Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az M-ből nem jön ilyen változat?

Amúgy meg az S-et egyáltalán nem is lehet itthon kapni, akkor az új változattal is ez lesz majd a helyzet?! :F

Itthon az M-et és a L-et is szinte mindenhol csak Brown kapcsolókkal árulják, még a Red is nagyon ritka, az is horror szintre felvitt áron. Pedig ha most vennék mecha-t biztos az ez az S vagy az M lenne a befutó, de jóbb lenne, ha a kapcsolók terén itthon is lenne választék.

Külön tetszik a leválasztható USB kábel, mert ölbe véve gépelek és ez így praktikusabbnak tűnik, hogy leteszem a bill.-zetet, akkor nem kell össze-vissza gabalyítgatnom, csak kihúzom és oda teszem, ahol hely van. :K

(#2) bteebi


bteebi
veterán

Semmi csicsa, pont ahogy kell. Az árát leszámítva teljesen rendben van. Na jó, háttérvilágítás még lehetne rajta :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minek felirat a kupakokra? :F ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) tailor74


tailor74
őstag

A strapabírás az agresszív játékosoknak szánt feature? :D
Egyébként végre egy letisztult, sallangoktól,rgb-től mentes billentyűzet....manapság ritka.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) SunMount3r válasza tailor74 (#4) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mindegyik típus minimum fehér háttérvilis, de van RGB-s változat is. :D

(#6) tailor74 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


tailor74
őstag

Őőőő, akárhogy olvasom, a cikk nem tér ki erre. :DDD Attól még persze lehet bennük, de akkor az előbbi elismerés visszavonva. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha magyarul beszélne...

(#8) SunMount3r válasza #16939776 (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet hozzájuk kapni magyar szettet. Ezt kell keresni: SGA-KC01-KKCP1-HU -> Én is nemrég kaptam az infót a bill.-zetes topic-ban, mert már egy ideje szemezek ezekkel.

(#6) tailor74: Mióta a fekete a trend a bill.-zetek terén is, egyáltalán nem számít annyira eszementnek a karakter megvilágítás ötlete. A lényege, hogy jobban lásd a karakterek, mikor gépelsz. Én sem vagyok oda az RGB csicsáért, de ha valahol még pont van valami értelme a PC-s világban a LED világításnak, akkor azok pont a bill.-zetek. Persze elég az az 1 szín is.

[ Szerkesztve ]

(#9) KYZRR válasza SunMount3r (#8) üzenetére


KYZRR
őstag

Egyék meg, 3 órát sem bírtam az egysoros entert... :(

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#10) SunMount3r válasza KYZRR (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez mondjuk igaz, valami mindig belezabbant az összképbe. Pedig ha megnézed az árát a többi mecha-hoz képest és hogy még a tapasztalatok is jók róla, simán Best-Buy lehetne. De az egysoros Enter-t én sem annyira bírom... Ha már a csicsát visszavették a Gémör fronton, akkor miért pont a teljes Enter-t igazították "ritkán gépelősre"?!

Amúgy: nekem az S is épp megfelelne ahogy nézem, ezen is van rendes, külön Del, konkrét számokat meg úgy is ritkán gépelek...

(#11) kelna91


kelna91
senior tag

És vajon kapható lesz magyar (ANSI) kiosztással?

(#12) tailor74 válasza SunMount3r (#8) üzenetére


tailor74
őstag

Elismerem, hogy igazad van, a személyes tapasztalatom viszont az volt, hogy késő éjszaka, fáradtan inkább zavaró volt a bill. világítás, mint hasznos. Persze lehet, hogy csak az én szemem nem bírta. :)
Személy szerint jobban szeretem a kicsi, külső világítást, aminél látom a billentyűzetet.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem RGB, gagggyiiiii :DDD

(#14) #16939776 válasza SunMount3r (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez ígéretes :R

(#15) ribizly válasza tailor74 (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Ha alacsony fényerőre van állítva egy melegebb szín (piros, narancs, ...) akkor az egészen kellemes tud lenni a sötétben. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Mindegyik típus minimum fehér háttérvilis, de van RGB-s változat is. :D

Milyen világításról beszéltek itt?

TÖMÖR PBT kupakja van a Masterkeys S/L-nek, nem átlátszó. :DDD

Ritka igénytelenül néz ki a piros ABS WASD kupakokkal.

(Világítás a gagyi ABS kupakos Masterkeys Pro S/M/L (RGB)-ken van.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) SunMount3r válasza nyunyu (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor az a HUN kupakszett sem lesz jó hozzá gondolom, legalábbis így nem sok értelme van... Nincs is PTB világítást áteresztő kupakos bill.-zet egyáltalán?!

Szerk: azért gondolom ezekhez is lesznek majd HUN kupakszettek. Amúgy nekem inkább bejönne az ABS+világítás, mint szimpla, tompa invert.

[ Szerkesztve ]

(#18) nyunyu válasza SunMount3r (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet kapni 25$ környékén kínai világítós PBT kupakokat.

De azok vastagsága az átlag billzetek tejfölösdoboz vastagságú kupakjaival vetekszik, meg a dizájnjuk sem az igazi.
No meg a 6.25 szóközös ANSIn kívül kb. semmit sem támogatnak.

Vagy egy számomra kedvesebb dizájnú változat alig drágábban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) nyunyu válasza SunMount3r (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerk: azért gondolom ezekhez is lesznek majd HUN kupakszettek

Szerintem a szomszédok is megijedtek, olyan hangos röhögés robbant ki belőlem ezt olvasva.

Na jó, ez így picit erős volt, elvégre tudnék rendelni ~25-27k-ért magyar dyesub PBT szettet, de sajnos ennyiért elvárnám, hogy a dizájnja is megüsse az általam elvárt szintet.
Csak sajnos a kínai gyártó az általam többszörösen leszállított minőségi elvárásokat sem bírta megugorni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) kelna91 válasza kelna91 (#11) üzenetére


kelna91
senior tag

Helyesbítek: ISO
Na tessék, összekevertem.

(#21) tecsu válasza ribizly (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan, csak LED esetében az villog.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) tecsu válasza nyunyu (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Egy tejfölös doboz azért meglehetősen vastag egy billentyűkupakhoz képest - legalább 3-4 cm. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) tecsu válasza nyunyu (#19) üzenetére


tecsu
addikt

1. Miért ne lehetne ehhez is kiegészítő kupakszett? (Azt nem a Cooler gyártotta?)
2. Ha nem az a kínai gyártó, akkor ki lehet neked a befutó?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk nem sokkal drágábban már ott az Attack X3 is (amiben pedig még aluminium is van :D :U ). De akkor is jobban bejönne egy Masterkeys S változat, aminek már jóval olcsóbban is kellene lennie..

Csak azt nem értem, hogy a Magyar Shop-ok miért csak a Brown kapcsolósokat nyomják. Holott gémőréknél meg épp a Red a sláger?! :F

Mondjuk nekem azt hiszem a Brown épp megfelelő lenne, mert főleg a gépelés a szempont, de Blue már lehet túl kemény lenne.

(#25) haxiboy


haxiboy
veterán

Nagyon jó ár értük. Egy S-t tervezek asszonykámnak :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) Sinisi


Sinisi
senior tag

Nálam szerencsére nem éri közvetlen napfény a billentyűzetet, de, hogy nem fényesedik, kopik (olyan könnyen) az plusz elnyőny.

(#27) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ezek a beteg árak kinek az agyából pattanak elő??? :U

(#28) haxiboy válasza Cingáriusz (#27) üzenetére


haxiboy
veterán

Abszolút elfogadható árak. Egy márkás csilivili RGB billentyűzet (pl. ami nekem van egy K70 RGB 1. generációs), megjelenéskor 65-70k körül volt kapható. :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) lezso6 válasza Cingáriusz (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez egy mechanikus billzet, csak a kapcsolószett ára kb 15-20k, ehhez képest jó áron van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) Sinisi válasza Cingáriusz (#27) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát én is edzem magam (már egy ideje), hogy befogadjam a tudatot, hogy egyszer egy mechanikus billentyűzetet nyomizok itthon (ilyesmi összegért :-) ).

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Jó bill jó áron.Tetszik.

(#32) Sinisi válasza kromatika (#31) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát ha ennyien mondjátok, hogy ez jó áron van... :-)

(#33) SunMount3r válasza Sinisi (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Jó áron van" = a többi mecha-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#34) Sinisi válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Sinisi
senior tag

Így értettem a "kérdést". :R Gondolom a mindőségnek megkérik az árárt. Aliról (CN) nem lehet minőségi darabhoz olcsóbban hozzájutni (101-102 gombos)?

(#35) SunMount3r válasza Sinisi (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdezd meg a billentyűzetes topic-ban, de rendes magyar kiosztású bill.-zetet biztos nem fogsz kapni ilyen külföldi webes helyekről. Az UK-t szokták ajánlani helyette ilyen esetben, ott minden betű ugyan ott van, csak más ugye a felirat rajtuk.

Amúgy: az egy dolog, hogy a a minőségnek ára van, de pl. én is irreálisan magasnak tartom a mecha-k árait úgy általában. Szerintem van benne árrés bőven és részben mesterségesen van ilyen magasan tartva (legalábbis mindíg ez az érzésem). Én kb. 20-25K érzek még épp elfogadhatónak egy minőségi mecha-ért.
Amúgy ezek a MasterKeys Pro-k épp, hogy a minőségi és (a többihez képest) olcsó kategóriába esnek, legalábbis ezt olvasni róluk.

(#36) Sinisi válasza SunMount3r (#35) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azzal ha rá lehet osztani az ékezeteket már rendben is leszek.
Az ára miatt nem tudtam rászánni magam a vételre, bár biztos, hogy ég és föld, de akkoris sokk.

(#37) nyunyu válasza Sinisi (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy minőségi PBT kupakszett önmagában 30-35$ környéke, ANSI US kiosztásúra lézerezve. (felirat mentes blank se sokkal olcsóbb.)
Valami combosabb megoldással feliratozott cuccért már 60-80-100$-t kell a kasszánál hagyni, és ekkor még ne nagyon álmodozzál magyar kiosztásról, ISOt is nagyítóval kell keresni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Sinisi válasza nyunyu (#37) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mivel inkább gépeléshez használom a klavit ezért szerintem jobb (kényelmesebb) lehetne egy ISO. Korábban szemeztem egy Tesoro Durandal G1N de mivel nem ajánlották gépelésre ezért nem vettem meg... A G1N-nek azért barátságosabb az ára, de lehet, hogy csak szoknom kell még a gondolatot.

(#39) nyunyu válasza Sinisi (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak sem barátságosabb az ára, mivel a kezdetben 22k körül kapható átlagos minőségű G1N a devizaárfolyamok változásának köszönhetően mostanában nem nagyon lenne 27-28k alatt, de idáig csak azért nem ment fel az ára, mivel ~fél-egy éve elfogyott az olcsó dollárért vett régi készlet.

Új szériát meg tavaly óta ígérgetik, de nem hinném, hogy 30k alatt lesz, HA végre bekerül a karácsonyfa alá. (Melyik évben? :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) Sinisi válasza nyunyu (#39) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor ez így nehezen fog részemre összejönni... azt látom, hogy nagyon stabilan magasan tartottak az árak. Nem tudom, hogy ezt mesterségesen teszik vagy valóban ennyire jön ki az anyag, de valójában majdnemhogy mindegy is, hogy mi az árak színvonalának a valódi oka a lényeg, hogy "magasan" van...

Még a használtakra szoktam időnként ránézni de a jobban megkímélt állapotúakért szintén elkérik a betevőt... szóval annyival nem olcsóbb, hogy ne érje meg újat venni (gari, "biztosan" 0 kilóméteres előnye).

(#41) haxiboy válasza Sinisi (#40) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezeknél mindegy hogy van-e gari. Ha működik akkor 10 év múlva is működik. Nagyon ritkán vannak hibás szériák de akkor rendszerint az összes hibás. Normális gyártó kérdés nélkül javít / cserél.

Még az Ozone is bevállalta ezt amikor rossz minőségű forrasztást használtak (kb 5 perces javítás), szépen vissza fizették az árát mindenkinek aki kérte.
Ha jól emlékszem aki javítást kért kapott egy fejhallgatót ajándékba. De javitsatok ki ha tévedek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) Sinisi válasza haxiboy (#41) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azért ez a hozzállás korreknak tűnik, mint annak idején az iphone, kérdés nélkül cserélték a készüléket, reméljük a billentyűzetek terén nem lesz olyan visszalépés a gari ügyintézésében mint az almáéknál.

(#43) haxiboy válasza Sinisi (#42) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, én Corsairnél gariztattam H100-at (zúgott a pumpa), kaptam egy H100i-t meg megtarthattam a H100-at is, pedíg már gari sem volt rá. Legutóbb pedig 750D-be költözés közben letörtem az egyik ventillátor lapátját. Semmit nem kértek 2 nap múlva kaptam egy zsír újat.

:K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) Sinisi válasza haxiboy (#43) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor vagy jól képvisled az érdekeidet, vagy jó helyre viszed (vagy haladunk a gari érvényesítésében a külföldön már időtlen-idők óta dívó megközelítéshez).

(#45) haxiboy válasza Sinisi (#44) üzenetére


haxiboy
veterán

Közvetlenül a gyártónak írtam. Ők a jó fejek :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.