Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gargouille válasza devast (#100) üzenetére


Gargouille
őstag

Mi az egyik ügyfélnél 2db QNAP-ot használunk ugyanígy iscsi-ként backupnak. Egyetértek azzal amit írtál, ezek a NAS-ok vagy backup-nak jók vagy otthonra kis multimédia/fájl/mindenes szervernek. Azt azért igazságtalan lenne eltagadni a Synology-tól, hogy nagyon sok szolgáltatást tud amiket azért nem tudnál ilyen színvonalon csak úgy összerakni magadnak és azért alapvetően jól működik minden rajta, csak ne akard komolyabban használni, mert korlátokba ütközöl. Igazából nem is értem a kínálat csúcsán lévő darabokat, mert aki már milliós tételt szán a témára, az már szerintem nem NAS-t vesz. :)

De ettől függetlenül a DS720+ egy nagyon jól használható kis otthoni eszköz, akinek van rá pénze annak megérheti. Onnan kell nézni, hogy kiveszi a dobozból és 30 percen belül van egy full működő rendszere amit nagyon kényelmesen tud használni és simán kiszolgálja egy egész család hálózati, multimédiás és tárolási igényeit anélkül, hogy napokat tákolna-gányolna meg bújná a fórumokat, hogy erős kompromisszumokkal összehozza azt amit ez alapból nyújt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#102) Magnat válasza Gargouille (#101) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, aki azt mondja, h pár óra alatt összedobott magának pc-ből egy olyan rendszert ami ugyanazt tudja mint egy Synology (de akár Qnap), az vagy kamuzik vagy egyszerűen nem is látott még ilyen rendszert... kivéve, ha a pár óra abban merült ki, h ráhegesztett egy Xpenologyt vagy más kész nas oprendszert :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#103) Gyurkeszd válasza Gargouille (#99) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

Kb 1 éve foglalkozok vele. Előtte qnapot használtam és használok különböző cégeknél. Ami megfogott benne az a zfs fájl rendszer. Nagyon gyors és a raid tömb létrehozása és módosítása is. Szerintem akkor fejlődhetnek nagyon mióta a Truenas-t mint fizetős szolgáltatást létrehozták. A qnap QES szoftvere (tipikus storage, nem nas) is zfs-t használ és sokkal gyorsabb a raid létrehozás módosítás mint a QTS-ben.

(#104) Gargouille válasza Gyurkeszd (#103) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen a zfs egy robusztus megoldás, nekem a problémám a Freenas-al a stabilitással volt mert sokszor hibára futott egy-egy módosítás után. De annyira mélyrehatóan utána már nem mentem bele, mert mást kerestem. ez inkább egy ígéretes, de félkész dolognak tűnt akkor.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#105) Gyurkeszd válasza Gargouille (#104) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

Nekem nem tűnik félkésznek. Bármit változtattam rajta azt végrehajtotta hiba nélkül. Nincs elérési hibám, random leállás és adatvesztés én se.
Hdd-n kívül teljes hardver cserét is csináltam. A beállításokat visszatöltöttem és már működött is.

(#106) dkess válasza devast (#100) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a 2 vs. 4 magos Celeron között nincs nagyságrendbeli eltérés. Ugyanakkor annak jól jöhet a 4 mag (persze a RAM -ot is megtolva kicsit) aki mondjuk Docker -ben szeretne Unify és/vagy Omada controller -t futtatni esetleg egy-egy light -osabb VM -et szeretne és jó lenne, ha "maradna" is valami a teljesítményből.

eSATA kérdés is aránylag egyszerű. 5 HDD -ig és RAID5 -ig bezárólag elég a sávszélesség és számítási kapacitás. Azaz pl. SSD -kből nem raknék RAID tömböt eSATA -ra ... Főleg, ha gigabit -es LAN van csak. Persze a nagy méretű és 7200 RPM -es HDD -knél szekvenciális írás és olvasásnál lehetne korlátozó tényező elméletben, de igazából 2.5 Gbps -es LAN mellett sem az (DS720+ -on is csak 2 db gigabit LAN van - azaz addicionális USB -s adapter kell ehhez). RAID6 -ot meg Celeron -al nem csinálnék úgy zuzammen ... Max. RAID5 + Hot Spare ...

(#107) kleinguru válasza dkess (#106) üzenetére


kleinguru
addikt

Van a Synology esetén a moments, vagy a photos szolgáltatás, ami a miniatűrök generálásával azért el tud szüttyögni. Ott is jól jöhet a + számítási kapacitás. Kamera kezelés kapcsán még csak 1-et kötöttem be (nem is fogok válsz többet, mert nem tetszik), de ide is tutira kellhet az erő.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#108) Magnat válasza kleinguru (#107) üzenetére


Magnat
veterán

Miniatűrökhöz valóban nem árt, kérdés h mennyire vagy heavy user ilyen tekintetben, általában akkor kell a kraft, ha az elején feltolsz több ezer képet (bár mintha a pc-s alkalmazással át lehetne venni ezt a feladatot a nastól, de nem vagyok benne biztos), ha aztán később folyamatosan termelődnek a fotók a nasra, néhány 10 vagy 100 miniatűrt legenerálni már nem akkora nyűg neki.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#109) devast válasza Magnat (#102) üzenetére


devast
addikt

A kulcs itt azon van, hogy "ugyanazt tudja". Nem kell ugyanazt tudnia. Azt kell tudnia, amire neked szükséged van :) Mindenesetre SOHO környezetben én is mindenkinek synology-t ajánlok. Aki azzal jön, hogy dehát olcsóbban is meg lehet csinálni, azt szoktam mondani persze, meg lehet, ha értesz hozzá és van időd. De ha nem értesz hozzá, és velem csináltatod meg én többet fogok kiszámlázni mint a különbözet amit nyersz rajta. És ha később hozzá kell nyúlni/új dolgot akarsz az megint sokba fog kerülni.
A raides témára, én spec RAID5-öt HDD-ken most már SOHA nem használok. Max SSD-ken. Ezt 2 napig babusgattuk mire sikerült kettőt feléleszteni annyi időre, hogy az adatokat lementsük róla. [link]

(#110) Sanya válasza Gyurkeszd (#103) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ami valljuk be a nasok sarkalatos pontja. Én 2016-ban, 5 éve a ds916+-ban létre hoztam a shr kotetet és azóta is úgy van. Persze 1x volt teljes lemezcsere és újraépítés, de nem matatom a raid beállításokat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#111) Magnat válasza devast (#109) üzenetére


Magnat
veterán

Persze, azt kell tudnia amire szükséged van, de nyilván te is tudod, h van amikor a meglévő tudás vagy szolgáltatás szüli meg az igényt ... arról nem is beszélve, h a Synologynak van pár cross platform megoldása mind asztali, mind mobil platformokkal, pl a Synology Drive, na azt pl megnézném, h ki kattingatja össze pár óra alatt ingyenes eszközökből. Közben meg ha vki nem tudja h van ilyen, akkor beéri egy közönséges, kézzel indított backuppal vagy 3rd party szinkronizációval, csak akkor lepődik meg, amikor meglátja, h milyen szolgáltatásokat kínál a Syno Drive out of the box ... és akkor mindjárt érthetőbb, h miért kerülnek ezek annyiba, amennyibe.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#112) Gargouille válasza devast (#109) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát a RAID5 már csak ilyen, hogy ha több mint 1 lemez kiesik akkor jön a feketemágia. :D Mi is csak ott használunk RAID5-öt ahol lehet hozzá még hot spare lemezt rakni (vagy ahol nem baj ha összedől és minden elvész), de ha megoldható akkor inkább RAID6.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#113) Gargouille válasza Magnat (#111) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez így van, a Drive/Cloud sync például tipikusan olyan, amit soha nem raksz össze ilyen működőképesre. Mondom ezt úgy, hogy azért meg vannak annak is a korlátai, érdemes kipróbálni mondjuk ha több 100000 fájlról van szó, akkor mekkora naplók és cache állományok képződnek a háttérben, vagy milyen sávszélességgel tud két NAS közt mozgatni, de ezzel együtt is utolérhetetlen cucc.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#114) arn válasza Gargouille (#112) üzenetére


arn
félisten

Otthonra inkabb egy jo backup kell, mint raid. De raid1et is elobb pakolnek ra, mint raid5ot, vagy vmi csoda shrt, azt konnyu ideoda konvertalgatni, ha vmi megnyekken rajta. Afelett meg szvsz nem otthoni kategoria a lemezek szama miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#115) Gargouille válasza arn (#114) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem is otthoni RAID5-ről volt szó, legalábbis nem hiszem, hogy a Devast kollégánál otthon a nappaliban zakatol az a DELL torony szerver. Persze ki tudja. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#116) dkess válasza Gargouille (#115) üzenetére


dkess
őstag

Miért gond ez? Van aki hazaviszi a munkáját ... :DDD

(#117) Gargouille válasza dkess (#116) üzenetére


Gargouille
őstag

Akkor ő szerencsésebb mint én, régebben hazahoztam egy HP DL380-at (igazából nem akartam éjszakára a kocsiban hagyni, mert másnap kellett kivinnem valahová) és az asszony meglátta azt mondta, hogy ha be merem kapcsolni, akkor máshol fogok aludni a szerver társaságában. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#118) Magnat válasza Gargouille (#117) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam is volt otthon egy DL 380 G7, jóárasítva jutottam hozzá, gondoltam, h erőforrásigényes műveletekhez jó lesz. Az előszobában akartam járatni h ne kelljen hallgatni ahogy fújtat, de aztán végül elpasszoltam inkább :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#119) shrek1988


shrek1988
csendes tag

Én pont azért olvastam el ezt a tesztet is mert nem tudom eldönteni, hogy az én otthoni igényeimnek megfelelne-e egy 220+ vagy kellene egy ilyen 4 magos.
Szeretném, ha egyszerre menne rajta a felhő szolgáltatás ha kell (Synology Drive), több száz torrent futtatása (500 körül) és közben akár stream Plex- en keresztül 2 eszközre (jó lenne a 4K ha hosszú távra tervezek). Közelebb nem kerültem a válaszhoz, szóval ha valakinek van hasonló tapasztalata, azt megköszönném.

(#120) Magnat válasza shrek1988 (#119) üzenetére


Magnat
veterán

Fáradj át ide: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#121) lewisfm válasza shrek1988 (#119) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A Plex-nek jó eséllyel szülsége lesz a videó hangsávjának a transzkódolására, ugyanis a TV-k többnyire hiányos CODEC támogatással rendelkeznek.
Ha meg már transzkóolni kell, egyszerre két ezsköre és a torrent is így kell, akkor ezek a CPU-k kevesek.
Én is hasonló helyzetben vagyok, de pont emiatt inkább egy core i5 mini PC-ben gondolkodom, ami a NAS-ról veszi a videókat, de az erős CPU-t ez adja, nem a NAS.
Mert az erős CPU-val szerelt NAS drága.

Esetleg a következő generáció érdekesebb lehet, mert szerintem megint pár száz MHz-el erősebb CPU lesz benne, valamint remélhetően a 2.5 Gbit ethernet is megjelenik végre.

Ez a Celeron, ami ezekben van még egy core i3-at sem tudnak.

Másik megoldás:
A TV-k mellé veszel dedikált lejátszót, amik miatt nem kell transzkódolni.
Ekkor megfelel a 220+ is, ha a torrentet nem nézzük.
A torrent részről túl sokat nem tudok mondani.
Nekem egy DS118 van, ARM CPU-val, s csak egy TV miatt kell transzkódolni. Néha megy, néha nem.

kb. 3 torrrentet tud megfelelő sebességgel tölteni, de a listába jóval több is lehet.

(#122) Magnat válasza lewisfm (#121) üzenetére


Magnat
veterán

Hang transzkóddal semmiképpen sem szabadna teljesítményproblémája lenni egy 220+-nak még több párhuzamos videó lejátszásakor sem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#123) arn válasza lewisfm (#121) üzenetére


arn
félisten

Ds720+shield :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#124) ugyes válasza lewisfm (#121) üzenetére


ugyes
aktív tag

Arn által említett nvidia shield mellé a 220+ is elég, szerintem. Ha nagyon szofisztikált akarsz lenni, külön kezelnéd a torrentet és a saját anyagokat (ezek pl. raid 1-ben), akkor valami 4 lemezes.

(#125) dkess válasza Magnat (#122) üzenetére


dkess
őstag

Videó átkódolás is megy 4K -ból akár 3-4 is HW gyorsítás esetén. Ekkor ugye a CPU -ra nem is terhel rá - mehet a torrent is.

Az más kérdés, hogy 3-4 db 4K videó streamelése + többszáz torrent meg egyebek - hát az alatta levő HDD kötetből lehet hamarabb fogy ki a szufla ...

(#126) Magnat válasza dkess (#125) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam is van vagy 300 torrent, de ha csak egyszerre 10 aktív, akkor nem sok jelentősége :)
Sztem inkább a sávszél a lényeg, meg h mennyit akar belőle kihasználni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#127) VIC20


VIC20
őstag

QNAP TS-253D-4G, az alapmodell kb ugyanennyibe kerül.

Kétlemezes, eleve 2 db 2,5 gigás ethernet portja van, a memóriája bővíthető akár 8 gigásra, plusz egy pci-express aljzata is van, amibe rakható dupla nvme-kártya vagy 10 gigás LAN-kártya. Igaz, ez plusz költséget jelent, mégis szimpatikusabb, jobban az igényekre szabható így.

(#128) arn válasza VIC20 (#127) üzenetére


arn
félisten

A hw jobb, a sw szarabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#129) shrek1988


shrek1988
csendes tag

köszi a válaszokat. Olvastam a Synology fórumot prohardveren de ritkábban láttam olyan hozzászólást aki így használná a NAS-t. A HDD-k nem RAID be lennének kötve, ezért is elég a 2 fiók, a fő funkciója ha vennék egy ilyen NAS-t, az a Plex média server lenne és a torrent. (2 db 4K transcoding + 4-500 torrent seed, letöltés csak néha 1-2 ). Ezt szerintem a 720+ tudná, csak , hogy mennyire szenvedne, esetleg a kisebb tesó, hogy bírná...

(#130) Magnat válasza shrek1988 (#129) üzenetére


Magnat
veterán

Ritkán láttál olyat aki így használná? Sztem a userek 90%-a torrentezik és szintén elég nagy hányada használ Plexet is ... de egyébként ahogy már írtam korábban is, elsődlegesen az a kérdés, h mekkora sávszélességet akarsz kihajtani, nem az, h mennyi torrented van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#131) shrek1988 válasza Magnat (#130) üzenetére


shrek1988
csendes tag

a fórumban nem láttam, olyat aki azt írta volna, hogy futtat 500 körüli torrentet és közben használja másra is. Sávszél nem nagy, 100 Mbps net van, semmi gigabit vagy hasonlók.

(#132) Magnat válasza shrek1988 (#131) üzenetére


Magnat
veterán

Hát azt röhögve ki fogja hajtani, meg gondolom nem is akarod az egészet elhasználni, szóval ha mondjuk lekorlátozod az uploadot 40-50 mb-re, amellett sztem még bőven mehet 1-2 transzkód is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#133) VIC20 válasza arn (#128) üzenetére


VIC20
őstag

Ez igaz. Imádom a munkahelyi 716+II-t is, tényleg jó a szoftvere, de otthonra nagyon jó a Qnap is.

(#134) S_x96x_S válasza VIC20 (#133) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> de otthonra nagyon jó a Qnap is.

nem árt sürün frissiteni és nem rákötni az internetre
Mi a francnak raktak bele backdoort?????

April 22, 2021
"Update: QNAP confirmed that Qlocker ransomware has used the removed backdoor account to hack into some customers' NAS devices and encrypt their files."
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/qnap-removes-backdoor-account-in-nas-backup-disaster-recovery-app/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#135) troviko


troviko
senior tag

Én azt nem értem, hogy miért nincsenek M.2-es SSD-re épülő modellek. Az egész lehetne egy cigisdoboz méretű, 1 vagy 2 M.2-es, egy passzív ARM chip bennük, és kész. Helyigény nulla, mozgó alkatrész nulla, zajszint nulla, porosodás nulla, fogyasztás közel nulla.

Ne értsetek félre, nem azt kérdezem, hogy miért nem ilyen az ÖSSZES megjelenő termék, hanem, hogy miért nincs ilyen egyszerűbb kiadás már ezekből.

Nekem teljesen felesleges egy klasszikus NAS, viszont egy ilyen mini NAS-t simán vennék. De nincs. (Pontosabban asszem a QNAP-nak van 4 kártyás verziója, potom 160 ezerért, annyiért meg igazán kenjék a hajukra). Így nem veszek.

https://www.oldtech.hu/

(#136) Magnat válasza troviko (#135) üzenetére


Magnat
veterán

Gondolom mert a gigabitet vastagon elviszi a sata is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#137) troviko válasza Magnat (#136) üzenetére


troviko
senior tag

Ennek mi köze bármihez is? Én nem a sebességet kérdeztem, hanem a formátumot. Nekem egy nagy, könyvszerű, kerregő, villogó, zúgó vacak nem kellene otthonra, ellenben ha lenne egy max cigisdoboz méretű, zárt aluházas, olcsó (30K+SSD) cucc, vennék.

Nem értem én a gyártókat. Az Apple-ön kívül (akiket rühellek, mert egy rablóbanda) senki nem innovál semmit, ugyan azokat a fosokat árulják, mint 20 éve. :(

https://www.oldtech.hu/

(#138) bogabi válasza troviko (#137) üzenetére


bogabi
senior tag

Nyilván nem vagyunk egyformák, de itt ülök a 251b alatt a kanapén, se nem kerreg, se nem villog, se nem zúg. Még csak nem is látom, mert a szekrény tetején van.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#139) Magnat válasza troviko (#137) üzenetére


Magnat
veterán

Pl az, h a sata sokkal régebben jelen van és nem mellesleg diszket is lehet tenni bele, ergo univerzálisabb, illetve valszeg olcsóbb is (vagy legalábbis sokáig az volt) és mivel a gigabites portot (de még az 5 gigát is) ki tudja hajtani, az M2-nek a méret kivételével inkább hátránya lenne... szóval egy M2 only eszköznek valszeg nem lenne piaca ... mármint akkora, h megérje egy külön modellt gyártani rá.
Egyébként miből gondolod, h az 30k lenne, gondolod h a legolcsóbb modell azért kerül dupla annyiba mint az általad megálmodott akármi, mert a nagyobb dobozhoz több anyag kell?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#140) S_x96x_S válasza troviko (#137) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ha lenne egy max cigisdoboz méretű, zárt aluházas, olcsó (30K+SSD)

--> raspberryPi + USB hub + 2x 512GB USB + freenas
valószínűleg érdemesebb megvárni a Raspberry Pi 5 -öt

vagy körbenézi a http://linuxgizmos.com/ -en valamilyen m.2 -öt támogató kütyűért - és akkor olyan lesz, amilyennek akarod.

ennek pl. van m.2 -es támogatása - 99 USD ért.
http://linuxgizmos.com/open-spec-i-mx8m-mini-sbc-sells-for-99/

Mottó: "A verseny jó!"

(#141) troviko válasza S_x96x_S (#140) üzenetére


troviko
senior tag

Egyébként pont valami olyasmit keresnék, amit írtál, csak nem akarok vele szarakodni. Dobozból vegyem ki, dugjam be, működjön. Meg legyen egy korrekt kis házikója. Ne kelljen installálgatni, stb.

https://www.oldtech.hu/

(#142) dkess válasza S_x96x_S (#140) üzenetére


dkess
őstag

Még a Raspberry Pi -s megoldás tűnik a legéletképesebb megoldásnak. Azon van 2 db USB3 amire lehetne raidbox -okat vagy éppen M.2 SSD -ket fogadó házakat dugni ... Valószínűleg, ha kérdésed lenne, akkor hamarabb is kapnál választ hasonló cipőben járóktól. Esetleg valóban kérdéses lehetne, hogy multigigabit -es USB adaptert lehetne-e alkalmazni vele, mert tényleg vérezne az ember szíve M.2/SATA SSD -s tömböt ráaggatva mindössze gigabit -es csatolóval használni.

Minden más amit linkeltél 2 db USB2 -es csatikkal rendelkezik. Ezekre semmilyen SSD -t nem érdemes rádugni USB-HUB -al sem. Az egyszem M.2 meg ki tudja milyen. Valószínűleg PCIe v2 -nél az sem több. Önmagában ez sem katasztrófa, de ugye vehetnél még hozzá riser kártyát, ha egynél többet szeretnél rákötni (NAS -nál a redundancia azért nem ördögtől való). Akkor szintén gigabit -en vagyunk ragadva e mellett ...

(#143) Graphics válasza troviko (#137) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szoftver az meg ingyen lenne :DDD bilibe lóg a ✋ nekem az egyik szobában van sosehallottam eddig kerregni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#144) Magnat válasza Graphics (#143) üzenetére


Magnat
veterán

Arról nem is beszélve, h ha tényleg csak ssd van benne, le lehet venni minimumra a venti sebességet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#145) S_x96x_S válasza troviko (#141) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Egyébként pont valami olyasmit keresnék, amit írtál, csak nem akarok
> vele szarakodni. Dobozból vegyem ki, dugjam be, működjön. Meg
> legyen egy korrekt kis házikója. Ne kelljen installálgatni, stb.

szerintem neked egy külső winchester is elég ..

ha ici-pici kell, akkor : Egy 2 TB -os M.2 2230 - bedobozolva

vagy Dual M.2 (SATA) - USB-C 3.1 -es ház ~ 43 EUR -ért.
https://geizhals.de/inline-raid-enclosure-for-dual-m-2-00031c-a1429888.html

ha meg maximalista vagy, akkor - 4x M.2 + Thunderbolt3 -as ház.
persze ebben a TB3 a drága.
https://ijoe.hu/mac/meghajtok-es-hattertarak/owc-express-4m2-negy-ferohelyes-m-2-nvme-ssd-kuelso-haz

Mottó: "A verseny jó!"

(#146) zetor2000 válasza Graphics (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Azt, hogy hány százaléknak kevés elég nehéz felmérni, hisz nincs is más lehetőségük a gigabiten kívül... :)"
Ez nem igaz. A Qnapnak pl. jóideje elérhetőek az SFP vagy SFP+ modullal szerelt hálózati csatolói, amik kifejezetten NASba valók. Azok közt van 2.5GB, 5GB és 10GBs is.
Van lehetőség, csak alaposan körbe kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#147) zetor2000 válasza Sanya (#22) üzenetére


zetor2000
senior tag

Otthoni "tákolt" rendszeren a hot-swap fiókok és a raid cucc is macerás lehet. A jobbak (mondjuk nem feltétlen 2 lemezzel :D) tudnak raid 6ot is. Ahhoz kell vezérlő is. Az megizé, nem alaplapra integrált... vagy nem minden alaplapra. Akkor meg drágább... akkor meg ez nem is annyival drágább.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#148) zetor2000 válasza troviko (#141) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na, az a Qnap 160+lemezek áráért. A kényelem, hogy kiveszed, bekapcsolod, működik, az ennyi. Nem kell brékelni PC házzal, csavarokkal, stb.
De M.2 meghajtókkal a hotswap elég érdekes megoldás, én még nem láttam ilyet, márpedig a NAS egyik előnye, hogy hotswap.

Nekem egy Qnap van, az sem zörög-csörög-kattog... Nem mai, icipicit éjjel hallani, de inkább megnyugtatóan teszi, mint zavaróan. Venticsere megoldaná, de le kéne mérni mekkora kell bele, az meg energia... :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#149) Magnat válasza zetor2000 (#148) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kétlem, h neked fontos a hot swap, de sztem a soho userek jó részét nem igazán érdekli.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#150) pepeno1


pepeno1
tag

Túl hosszú a topik, nem olvastam el. :DD
Szóval nekem ennyi pénzből egy Zyxel NAS542-esem lett 4x4TB Toshiba x300-as vinyóval. :DD

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.