Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

silany kepessegu alkatreszekbol van, meregdragan !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) Graphics válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fejtsd ki bővebben :)

Ez céleszköz, mi az ami silány benne? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Rick4 válasza Graphics (#2) üzenetére


Rick4
félisten

Rosszul fogalmazott, silánynk nem silány, mert teszi a dolgát, gyengének viszont gyengécske, tehát véhtére is igaza van, ennyiért már egy kis i3-at azért beledobhattak volna.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4) Graphics válasza Rick4 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Saját szoftverrel rendelkezik az eszköz, tehát nem hiszem, hogy a teljesítmény az elsődleges egy ilyen cuccnál.

Régebbi NAS-okban még csak ilyen hardver se volt :)

Szerintem inkább az van, hogy nem ért hozzá :)

szerk: Nem rád értettem. :) Igen elképzelhet , hogy túlárazott, de itt általában a hardver nem számottevő.

214-esben pl Marvell chip van, az se erőbajnok. Arra mit reagált volna? Inkább érvelje meg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Rick4 válasza Graphics (#4) üzenetére


Rick4
félisten

Ismerem a cuccot, használok is ilyet, már több syno nas volt a tulajdonomban. A szoftver jó, de ez is pont beleillik a sorba, a hardverhez képest bőven túl van árazva, mint ahogy évek óta mindegyik syno.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6) hash99 válasza Rick4 (#5) üzenetére


hash99
senior tag

Itt alapvetően a szoftverért fizetsz. Mint az apple termékeknél.

Ettől még drága persze.

(#7) jerry311 válasza Rick4 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, hogy a hardverhez képest túlárazott, de nem is a hardvert kell megfizetni.
Akárki összerakhat egy gépet, amiben pont ugyanez a HW van, de ha használni is kell, akkor valamilyen szoftver kell rá. Ez utóbbi lesz a nagyobb tétel, nem a HW kiválasztása egy katalógusból.
Mostanság annyira olcsó a HW, hogy nem is olyan rég ingyen kaptunk 4 db Cisco UCS C220 M3-at. Valaki elfelejtett hozzácsapni 4 db A4-es lapot az eredeti csomaghoz, ezért újraküldték az egészet, majd közölték, hogy az első négyest tartsuk meg, mert nekik ugyan nem kell.

(#8) Graphics válasza jerry311 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írjam a címet? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) jerry311 válasza Graphics (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell, találtunk nekik helyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

A DX513 bővítőben lévő tárolók integrálhatóak a 916+-ban lévő kötetekbe, vagy csak külön kötetként működhetnek? Az én 412+ NAS-m esetén sajnos csak az utóbbi van, ezért gondolkozom cserén.

(#11) atike


atike
nagyúr

Nem rossz az.

A cikk kapcsán gondoltam bele - ki az aki SSD-t rak nasba? :F

(#12) Rick4 válasza hash99 (#6) üzenetére


Rick4
félisten

Tudom miért fizetek, egy gpl licences linuxért.
Az apple-t ne vedd be, semmi közük ehhez az üzleti modellhez, sokat kérnek értük, de nem irreálisan sokat, Tehát nem 300%, csak 150%) a felár, viszont se hardveres, se szoftveres oldalról nem találsz fogást rajta.

Fizethetek én a szoftverért, ha a hardver lassúsága elveszi a kedvem a használattól. Így jártam? Ez nem piacképes konstrukció, legalábbis a konzumer piacon nem.. Ha annyira olcsó a hardver, akkor miért is kell ilyet belerakni ebbe 200K-ért? A synonál ilyen nem lesz, arról biztosíthatlak. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13) Chrys_ válasza Rick4 (#12) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem piacképes? Mesélj még...
Eszem ágában sincs otthon a gépeken kívül még egy NAS-ként szolgáló gépet is összerakni és karbantartani, inkább adok érte több pénzt de tegye a dolgát a fekete doboz. És teszi.

(#14) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Dupla gigabit-et ki tudja hajtani?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#15) Rick4 válasza Chrys_ (#13) üzenetére


Rick4
félisten

Mesélek még, ha ez az ovis duma neked bejön..

Nem egy egy felhasználóról beszélünk, hanem a széles közönségről. És ha 100 emberből te, meg még másik 9 ember így gondolja, attól még a maradék 90 másképp.

Összerakni az annyi, hogy egy alaplapot belecsavarozol 4 csavarral egy házba, a merevlemezek beszereléséhez máshol is csavarozni kell, tehát nyertél 10 percet. A karbantartás alatt nem tudom, te mit értesz, de nagy különbség nincs egyik meg másik nas szoftver között karbantartás szempontjából. Neked sincs tiltva, hogy a többiek szemszögéből is végiggondolj egy választ.

Adni én is adtam több pénzt, de nem tette a dolgát, mert lassú volt. És akinek hozzám hasonlóan véletlenül egy picivel több elvárása lenne, az elgondolkodik, hogy tripla áron megvesz-e valamit gyenge hardverrel, vagy sem.

Amikor egy termék árazása és a képességei között olyan különbség van, ami a potenciális vásárlók 90%-át gondolkodásra készteti, az az én világomban nem piacképes.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16) jerry311 válasza Rick4 (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez tényleg mese, főleg a 90%.

(#17) #56573440 válasza Rick4 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

90% véleménye? Tuti? Link?

Mert amit én látok, hogy elég vígan elvannak...

(#18) atike válasza Rick4 (#15) üzenetére


atike
nagyúr

A te világodban született ez a 90% maradjunk annyiban. :F

(#19) Ribi


Ribi
nagyúr

Vagyis magában ez egy 4diskes tároló, csak lehet hozzá venni + tárolót újabb 130k-ért és akkor lesz 9 diskes.
Nem ócó még mindig. :(

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég kicsi szériaszámú lehet a modell így, vagy meredek profittal dolgoznak. Nem ártott volna a cikkbe beleírni, hogy a DX513, amitől 9 winyós lesz a rendszer még bő 140eFt*, azaz 9HDD-t elszállásolni bő 350kFt-ba kerül, winyók nélkül :Y . Ha ezt ennyiért viszik a vásárlók, asszem NAS-készítőműhelyt nyitok:))

*#19: lassú voltam:R

#21: :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Újra front van PH-n...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) megema


megema
őstag

Én egy N3150-es procival épített HTPC + NAS gépet használok otthon, szerintem tökéletesen megfelel erre és alig fogyaszt. SMB-n/AFP-n átjön 60 MB/s is ac-s WiFi-n, kábelen nem tudom mennyit lehet kihozni belőle (persze maga a NAS gép kábelen csatlakozik).

Komolyabb, párhuzamos felhasználás esetén lehet, hogy kevés a hardver (nem teszteltem), de otthonra szerintem tökéletes.

A konkrét eszköz viszont szerintem is drága, ezt a teljesítményt jóval olcsóbban ki lehet hozni. Nem kell a szoftver miatt sem céleszközt venni, vannak elég jó Linux disztók is NAS célokra, korrekt webes felülettel (pl. OpenMediaVault).

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440 válasza t72killer (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

Céges szinten ez nem akkora összeg. Nem otthonra szánták ezt se alapvetően ahogy látom

(#24) t72killer válasza #56573440 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Cég meg nem hiszem, hogy ilyen utántoldozgatós-bővítgetős megoldást venne - bár ennyire nem ismerem a piacot. Ráadásképp cégnél 40-50TB+ adattömegnél erősen valószínűnek tartom, hogy kell a masszív párhuzamos elérhetőség/adatfeldolgozás is (pl 20-30gépről megy egyidejűleg a backup), ehhez a dual GLan+Braswell proci már sovány lehet. 3-4 klienst persze gondolom kiszolgál, csak oda meg nemigen kell a 40TB-nál nagyobb kapacitás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

160-ért inkább veszek egy Qnap 453 A-t. Pedig nagyon szimpatikus a synology rendszere és bíztam benne hogy értelmesen lesz beárazva ez a 4 fiókos, de nem fogok a kevesebbért többet csengetni. :(

megema: Simán kihajt magából 200Mbyte/sec-et is dual gigabiten.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza Mr Bond 007 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sem egészen értem, miért fájnak ezek ennyibe :F . Igaz, jóval kisebb a szériaszám, mint a normál PC-kből, de egy kommersz, 4HDD fogadására képes i3-as(!) munkagép pl optiplex megáll 500EUR-nál OS licensszel együtt. Ha esetleg nem kínában raknák össze, az megmagyarázná az árat (nem tudom, nincs Synology cuccom).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Horbal válasza t72killer (#26) üzenetére


Horbal
őstag

Ott van a kutya elásva, hogy nincs syno cuccod. Ha lenne tudnád, hogy nem a vas a lényeg hanem a körítés, a DSM. Konyhakész a végletegik felhasználó barát, kis túlzással 5 perc a beállítása, folyamatos a supportja.

Ezt semmilyen összetákolt-mókolt linux disztró nem nyújtja. Vállalati környezetben (nekem otthon is) ezért pedig fizetnek (fizetek).

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#28) Mr Bond 007 válasza t72killer (#26) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A szoftveres körítés meg a tudás miatt. Elég komoly ökoszisztémát kapsz melléjük. (synology és qnap esetén) Optiplexet én pl azért nem rakok a nappaliba mert pont az a lényeg hogy ne gépzúgás közepette kelljen filmet nézni + töredéke a fogyasztása is. Cégeknél irodákba se fognak zúgó gépet hallgatni. Ráadásul remekül skálázhatók és közel klikk klikk done alapon kapod a legkomolyabb funkciókat is amiket máshogy is meg tudsz oldani de fél napig kell hegesztened. Nagyon sok helyen nincs it pro a kis cégeknél/filmeseknél/fotósoknál stb Építeni is csak azért van értelme mert van xpenology. A Freenas meg ilyenek borzadályok ezekhez képest. Ha kell a support és nem érsz rá mindent magadnak megcsinálni csak használni, akkor csak ezek maradnak.

Vmware-be dobj fel egy xpenology-t! Rá fogsz jönni milyen nagy jóság egy ilyen. ;)

(#29) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Üdv!

Én közel egy évet gondolkoztam, maradjak a pc+sok vinyó mellett, vagy vegyek egy nast. Kipróbáltam különféle nas szoftvert többféle hardveren és a végén vettem 1,5 évvel ezelőtt egy syno-t. Fele annyit fogyaszt mint bármelyik előző rendszer és gyakorlatilag semmi komoly szoftvervakargatás nem szükséges. A DS1815+ kb. 8-10 perc alatt települ, a beállítása is nagyjából ugyanannyi idő. Utána csak használni kell... Most már van egy Qnap is. Az se rossz, de kicsit szokni kell.
:)

Minimális célunk a maximum....

(#30) t72killer válasza Mr Bond 007 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván attól függ, ki mire használja és milyen az igényszintje.:R.

#29: apropó fogyasztás: most szerzem be a hozzávalókat egy winyók nélkül 10w körül fogyasztó gépre:K. Elvben pont annyit fog enni, mint az egymagos ős-netbookom (eeePC 1001p).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) hallador válasza t72killer (#26) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem NAS-od sem.
Nem az a baj, hogy a Linux, vagy a Windows Server ne lenne jó nagyon-nagyon alap fájlmegosztási funkciókra, egy sima átlagfelhasználó kezében, De ha neked kellene felkonfigurálni a Linuxot arra amit ez a Synology tud, akkor vért izzadsz.
Ugyanis az Összes NAS gyártó 99 %-ban Linuxot használ 1%-ban Windows Storage Servert, csak éppen igen komoly programozási munka van benne, a magyar úgy gondolkodik, mint a nagyapja a szocilaizmusban ami nincs lehegesztve azt el lehet vinni, ez a gondolkodásra ugyanúgy igaz, az országban marad.... Na tőlünk fejlettebb régiókban a lopást/tudatlanság nem menő, vagy legalábbis büntetik.
Szóval nem Te a büdös életben nem fogsz egy PC-t olyan szintre konfigurálni, mint egy NAS-t. Mert ameddig Te jó esetben egy PC-vel 60 - 100 MB/s-et húzol ki, addig a Synology (és a többi x NAS gyártó) RJ45* 80 - 100 MB/s-et. Nagyon nem mindegy. Ezt Linux-ba természetesen be lehet állítani, de nem trivi. Aztán ott az SMB3 támogatás ami megint nem az. Szóval ez a miért ilyen drága a NAS dolog előjön? Röviden azért mert Te nem értesz a Linux-hoz azon a szinten, ahogy 200 Linux mérnők, akit egy NAS gyártó foglalkoztat.

Ez az egyik fele.

A másik fele pedig, hogy majd kérlek szólj, ha esetleg a PC-d, majd egy időben képes lesz kiszolgálni x fajta kamerarendszert, virtualizációt, és kb még 20 fajta kiszolgáló szerver funkciót kiszolgáló service funkciónként 3 kattintással.

Szerintem nem nem tudod ezt megcsinálni egy PC-en.

Akkor szerintem már meg is van a válasz miért kerül ennyibe egy NAS!.

Ja hogy neked erre nincs szükséged? Akkor pedig neked nincs szükséged NAS-ra, ezzel sincs baj, csak akkor neked nem kell semmilyen eszköz, csak egy pc, egy hdd-vel, ami nem baj, csak épp akkor ez a termék nem neked készült. Attól más még kihasználhatja azt gondolom.

Tessék olvasni mielőtt valamit nem értünk.

Csak pár funkció amit ugyan én Linuxon 50 %-ban beálítok, de a legtöbb usernek nem default hogy három napon keresztül Linuxot buherál, hogy spóroljon 50 - 70 000 Ft-ot. Ha ismeri a Linux Servert, ha nem akkor ezt nem tudja megtenni....

Azt gondolom, ez nem triviális egy PC-n:

DiskStation DS916+ , Specification szekció

No Offense.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) #56573440 válasza hallador (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

A pc win alatt is tudja amit kértél Linux alatt is. A másolás meg akkor jó ha nem az 1-2lemezes "olcsó" vonalról válogatsz. Lásd saját topik, hányan sírnak hogy le fel töltés nem megy rendesen, stb.

De jah ez egy kész megoldás kb mint a mackbook, kiveszed klikkelsz kettőt és megy a samba, meg akár minden amit szeretnél, nincs túl sok szívás.

Aztán egy szint után de, amikor terminalbol kell hegeszteni ssh alól az itt is elojohet :DDD

(#33) t72killer válasza #56573440 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan a mac ugrott be: komplett, bizonyos rétegnek tökéletes és egyszerű + szoftveresen-hardveresen elsőosztályú a support - aminek nyilván megvan az ára.

#31, "Te a büdös életben nem fogsz egy PC-t olyan szintre konfigurálni, mint egy NAS-t." - mivel nincs 8 biztonsági kamera és 6 egyéb mindenféle adatforrás, 3 warezszerver és 5 backupolandó munkaállomás a lakásban, nincsenek is ilyen ambícióim:)). A melóhelyen (=kb 8-10e gép a telephelyünkön) meg ennél combosabb dolgok vannak - bár ha már a kameráknál tartunk, a biztonságiak külön, kisebb cég, náluk el tudok képzelni egy hasonlót (sacc/kb 100-500 kamerát kell lekezelni). Nem a NAS koncepció létjogosultságát vontam kétségbe, hanem a cikkben lévő konkrét 9lemezes megoldást. Szimplán túl sok adat 2db gigabites portnak, amin ha überguruk is a synology fejlesztői, akkor se fognak 250MB/sec-nél többet átvarázsolni:P.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Mr Bond 007 válasza t72killer (#33) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

" Nem a NAS koncepció létjogosultságát vontam kétségbe, hanem a cikkben lévő konkrét 9lemezes megoldást. Szimplán túl sok adat 2db gigabites portnak, amin ha überguruk is a synology fejlesztői, akkor se fognak 250MB/sec-nél többet átvarázsolni:P."

Pont ezért is érzem igencsak túlárazottnak mikor a konkurenciánál helyből 4 lan csatit és egy csomó másik kimenetet is megkapsz, ráadásul egy 3 terrás wd red is kijön a különbözetből az olcsóbb nagyobb tudású javára. (egyedül a cpu egy picivel gyengébb, de 5-10% ide vagy oda nem sokat oszt szoroz meg ugye qnapnál tehetsz bele ramot ha akarsz gari bukás nélkül) Egyszerűen nem érzem átgondoltnak a synology jelenlegi palettáját. Mintha hasraütésre állítanák össze és dobnák piacra a cuccaikat. Lásd Ds116 esete a Ds216-al. KATT

[ Szerkesztve ]

(#35) #56573440 válasza t72killer (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze. Ez alapvetően kis céges környezetbe, vagy backupnak jó. Ha több kell ott a rackes termekvonal. Otthonra meg ez overkill picit, akinek meg nem, az megveszi vagy megoldja a freenas xpenology vonal mentén, az már meg tudja oldani ha nagyon akarja

Bond : azért hiába van y lan csati rajta egy frankó managelheto switch amivel ezt ki is tudod használni az megint arany ár.

[ Szerkesztve ]

(#36) Mr Bond 007 válasza #56573440 (#35) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Előbb utóbb ezeknek is le fog menni az ára. Nast nem 2-3 évre szokás venni. (időtállóság mindjárt más 4 lan csatival) Valamint ha valakinek 9 diszkes tárolóra futja ott már valóban iszonyat kevés ez az áteresztőképesség, és nem hiszem hogy 70-75k (24 portos ubiquiti-t néztem de ha elég 16-is mindjárt kevesebb) ne lenne egy normális switch-re ha tényleg kell a 400Mbyte/sec-es átviteli teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr.FantastiK válasza Graphics (#4) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Szerintem inkább az van, hogy nem ért hozzá :)

214-esben pl Marvell chip van, az se erőbajnok. Arra mit reagált volna? Inkább érvelje meg
''

Na itt nagyott tevedtel !!
Ahelyett hogy ertenek hozza, inkabb szakertoje vagyok a temanak. ;)

Synology szervert hasznalok [DS713+] hosszu evek ota, tudom mirol szol az egesz ...

viszont :
nagyon vastag arcBorr kell ahhoz ;] hogy egy ilyen vacak telyesitmenyu ketyererol azt allitsa a gyarto hogy huuu de mennyire alkalmas peldaul virtualizalni ,, mikozbe 2 {KETTO} Gb Ramot tessz bele 'gyarilag' ! ! :Y , na meg a harmatgyenge Proci egy i3-hoz kepest !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#38) hallador válasza t72killer (#33) üzenetére


hallador
addikt

Akkor ugye megint ott tartunk, hogy e NAS mint termékvonal nem neked van szánva, attól másnak még lehet egy telephelyen, vagy otthon 8 - 10 kamerája, esetleg ezt használja file megosztásra, torrentre, esetleg asterix servernek a 3 telefonjára, és ki tudja mire még.
Neked erre nincs szükséged, attól még nem drága csak neked nem kell, nem ugyanaz....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) t72killer válasza hallador (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Akkor ugye megint ott tartunk, hogy e NAS mint termékvonal nem neked van szánva" ez így van:R. Ahogy írtad is, a cikkben szereplő példányt kb 10-15 eszközzel ideás leterhelni. Kevesebbhez elég egy kisebb/olcsóbb modell, többhöz meg a két LAN kevés, de talán a proci is. Hogy ennyi eszközre ez-e a ktghatékony megoldás nem tudom.

#37: " alkalmas peldaul virtualizalni ,, mikozbe 2 {KETTO} Gb Ramot tesz bele " DOS 6.22 vm-ben ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) #19617792 válasza t72killer (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

"most szerzem be a hozzávalókat egy winyók nélkül 10w körül fogyasztó gépre"

erre kíváncsi vagyok, majd megírnád logoutra? :)

(#41) ivarg válasza t72killer (#39) üzenetére


ivarg
tag

Nem érted a lényeget!
A Synology kurva jó, itt mindenki hülye ha ezt nem érti, és különben is meg egyáltalán.
Az, hogy otthonra négylemezes jól használható nas már 70eFt körül van és ez a hardver 9lemezzel, de szerintem 4-el is egy kisvállalati környezetben 10-15 aktív felhasználó esetén virtualizációval meg egyebekkel már kutyaszart ér (legalább is a 1515+ 10 lemezes képességeiből kiindulva pedig ott 4x1Gb lan van) az a kutyát sem érdekli.
Az, hogy itthoni mikrovállalati környezetben egy i5-el szerelt 3-4éves használt gép a maga 30-50w-os fogyasztásával 16GB rammal meg 4-8db HDDvel akár linuxal akár datacenterrel alternatíva lehet az most a kutyát nem érdekli ez a gép jó mer a syology a király és kész.

Ismerek egy csajt az ilyen, minden férfi egy fasz és az Alfa Romeo a király és slussz :D.

Félreértés ne essék volt már, hogy synology-ra esett a választásom, amikor nas-t vittem ügyfeleknek.
Azt azonban senkinek nem kellene elfelejtenie, hogy nem véletlen, hogy vagy 10 jó nevű és vagy még száz noname céget eltart a nas piac.
A hirdetésben szereplő eszköz igenis erősen túl árazott a 8gb-os verziót valahol 140-150 környékén elképzelhetőnek tartanám, mert már nem lenne akkora távolság az alternatív lehetőségekhez képest árban, hogy az ember valamilyen egyéb megoldást keressen, de ennyiért pont azok nem veszik meg akiknek szánnák.
A nas lényege szerintem az lenne vállalati környezetben, hogy nem igényel rendszeres basztatást ha egyszer jól konfigurálja az ember az egy óra akkor egy óra ha egy hét akkor egy hét, de ezt követően max security update-k és annyi.
Lehet lemaradtam valamiről, de felénk ez így működik.
Az, hogy a synology ezt egyszerű helyzetekben könnyebbé teszi nem indokol ekkora felárat és nehéz is letolni az ügyfél torkán..

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#42) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Igazából a synology otthoni modelljei nem tudnak virtualizálni. (nem tudom a nagyobb vállalati modellek tudnak-e) Csak a tisztánlátás végett. :)
A docker az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#43) BatchMan


BatchMan
senior tag

Érdekes, hogy még nincs a helyén a NAS, mint termék. Hiába tudok fúrni-faragni, csak megveszem a kész széket, hacsak nem ez a hobbim.
Nekem ez a 916 egy kicsit furcsa termék, hiszen kapásból csak 4 hely van benne, kell hozzá bővítőmodul. Az nincs benne az árban. A DX-513 bővítő önálló táppal stb. rendelkezik, bővítőkábellel csatlakozik, és jó 140+eFt körül mérik. A 9db HDD sem kis tétel, 3T WD RED-del számolva 9x30+eFt = 270+ eFt. Itt már kezd mindegy lenni, hogy a NAS ára 200 (2G) vagy 215 eFt (8G). Most járunk 625+ eFt-nál. Ha ennél kisebb kapacitásra van szükséged, ne vegyél 916-ost, van Syno olcsóbban is. Ez így kb. 24 Ft/Gbyte + RAID-költségek.

(#44) ivarg


ivarg
tag

Ez éléggé értékesítői dumának tűnik, hogy lenne mindegy, hogy mennyi ha lehetne mondjuk 100eFt-al kevesebb is.
NAS?
Network Attached Storage
Ez nem tartalmazza, hogy kicsi, drága, fekete és synologynak hívják..
JElenthet célhardvert, de nem zárja ki egyéb erre a célra konfigurált server vagy pc használatát sehol sem.

Tegyük hozzá, hogy olyan beruházói környezetekben beszélünk, ahol kiszámolják, hogy az olcsóbb szar papírral éri meg nyomtatni és pucoltatni a nyomtatót 3 havonta vagy megvenni a jobb minőségű papírt.
EZ A MAGYAR RÖGVALÓSÁG.
Azt meg, hogy egy magas számnál mondjunk egy még magasabbat, az értékesítési tréningeken szokás tanítani azoknak akik elhiszik, hogy ezekkel a dumákkal meglehet tartani ügyfeleket.
De ha pl egy csomagolástechnikai céghez bemegyek ezzel a dumával akik most konkrétan P/in-out +backup +DVR megoldásnak keresnek Nas-t akkor kivágnak mint a taknyot.

Ha költséghatékony megoldást keresek az ügyfelek érdekeit (beleértve az anyagiakat is mer erre elég kényesek) nem hagyhatom figyelmen kívül.
Ami a konkrét eszközt illeti, négy lemezzel drága választás, kilenc lemezzel meg kockázatos(teljesítmény?).
Szerintem.
Aki szerint nem annak jó étvágyat hozzá...

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#45) #56573440 válasza ivarg (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

"ha lehetne mondjuk 100eFt-al kevesebb is."
technikailag lehetne 200-al is ha nagyon akarnám...

"NAS? Network Attached Storage"

a pc meg personal computer, ettől még van laptop, meg brand gép, meg ph apróból kukázott is, és még ezer féle. mindegyiknek külön célközönséggel, meg igényekkel. attól még hogy valamit hálózatra csatlakoztatott tárolónak hívunk a felhasználás helye, módja, és az igények vele szemben is lehet igen eltérő.

"JElenthet célhardvert, de nem zárja ki egyéb erre a célra konfigurált server vagy pc használatát sehol sem."

nem. viszont lemondasz egy csomó olyan dolgoról amit pl a brand gép vs összerakok bármit apróból vagy 50 nagyker vonalon láthatunk.

"EZ A MAGYAR RÖGVALÓSÁG."

ettől még van ahova bőven megveszik. meg mondjuk mi nem is vagyunk piac, meg láthatóan nem is akarod észrevenni hogy kinek készülnek ezek a kész nasok.

"Ha költséghatékony megoldást keresek az ügyfelek érdekeit (beleértve az anyagiakat is mer erre elég kényesek) nem hagyhatom figyelmen kívül."

mihez képest? mindig dobálózol hogy drága. oké. mihez képest? ahogy a brand gépnél is olcsóbbat raksz össze mondjuk aqua-ból? jah aztán 200 gépnél meg mennyire jó a next busines day gar, hogy házhoz jönnek, hogy van support...

a piac tele van ilyenekkel. brand gépeket már írtam, de lehet tervező munkát csinálni normál mezei vga-val is, csak ott is vagy megy vagy nem, a profi szériánál van rá support. nast is összelegózok én is amit akarsz, freenastól kezdve van pár os, sőt hekkelve simán megy a dsm is, mégis céges szinten aki kicsit tovább lát mint az ár, az se bízza az adatait egy akármilyen tákolmányra, mert ez lehet drága, de az adat amit jó lenne megőrizni, az általában ennél sokkal értékesebb.

hovatovább céges szinten én ezeket a megoldásokat -ennyi vinyóval meg főleg- sokkal inkább egy korrekt storage mellé mint backup tudom elképzelni, amire napi-heti havi mentés csorog le.

mindennek megvan a saját, jól definiált piaca, ha megérted ha nem. ez nem olcsó. ahogy egy mac pro se egy mezei desktop géphez képest. viszont ha kell a dual quadro vagy firepro, és a workstation egybeszerelt brand gépeket nézzük, akkor már kicsit jobban árnyalt a kép. aki legózott olcsó nast akar, annak van millió megoldása otthonra, céghez, akárhova. aki áldozna rá többet, supportot akar, stb, annak is adott a termékpaletta.

egyébként ha megnézed még csak nincs is nagyon elszállva, qnap is bőven árul ilyen szegmensben dual cerkás 4 lemezes cuccot és az már egy ideje esik árban, ahogy egy csomó buffalo és netgear is tanyázik erre, kevesebb lannal, vagy virslibb hw-n. hogy ki mit rak össze mikor és honnan apróból vagy 20 nagykerből az megint más célközönség, igény és buli. almát almával. körtét körtével

szerintem...

(#46) Dr.FantastiK válasza #56573440 (#45) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Azert azt latni lehet , hogy ez a ''Support '' dolog elegge elhanyagolhato szempont manapsag ! !

egy ovodas gyerek is tud Telpiteni drivert, ha meg bugos?! akkor nem irnak neked ujat 'Telefonba' ! :DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#47) ivarg válasza #56573440 (#45) üzenetére


ivarg
tag

"ettől még van ahova bőven megveszik. meg mondjuk mi nem is vagyunk piac, meg láthatóan nem is akarod észrevenni hogy kinek készülnek ezek a kész nasok."

Mond már meg kinek (DS916+ konkrétan) mert akkor majd olyannak próbálom eladni!

Ma már nem rakok össze a Brand gépek helyett, mert nem éri meg, ha kevés a pénz akkor vegyen Sandy-s használt brand gépet.

Egyébként teljesen igazad van, sajnos kezdenek tönkre menni a Gigabyte ultra durable lapok.
Így tíz év után, több helyen is gond volt velük ahol phenomot tettünk bele, sőt olyan is volt, hogy 6-7 év után megfeküdt a 9800 Phenomtól.
Most már a vásárlók is belátják, hogy mennyivel jobban jártak volna ha brand gépet vesznek kétszer annyi pénzért, mert akkor most lenne egy lassan használhatatlan de még 4-5 évig biztosan üzemelni képes darab szar a szekrény alján tartaléknak.
Ezt a süketelést a Brand a lelke mindennek mer support az nagyon van témában el kellene felejteni végre,
Vannak kiválónak hazudott minőségű, jó ár érték aránnyal rendelkező Brand gépek ezek többségének a jellemzője, hogy ugyanolyan kommersz beszállítok pl.Asus, ECS, Gigabyte stb. hagyományos piacon is forgalmazott, de az ottani képességeinek egy részétől megfosztott lapokra épülnek max tolnak rá egy TPM-et ami egyébként lemaradna.
A többségnél vannak ilyenek HP, Fujitsu, Lenovo, Acer.
Ezekkel semmivel sem kerül előrébb a paraszt mintha összedobnak neki valamit normálisabb alkatrészekből.
Az igazán jó brand gépek sajnos nagyon drágák és kisvállalati környezetben max pályázati forrásból veszik meg őket újonnan, ahol nem ott marad a 2-4 éves használt brand irodába.
Mérnököknek meg konkrétan az ultra durable immár ITX fomában.

Ez a supporttal dobálózást meg hagyjuk már ha lehet 2okból is.

1. A felhasználók többsége az életben nem él vele, mert vette valakitől és azt baszogatja ha baja van vagy van rendszergazdája aki megtalálja azt az egy szaros drivert amit le kell cserélni ha baj van.
2. A support nekem személy szerint még az életben nem tudott érdemi segítséget nyújtani, jellemzően a tapasztalatuk minimális a tudásuk nem ér fel az enyémmel/környezetemével.
Van egy jó hosszú listája ami alapján próbálja felolvasni a választ egy callcenterben és közben idegesítően készségesének mutatja magát.
egyetlen esélyed ha valami tényleg tönkre megy/ment, de azt egyébként is illik kicserélni nem kell hozzá Brandnek lenni.
Ott van pl a HP Folio 9470 esete több ügyfelemet is hónapokig kábították a problémájuk viszont nem oldódott meg volt olyan aki 2 évesen lecserélte a folio-ját mert képtelen volt elviselni a zaját, nem beszélve arról, hogy veszel 3-400nettóért egy laptopot ami nem win10 kompatibilis 2-3 évesen menjünk már a picsába!...
Asus detto a hybridjeivel.
Egy szóval sem állítottam általánosságban, hogy a NAS egy rossz dolog lenne, pont az az ember vagyok aki adott el több thecus W2000-et datacenterrel és elégedett vele a tulaja mert azt kapta amit várt.
Ott is sok Synology bubus okoskodott meg már eleve negatív volt a tesztelő is (holland kézműves virágboltosoknak való) pedig meg volt a helye, mert saját kategóriájában (datacenter) jó alternatíva egy kis cégnek vették is, használják is, működik is egy nem túl drága legális megoldás ha ez kell.

Ellenben ezzel synologyval amire mindenféle környezetben azonnal van olcsóbb alternatíva.

Nem kell félre kenni amit mondtam nem a Nasok ellen van kifogásom EZ a típus el van árazva ennyi ha szerinted nem akkor vegyed vigyed....

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#48) E.Kaufmann válasza ivarg (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem otthonra való, ennyi. Nincs olyan vészesen túlárazva, kisebb céghez két ilyet 4-4 olcsóbb merevlemezzel "HA" fürtbe kötve kíváncsi lennék a teljesítményére, gondolom, nem lenne túl jó, de legalább bolondbiztosan működne, amíg kapná a delejt.
Ingyenes szoftverekre és az Apple-re meg csak annyit, hogy vicces volt, mikor X és BASH sérülékenységek előbukkantak OSX-en is, úgyhogy ennyit a túlárazottságról. Azért egy sima SaMBa szervert is belőni, nem olyan egyszerű, hogy "apt-get install samba"

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) #56573440 válasza ivarg (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

"jellemzően a tapasztalatuk minimális a tudásuk nem ér fel az enyémmel/környezetemével."

hosszan kezdtem el válaszolni, de amikor eljutottam ide, nem bírtam ki vinnyogás nélkül :C igazából ezek után nem hiszem hogy tudnék veled bármiről is érdemben társalogni. azt mondhattad volna az elején hogy te vagy a spíler, a szakértő, mert akkor bele se szólok :DDD

(#50) ivarg válasza #56573440 (#49) üzenetére


ivarg
tag

Azért megvárnám a hosszú választ, mert ez megint egy nagy semmi volt...
Inkább olyan íze van, hogy találtam megint egy sort amibe beleköthetek ezzel megúszom, hogy be kelljen látnom, hogy nincs igazam.
Egyébként beszámolhatnál a support tapasztalataidról, hogy mikor miben tudtak segíteni, mert ez esetleg megvilágíthatná, hogy te mennyire igényled az ilyesmit.
Egyébként az, hogy úgy érzem többet tudok egy callcenteresnél 20 év IT meló után, nem hinném, hogy vinnyogásra ad okot, ha csak te esetleg nem tudsz kevesebbet náluk és csak kötekedel itten szépfiú szégyenedben.

Ja és felnőtt ember nem vinnyog!
Szerintem, csak nincs kellő szókincse és a trendinek gondolt benyögéseket ismételgeti...

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.