Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jacint78 válasza pomorski (#250) üzenetére


jacint78
addikt

Na ne szórakozzál már velem. :D Amúgy a daráló közel sem visz annyi zavart a hálózatba, mint egy panelházban lévő százhúsz féle kapcsolóüzemű táp a telefontöltőtől kezdve, a TV-én át, egészen a PC-ig..

type your text here..

(#252) pomorski válasza jacint78 (#251) üzenetére


pomorski
őstag

De de, akkor te nem jártál falun. Gondolom a falut csak TV-ben látsz/láttál.

(#253) DarthSun válasza pomorski (#252) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A hegesztés tud még kellemes lökéseket generálni a hálózatban :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#254) jacint78 válasza pomorski (#252) üzenetére


jacint78
addikt

Csak nagyon leterheli induláskor a hálózatot és a feszültségesésrtől leáll egy pillanatra a táp (gondolom valami öreg passzív PFC-s tápról van szó), ilyen van, de az nem a zavar miatt, hanem a rossz , vagy túl hosszú villanyvezeték miatt esik a feszültség. Ja és falusi vagyok. :) Voltunk zenélni annó pincében és már a 2x30W monitor erősítőtől is esett a feszültség, tehát zenére halványult a lámpa, amikor a nagyteljesítményűt is beüzemeltük, fél fényerőn világítottak a lámpák, tehát van ilyen, de ez nem a zavar miatt, mint mondtam, a mai modern kütyüki lényegesebben több zavart generálnak a hálózaban.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#255) hobizoli válasza pomorski (#248) üzenetére


hobizoli
nagyúr

rendes tapot kell venni es akkor nem veszi eszre :K

több drón kell ;P

(#256) hcl válasza pomorski (#252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Haljak meg, én is láttam már, üzemeltettem már gépeket szar elektromos hálózatú helyeken, de egy sem indult ilyenektől újra codegennel sem :) A zavarokra, amit mondjuk tényleg a kapcsolóüzeműek generálnak, a legjobb eset az volt, amikor tápról járatva meghülyült a tablet érintője, illetve netbook touchpadje.
Na ezeknél is lespórolták az alaplapról a szűrést. Laptop, aminek rendes tápáramköre volt az alaplapon, nem érezte meg.

A gagyi tápokkal is akkor fagyott, indult újra a gép elektromos zavar esetén, ha a tápot elég jól beterhelte. Jellemzően a Codegen+P4 mellé vett Sanyi még egy winyót, meg nagyobb VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#257) jacint78 válasza hcl (#256) üzenetére


jacint78
addikt

Na igen, ott tényleg csak annyi volt, hogy sokat esett a fesz, ilyen nincs normális hálózat mellett. :D

type your text here..

(#258) 8th válasza jacint78 (#254) üzenetére


8th
addikt

Mi egy a 60-es években épült házban lakunk. Ha a szomszéd bekapcsolta a klímát elhalványult a villanykörte egy pillanatra. Ha bekapcsoltam a vízforralót akkor is. De mondok jobbat, az utca végén - vagy tíz házzal odébb - van egy kisebb ipari üzem. Egy időben minden reggel amikor elindították a gépeket az egész utcában volt egy pillanatnyi áramszünet. Szar a hálózat. Az utcai is meg nálunk bent a házban is. Amikor áthúzattuk a házat hümmögött szépen a villanyász. Cérnavékony alu vezetékek össze vissza kötögetve szerte a házban, földelt konnektor földelés nélkül bekötve stb. Csoda, hogy a konyhában bírta egyszerre a mikró vízforraló mosógép triót és nem égett le a rákba az egész.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#259) pomorski válasza DarthSun (#253) üzenetére


pomorski
őstag

A szomszédoknak nincs hegesztője, így speciel az minket nem zavar. A szomszédoknak max. flexeik és betonkeverőik vannak. Nekünk viszont van hegesztőnk. Ergo, amikor mi hegesztünk, akkor olyankor mi nem számítógépezünk az asztali gépekkel. Hogy ilyenkor mi mennyire zavarjuk az elektromos rendszert, azt a szomszédjaink tudnák megírni egy hozzászólásban. :)

(#260) pomorski válasza hobizoli (#255) üzenetére


pomorski
őstag

Ilyen van:

de ez észreveszi.

(#261) FoxiestFox válasza pomorski (#259) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy jó szünetmentes kell a kényes szerkezetek elé, ha tényleg végképp nem lehet mit csinálni az ingadozó villannyal.

(#262) jacint78 válasza pomorski (#260) üzenetére


jacint78
addikt

Tyhűha, akkor ott elég durva lehet a hálózat. :D

type your text here..

(#263) hcl válasza pomorski (#259) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem tudják, mert hegesztetek :D

@8th : Azért ez már nagyon csúnya, ilyenkor az áramszolgáltató is tehetne valamit.

Amúgy ahol most lakok, ott is össze-vissza van kötve minden, pl. dupla kapcsolóból egyik kapcsolja a villanyt a szobákban, a másik valamelyik aljzatot(!) nyomja le... Védőföld sehol.

Mutogatni való hater díszpinty

(#264) #24845312 válasza pomorski (#260) üzenetére


#24845312
törölt tag

Nekem is voltak gondjaim tápokkal, mert pl. felénk elég gyakori a pillanatnyi áramszünet. Ilyenkor a lámpák fénye egy kis időre elhalványodik, majd visszajön, de pl. a TV/video/DVD az ki is kapcsol. A tápegységek jó része is. Ami most van (Chieftec Smart GPS-700A8) ez képes áthidalni ezt a pillanatnyi áramszünetet is, és míg minden eszköz kikapcsolt a házban, addig ez bekapcsolva marad.
A tápban lévő UVP (Under Voltage Protection) miatt van ez, de akkor ezek szerint vagy nem volt ilyen a korábbi tápjaimban, vagy nem működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#265) jacint78 válasza #24845312 (#264) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, inkább arról van szó, hogy a mai tápok aktív PFC-sek, tehát a pufferen nem kb 310-320V van, hanem 400V környéke, ráadásul a nagyobb teljesítményű tápokban nagyobb a puffer kapacitása is. Tehát eleve nagyobb feszről mennek, ezért többet eshet a feszültség amit még tudnak korrigálni a vezérlők , ráadásul nagyobb a kapacitás így kevésbbé esik a feszültség. Az is benne van még, hogy a mai gépeknek jóval alacsonyabb az ürejárati teljesítmény felvételük. Ha netezek vagy filmet nézek, egy teljes áramszünet után is megy tovább a gép, de ha játszok és közben nagy a terhelés, addig sem bírja amíg az UPS átkapcsol.

type your text here..

(#266) #24845312 válasza jacint78 (#265) üzenetére


#24845312
törölt tag

Akkor viszont mi célt szolgál a tápban lévő Under Voltage Protection (UVP)?

(#267) jacint78 válasza #24845312 (#266) üzenetére


jacint78
addikt

Az a kimeneti feszültséget figyeli, de abból lehet felismerni a működését, hogy (normális esetben), ha problémát észlel nem indul el magától a gép (tehát nem újraindul, cdsak puff leáll) és olykor nem is lehet újra bekapcsolni a tápot manuálisan sem, csak áramtalanítás után.

type your text here..

(#268) hcl válasza #24845312 (#264) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jacint78 mondja jól, normálisabb felépítésű tápegységek át tudják hidalni ezt.
De a cikk által tárgyalt időszakban ilyesmi nem nagyon volt...

Mutogatni való hater díszpinty

(#269) mr_ricsi válasza #24845312 (#264) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A jelenlegi tápod 110-240V között működőképes, a régiek pedig 220-240V között. A korábbi tápjaid már attól kikapcsoltak, ha a puffer elkok feszültsége 10%-ot csökkent, míg a jelenleginél 50%-ot is eshet. Így áram nélkül néhány tized másodperc helyett 1-2 mp-ig is meg tudja hajtani a gépedet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#270) forandor


forandor
tag

Szeretek szerelgetni, úgyhogy az egyik megmaradt Codegen tápomat 12V-os áramforrásként szoktam használni (ha nincs rajta terhelés, akkor halkan sípol, kis terhelésnél cicereg). Egyszer csak azt vettem észre, hogy iszonyatmód nekiállt sípolni, majd azt vettem észre, hogy olvadásnak indult a 4pin molexre kötött két kábel, melyek valami úton egymásra találtak (rövid zár). Rövidzárvédelem vagy halott vagy nuku :D.
Van olyan szintén régi Codegenem is mely, már hirtelen megnövekedett igénybevételre is érzékeny, és lekapcsol. Lehet, hogy csak egy véletlen feaute? :)

(#271) psyho85


psyho85
aktív tag

Sulinet táp, márkára már nem emlékszem, de biztos nem volt nagy eresztés (Kodegány vagy Mercury, esetleg vargáné?), dolgozott, ámbátor egy baja volt: embertelen mód küldte a zavart a hálózatra. Édesanyám nem tudott tévézni, kb. mintha zavarták volna az adást. :) Jött a Cheiftec, ment minden baj.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#272) távcsőves válasza forandor (#270) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nincs benne sajnos korrekt rövidzár védelem. Én is átalakitottam egy ilyen tápot erre a célra.

(#273) hcl válasza forandor (#270) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kondenzátorok jók? Vagy esetleg valamelyik trafóban kezd a szigetelés dögleni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#274) 8th válasza hcl (#263) üzenetére


8th
addikt

Nem tudom mit csinált a szolgáltató de szerencsére hamar megszűnt ez a probléma.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#275) pomorski válasza jacint78 (#262) üzenetére


pomorski
őstag

Ja, és még egy apróság. Nálunk (Hajdú-Bihar megyében közel a romcsi határhoz) olyan szuper az elektromos hálózat, hogy esőzés (és pláne vihar esetén) szintén akadozik az "ellátás". Egy panelban lakó ismerősöm/munkatársam viszont azt mondta, hogy náluk a panelban még vihar esetén sem indul újra a gép, ha abban jó tápegység van. Azt mondta, hogy a 10 év alatt még csak egyszer veszett el adata áramszünet miatt, amikor egyszer az e-on embere mérőórát cserélt náluk és ezt elfelejtette közölni..., hanem csak jött, lekapcsolt, cserélt és visszakapcsolt.

(#276) forandor válasza hcl (#273) üzenetére


forandor
tag

Az elkók gyáriak, de nem érdemlik meg a cserét. :)

(#277) hcl válasza forandor (#276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az igaz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#278) pomorski


pomorski
őstag

Épp most találtam egy ritkán nyitogatott szekrényben ezt a két hibás vinyót:

(#279) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

na nálam ezért van 8 éve szünetmentes táp. sőt, most már 3 is a házban

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#280) Sipike19 válasza pomorski (#275) üzenetére


Sipike19
tag

Ismerős, itt a Dél Dunántúlon is előfordul, a szünetmentes táp, plussz a szolgáltató agyárajárás segíthet. :)
Ha jobb ötleted nincs akkor meg kösd rá a szobabiciklire a generátort. ;]

Sipi

(#281) arelim válasza kriszpontaz (#44) üzenetére


arelim
tag

jó öreg vargánya táp. :C

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#282) KROK640


KROK640
veterán

Kezdetben olyan gépek kerültek a sulinet programban, amik kb máshogy nemigen mentek volna el.
Emlékszem, hogy már akkoriban is sovány 2GHZ-es Celeronok kemény 128MB RAMmal és integrált VGA-val sorakozta, relative túlárazva a programban.
Amikor pedig a digitális fényképezők is bekerültek (máig nem értem miért), akkor elszabadult a pokol.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#283) KROK640


KROK640
veterán

Végigolvastam a cikket és igencsak érdekes.

Pár megjegyzés :
A CPU árlistába nagyon hiányzott egy 2400+ -os Tbred B, sokkal inkább mint a Barton, ami már ettől némileg későbbi mese volt mint amiket te teszteltél.
(A VGA-król szóló rész viszont nagyon informatív volt, még most is tanultam valamit)

Az AMD CPU-d sorozatszám alapján egyébként 2033MHZ-es wafferből készült szóval nem merglepő, hogy elérted vele a 2GHZ.et (holott ugye 1533MHZ-es). Akkoriban ez más procikra is jellemző volt. Az Athlon XP egyértelműen jobb vétel volt, hiszen az 1700+ az 1700-as Celeronnak az 1800+ az 1800-as Celeornnak volt árban versenytársa, miközben sok esetben még az 1700, 1800-as P4-eket is lehgayták.
Ugyanakkor persze akkor még elég sok alakalmazásnak csak a z órajel számított.

A legtöbb 1700-as Celeron úgy 118-as FSB körül kifulladt, az enyém addig ment fesz emelés nélkül de 133-as FSB-t (2266MHZ) is már durva feszemeléssel bírta. Egyetlen egyet láttam ami ezenkívül ment 133-as FSBvel felette meg semmit.
A Northwood Celeronok viszont jók voltak a 2GHZ-esek 2600-asokból voltak visszaminősítve, szinte bármelyik ment 133-as FSBvel 2660-on, de nem volt ritka a 3GHZ körüli érték sem. nem hiába szerettem voln egyet a Wilamette után, de aztán sokkal jobb Athlon XP-ket találtam olcsóbban (pl egy 1700+-ost ami ment akár 2670MHZ-en is , ami már sok szempontból az akkor még nem létező 3500MHZ-es P4 ellenfele volt sok szempontól, nem holmi 3GHZ-es Celeron... )

mai fejjel is az Athlon XP-t választaném, a te felhozatalodból is, ha lehet tuningolni azért, ha nem lehet tuningolni akkor meg azért. Második helyen a 2GHZ-es NW Celeron végezne, 3GHZ-en, ahogy elnézem a P4 akkor nem csak a legdrágább alternatíva volt, de egyben a "keserű" középút is, ami sokkal inkább hajlott lefelé mint felfelé.

A sulinetes időszakban az Athlon XP-k a két szeplőjük miatt nem voltak ajánlhatóak "átlag" usereknek, de legalábbis semmiképp sem olyanoknak akik maguk szerelik össze a gépet. A sulinetes gépek persze egyben voltak, és ahogy írtad is "P4 Celeront" kaptak a népek. Emlékszem még én nekem is úgy lett eladva, hogy "ez ugyanaz mint a P4 csak fele anyni L2 cache can benne, észre sem lehet venni" (Wilamette Celeron)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.