Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Jesszus, ez a cucc lemaradt 20 évet az időben.. Force Feedback nuku. Közel 70k-s ára egyenesen hajmeresztő. Már a szar is drága.. Pár éve ez a 'gagyi' kategória 10k-nál kezdődött, és kb. 25k-nál ért véget.

Aki kormányt akar, az ennyi pénzért inkább nézegessen használt Logi G29-et, milliószor jobban jár.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Nem tudom ezen mi az olcsó? A duplájáért Thrustmaster RS 300 GT van, konzol-pc-minden, szuper pedálok, Force Feedback, stb. Mintha gyerekeknek nem lehetne alacsonyabbra tekerni a Force Feedbacket, úgy írodott a cikk. Ezek a leggagyibb konzolos megoldások, ez a kontrollerhookolás, arcade joystickokon is van ilyen, meg is lepődtem. Még jó hogy PC-n nem szükséges ez.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) jeni


jeni
félisten

Ezt láttam a korábban valamely webshopban árulni,de lehet több helyen is.
Az a gond,hogy ez nem alkalmas PS5 konzolra.

(#4) joghurt válasza snecy20 (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Hasonlóakat akartam írni én is. Ezért a 70k-ért kapni bontatlan Momo Racinget (úgy 15 évvel ezelőttről), vagy ugyanez használtan 20k-ért van.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) jeni


jeni
félisten

Szerintem nem felhasználói szintű és nem szakmai hozzáállású sem.

"Az eszköz nem támogatja a Force Feedback technológiát, ami ilyen ár mellett teljesen érthetőnek tűnik,"

(#6) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elsőre arra gondoltam, hogy fiamnak jó lenne. Na de 70k-ért nincs benne FFB?! :F Így a megnevezés nagyon vicces, Drive Pro Sport. :DDD
Nem vagyok ma már tisztában az árakkal. De volt szerencsém pár kormányhoz, Fanatec-hez is. Szóval tudom, hogy a jók, drágák. De 70k körül régen már G27-et lehetett kapni emlékeim szerint. Vagy sokat drágultak ezek is, vagy ez egy rossz deal.

Ja és a mostani konzolokat nem is támogatja?! Ehh.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

thrustmaster t150 80 korul mar kapni, ps5 mukodik vele, plusz kalibralhato pc-n is, bar valto nincs hozza...

V6

(#8) ricsiv92


ricsiv92
tag

A versenytársaihoz képest valóban túl rossz az árazása. Egy picivel többet rászánva már tényleg jöhet a Logi belépő FB-s kormánya. Sokkal olcsóbban talán versenyképes lehet, vagy azon laikusokat célozza gonoszan, akik csak annyit látnak, hogy ehhez van váltó és majd megveszik?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#9) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

nem támogatja a Force Feedback technológiát, ami ilyen ár mellett teljesen érthetőnek tűnik

Szerintem annyiért, amennyiért kapható, ez egyáltalán nem érthető.

Sent from my keyBoard

(#10) snecy20 válasza N€T0X|N (#9) üzenetére


snecy20
veterán

ez a pedál is olyan, hogy majdnem elröhögtem magam.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) Duree


Duree
veterán

Szerintem a tudásához képest igen is drága,

duree54

(#12) N€T0X|N válasza snecy20 (#10) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen... Ez eléggé alsópolcosnak néz ki. Ezt támasztja alá, hogy a kormány fordulata is csak 270 fok. Bár a kézi váltó nálam plusz pontot ér, de szerintem ez a szett csak egy normális ffb-vel érhetne ennyit, feltéve, hogy a minőség normális, de részleteket nem tudtunk meg a cikkből (egyáltalán miből van, gumírozott-e a kormány vagy csak annak néz ki stb.).

Sent from my keyBoard

(#13) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ipari hulladék. Az meg vicc, hogy plecsnit kapott. Nemhogy alacsonyan van a léc, nincs léc…

Suszter <-> kaptafa.

[ Szerkesztve ]

(#14) jeni válasza ForRedGlory (#13) üzenetére


jeni
félisten

Nem értem a dolgot,hogy hogy lehet olyanról írni amiről valakinek nincs tapasztalta sem ismerete azon a területen?
Viszonyítási alapja sincs neki a PC kormányok közt.

(#15) intuicio


intuicio
aktív tag

Pedig felcsillant a szemem, hogy végre valami (tervbe van egy alsó kategóriás kormány vásárlása) Főleg hogy kézi váltó is van hozzá. Esetleg valaki tudna ajánlani nekem egy megfizethető (max. 80k) kormányt+váltó? HA-s-tól kicsit félek, ki tudja hogy mennyire cincálta meg az előző tulaj a drifteléseket :D

(#16) Synthwave válasza intuicio (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Olcsók" közt Thrustmaster T150 vagy Logi G29/G920, szerintem ez a belépőszint 80-100k környékén (az új Logi Prót nem vágom), amúgy meg jóféle Thrustmaster szervó, aztán egyesével összeválogatni a komponenseket (kormánykerék, váltó, pedálszett, esetleg váz, kutyafüle, macskafarka).

Nyilván nem vagyok egy nagy kormányguru, de ez jó kiindulási alap imo. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan "nagy" gyártók, amik túlmutatnak a legkomolyabb Thrustmaster rendszeren is, de ott már nagyon-nagyon komoly összegekről beszélünk, amiből nemfos igazi autót is veszel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Én ezt a kormányt még júliusban 45 ért láttam a zöld manónál és akkor volt 75-80 körül a pnx v9, most a v9 anyi mint ez majdnem és jobb minöségünek tünik szerintem.

(#18) Hokunda válasza monchichi20 (#17) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Azért -20-ban áll azóta a ft/euro és -35-ben a ft/dollár. A játékpénz mivolta a nemzeti valutának is közrejátszik.

(#19) megadeath


megadeath
csendes tag

Ez a kormány rossz vicc kategória. 270 fok nagyon kevés, nincs FFB az ár viszont magas. Ennek a feléért inkább egy használt Logitech DFGT belépőkategóriának.

(#20) D.Va


D.Va
senior tag

Inkább az új Logitech kormányról írtatok volna... :U De még hírbe se hoztátok le.

(#21) Synthwave válasza D.Va (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehozzam holnap?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) D.Va válasza Synthwave (#21) üzenetére


D.Va
senior tag

Ti tudjátok, nem is kötekedni akartam, csak szerintem megért volna azért legalább egy hírt az új cucc ;) De főleg egy tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez gagyi... :( Ennyiért meg hajmeresztő...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Synthwave válasza D.Va (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kérdezlek, és nyilván hírről van szó. : >

A Logitech hivatalos képviselete egyébként régen kivonult Magyarországról.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Graphics válasza Synthwave (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor itt van kezdésnek pár viszonteladó.

[link]

Meg azért a Mobilarenan nem akadály összehozni egy külföldi terméket... Van kontakt, hajrá.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) D.Va válasza Synthwave (#24) üzenetére


D.Va
senior tag

Lol, mennyire kis csicska ország vagyunk :DDD :DDD :DDD Igaz sose hoztak magyar nyelvű gamer bill-t sem... ez is mutatja mennyire nem vagyunk IT piac...

(#27) Synthwave válasza Graphics (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem az én reszortom, nem is játszom olyanokkal, amikhez való (meg nem is értek különösebben hozzájuk), és munkám is van több, mint elég, de köszi. : >

De azért csípem, hogy az ember nyújtja a kisujját, és máris mindkét karja kell. ;]

------------------------------------------------------------

(#26) D.Va: Hát, nem véletlen, hogy pl. magyar karakteres PBT kupakszettekkel sem lehet Dunát rekeszteni, vagy hogy a jobb, elsősorban PBT-t használó billencsgyártók ABS sapekokat szoktak mellékelni a magyar kiosztású SKU-ikhoz. Vagy mondjuk a Corsair klaviatúráknak sincsenek honi verziói; a sort lehetne folytatni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Hááát, ilyen árért nem venném meg, mégha váltót is adnak hozzá. Hetvenöt papírtól nagynevű webshopból megvan a g920, ami azért nem ez a kávéház, nagyon nem. (Szokták szidni a pedálok keménysége miatt, meg a visszacsatolás is darabos - ilyen van itthon is - de azért masszívan van benne anyag)

Ezek a kazuár kormányok nem sokat adnak hozzá a játékélményhez (képzeljétek a g920-szal nem tudtam witcherezni, vargabetű elvarrva), anyagilag sokkal jobban jár az ember egy használt X kontrollerrel (PC-nél még a 360-asé is szóba jöhet, vezetékkel, na az már tényleg megvan gombokból). Elég balfallosz vagyok a kormánnyal amúgy is. Forza 7-ben jobb időket futok kontrollerrel. Kormánnyal melósabb, de jobb is tekergetni, azt aláírom.

Nézem Laptimingot a TeCsőn, ott figyeltem fel az egyik pilóta mondatára: versenyutót s3ggel vezetsz. Ott azonnal érzed, hogy mi a szitu. Nem vezettem még Fanatec-kel és egyéb prémium kormánnyal, de a fizikai (kellő) visszacsatolás minden szimulátorból, ami a félkoca játékos elér, hiányzik. (az, hogy a kormány húz, az egy dolog) .Egy első havon elkövetett kézifékes broadside után vigyorog az ember, mégha egy töppedt Suzuki-val is csinálja...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#29) Graphics válasza muxi-muxi (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A broadside mi akar lenni? Sokat olvasok a neten, de ilyen fogalommal nem találkoztam.

Power slide esetleg vagy drift?
De lehet hianyosak az ismereteim. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) muxi-muxi válasza Graphics (#29) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Farolni. Nevezzük power slide-nak, driftelni nem igazán lehet suzukival (a motorjaikon kívül nem igazán tudok hátsókerék-hajtott járműveikről). Lehet, h a terminus technicus nem volt adekvát, de szerintem most már érted, h miről van szó ;)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#31) D.Va válasza muxi-muxi (#28) üzenetére


D.Va
senior tag

Voltam hóban suzukival, nem sok élményt adott az a 2 méter farolás... Míg egy gyári Ladában hegesztett difivel 1000x nagyobb az élmény (nem csak hóban) mint bármilyen méregdrága elsőkerekes autóban. :P

A képen full gyári motor és hegesztett difi nélkül... Nekem inkább ez mint bármilyen elsőkerekes csili vili akármi. :P

[ Szerkesztve ]

(#32) stellaz


stellaz
addikt

Most vagy az ára, vagy a műszaki rész nem stimmel. 20 éve volt utoljára kormányom, de arányaiban az ilyen sokkal olcsóbb volt már akkor is.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#33) stellaz válasza Graphics (#29) üzenetére


stellaz
addikt

Régebben broadside volt a szakszerű megnevezése az erő csúsztatott farolásnak. Még van valahol régi autóversenyző oktató kézikönyvem és abban is így szerepel :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#39) Pityu89


Pityu89
senior tag

Madaras tescoban éppen 40 ezer. Annyit megérne, ha lenne PC támogatás...

(#40) tom120514 válasza intuicio (#15) üzenetére


tom120514
őstag

[link]

Never go full retard.

(#41) Synthwave válasza D.Va (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) Pete55555


Pete55555
addikt

Van egy Logitech driving force pro kormányom. 10k-ért vettem HA-n. Force feedback, 900 fok, igaz a váltókar csak előre, hátra pöckölős, és nincs kuplungpedál. Na de azért... :D
Ezután jobban megbecsülöm.

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) Synthwave válasza Pete55555 (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem egy régi Wingman Formula Force kéne.

IPLounge-os NFS: Porsche Unleashedhez szerintem patika lenne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) snecy20 válasza Synthwave (#43) üzenetére


snecy20
veterán

Ezekről mindig az jut eszembe, hogy kormány imitáció óvodásoknak. :)) :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#45) Synthwave válasza snecy20 (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanmá. Akkor ez volt a csúcs, NFS: PU-hoz korhű, teljesen jó lenne ez.

Anno szerettem volna, mára meg nincs ára. 98 százalékban úgyis Doom pörög, ha valami rotál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) toto2700reg válasza snecy20 (#1) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Aki kormányt akar, az menyjen el szavazni.

(#47) Synthwave válasza toto2700reg (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy másik topikba.

Thx.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Teasüti válasza intuicio (#15) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kell nézni egy Logi G920-at - ha PC - használtan. Nem kell tartani a használttól szerintem.
Általában azért hamar megunják az emberek, főleg ha kipróbálnak pár szimulátort és rájönnek, hogy ez igencsak melós és fárasztó. Pl egy Dirt Rally alatt konkrétan el tudok fáradni. Nem épp a kikapcsolódás kategória, ez már munka. :DDD
Szóval azért sok kormány jár körbe is a piacon, meg az ajándék kormányok is hamar apróra kerülnek.
Szerintem csak kevés olyan ember van, aki tényleg komolyan is gondolja a szimulátorozást. Ők meg általában tovább is lépnek a G920 szintről egy idő után, szóval szerintem ez a típus tök jó kezdésnek használtan. :K

(#49) Teasüti válasza Synthwave (#16) üzenetére


Teasüti
nagyúr

amiből nemfos igazi autót is veszel.
Na jó, csak a szimulátorozás költsége és mondjuk egy jobb sportkocsi költsége és a pályahasználat és a biztosítás... A rallyzás meg megint egy olyan világ, amit az átlagember csak távolról ugat és a Ladán túl is csak kevesek jutnak el.
A motorsport az anyagi csőd és luxus. Ehhez képest még a milliós szimulátor is olcsó hobbi.

(#50) Neck


Neck
veterán

Rezegtetés vagy sebváltó?
Nincs force feedback?
Egypálcás búcsúbeli pedál?
Nincs hozzá szoftver?
68 ezer forint?

Jesszom pepi, mi történik itt?

Mi az, hogy nem fért bele ennyibe a force feedback?

Inkább lenne 5000 forinttal több, kettes pedállal, váltó nélkül, de force feedback-el.

Ez így ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.