néhány óra alatt.

Egyébként meg igazad van.

Talán valami jó kis pub lenne a legegyszerűbb... Miért vagyok én ötlethiányos? :O

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#25) Hasek válasza szablya (#24) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Jó oké. Lehet. Vagyis elsősorban nem "lehet", hanem - most - kell. :D Hajrá! ;)

A Pub az nem rossz ötlet. Alkoholisták mindig lesznek. Valami forgalmas helyet, ahol még nincs kocsma - egyáltalán van ilyen? :F - kiválasztasz, és már mehet is. Beteszel egy biliárd asztalt, és a fiatalok egy részét máris odavonzod. Ja és ne feledkezz meg a két "bodyguard"-ról sem. Néha jól jöhetnek... :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#26) szablya válasza Hasek (#25) üzenetére


szablya
tag

Valmilyen gémer klub 5 ikszbokszával, 15 PC-vel, néhány ütős címmel, mint Halo, meg Cod 4-6, CS: Source, Starcraft 2... Ennyi gépnek kb lenne folyamatos forgalma... Néha meccseket, bajnokságokat szervezni... Mellett energiaitalok meg vízipipa, nagy kivetítő, hogy az ember csak beül és nézi, ahogyan mások játszanak...
Szerintem eddig ez a legjobb ötletem (nem is az enyém, osztálytárs adta :DDD ).

Ezt fogom elkészíteni :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#27) Geri Bátyó válasza szablya (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hajrá! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) szablya válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


szablya
tag

Csak az a szarügy, hogy a matek sincs még sehol. Aztán azt nyomatom 10-ig, akkor nekifogni ennek tök újul, éjjel 2-3-ig ki fog húzódni... Én hülye meg itt dumálgatok :W

Ha valamihez nagyon nem értek, az az időm beosztása... :(

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#29) szablya


szablya
tag

Innen is köszönet Hasek-nek, aki gyakorlatilag elkészítette a 'cég' teljes logóját. Kösz neki! :K

Már csak a fennmaradó helyet kell kitöltsem valahogy :DDD :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#30) tibi666


tibi666
senior tag

a 4millió röhejes.
2.: inkább szexshopot niss,

(#31) CséZé válasza tibi666 (#30) üzenetére


CséZé
őstag

biztos örülne neki a tanárnéni :DDD

(#32) szablya válasza CséZé (#31) üzenetére


szablya
tag

Bácsi. Szóval örülne ;]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#33) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Na mi a helyzet? Sikerült összehozni a dolgot? :))

Üdv. H

(#34) szablya válasza Hasek (#33) üzenetére


szablya
tag

Igen, összeütöttem. Remélem meglesz rá a tízes. Köszönök minden irányú támogatást, nélkületek csak egy fércterv lett volna :R

Ami a matekdogát illeti, azt hiszem, sikerült sikeresen beinkadrálódnom a 3 és 4 közötti zárt (nyílt :F ) intervallumba, azaz bukójegynél magasabbat szerintem nem kapok. Úgy számolok, így pont kijövök 5-ösre (átmenTő) :DD

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.