Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wetomi


wetomi
aktív tag

Kicsit ellentmondásos nekem ez az egész helyzet. A Richter kapcsán pl. az, hogy iszonyatos különadókat vasalnak be a gyógyszercégeken, a költségvetési hiány fedezésére, e mellé jön ez a reklámszerződés, amivel a hosszútávú különadó bevételét biztosítja a kormány.
Csak amíg a Richter forgalmának ~80%-a külföldről jön be, addig a Microsoft csak kifelé viszi a nyereségét.
Ezzel a szerződéssel mit fognak elérni? Itt az új Tiszta Szoftver program? Ezzel biztosítva a további windows és ms office függőséget az oktatásban és a közszférában?
Szidják a külföldi multikat, de azt mindenki elfelejti, hogy pl. a Tesco is százmilliárdos nagyságrendű adókat fizet be és e mellé jön még az áfa is.
A Microsoftnál is el tudom képzelni ezeket az adókat, de mégsem tudom elképzelni úgy ezt a közösködést, mint a Richternél, ami azért mégis elég nagy részben magyar tulajdonban van és sok ezer magyar munkavállalója van.

Kíváncsi lennék miről szólnak ezek a szerződések, mert veszik ki a pénzeket a felsőoktatásból, hogy lesz így megbízható tudású képzett munkaerő, akire alapozva továbbra is nálunk fektetnek be.

[ Szerkesztve ]

(#2) zoty0


zoty0
tag

maga alat vágják a fákat,nekik nem elég hogy tönkre teszik az országot,nem volt elég az 50 év és a fojtatás.
ez felháborító mármint az amit csinálnak.....
én most tovább tanulás elé álok lasan.
pont választási évben fogok éretségizni,
remélem az én tovább tanulási lehetőségeimet nem ****** el.
de már a középiskolai oktatás is egy 0
bocs ha olyat írtam amit nem kellene :(
Diák szemszögből nem ál fényesen a helyzet.

cs go

(#3) Glenda válasza zoty0 (#2) üzenetére


Glenda
addikt

Jézusmáriaszentjózsef.

Ugye angolról fordítottad Google Translate-tel?

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4) big-J válasza Glenda (#3) üzenetére


big-J
őstag

Ha elolvastad volna amit írt, tudnád mért... De gondolom te az újságban is csak a képet nézős fajta vagy. :D

(#5) localhost válasza zoty0 (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Okos ötlet, tanulni! Támogatom, én a magyar nyelvtannal kezdeném a helyedben.

A témához: csődbe viszik a Microsoftot? :Y
Lásd Gyulai Húsüzem is csődbe ment a kormánnyal kötött stratégiai megállapodás után.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) JColee válasza big-J (#4) üzenetére


JColee
őstag

Tudjuk, hogy másra fogni kényelmesebb a dolgokat, de azért ennyire nem "rossz" az oktatás.

[ Szerkesztve ]

(#7) zoty0 válasza localhost (#5) üzenetére


zoty0
tag

remélem nem gond hogy 4-es vagyok nyelvtanból lehet tényleg tanulnom kéne ...
Szerk.:ha nem is csődbe akkor csődközeli állapotba :)

[ Szerkesztve ]

cs go

(#8) spammer válasza zoty0 (#2) üzenetére


spammer
veterán

Ha ilyen helyesírással átengednek az érettségin, akkor tényleg el van baxva az oktatás. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9) zoty0 válasza spammer (#8) üzenetére


zoty0
tag

Szerintem helyesírás az egy dolog de akkor még nem láttad egy -két osztálytársam milyen rondán ír mint akik lógtak az első két osztályból nem lehet ki olvasni az egy dolog hogyha valaki rondán ír, de az ahogy írnak az förtelmes.( szerk: Csak érdekességképen a ronda írás az még eltörpül a többi mellet)
Ezt a témát nem akarom folytatni. (nem erről szól a cikk én is csak véletlen írtam ide lehet kár is volt O_o )
De az oktatás én szemszögemből egy nulla.

[ Szerkesztve ]

cs go

(#10) JColee válasza zoty0 (#9) üzenetére


JColee
őstag

De az oktatás én szemszögemből egy nulla.
Igen, azt látjuk. ;]
Bocs, magaslabda volt.
Egyébként ahogy korábban írtam, mindig egyszerűbb a rendszert, másokat, stb hibáztatni, mint magunk házatáján körülnézni először.

[ Szerkesztve ]

(#11) Glenda válasza zoty0 (#9) üzenetére


Glenda
addikt

Na látod! Ha szerinted túl egyszerű, akkor nem veszélyezteti senki a jövőd, be tudsz jutni mindenhova.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#12) zsírsámán válasza zoty0 (#9) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem tudok egyszerűen a leírt tartalomra koncentrálni :DDD :DDD

(#13) MPM


MPM
tag

Miért jó az, ha van egy ilyen megállapodás az MS-sel? Miket tartalmaz egy ilyen szerződés?

Valahogy olyan érzésem van mint az első hozzászólónak.

[ Szerkesztve ]

(#14) musculus válasza zsírsámán (#12) üzenetére


musculus
tag

Szegény srác mindenkiből kihozta a grammar nazit.

Kedves Zoty0, nehogy félreértsd a helyzetet, nincs a fórumtársaknak bajuk veled, csak nagyon nehéz dekódolni a hozzászólásaidat.

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#15) MCGaiwer válasza musculus (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

meg 17 éves fejjel ismételgeti amit jobb esetben otthon, rosszabb esetben a minimaxon vagy nickelodeonon hallot :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16) zoty0


zoty0
tag

Majd ki adatok egy könyvet: zoty0 dekóder címen
Én fogalmaztam írtam helytelenül.
Elismerem de tegyünk rá pontot. :)
+nem nézek tévét (néha híradót, discovery-t, film+-t)

[ Szerkesztve ]

cs go

(#17) haxiboy válasza zoty0 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Kb így vagyok én is, felsőoktatás nekem pl felejtős, úgyis emelnek a ponthatáron, vagy nem indul a szak csak fizetősben, nekem arra meg nincs pénzem. OKJ még esélyes. De a hallgatói szerződéssel rendesen el..ják az egészet...Mert minek maradnék magyarországon? Nincs munka, ha van akkor ha felsőoktatásban végeztél meg túlképzett vagy....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Glenda válasza haxiboy (#17) üzenetére


Glenda
addikt

Egyetem mellett dolgozom. Emellett még publikálok is IEEE konferenciákra. Az Imaginen döntős voltam a világdöntőn. Ha én is így indultam volna neki, most árkot ásnék valahol.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#19) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Na, ezt hívják etatista gazdaságpolitikának. Mindenféle pozitív vagy negatív felhang nélkül. Na jó, elég nehéz ezt negatív felhang nélkül kijelenteni, de azért igyekszem a tőlem telhető legjobbat nyújtani.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) #06658560 válasza zoty0 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

A probléma, hogy a helyesírásod, központozásod, fogalmazásod kriminális. Ezen röhög a csapat.

[ Szerkesztve ]

(#21) malnabokor válasza zoty0 (#16) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ne csak pontot, vesszőt is tegyél (és inkább mondataidba, ;] meglátod, sokkal értelmesebb és kódolhatóbbak lesznek). Valamint a helyesírásra is figyelj oda rendesen, mert a helyesírás keményen lehúzza az érettségi osztályzatodat. Tapasztalatból mondom, most májusban érettségiztem.

Az oktatási rendszernek meg örüljetek, mert nem mindenhol van ingyenes egyetem. Gondolok arra, hogy most angliából írok, ahol az átlag egyetem éves tandíja £8000+ szállás, ellátás. Van persze nagyon jól kidolgozott diákhitelrendszerük, de akkor is, nem túl jó ~£40 000 tartozással kezdeni az életet...

Hogy a Microsoft (és a többi cég) most jobban érzi-e magát, hogy van egy papírja... arra kíváncsi vagyok :)) Valamint azért érdekelne, hogy mit tartalmazhat az a megállapodás.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#22) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Lenne szíves valaki lefordítani nekem, hogy ez mit jelent azoknak a középiskoláknak, akik közhálón aktiválgatják a w7-et és o2010-et?

(#23) rt06 válasza zoty0 (#2) üzenetére


rt06
veterán

lyally

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#24) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

És miről is szól ez a megállapodás?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Youri


Youri
veterán

Nincs egy éve, hogy nagy csinnadrattával kijelentették, "szabad szoftvert a közoktatásba".... Nevetséges, hogy kapálóznak

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#26) spirit007 válasza Youri (#25) üzenetére


spirit007
senior tag

még 3 napja is :
[link]
Bár mindezektől függetlenül én CSAK 3 dologra tudok gondolni:
1. mp
2. nagyon sok mp
3. mocskosul sok mp

(#27) Youri válasza spirit007 (#26) üzenetére


Youri
veterán

Kivonulások, felszámolások, költségvetési lyukak... A kormány kapaszkodik a multikba, és nem derül ki, hogy ezek a megállapodások mivel járnak.

RTX ON

(#28) buherton válasza zoty0 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Hühühűűű most nagyon gyarapodni fog az aláírásom. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) #06658560 válasza Youri (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

De Nemleszünkgyarmat!

(#30) spirit007 válasza #06658560 (#29) üzenetére


spirit007
senior tag

Ja... sajnos ez a szabadságharcosdi nekem éves szinten kb. 300K -ba fáj ...

(#31) djculture válasza zoty0 (#9) üzenetére


djculture
félisten

Ne másokra hivatkozz hanem saját magadra, ha már a tanárok egy része olyan amilyen legyen benned cél és te magad fejleszd magadat. Nekem is ezt kellett 15 éve, mert volt olyan gyakszi tanárom, berohant elmondta mit kéne csinálni kirohant 1 hónapig nem láttuk... Én meg a videoton szakszervízbe jártam gyakorolni a szabad időmben. Ha saját magadat nem fejleszted könyvekből, jegyzetekből esetleg olyan tanár segítségével aki még ilyen helyzetbe se sz le a szakmát akkor neked annyi.

[ Szerkesztve ]

(#32) floatr válasza spirit007 (#30) üzenetére


floatr
veterán

Azabaaaj h azt sem tudjuk, mi miatt fáj. Mindenki másra mutogat, aztán annyit tehetsz h valamelyiknek jobban hiszel.

(#33) Youri válasza floatr (#32) üzenetére


Youri
veterán

És ezt négyévente megteheted, csak most már be is kell erre jelentkezni :D

djculture: szívesen vállanám, utálom a dugókat :DDD

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#34) djculture válasza Youri (#25) üzenetére


djculture
félisten

Tudta mindenki hogy hülyeség. Olyan mintha azt mondanád holnaptól mindenki aki kocsit vezet annak helikoptert kell.

(#35) floatr válasza Youri (#33) üzenetére


floatr
veterán

De most már annyit legalább tudunk, hogy az ormányunk stratégiailag megállapodott a ms-el az én nevemben is, bármit is jelentsen ez :U

(#36) GeryFlash válasza zoty0 (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hmm, te hova jársz suliba? Most leszek végzős, szerintem hármast kapok nyelvtanból, te meg négyest, miközben olyan hibákkal operálsz, hogy azzal általánosból nem szabadott volna kijönnöd....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) cucka


cucka
addikt

Azt elfelejtették kommunikálni, hogy pontosan miről is szól ez a stratégiai megállapodás.
A Microsoft magyarországon egy maroknyi irodista, a saját cuccaik értékesítésén kívül nagyon mást nem csinálnak. Úgy látom, az egyetlen értelmes stratégiai megállapodás az lehetne, ha létrehoznának itt egy fejlesztőközpontot, minden más nagyjából csak porhintés.

(#38) Youri válasza cucka (#37) üzenetére


Youri
veterán

valószínűleg annyi, hogy a közigazgatásban és a közoktatásban továbbra is MS termékek maradnak, minden egyéb törekvést pedig elvetnek

RTX ON

(#39) szp1 válasza Youri (#25) üzenetére


szp1
addikt

Igen....emlékszem. Sokakkal ellentétben nekem jó a memóriám a politikai hablatyokkal kapcsolatban.
Hogy mit jelent ez a megállapodás? Na, ez jó kérdés...lassan nem lesz olyan multi, akivel ne kötnének "stratégiai megállapodást". Ennyit a szabadságharcról.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#40) Yeffy válasza Youri (#38) üzenetére


Yeffy
veterán

én is valami ilyesmire tippelnék, mert mást tudtommal sem csinál az itthoni MS... bár kutató/fejlesztőközpont valóban jó dolog lenne, de nem csodálom, ha nem hoznak ide ilyen kpontokat...
pedig azt mondták, h dübörög a gazdaság...

lyaally, politika, hagyjuk inkább...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#41) vzozo válasza cucka (#37) üzenetére


vzozo
senior tag

A Microsoft magyarországon egy maroknyi irodista, a saját cuccaik értékesítésén kívül nagyon mást nem csinálnak.

Te már csak tudod!

A Microsoft a legvonzóbb munkahely

Idézet: A Microsoft Magyarország 1993-ban alakult, mindössze 2 fővel. Dolgozóinak létszáma jelenleg megközelíti a 200 főt. A Microsoft Magyarország 2003-ban, 2006-ban és 2008-ban elnyerte a „Legjobb Munkahely” címet, 2010-ben pedig az MNKSZ pályázatán a “Legjobb Női Munkahely 2009” címet érdemelte ki.

Gondolom az a 200 fő az mind a marék irodista, és azért vannak abban az óriási épületben a Graphisoft mellett...

(#42) cucka válasza vzozo (#41) üzenetére


cucka
addikt

A marék irodistát úgy értettem, hogy a Microsoft Magyarországon leginkább értékesítéssel/supporttal foglalkozik, kutatás-fejlesztéssel nem. Ez önmagában nem baj, de egy stratégiai megállapodáshoz talán mégiscsak kevés.
Ezek a díjak meg nem igazán relevánsak ilyen szempontból. (Igazából semmilyen szempontból sem azok)

(#43) vzozo válasza cucka (#42) üzenetére


vzozo
senior tag

E szerint (Microsoft research) Európában Aachenben és Cambridge-ben van az ms-nek kutatóbázisa. Sehol máshol.

Hááát, elég nagyot kellene dobbantania a magyar kormánynak ahhoz, hogy bárki idehozzon bármi ilyen jellegű dolgot, különösen a kivándorló IT-sek és a bizonytalan gazdasági helyzet fényében...

(#44) floatr válasza cucka (#42) üzenetére


floatr
veterán

Ez az egész így csak találgatás, meg spekuláció. Egy kis flamebait azzal, hogy ms meg kormány meg megállapodás. Közben az is lehet h csak valami adózási megállapodásról van szó, kituggya így...

(#45) haxiboy válasza Glenda (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

A probléma itt az, hogy egyetemre ha be is jutnék nincs keret. Melózni meg csak akkor lehet ha fel is vesznek. De az én sulim nem ad semmilyen szakmát csak ha ottmarad az ember teknikusi képzésen ami 3 év, azalatt a 3 év alatt külföldön (ahol nagyobb az esély bekerülni a felsőoktatásba ráadásul pénzt sem kérnek érte, se amig ott tanulsz se ha esetleg elhagyod az országot és más országban vállalsz munkát) lehet hogy ugyan annyit teszel félre mint itt magyarországon, csak nem egy fél szobás pincében kell laknod hogy ne halj éhen.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46) gzbotii válasza zoty0 (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

"de már a középiskolai oktatás is egy 0"

igen, ez latszik :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47) Glenda válasza haxiboy (#45) üzenetére


Glenda
addikt

És a kerítés is kolbászból van.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#48) VaniliásRönk válasza cucka (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Azt elfelejtették kommunikálni, hogy pontosan miről is szól ez a stratégiai megállapodás."

Jogallamban azert vicces hogy a kormany titkos szerzodeseket kotoget. :P Mar az elso Fidesz-kormany alatt hangoztattam, hogy ezek diktaturat akarnak, de a buta parasztja csak megvalasztotta oket masodszora is.
Legalabb engem nem erint, ennyit tudtam tenni az ugy erdekeben.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) Glenda válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


Glenda
addikt

Nem szoktam politizálni és most is csak egy valamit jegyeznék meg. Kicsit paradox diktatúrázni meg a sajtószabadság eltörlését emlegetni, közben meg egy kormányt bíráló cikk (nem erre gondolok itt) kommentelni a kormány ellen.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#50) VaniliásRönk válasza Glenda (#49) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szoval amig nem torik rad az ajtot 5 perccel az utan, hogy kritizaltad a kormanyt, addig sertetlen a demokracia. Ertem. Csak ne felejts el tiltakozni, ha mar nem lesz sertetlen ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.