Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) andrew911 válasza pepeno1 (#150) üzenetére


andrew911
tag

Nekem csak az adatbázis felzabál 2GB RAM-ot, valamint nyilván másra jó egy Intel, mint egy Mindspeed Comcerto 2000 EVM. De ha csak ironikus trollkodás volt, akkor én kérek elnézést!

(#152) pepeno1 válasza andrew911 (#151) üzenetére


pepeno1
tag

Nyilván másra jó a kettő, de nekem csak a tárolás volt a lényeg. Szóval a Synology árban egy kicsit húzós lenne nekem. Ugyanúgy megvan a gigabites portja meg a 3.0-ás USB-je, csak mérsékeltebb áron. :)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#153) zetor2000 válasza pepeno1 (#150) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég jó árban vetted azt a NASt, a 4x4TB ~160 ropi. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#154) Graphics válasza zetor2000 (#153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

34 ropi / darab. :) -> 136 ezer inkább.

@pepeno1: hardveresen egészen eltérő megoldás

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#155) pepeno1 válasza zetor2000 (#153) üzenetére


pepeno1
tag

Igen, főleg, hogy most mindenhol arról is cikkeznek, hogy a lemezes vinyók ára is emelkedni fog. :D

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#156) pepeno1 válasza Graphics (#154) üzenetére


pepeno1
tag

Persze, ezért is írtam, hogy nyilván más a kettő. Nekem nem fut rajta adatbázis pl. . ;)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#157) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Érdekességképp .. Házi - Bio NAS :)

DIY NAS: EconoNAS 2020
https://blog.briancmoses.com/2020/12/diy-nas-econonas-2020.html
olcsó B450 alaplap + olcsó AM4 proci ( Athlon 3000G )
Fractal Design Node 804
Szoftver:
+ https://www.truenas.com/truenas-core/
+ Tailscale
+ NextCloud

Mottó: "A verseny jó!"

(#158) Graphics válasza S_x96x_S (#157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát... Nekem ott bukott, hogy Kingston A400-at tesz bele, meg egy elég halvány hatásfokú tápot... Egy olyan gépbe, ami elég sokat megy..

660$-ért kicsit karcos nekem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#159) Magnat válasza Graphics (#158) üzenetére


Magnat
veterán

Plusz az egész cucc nas funkciókra sztem overkill és drága is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#160) #72042496 válasza troviko (#135) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a QNAP NASbook család négy M.2 (SATA) SSD-vel ilyen, például ez (TBS-453DX).

[ Szerkesztve ]

(#161) Magnat válasza #72042496 (#160) üzenetére


Magnat
veterán

Már csak az árát kell nyolcadolni és meg is felel a kérdező elvárásainak :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#162) S_x96x_S válasza Magnat (#159) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Plusz az egész cucc nas funkciókra sztem overkill és drága is

az talán csak egy szabásminta ..
vagy "legózási" sablon
és az alternatívákról szól ..

vagyis ha tisztában vagy az igényeiddel,
( amit nem ideálisan fed le egy átlagos NAS )
és annak megfelelő konfigot raksz (vagy rakatsz) össze,
és nem félsz egy kis telepítéstől, akkor
elég kényelmes ( ~ jól bővíthető ) rendszert lehet összerakni.

Nálam például a mezei NAS funkciók mellett
a Virtuális gépek, CI/CD , Adatbázissszerver telepíthetőség
- memória
- sok I/O ; a gyors adatsebesség
- és a későbbi bővíthetőség is elég erős igény.
a NAS mellett.
vagyis nekem igazából egy 2 in 1 megoldás lenne ideális.

persze a HomeOffice korában ez már nem akkora újdonság.

Ez majdnem olyan mint a készre szerelt TESCO-s számítógépek.
a felhasználók 80%-nak - tökéletesen megfelel ..
de mindig vannak rétegigények.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#163) Magnat válasza S_x96x_S (#162) üzenetére


Magnat
veterán

Persze vágom, csak ami meglepett, h ez az eco kivitel a cikk szerint, ha megnézed a linkelt 2020-as nem eco megoldását, az konkrétan 1700 usd, amivel nincs is semmi baj, csak ezek már nem nasok, hanem inkább házi szerverek, bár utóbbi sztem annak is baromi drága. Másrészt meg sztem ezekben a projektekben egyedül a ház, amire rá lehet fogni, h nas specifikus, az összes többi része inkább csak egy épített gép általános célokra.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#164) S_x96x_S válasza Magnat (#163) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> csak ami meglepett, h ez az eco kivitel a cikk szerint,

tényleg többféleképpen lehet értelmezni az "eco"-t.
és mivel mindenkinek más a háttere .. nem igazán jó fogalom.

a legjobb "eco" kivitel - a kőleves style ( lásd mese .. ) ,
amikor ismerősök felesleges alkatrészeiből raksz össze - 0 költséggel.

utána jön a már meglévő saját alkatrészek beépítése .. ami van alapon.

> Másrészt meg sztem ezekben a projektekben egyedül a ház,
> amire rá lehet fogni, h nas specifikus,

A "NAS" fogalma se teljesen egyértelműen definiált,

de
szerintem a recept a lényeg,
és hogy lefelé is tudod skálázni - nem csak felfelé.

pl. egy olcsó integrált CPU-s alaplapot kinézel, ami neked éppen elég.
https://geizhals.de/?cat=mbson
pl. ASRock J5040-ITX ( ~45e Ft körül ; 10W TDP; 4 SATA3; )
és bepakolod egy pici NAS szerű házba.

de ha >=8 SATA3 -t is meg kell hajtani, akkor már gondolkodni kell.

Mottó: "A verseny jó!"

(#165) zetor2000 válasza S_x96x_S (#164) üzenetére


zetor2000
senior tag

"de ha >=8 SATA3 -t is meg kell hajtani, akkor már gondolkodni kell."

Nem kell azt nagyon túlgondolni, kell egy remek ASRock alaplap, és van pár sata/sas csatlakozód... ja, nem olcsón, de nem agyalunk az árán. Ma meg már használtan is talán találni :) Azt, hogy honnan a vérből szerzel olyan tápot, amin van 2x (huszon iksz) Sata táp, azt nem tudom... az átalakítós dolgok a gyengék fegyverei.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#166) Kobak77 válasza troviko (#135) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Én még az árát is el tudnám fogadni, tudásához mérten "nem drága". Viszont 2021-ben m2.SATA aljzatok? Az újabb SSD-k már mind NVMe-sek, viszont NVMe-s NAS-t még nem láttam egyáltalán.

(#167) AiRLAC válasza Kobak77 (#166) üzenetére


AiRLAC
addikt

m2 NVMe foglalat az

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#168) Kobak77 válasza AiRLAC (#167) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Tudom, hogy a Synology DS720-ban m2 NVMe-s foglalatok vannak. Elég szerencsétlen, hogy "elkalandoztunk", de troviko kommentjében - amire reflektáltam - a QNAP TBS-453-as NASról volt szó. Pontosabban a problémafelvetés így hangzott: "Én azt nem értem, hogy miért nincsenek M.2-es SSD-re épülő modellek."
Erre reflektáltam, mert én is ilyesmit keresnék, azaz SSD-s NAS-t, pörgős diszk lehetőség nélkül. De továbbra is marad a kérdés, hiszen:
- hiába van NVMe-s slot a synology-kban, az gyakorlatilag csak cache-re használható
- az általam ismert egyetlen full m2-es NAS, az a fent említett QNAP, de az meg csak m2 SATA-t tud.

Tehát valójában ez a szál eléggé offtopic, de ha maradhat, továbbra is érdekelne 3,5-es, ill, 2,5-es diszk lehetősége nélküli all-flash (de NVMe!!!) NAS! Nem tudom ismer-e vki ilyesmit.

(#169) Timer válasza Kobak77 (#168) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem nincs ilyen a konzumer NAS gyártók kínálatában, de még szerver storage szinten sem erőltetik ezt a megoldást, ott is 2.5-es formátum a jellemző az SSD-k esetében (tudtommal, bár nem vagyok rendszermérnök). Egyébként bizonyára megvan rá az okod, amiért ilyet keresel, de csendben megkérdem: mit hoz az nvme ebben a környezetben? Ha még valami 2 TB-s adatbázist tárolnál rajta többezer lekérdezéssel másodpercenként, akkor érteném, de abban a piaci szegmensben, ahol ezek a NAS-ok indulnak, még az SSD létjogosultsága is kérdéses, nem hogy egy vegytiszta SDD-s konfigé, és abból is nvme alapúé. Ha meg csak a full passzív rendszer a cél, akkor 2.5 hüvelykes SSD-vel se jársz rosszul szerintem, mert bár ár szempontjából nyilván ütős lesz, nem látom akadályát, miért ne működhetne.

[ Szerkesztve ]

(#170) Kobak77 válasza Timer (#169) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Igazából a jövőállóság szempontjából jutott eszembe az NVMe. Lassan az NVMe-s SSD-k lesznek az olcsóbbak az m2 SATA-val szemben, és akkor egy 3-5 év múlva esedékes esetleges bővítésről még nem beszéltünk. Illetve mindenképp fura, hogy a felsőbb szegmensben már évek óta szórják az NVMe slotokat, a használhatóságuk azonban még mindig csak a cache-re korlátozódik.
Meg persze melóhelyen már 3 éve all-flash storage-okat használunk (PureStorage X70, HP 3Par 9450), gondoltam ennyi idő alatt csak lecsorog picit a konzumer világba is :).
Amúgy nem terabájtos adatbázisok kezelése a cél, hanem a működési környezet lenne a lakástól/irodából távoli, mondjuk úgy: nomád. A majdani felhasználási terület okán ugyanakkor a következők a szempontok:
- mozgó alkatrészt ne tartalmazzon
- tápellátás adott esetben működjön 12V-ról is (pl. a korábban említett QNAP 10-30V feszültségről képes működni
- bár tisztában vagyok vele, hogy a RAID nem backup, mégis amennyire lehet, hibatűrő legyen (RAID5, 3+1 drive, +1 drive a szekrényben, vagy RAID6 4+2 drive), mivel az offsite backup hektikusan lesz csak megoldható.
- és bár nem feltétel, de elég nagy előny, ha minél kisebb :).
Az eddigi versenyzők a QNAP TBS-453 család vmelyik tagja, vagy a Synology DS620slim.

Szerencsére nem sürgős, csak más NAS-os kérdés miatt melegítődött fel nálam a téma.

(#171) AiRLAC válasza Kobak77 (#170) üzenetére


AiRLAC
addikt

2x Asus kártya egy bármilyen alaplapba és rakhatsz bele 8x NVMe-t.
DS620slim egy szuper kis gép, nekem ilyen fut 2xSSD és 4xHDD felállásban, szeretem, csendes, otthon médiafogyasztásra és backupra (na meg némi Docker) tökéletes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.